صفحه 12 از 552 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112512 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Senior Member daiejan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazy نمایش پست ها
    می دونید که ما ایرانیها کلا آدمهای راحت طلبی هستیم و زیاد علاقه ای به کار در شرایط سخت نداریم و حاضریم حقوقمون نصف باشه ولی مثلا تو شهر بزرگ کار کنیم یا پشت میز بشینیم
    کار در معادن oil sand بخصوص که استخراج آن باید در فصل سرد سال هم انجام شود و تو شمال آلبرتا ..... خودتون پیش بینی کنید که چند تا ایرانی حاضرن برن اونجا
    البته کار تو دفاتر مهندسی در کلگری و ادمونتون بحث شون جداست
    سوال بسیار عالی بود. اولا شما میتونید با حقوقی تقریبا 20-30 هزارتا در سال پایین تر از سایت یعنی همون فورت مک یا شمال آلبرتا که فرمودید در همین شهر کلگری یا ادمونتون کار کنید همینطور که خیلی ها دارند این کار را میکنند. کار در دفتر مرکزی این شرکتها هم در مورد همون پروژه هاست و من هیچ وقت نگفتم حتما تشریف ببرید اون بالا در فورت مک کار کنید. معمولا مهندسین کارشون پشت میزه و توهمین دفاتر مرکزی شرکتها. البته در جواب سوال شما که پرسیده بودید چند تا ایرانی حاضرند برن اون بالا کار کنند خدمتتون عرض کنم یکی از اون ایرانی ها الان در خدمت شماست. بله خود من دارم اونجا کار میکنم و حدودا بالای صد نفر ایرانی میدونم که دارن اونجا کار میکنن.
    ایرانی ها اونقدر هم راحت طلب نیستند مگه ما تو ایران نداریم کسانی که دارن تو عسلویه یا روی سکوی نفتی تو خلیج فارس کار میکنن. در آمدش بالاتره و در ضمن داشتن 4-5 سال سابقه کار کانادایی در سایت تو رزومه تون باعث میشه که شما در آینده سریعتر تو کارتون پیشرفت کنید و بتونین برای پستهای بالاتر تو کلگری اقدام کنید. ولی من تشویق نمیکنم حتما بیایید اون بالا شما در کلگری هم موفق خواهید شد.

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    سوال بسیار عالی بود. اولا شما میتونید با حقوقی تقریبا 20-30 هزارتا در سال پایین تر از سایت یعنی همون فورت مک یا شمال آلبرتا که فرمودید در همین شهر کلگری یا ادمونتون کار کنید همینطور که خیلی ها دارند این کار را میکنند. کار در دفتر مرکزی این شرکتها هم در مورد همون پروژه هاست و من هیچ وقت نگفتم حتما تشریف ببرید اون بالا در فورت مک کار کنید. معمولا مهندسین کارشون پشت میزه و توهمین دفاتر مرکزی شرکتها. البته در جواب سوال شما که پرسیده بودید چند تا ایرانی حاضرند برن اون بالا کار کنند خدمتتون عرض کنم یکی از اون ایرانی ها الان در خدمت شماست. بله خود من دارم اونجا کار میکنم و حدودا بالای صد نفر ایرانی میدونم که دارن اونجا کار میکنن.
    ایرانی ها اونقدر هم راحت طلب نیستند مگه ما تو ایران نداریم کسانی که دارن تو عسلویه یا روی سکوی نفتی تو خلیج فارس کار میکنن. در آمدش بالاتره و در ضمن داشتن 4-5 سال سابقه کار کانادایی در سایت تو رزومه تون باعث میشه که شما در آینده سریعتر تو کارتون پیشرفت کنید و بتونین برای پستهای بالاتر تو کلگری اقدام کنید. ولی من تشویق نمیکنم حتما بیایید اون بالا شما در کلگری هم موفق خواهید شد.
    سلام

یعنی یک مهندس در فورت مک بصورت (کار در معادن استخراج) ماکزیمم میتونه ۲۵۰۰ دلار در ماه در بیاره؟؟!! در دفاتر مرکزی شرکتها چه میزان میشه درآمد داشت؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    سلام

یعنی یک مهندس در فورت مک بصورت (کار در معادن استخراج) ماکزیمم میتونه ۲۵۰۰ دلار در ماه در بیاره؟؟!! در دفاتر مرکزی شرکتها چه میزان میشه درآمد داشت؟؟
    نه منظور دوستمون این بود که اگر ادمونتون کار کنید حقوقتون 2000 دلار در ماه کمتر از فورت مک خواهد بود. یعنی مثلا اگر در فورت مک 10 هزار دلار در ماه بگیرید (عدد همینجوری) در ادمونتون مثلا 7500-8000 دلار در ماه بهتون میدن. حالا رقم دقیق تر حقوق ها رو خان دایی حتما خودشون میفرمایند.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazy نمایش پست ها
    می دونید که ما ایرانیها کلا آدمهای راحت طلبی هستیم و زیاد علاقه ای به کار در شرایط سخت نداریم و حاضریم حقوقمون نصف باشه ولی مثلا تو شهر بزرگ کار کنیم یا پشت میز بشینیم
    کار در معادن oil sand بخصوص که استخراج آن باید در فصل سرد سال هم انجام شود و تو شمال آلبرتا ..... خودتون پیش بینی کنید که چند تا ایرانی حاضرن برن اونجا
    البته کار تو دفاتر مهندسی در کلگری و ادمونتون بحث شون جداست
    من فیلد های مهندسی نفت ایران رو ندیده ام، ولی کارای استخراج معدن ( به جز دو سه تا معدن خیلی بزرگ ) سطحی و آماتورانه انجام میشه و کار از کیفیت لازم به هیچ عنوان برخوردار نیست. غالبا بدون طراحی دقیق، بدون امکانات سخت افزاری، ( گاهی اگر پروژه کوچیک هم بشه بی مهندس! ) میرن جلو! از کسایی که تجربه کار رو در ایران و خارج ( آمریکا و کانادا ) داشتند خیلی شنیده ام که میگن اصلا وضع کار شبیه هم نیست.
    قبول دارم کار تو فیلد های معدنی سخته، ولی نه اونقدر!! در ضمن مهندس هایی که تو معدن کار میکنن یه wage/hour هایی میگیرن فضایی! سخن آخر هم اینکه سختی کار تا زمانی که تجربه نشه نمیشه نظر داد که " این کار مناسب منه! "
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

برای دانشجوها مجانی هست سیستم حمل و نقل. یه استیکر میچسبونن رو کارت و با همون نامحدود میتونین سوار شین.

ببین اگه پستهای قبلی منو تو همین فروم بخونی تا حدودی دستت میاد. مثلا من راجع به اجاره گفتم یه چیزی بین ۱۰۰۰ تا۱۴۰۰ دلار ماهیانه بستگی داره به سایز و تمیزی آپارتمانش. بالاتر هم هست ولی دیگه خیلی تجملی میشه. پایینتر هم ممکنه باشه ولی اصلا پیشنهاد نمیکنم.
    برای خرج ماشین و بیمه یا اجاره اتومبیل مفصل تو همین فروم نوشتم. من پیشنهاد میکنم اگه بچه ندارید سال اول فقط اخر هفته ها اجاره کنید خیلی به نفعت میشه.
    اینترنت و تلفن و تلویزیون رو میتونی الان یه اگهی دیدم ششماه اول ۴۵ دلار همش با هم و بعد ازاون ماهی ۸۵ دلار. میتونی فقط اینترنتشو بگیری ماهی ۲۰ تا سی دلار. اینترنته ها آخر سرعته یعنی.
    تردد با اتوبوس و قطار شهری بلیط یکماهش الان ۹۴ دلاره که هرچقدر بخوای میتونی استفاده کنی در ماه. برای دانشجوها خیلی ارزونتره با کارت دانشجویی دیدم سوار میشن. بعد البته میتونی اگر کمتر سوار میشی بلیط دونه ای هم بخری که فکر کنم ۲۵\۲ دلاره و تا یکساعت بعدش میتونی مجانی خط عوض کنی. اگر سالیانه اش رو بخری آخر سال میتونی تو Tax Return پولشو از دولت پس بگیری. اگر جایی درس بخونی البته
    خورد وخوراک هم عدد دقیقی نمیتونم بدم یه چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار بستگی داره که چی میخوری چجوری میپوشی و غیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    من فیلد های مهندسی نفت ایران رو ندیده ام، ولی کارای استخراج معدن ( به جز دو سه تا معدن خیلی بزرگ ) سطحی و آماتورانه انجام میشه و کار از کیفیت لازم به هیچ عنوان برخوردار نیست. غالبا بدون طراحی دقیق، بدون امکانات سخت افزاری، ( گاهی اگر پروژه کوچیک هم بشه بی مهندس! ) میرن جلو! از کسایی که تجربه کار رو در ایران و خارج ( آمریکا و کانادا ) داشتند خیلی شنیده ام که میگن اصلا وضع کار شبیه هم نیست.
    قبول دارم کار تو فیلد های معدنی سخته، ولی نه اونقدر!! در ضمن مهندس هایی که تو معدن کار میکنن یه wage/hour هایی میگیرن فضایی! سخن آخر هم اینکه سختی کار تا زمانی که تجربه نشه نمیشه نظر داد که " این کار مناسب منه! "
    کاملا درسته ممنون از توضیحتون.
    من باید یک کم توضیح بدم در این مورد. اولا همه کسایی که آشنایی با معدن ندارند فکر میکنن یک کلاه ایمنیه با یک چراغ بالاش و صورتهای سیاه شده و ذغالی. نه بابا مهندس های معدن هم مثل همه رشته ها تو دفتر کار میشینن و پشت کامپیوتر کار میکنن به جز تعدادی که در قسمت عملیات کار میکنن که با ماشین تو معدن میچرخن و روند کار رو چک میکنن. بگذریم بحث ما تعیین رشته کنکور نیست..
    این پروژه هایی که من راجع بهشون گفتم که فقط معدن نیست . معدن قسمتی از کاره. در این پروژه ها همه جور آدم از پرستار بگیر تا حسابدار و وکیل و انواع مهندسها دارن کار میکنن. اونجا که من هستم کارخانه عظیمیه که نه سر داره نه ته. پس محدودش نکنید به معدن. اونجا رفیق ایرانی دارم برقیه . دارم عمرانه. یکی دیگه دارم سیالاته و ووو.

حالا که خیلی اصرار دارید وارد مسایل خصوصی بشید عرض میکنم. (بابا فوتبالیستها هم قراردادشون رو نمیگن. نمونه اش نکونام) (شوخی). شما با 10 سال سابقه ایران و کانادا دریافتیتون این بالا میشه حدوده 6500 دلار در ماه. اشتباه نکنید ها این دریافیته . یعنی بعد از کسورات. کسورات هم مجموعا یک سوم حقوقه. یعنی میشه سالی 130000 تا 140000 دلار.
    راضی شدین حالا.
    در کلگری همین آدم حدوده 100000 تا میگیره.

یک چیز دیگه به متن بالا اضافه کنم: در این بالا یعنی فورت مک شما به جز اون حقوقی که عرض کردم در بالا همینجوری راه به راه پاداشهای مختلف هم میگیرید. یعنی آنچنان میگیرید که دیگه سرما یادتون میره.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

البته الان اوضاغ کار چند ماهی هست که خوب شده و با 10 سال سابقه و مستر یا دکترا، همین حدود 130-140 تو خود کلگری میگیرین. الان شروع به کار با سابقه صفر در حدود 100 هست (+- 15)

کاملا درسته ممنون از توضیحتون.
    من باید یک کم توضیح بدم در این مورد. اولا همه کسایی که آشنایی با معدن ندارند فکر میکنن یک کلاه ایمنیه با یک چراغ بالاش و صورتهای سیاه شده و ذغالی. نه بابا مهندس های معدن هم مثل همه رشته ها تو دفتر کار میشینن و پشت کامپیوتر کار میکنن به جز تعدادی که در قسمت عملیات کار میکنن که با ماشین تو معدن میچرخن و روند کار رو چک میکنن. بگذریم بحث ما تعیین رشته کنکور نیست..
    این پروژه هایی که من راجع بهشون گفتم که فقط معدن نیست . معدن قسمتی از کاره. در این پروژه ها همه جور آدم از پرستار بگیر تا حسابدار و وکیل و انواع مهندسها دارن کار میکنن. اونجا که من هستم کارخانه عظیمیه که نه سر داره نه ته. پس محدودش نکنید به معدن. اونجا رفیق ایرانی دارم برقیه . دارم عمرانه. یکی دیگه دارم سیالاته و ووو.

حالا که خیلی اصرار دارید وارد مسایل خصوصی بشید عرض میکنم. (بابا فوتبالیستها هم قراردادشون رو نمیگن. نمونه اش نکونام) (شوخی). شما با 10 سال سابقه ایران و کانادا دریافتیتون این بالا میشه حدوده 6500 دلار در ماه. اشتباه نکنید ها این دریافیته . یعنی بعد از کسورات. کسورات هم مجموعا یک سوم حقوقه. یعنی میشه سالی 130000 تا 140000 دلار.
    راضی شدین حالا.
    در کلگری همین آدم حدوده 100000 تا میگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    البته الان اوضاغ کار چند ماهی هست که خوب شده و با 10 سال سابقه و مستر یا دکترا، همین حدود 130-140 تو خود کلگری میگیرین. الان شروع به کار با سابقه صفر در حدود 100 هست (+- 15)
    نه بابا من دارم لیسانس رو میگم . فوق و دکترا با ده سال سابقه داستانش فرق میکنه. لیسانس بدون سابقه کانادایی و با مثلا 5 سال سابقه ایران شروعش حدود هفتاد تا هشتاد تاست تو کلگری. چون من خودم الان موقعیتم جوریه که خودم دارم استخدام میکنم. بنابراین عدد و رقم به روز دستمه. چه تو کلگری و چه تو فورت مک.
    البته یکی از شرکتها الان داره یکم بالاتر در کلگری میگیره ولی قراره چند وقت دیگه اعلام کنه که همه شون باید برن فورت مک بصورت پروازی. فعلا داره تور می اندازه.
    ویرایش توسط daiejan : September 1st, 2012 در ساعت 09:17 AM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    من اتفاقا تو نفت کار می کنم(کلا از نظر نظم و دیسیپلین نفت یک سرو گردن بالاتر از صنایع دیگر هستش) و سایت هم زیاد دیدم تو ایران که ملت کار نمی کنن خیلی از دوستای من تو عسلویه کار می کردن و تنها مشکلشون دوری از شهر بود و کاملا راحت بودن مثلا تقریبا 70% روز تو دفتر و زیر کولر بودن 10 % روز با ماشین کولردار تو سایت می رفتن و 20 % روز هم داخل سایت می رفتن و شبها هم که تو مهمانسرا همه دور هم جمع بودن و بگو و بخند و بازی براه بود و اونقدر هم حقوق و مزایا داشتن که راضی بودن (البته تا 4-5 سال پیش بعد از اومدن دولت عدالت محور قضیه فرق کرد) یعنی صفا سیتی
    تو کانادا و کشورهای صنعتی هم البته امکانات سایتی همیشه در حد بالا هستش تا کارکنان راضی باشن و نفرات جدید هم رقبت کنن برن و دور از آبادی و در شرایط سخت کار کنن
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)