صفحه 47 از 552 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797147547 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi58 نمایش پست ها
    آقا رضا سلام
    شما اگر توی تورنتو یک کار مرتبط با 50% پرداختی آلبرتا پیدا کنی کدوم را ترجیح میدی؟

50 درصد؟! شوخی گفتی الآن یا جدی؟

من به شرطی حاضرم همین الآن از ادمونتون برم تورنتو و ونکوور که اقلا 25 درصد بره روی حقوقم. برای اینکه خرج تو اون دو تا شهر (از مالیات و بیمه و اجاره خونه و قسط خرید خونه و چیزای دیگه (به جز رستوران ایرانی!)) از آلبرتا بیشتره. پس من باید حقوق بیشتر بگیرم که بتونم همین سطح زندگی رو حفظ کنم دیگه. در ضمن جابجا شدن, باید مشوق داشته باشه, وگرنه آدمیزاد ترجیح میده در شرایط فعلی بمونه. پس باید حقوقم بیشتر بشه که سطح زندگیم اقلا در همین سطح بمونه, و اونوقن بگم, خب اینکه دارم میرم شهر بزرگتر و با امکانات بیشتر و غیره و اینها, اینا مشوقم باشن.

من الآن دور و برم اقلا 5 تا خونواده و 2 تا پسر مجرد رو میشناسم که از ادمونتون "بعد از پیدا کردن کار" مهاجرت کردن به تورنتو. و دو برابر این تعداد هم از ادمونتون "بعد از پیدا کردن کار" مهاجرت کردن به کلگری. 3 تا خونواده رو هم میشناسم که از تورنتو "بدون پیدا کردن کار" مهاجرت کردن به ادمونتون, هر سه تاشون هم کار گیر اوردن. پس واقعا این یه چیز شخصیه. شما بعد از اینکه کار با درآمد مناسب پیدا کردین میتونین به هر جای این کشور (یا حتی آمریکا) مهاجرت کنین. یکی کلگری رو ترجیح میده, یکی تورنتو رو. همه هم ونکوور رو ترجیح میدن, اما خرج بسیار بالا و عدم وجود شغل مناسب, راه رو میبنده, نمونش هم دکتر "خاوری" که به جای ونکوور رفت تورنتو
    Mess with the best, Die like the rest..

Senior Member daiejan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    اختیار دارید دائی جان, ما تشریف نداریم, ما همینجوری فقط هستیم. شما تشریف بیارید دور هم باشیم, ضرر نداره.

ولی دائی جون, خدائیش از مساله ی کار پیدا کردن و مسائل مالی (که البته مهمترین مساله ی زندگی هم هست!) که بگذریم, آلبرتا خیلی در مقابل تورنتو حرفی برای گفتن نداره ها, دیگه خودمونیم دیگه, غریبه که بینمون نیست که. از طبیعت و نزدیکی به آمریکا و اروپا و شهریت و غیره, تا تعداد بیشتر ایرانیا و رستورانها و ساندویچیهای ایرانی که به مزاج شما هم میخوره.

رضا جان از تعداد زیاد ایرانیهاش که همین هیچی نگم بهتره. وقتی تو مال یا خیابون میبیننت روشون رو اونور میکنن یا فوری میزنن کانال 2 که یعنی ما فارسی بلد نیستیم. درضمن من تمام رستورانهای تورنتو رو اون موقع رفتم همشون بخاطر رقابت با همدیگه مجبورن قیمت رو پایین بیارن که خوب مسلما کیفیت هم باهاش پایین میاد. نه من رستورانهای اینور رو بیشتر ترجیح میدم یازده دوازده دلار میدی ولی میفهمی اقلا چی داری میخوری.
    رضاجان اگه در مورد زیبایی ونکوور یا ویکتوریا رو میگفتی قبول داشتم ولی تورنتو اخه لامصب اصلا زیبایی نداره یه زمین مسطحه. نه کوهی نه رودخونه ای. یه beach هم نزدیکش هست که قبلا محل دفن زباله های شهر بوده بعدا روش رو درست کردن شده محل شنا. الانم نمیگن که ممکنه هزار تا مرض بگیرید و نرید چند سال دیگه گندش در میاد. الان هرچی فکر میکنم اسمش یادم نمیاد. پنج سال گذشته فکر کنم طرفهای Morning side بود.
    ویرایش توسط daiejan : September 29th, 2012 در ساعت 12:20 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi58 نمایش پست ها
    آقا رضا سلام
    شما اگر توی تورنتو یک کار مرتبط با 50% پرداختی آلبرتا پیدا کنی کدوم را ترجیح میدی؟
    مهدی جان شما از رضا سوال کردی ایشون هم به درستی جواب دادن ولی من فقط میخواستم یه مساله ای رو بهش اضافه کنم.
    کانادا با ایران یه فرقی که داره اینه که در ایران رقابت در کار وجود نداره شما نسل قبل از ما رو نگاه کن مثلا پدر مادر های ما رفتن تو یه وزارت خونه یا اداره ای کار کردن بعد از سی سال از همون جا بازنشسته شدن اومدن بیرون.
    ولی اینجا کاناداییه اگه یک پیشنهاد بالاتر بگیره یه دقیقه هم صبر نمیکنه. میگه خداحافظ شما من رفتم. به همین سادگی.
    پس حالا که شما داری همین زحمت رو میکشی چرا با 50 درصد پایین تر راضی میشی؟
    چرا میخوای دانش خودت رو ارزونتر به این شرکتها بفروشی؟ وقتی میتونی با دوبرابر یا یکم بالاتر یا پایینتر جای دیگه کار کنی.
    یادت نره ما باید به فکر بازنشستگی هم باشیم پس باید انقدر در بیاریم که بتونیم پس انداز بالایی داشته باشیم.

موفق باشی

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

سلام daeijan عزیز

تا جایی که من از قوانین بازنشستگی و حساب RRSP برداشت کردم دوران بازنشستگی در کانادا زیاد دوران خوبی نخواهد بود حتی اگر درآمد بالایی طرف چند سال بعد از مهاجرت داشته باشیم . خوب به نظر میرسه از حسابی باید خرج کنیم که تمام شدنی است و باز هم استرس!!! البته با وجود اون مبلغی که دولت پرداخت میکنه که انگار حدود ۷۰۰ تاست. اگر من اطلاعاتم اشتباهه ممنون میشم کامل کنید.ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    سلام daeijan عزیز

تا جایی که من از قوانین بازنشستگی و حساب RRSP برداشت کردم دوران بازنشستگی در کانادا زیاد دوران خوبی نخواهد بود حتی اگر درآمد بالایی طرف چند سال بعد از مهاجرت داشته باشیم . خوب به نظر میرسه از حسابی باید خرج کنیم که تمام شدنی است و باز هم استرس!!! البته با وجود اون مبلغی که دولت پرداخت میکنه که انگار حدود ۷۰۰ تاست. اگر من اطلاعاتم اشتباهه ممنون میشم کامل کنید.ممنونم.
    برای همین من میگم باید تا میتونیم پس انداز کنیم. و نباید عمر خودمون رو تو شهر هایی که درامد چندانی ندارند هدر بدیم.
    اگر شما از الان به فکر پس انداز و RRSP نباشید بله به مشکل میخورید. ولی یادت نره وقتی بازنشسته میشی دیگه بچه ها رفتن سر زندگیشون و خونه شما هم pay off شده یعنی دیگه وام نمیدی. پس انقدر هم مشکل نخواهد بود.

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    برای همین من میگم باید تا میتونیم پس انداز کنیم. و نباید عمر خودمون رو تو شهر هایی که درامد چندانی ندارند هدر بدیم.
    اگر شما از الان به فکر پس انداز و RRSP نباشید بله به مشکل میخورید. ولی یادت نره وقتی بازنشسته میشی دیگه بچه ها رفتن سر زندگیشون و خونه شما هم pay off شده یعنی دیگه وام نمیدی. پس انقدر هم مشکل نخواهد بود.
    واو!!! یعنی اگر مثلا ما یک خونه بخریم که باید ۲۰ سال قسط بدیم و وقتی بازنشسته شدیم دیگه قسط خونه رو نخواهیم داد؟دولت متقبل خواهد شد؟

ما بعد از چند سال یا در چند سالگی بازنشسته خواهیم شد در کانادا؟ ممنون از راهنمایی

واو!!! یعنی اگر مثلا ما یک خونه بخریم که باید ۲۰ سال قسط بدیم و وقتی بازنشسته شدیم دیگه قسط خونه رو نخواهیم داد؟دولت متقبل خواهد شد؟

ما بعد از چند سال یا در چند سالگی بازنشسته خواهیم شد در کانادا؟ ممنون از راهنمایی
    نه بابا. شما باید تا اخر قسط رو خودتون بدید. دولت که پول خونه شما رو نمیده. شما در اینجا بین شصت تا شصت و پنج سالگی بازنشسته میشی. جدیدا تغییر دادن سنش رو فکر کنم شده شصت و پنج سال.

منظور من این بود که مثلا اگه الان سی و پنج سالت باشه و بیست و پنج سال هم قسط بدی وقتی شصت سالت شد دیگه قسطی نمونده.

ApplyAbroad Guru

نه دولت چیزی رو بعهده نمیگیره. منظور اینه که شما وقتی یک خونه با وام 25 ساله میگیرید تا زمان بازنشستگی دیگه همه قسطهاش رو پرداخت کرده اید. قسطهای ماشینتون رو هم اگر داده باشید دیگه خرج آنچنانی ندارید. بچه هاتون هم که بزرگ شده اند رفته اند. با فوقش ماهی 1500-2000 دلار هم میتونید زندگی راحتی داشته باشید. زندگی بازنشستگی در کانادا اتفاقا راحت است اگر برنامه ریزی درستی در طول مدت کارتان داشته باشید.

سن بازنشستگی درکانادا در حال حاضر 65 سال است که البته دولت تصمیم دارد آن را به 67 سال افزایش بدهد. فکرمیکنم تا زمانیکه من وشما بازنشسته بشویم احتمالا سن بازنشستگی به 70 سال بالا برده خواهد شد. بعضی مشاغل دولتی بازنشستگی های سریعتر هم دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    مهدی جان شما از رضا سوال کردی ایشون هم به درستی جواب دادن ولی من فقط میخواستم یه مساله ای رو بهش اضافه کنم.
    کانادا با ایران یه فرقی که داره اینه که در ایران رقابت در کار وجود نداره شما نسل قبل از ما رو نگاه کن مثلا پدر مادر های ما رفتن تو یه وزارت خونه یا اداره ای کار کردن بعد از سی سال از همون جا بازنشسته شدن اومدن بیرون.
    ولی اینجا کاناداییه اگه یک پیشنهاد بالاتر بگیره یه دقیقه هم صبر نمیکنه. میگه خداحافظ شما من رفتم. به همین سادگی.
    پس حالا که شما داری همین زحمت رو میکشی چرا با 50 درصد پایین تر راضی میشی؟
    چرا میخوای دانش خودت رو ارزونتر به این شرکتها بفروشی؟ وقتی میتونی با دوبرابر یا یکم بالاتر یا پایینتر جای دیگه کار کنی.
    یادت نره ما باید به فکر بازنشستگی هم باشیم پس باید انقدر در بیاریم که بتونیم پس انداز بالایی داشته باشیم.

موفق باشی
    دایی جان ممنون ببخشید من IE 9 دارم و نتونستم مثبت بدم . از راهنمایی هاتون ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    50 درصد؟! شوخی گفتی الآن یا جدی؟

من به شرطی حاضرم همین الآن از ادمونتون برم تورنتو و ونکوور که اقلا 25 درصد بره روی حقوقم. برای اینکه خرج تو اون دو تا شهر (از مالیات و بیمه و اجاره خونه و قسط خرید خونه و چیزای دیگه (به جز رستوران ایرانی!)) از آلبرتا بیشتره. پس من باید حقوق بیشتر بگیرم که بتونم همین سطح زندگی رو حفظ کنم دیگه. در ضمن جابجا شدن, باید مشوق داشته باشه, وگرنه آدمیزاد ترجیح میده در شرایط فعلی بمونه. پس باید حقوقم بیشتر بشه که سطح زندگیم اقلا در همین سطح بمونه, و اونوقن بگم, خب اینکه دارم میرم شهر بزرگتر و با امکانات بیشتر و غیره و اینها, اینا مشوقم باشن.

من الآن دور و برم اقلا 5 تا خونواده و 2 تا پسر مجرد رو میشناسم که از ادمونتون "بعد از پیدا کردن کار" مهاجرت کردن به تورنتو. و دو برابر این تعداد هم از ادمونتون "بعد از پیدا کردن کار" مهاجرت کردن به کلگری. 3 تا خونواده رو هم میشناسم که از تورنتو "بدون پیدا کردن کار" مهاجرت کردن به ادمونتون, هر سه تاشون هم کار گیر اوردن. پس واقعا این یه چیز شخصیه. شما بعد از اینکه کار با درآمد مناسب پیدا کردین میتونین به هر جای این کشور (یا حتی آمریکا) مهاجرت کنین. یکی کلگری رو ترجیح میده, یکی تورنتو رو. همه هم ونکوور رو ترجیح میدن, اما خرج بسیار بالا و عدم وجود شغل مناسب, راه رو میبنده, نمونش هم دکتر "خاوری" که به جای ونکوور رفت تورنتو
    آقا رضا ممنون در شرایط مساوی نظرتون چیه؟ البته برای یک تازه وارد نه خود شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)