صفحه 3 از 552 نخستنخست 1234567891011121353103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

سلام
    با تشکر از پاسخ شما
    من چند سوال داشتم اگر لطف کنید و جواب بدهید بسیار بسیار ممنونم.
    ۱- مسیر پروازی ما از تهران به تورنتو با هواپیمایی امارات است که نفری ۲ چمدان ۲۳ کیلویی است.برا آمدن به کلگری باید یک پرواز داخلی‌ دیگر سوار بشویم. برا این پرواز داخلی‌ باید پول اختلاف بار پرداخت کنیم؟ به نظر شما بهترین روش برا اومدن به کلکری از تهران چگونه است؟
    ۲- در کلگری سورویول جاب موجود است؟survival job
    ۳- مدت زمان گرفتن سرتیفیکت برق (دوره آموزشی) چه مدت است؟ و از کجایی کلگری؟
    ۴- خریدن منزل در سال اول بهتر است یا اجاره‌ کردن آن؟
    ۵-مکان‌های خوب و بد برا زندگی در کلگری لطفا بگویید؟
    ۶- آیا در کلگری به ماشین نیاز است؟
    متشکرم از پاسخگویی شما.

Senior Member daiejan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط persiart نمایش پست ها
    با سپاس از دایی جان
    ولی دایی فکر کنم مونترال بهترین منطقه برای خانواده ها باشه با اون بسته های عالی کمک خانواده که یک امای بزرگ داره اونم .. اما زبان فرانسه خوب باید داشته باشی .وگ
    دوست عزیز با تشکر از شما ولی این صفحه مربوط به اطلاعات ایالت آلبرتاست. شما لطف کنید در صفحه مربوط به شهرها نظر خود را بیان کنید. ممنون از شما

درمورد اینکه آیا در کلگری ماشین بخریم یا نه؟

جواب این سوال خیلی سخته و بستگی به شرایط هر خانواده و محل زندگی و عادتهای اون شخص داره.
    ببینید به نظر من اگر بچه دارید (منظورم بچه کوچکه) حتما بخرید چون در زمستان تحمل بچه ها در مقابل سرما خیلی کمه و اذیت میشن.
    اگر بچه ندارید خوب شرایط فرق میکنه. اگر محل کار یا تحصیل و فروشگاهی خرید میکنید نزدیک محل سکونت است . نخرید شما با سیستم حمل ونقل شهری به راحتی میتوانید رفت و آمد کنید. خصوصا اتوبوسها سر ساعت به ایستگاهها میرسند و شما معمولا در ایستگاه معطل نمیشوید. شما از وبسایتشون میتونید زمان دقیق رسیدن اتوبوس به ایستگاه رو ببینید. حتی خانمها ساعت ده شب به بعد میتوانند با تلفن درخواست کنند که اتوبوس ۵ دقیقه در ایستگاه براشون وایسه تا برسن.(این سرویس در تورنتو و کلگری هست بقیه شهرها رو نمیدونم.)
    درضمن شما هر زمانی احتیاج به ماشین پیدا کردید میتوانید آخرین مدلش رو اجاره کنید خیلی هم ارزونه.
    من کسانی رو میشنام که سه چهارسال آخر هفته ها فقط اجاره میکردن. هم خرید هفتگی شون رو میکردن هم مسافرت میرفتن.
    ولی اگر خواستید بخرید من سیویک_ کورولا و یاریس رو پیشنهاد میکنم. ماشین کره ای نخرید چون بعدا موقع فروشش کم مشتری پیدا میکنید

هزینه بیمه شما برای مثلا یک کورولای مدل ۲۰۰۸ بیمه یکطرفه همون شخص ثالث ماهی ۶۰ دلاره درصورتی که سابقه گواهینامه ایران رو داشته باشید. با بدنه میشه حدود ۱۲۰ دلار. راستی این قیمتها برای دو نفر راننده است یعنی شما و همسرتون.
    قیمت بنزین امروز تو کلگری ۱.۱۵ دلار بر هر لیتره. مصرف کورولا هم تو شهر حدود ۷ تا ۸ لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتره. حالا خودتون حساب کنید. درضمن قیمت کورولای ۲۰۰۸ فول و تمیز از نمایندگی اگه بگیرید حدود ده هزارتاست . میشه چونه زد البته.
    قیمت ماشین تو کلگری از تورنتو و ونکوور گرونتره چون ماشینهای تورنتو و ونکوور بخاطر رطوبت معمولا پوسیدگی دارند

دوستان در مورد اجاره ماشین توضیحات زیر بدردتون میخوره.
    شرکتهایی وجود دارند که انواع ماشین رو روزانه به شما اجاره میدن.
    معمولا آخر هفته ها قیمتهاش ارزون تره.
    شما یک یاریس ۲۰۱۲ رو روزی ۳۰ دلار میتونید اجاره کنید یا ماکسیمای ۲۰۱۲ رو ۵۰ دلار. البته به علاوه بنزین.
    حالا وقتی شما میخواهید ماشین رو بگیرید طرف بهتون میگه بیمه روزانه هم بخر. اگر شما کردیت کارت گولد یا پلاتینیم داشته باشید و هزینه اجاره رو با اون کارت پرداخت کنید شرکت ویزا تمام خسارت و بیمه رو تقبل میکنه. بنابراین روزی که میرید بانک تون کردیت کارت بگیرید بگید کارتی به شما بدهند که کاورج برای ماشین اجاره ای داشته باشه. ولی اگر همچین کردیت کارتی ندارید حتما بیمه روزانه اش رو بخرید اتفاق یکدفعه می افته.
    حالا یک تریک کوچولو برای اینکه ماشین بزرگ رو مثل کامارو ۲۰۱۲ رو با قیمت یاریس بگیرید.
    وقتی میخواهید آنلاین ماشین اجاره کنید ساعت دریافت ماشین رو بزنید ۸ صبح بعدش یکساعت دیرتر برید اونجا تا ماشینتون رو بگیرید. اتفاقی که می افته اینه که طرف ماشین شما رو داده به کس دیگه و معمولا دیگه ماشین سایز کوچک نداره به شما بده. مجبور میشه ماشین بزرگتر رو با همون قیمت به شما بده.
    این روش ۹۹ درصد جواب میده. در ضمن در زیر اسم بعضی از این شرکتها رو آوردم.
    شرکت Enterprise حتی مجانی شما رو از خونتون یا هر جای دیگه پیک آپ میکنه. و دیگه لازم نیست پیاده تا محلشون برید.

دائی جان با تشکر از شما
    لطفا میشود بقیه سوال ها را جواب دهید؟

در مورد پرواز از تهران تا کلگری.
    اول پاسخ دوست عزیزم را بدهم اتفاقا در همون سالی که به دلیل آتشفشان فرودگاههای اروپا بسته شدند. من به دلیل فوت یکی از اقوام باید میامدم تهران و برخلاف میلم مجبور شدم با امارات بلیط بگیرم مسیر پروازی امارات از تهران تا کلگری از طریق سان فرانسیسکو است و شما به دلیل نداشتن پاس کانادایی اصلا نمیتونید ازش استفاده کنید. از طریق تورنتو میتوانید بیایید ولی همانطور که حدس زدید باید هزینه چمدان اضافه خود را پرداخت کنید که هر چمدان صد دلاره.

بهترین مسیرها به کلگری از طریق لندن با BMI یا ایران ایر و ایرکاناداست . همینطور آمستردام با KLM یا فرانکفورت با LUFTHANSA. البته مطمین شوید ویزای ترانزیت نمیخواهید. لندن رو مطمینم که نمیخواهد.(بالاخره ملکه مون یکیه دیگه).
    بله در کلگری تا دلتون بخواد شغلهای موقت با درامد بالاتر از تورنتو هم وجود دارد.
    در مورد لایسنس برق به من اجازه بدید تحقیق کنم جوابتون رو بدم.
    در مورد خرید خانه یا اجاره یک پست مفصل فردا در همینجا مینویسم.
    ببخشید الان باید بچه رو ببرم شهربازی و باید برم. تا فردا روز همگی خوش.

دائی جان
    با تشکر از راهنمائی‌های خوب و کاملتان.
    به عرض شما برسانم صرفاً ما به خاطره ظرفیت با ر که ۲*۲۳ کیلو است را ما emarat را انتخاب کردیم .پس یعنی‌ ما باید چمدانها را کم کنیم؟کدام پرواز‌ها است که ۲۳*۲ چمدان می‌شه بار برد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosafercanada نمایش پست ها
    دائی جان
    با تشکر از راهنمائی‌های خوب و کاملتان.
    به عرض شما برسانم صرفاً ما به خاطره ظرفیت با ر که ۲*۲۳ کیلو است را ما emarat را انتخاب کردیم .پس یعنی‌ ما باید چمدانها را کم کنیم؟کدام پرواز‌ها است که ۲۳*۲ چمدان می‌شه بار برد؟
    الان دیگه هیچکدوم. یه زمانی ایران ایر ایرکانادا از طریق لندن 2x32 کیلو بود که اون هم قطع شد. به نظر من اگه صد دلار جریمه اش رو بدید بهتره تا از طریق تورنتو بیایید. چون تورنتو تا کلگری خودش حدوده 400 دلاره نفری.

ممنونم دائی جان
    ولی‌ من متوجه قسمت دوم جواب شما نشدم!
    ما پس از چه طریقی بیاییم کلگری که بهتره؟ البته هر چمدون ۱۰۰ دلار را هم میدیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)