صفحه 2 از 552 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Senior Member daiejan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

انتقال مطالب از صفحه دیگر به این صفخه جهت ایجاد آرشیو اطلاعات کلگری

دوستان من ۵ ساله کلگری هستم اگر سوالی هست بفرمایید در خدمتم.
    در جواب عزیزی که در مورد سرما پرسیده بودند عرض میکنم.
    متاسفانه نمیدونم چرا ما ایرانی ها وقتی یه شهری میریم احساس مالکیت وغیرت نسبت بهش پیدا میکنیم. شما در اینجا این موضوع را کاملا بین ایرانیها حس میکنید.
    تمام کسانی که در تورنتو و ونکوور زندگی میکنند هیچ جای کانادا راقابل زندگی کردن نمیدانند الا شهر خودشان.
    بله ونکوور زیباست تورنتو بزرگه و پر ایرانی (من خودم دو سال تورنتو بودم) (بزرگترین اشتباه مهاجرتم)
    ولی هیچ کدام از اینها دلیل مهاجرت ما ایرانیها نیست.
    آدم جایی خوشه که کار و درآمد بالایی داشته باشه نه طبیعت زیبا و شلوغی. تمام این شهر ها رو میشه بعدا رفت دید و لذت برد.
    ببینید کانادا کلا سرده البته ونکوور نه ولی تورنتو سرد و مرطوبه یعنی در زمستان باد مرطوب و سردی تو صورت شما میوزه که نمیتونید دو دقیقه دوام بیارید. ولی در کلگری سرمای هوا خشکه و همین خشکی هوا تحمل اون رو راحتتر میکنه.
    در زمستان کلا هفت تا هشت روز سرما به ۴۰- میرسه و بقیه اش حدود بین صفر تا ۲۰- تغییر میکنه.
    در تورنتو در زمستان دما به ۳۵- هم میرسه و مدتش هم بیشتره و به دلیل رطوبت بسیار تحملش مشکلتره.
    حال آنکه کلگری تنها شهری هست که باد معروف شینوک را دارد. این باد گرم در زمستان هر دو سه هفته یکبار میوزد و دما را مثلا از ۳۰- به صفر تا ۵+ میرساند.
    ضمنا اگر وبسایت هواشناسی کانادا را ببینید میانگین روزهای آفتابی کلگری در سال از همه بیشتر است یعنی کلگری بیشترین آفتاب را دارد.
    مثلا ونکوور بعضی مواقع تا یکهفته یکضرب بارون میباره دریغ از یک کم آفتاب.
    کلا دوستان از سرمای اینجا نترسید شما هیچ وقت بیشتر از دو سه دقیقه در روز در هوا آزاد نیستید. فروشگاهها گرمند ماشین که بخاری داره خونه هم گرمه.

در ادامه در مورد کار بگم:
    من کلا به تمام مهنسین مثل معدن - شیمی - مکانیک- عمران- نرم افزار - زمینشناسی و حتی حسابداری شهر کلگری رو پیشنهاد میکنم.
    دلیل هم دارم چون خودم شخصا درآمدها رو با بقیه دوستام تو تورنتو و ونکوور مقایسه کردم.
    یک مهندس شیمی یا مکانیک در اولین شغل کاناداییش با سالی ۷۰۰۰۰ تا شروع میکنه در کلگری ولی در تورنتو و ونکوور حدود ۵۰۰۰۰ تا میگیره. (تازه اگه پیدا کنه)
    ممکنه بگید مخارج زندگی در کلگری بیشتره!!!
    اصلا اینطور نیست آلبرتا کمترین مالیات رو در کانادا داره. مثلا اگر شما یک شلوار در تورنتو بخرید باید ۱۳ درصد تکس بدید در آلبرتا فقط ۵ درصد تکس میدید. چون آلبرتا نفت و گاز داره و ثروتمندترین ایالت کاناداست ما به دولت ایالت خودمون مالیات نمیدیم.
    درضمن در آلبرتا میزان مالیات بردرآمد از همه کمتره برای اینکه دولت آلبرتا از محل مازاد درآمد نفت استفاده میکنه و مالیات بر درآمد را کمتر میگیره.
    قیمت بنزین در آلبرتا از همه جا در آمریکای شمالی ارزانتره. که خودش خیلی به تازه واردین کمک میکنه.
    ویرایش توسط daiejan : August 26th, 2012 در ساعت 12:19 PM

دوستان آب و هوا اصلا مهم نیست بعد یکسال عادت میکنید. شما دارید درباره آینده خودتون و بچه هاتون تصمیم میگیرید. جابجا شدن از یک شهر به شهر دیگه در کانادا کار ساده ای نیست که بگید حالا نشد میریم یه شهر دیگه. اغلب شما مثل من یک پول محدودی دارید و فکر نمیکنم کسی دوست داشته باشه پولش تو یه کشور غریب تموم بشه.
    به هر حال بعد هفت سال زندگی در تورنتو و کلگری و دیدن ونکوور تجربه من به من میگه که کسانی که دوست دارند سرمایه گذاری کنند و بیزینس خودشون رو راه بیاندازند مثل باز کردن مغازه یا رستوران ایرانی خرید و فروش ماشین و فروش ملک و از این قبیل بهتره برن تورنتو یا ونکوور ولی کسانی که میخواهند بر اساس رشته تحصیلی شون کار پیدا کنند همونطور که قبلا گفتم در مورد مهندسین و حسابدارها و حتی پرستاران کلگری بهترین انتخابه.

ببینید یک مهندس ممکنه در شهرهای دیگه هم کار پیدا کنه ولی 1- درآمدش به مراتب کمتره 2- اگر در کلگری بعد از حدود یکسال بتونه کار پیدا کنه در مثلا تورنتو زیر سه سال نمیتونه. به دلیل اینکه تورنتو و ونکوور و حتی مونترال از نظر کار اشباع شده هستند انقدر چینی و هندی زیاده همشون هم با آشنا بازی برای هم کار چاق میکنن که نوبت شما نمیرسه.
    شاید باورتون نشه ولی میدونین روزی چند تا کانادایی از این شهرها میان شرکت ما رزومه میدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط persiart نمایش پست ها
    آیا کلگری را برای کارهای مثل ارایشگری بهتر نیست .. اونها پولدارن و راحت پول اصلاح با انعام میدم ...میگن شهر بی روح و خسته کننده ایه مثل مونترال شاد نیست راسته ؟
    خوب طبیعیه یک شهر یک و نیم میلیونی رو داریم با یه شهر ده میلیونی مقایسه میکنیم. خوب اینجا زمستونها معمولا ساعت 8 به بعد خلوت میشه ولی معمولا هرکی یه برنامه ای برای خودش داره ما معمولا با بقیه بچه ها هر رو سه هفته یکبار خونه یکی جمع میشیم و به هر حال سرمون گرمه. والا ما تورنتو هم که بودیم چون درآمدمون پایین بود و کار تخصصی خودمون رو نمیکردیم باید دو جا کار میکردیم و دیگه وقت و حوصله شب بیرون رفتن نداشتیم. ما خودمون وقتی اومدیم اینجا و کار خودمون رو پیدا کردیم و درآمدمون بالا رفت تازه فهمیدیم زندگی و تفریح یعنی چی.

در مورد امنیت اگر با آمریکا مقایسه کنیم که امریکا در مقابل کانادا درحد فاجعه است. ولی در داخل کانادا خوب هرچی جمعیت شهر کمتر باشه خوب امنتره. ولی در مقایسه با شهرهای هم اندازه مثل ادمونتون شهر ما باز هم امنتره . چون اینجا آخر هر سال آمار جنایات هر شهر رو اعلام میکنند و به هر شهر امتیاز میدن فکر کنم کلگری سال گذشته حدود بیست و خرده ای قتل داشته. که آمار کمی محسوب میشه.
    ضمنا شهر کلگری یک شهر مذهبیه در کانادا. البته منظورم مثل شهرهای مذهبی ایران نیست. ولی مردمش کلیسا میرن و خیلی به اخلاقیات و اینجور چیزها اهمیت میدن. برعکس چیزهایی که در مورد غرب شنیدید خیلی به خانواده و بزرگتر و کوچکتر اهمیت میدن. یعنی اونقدر ولنگ و واز نیستن که خوب برای بچه ها و تربیت اونها خیلی بهتره.
    مثلا چند هفته پیش پلیس و اورژانس و آتش نشانی اومده بودن تو محله ما و بچه ها میتونستن برن تو ماشین پلیس بشینن با دگمه ها ور برن و آژیر بزنن. می خوان که بچه ها با پلیس دوست باشن و ازشون نترسن. حتی من دیدم وقتی بچه تو ماشین باشه پلیس اگه خلاف کنی سعی میکنه جریمه ات نکنه تا بچه از پلیس نترسه.

دوستی در مورد تفریحات پرسیده بودند خوب ببینید هر شهری یک سری جاهای دیدنی داره مثلا ونکوور واقعا زیباست من خودم ونکوور رو برای مسافرت (نه زندگی) خیلی دوست دارم. تورنتو هم آبشار نیاگاراش واقعا دیدنیه مونترال هم کارناوال هاش بینظیره.
    کلگری بیشتر لذت بردن از طبیعته تلفیقی از کوهستان راکی و دشتهای مرکزی کانادا.
    در جولای استمپید برگزار میشه که بزرگترین شوی روباز دنیاست. مراسم مسابقات کابوی هاست. تو فیلمهای وسترن حتما دیدین روی اسب یا گاو وحشی سوار میشن هر کی دیرتر بخوره زمین. مسابقات اسب سواری و غیره.
    یکساعت رانندگی کنی پارک ملی بنف هست که بزرگترین پارک حفاظت شده دنیاست با استخرهای آبگرم معدنی. لیک لوییز بیست دقیقه بعد از بنف هست که شما منظره یک یخچال طبیعی رو از روی قایق در دریاچه میبینید.
    کوهنوردی و کمپینگ با چادر یا RV که تو ایران بهش میگیم کاراوان هاوس از همون خونه ها که پشت ماشین وصل میشه میتونید ارزان اجاره کنید برید کنار یک دریاچه چند روز بمونید.
    جاسپر یکی دیگه از اون جاهاست که شش ساعت رانندگی داره ولی خیلی زیباست.
    واترتون پارک هم مرز با آمریکاست و شما میتونید با کشتی بخار برید تا آمریکا و برگردید البته دور تا دورتون کوه و جنگله. دریاچه و رودخونه هم تا دلتون بخواد برای شنا موجوده.
    اینا یک مقدارش بود ولی اگر وبسایت travelalberta را ببینید بهتره.

همین دوست عزیز در مورد مدارکی که با خود می آورید سوال کردند.

در مورد مهندسین حتما از همکاران ایرانیتان ایمیل شرکتی داشته باشید (نه یاهو و هات میل و غیره) سه نفر کافی است . بعدا برای APEGGA لازم میشود.

ترجمه و اصل مدرک دانشگاه.

ریز نمرات و ترجمه اش. اصلش یادتون نره.

اصل گواهینامه رانندگی ایران و دو عدد ترجمه برای هر نفر. یادتان باشد عکس گواهینامه را قبول نمیکنند حتما باید اصلش باشد.
    تکرار میکنم دو عدد ترجمه گواهینامه.

اگر میتوانید از شرکت بیمه ای که ماشین خود را بیمه کرده اید یک نامه بگیرید که مثلا چند سال اصلا تصادف نداشته اید و خسارت نگرفته اید. و ترجمه اش . اگر نشد مهم نیست.

اگر بچه دارید از دکتر اطفال کارت تکمیل شده واکسیناسیون را بگیرید . مطمین شوید کارت زبان انگلیسی نوشته شده باشد.

پرونده تحصیلی بچه ای که مدرسه میرود . از آموزش پرورش منطقه. و ترجمه اش

گواهینامه خود را بین المللی نکنید و پول بیخودی پرداخت نکنید. شما با گواهینامه ایران و ترجمه اش میتوانید سه ماه رانندگی کنید.

شناسنامه های ایرانی و کارت ملی را با خود بیاورید که اگر خواستید گذرنامه خود را تمدید کنید سفارت ایران میخواهد.

اینهایی که گفتم برای ایالت آلبرتا هست . برای سایر ایالتها نمیدانم ولی فکر میکنم مثل هم باشند.

Member persiart آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دیپلم کار و دانش کامپیوتر

با سپاس از دایی جان
    ولی دایی فکر کنم مونترال بهترین منطقه برای خانواده ها باشه با اون بسته های عالی کمک خانواده که یک امای بزرگ داره اونم .. اما زبان فرانسه خوب باید داشته باشی .وگ
    رشته 6 امتیازی.... زبان : 9 و 9 زبان همسر: 9و 9
    تاریخ دریافت مدارک : 23 / 8 0/ 2011(30مرداد90) فایل نامبر ( 27 مهر 90) 2011/10/19

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط persiart نمایش پست ها
    با سپاس از دایی جان
    ولی دایی فکر کنم مونترال بهترین منطقه برای خانواده ها باشه با اون بسته های عالی کمک خانواده که یک امای بزرگ داره اونم .. اما زبان فرانسه خوب باید داشته باشی .وگ
    اماش تو چیه؟؟
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

Member persiart آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دیپلم کار و دانش کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazy نمایش پست ها
    اماش تو چیه؟؟
    اما زبان فرانسه خوب باید داشته باشی..باور کن بهترین جای کاناداست
    رشته 6 امتیازی.... زبان : 9 و 9 زبان همسر: 9و 9
    تاریخ دریافت مدارک : 23 / 8 0/ 2011(30مرداد90) فایل نامبر ( 27 مهر 90) 2011/10/19

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)