صفحه 504 از 552 نخستنخست ... 4404454494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,031 تا 5,040 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    متاسفانه مقاله ناراحت کننده ای هست اما فکر میکنم بهتره خونده بشه:

?Alberta food bank surge: sign of bad times for all
    بله کلا اوضاع خیلی خرابه. لی آف ها وحشتناکه! شرکت قبلی من کارمندهاش رو به صفر رسوند و از 35 نفری که شعبه ادمنتون بودیم رسید به 11 که هر 11 تاشون کانترکتر هستن و عملا بیکار.
    یه چند وقت پیش هم تو سایت سی بی سی در مورد اوضاع وحشتناک کردیت کارت آلبرتایی ها نوشته بود.
    هر کدوم ما تا جایی که بتونیم 5- 6 غذای آماده و کنسرو به فود بانک ها کمک کنیم خیلی خوبه. یا کمک مالی. حتی در حد 50 دلار هم کافیه.
    البته فرهنگ خیلی مصرفگرای آلبرتایی ها هم بی تاثیر نیست. به اندازه جیبشون خرج نمیکنن.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    بله کلا اوضاع خیلی خرابه. لی آف ها وحشتناکه! شرکت قبلی من کارمندهاش رو به صفر رسوند و از 35 نفری که شعبه ادمنتون بودیم رسید به 11 که هر 11 تاشون کانترکتر هستن و عملا بیکار.
    یه چند وقت پیش هم تو سایت سی بی سی در مورد اوضاع وحشتناک کردیت کارت آلبرتایی ها نوشته بود.
    هر کدوم ما تا جایی که بتونیم 5- 6 غذای آماده و کنسرو به فود بانک ها کمک کنیم خیلی خوبه. یا کمک مالی. حتی در حد 50 دلار هم کافیه.
    البته فرهنگ خیلی مصرفگرای آلبرتایی ها هم بی تاثیر نیست. به اندازه جیبشون خرج نمیکنن.
    والا نمیدونم چه طور منظورم رو بگم
    ۱- به نظر من نفت کلا مثل مواد مخدر می مونه و مردم رو معتاد میکنه
    ۲- درآمد نفت مانند قمار می مونه که تا زمانی که درآمدی وجود داره پول هنگفتی ملت میگیرند و به دیگران هم کار ندارند. وقتی هم که کارشون رو از دست میدهند باز هم دنبال چنین قماری میرند.
    ۳- جالب اینجاست که افرادی که قبلا از طریق نفت پول هنگفت می گرفتند دیگر حاضر نیستند که کار دیگری با درآمد کمتر انجام دهند.
    بنده به شخصه حاضر نیستم حتی ۱ سنت هم به افرادی که معتاد به در آمد نفت هستند کمک کنم. این عقیده شخصی بنده است و عقیده همه قابل احترام.
    به نظر بنده اگر این افراد معتاد به در آمد نفت بخواهند واقعا خودشون رو نجات بدهند حتی می تونند با کار جنرال زندگی خودشون رو بگذرونند همونظوری که خیلی ها الان اینطوری هستند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    والا نمیدونم چه طور منظورم رو بگم
    ۱- به نظر من نفت کلا مثل مواد مخدر می مونه و مردم رو معتاد میکنه
    ۲- درآمد نفت مانند قمار می مونه که تا زمانی که درآمدی وجود داره پول هنگفتی ملت میگیرند و به دیگران هم کار ندارند. وقتی هم که کارشون رو از دست میدهند باز هم دنبال چنین قماری میرند.
    ۳- جالب اینجاست که افرادی که قبلا از طریق نفت پول هنگفت می گرفتند دیگر حاضر نیستند که کار دیگری با درآمد کمتر انجام دهند.
    بنده به شخصه حاضر نیستم حتی ۱ سنت هم به افرادی که معتاد به در آمد نفت هستند کمک کنم. این عقیده شخصی بنده است و عقیده همه قابل احترام.
    به نظر بنده اگر این افراد معتاد به در آمد نفت بخواهند واقعا خودشون رو نجات بدهند حتی می تونند با کار جنرال زندگی خودشون رو بگذرونند همونظوری که خیلی ها الان اینطوری هستند
    تا یه حد زیادی حرفتون رو قبول دارم. ( در مورد کمک نه البته چون من سعی میکنم در مورد کمک کردن کسی رو قضاوت نکنم که مثلا چرا به این روز افتاده و غیره. چشمم رو علل درخواست کمکش میبندم. به یه هوم لس کنار خیابون کمک میکنم حتی وقتی برام واضحه که معتاده . چون وظیفه خودم رو کمک میدونم نه قضاوت).
    با مورد 1 و 2 و 3 شدید موافقم. نمیدونم فرهنگ آلبرتاست؟ پول نفته؟
    خودم هم کارم تو نفته و چندین ساله که با این مدل آدمها کار میکنم. تا کار میگیرن یه تراک 60 هزارتایی میگرن. بعد اسنو موبیل و همین جور الی آخر.تعطیلات پر خرج. بعد کار از دست میدن تا خرخره میرن تو قرض ! اندازه جیبشون خرج نمیکنن بلکه اندازه جیبی که دوست دارن داشته باشن خرج میکنن. اصلا به آینده و پس انداز فکر نمیکنن. والبته کار جنرال زیاده ولی خیلی ها ترجیح میدن بیمه بیکاری بگیرن و ناله کنن تا برن کار جنرال!
    دوسال پش یادمه اوضاع هنوز خراب نشده بود شرکتی که اون موقع کارمندش بودم یه پاداشی بهمون داد . بعد سر ناهار گپ میزدیم کی با پولش چیکار میکنه جز من و یه نفر دیگه که گفتیم پس انداز میکنیم همه یا میخواستن باهاش یه چیزی بخرن یا یه تفریحی انجام بدن! سعی میکردن ما رو هم قانع کنن که دنیا دو روزه و ارزش پول با پس انداز از دست میره و...
    هنوز که هنوزه ذهنیت و منطق این آدم ها رو درک نمیکنم.

کلا اوضاع آلبرتا الان خیلی خرابه. از نظر کار و هم موقعیت مردم.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

تا یه حد زیادی حرفتون رو قبول دارم. ( در مورد کمک نه البته چون من سعی میکنم در مورد کمک کردن کسی رو قضاوت نکنم که مثلا چرا به این روز افتاده و غیره. چشمم رو علل درخواست کمکش میبندم. به یه هوم لس کنار خیابون کمک میکنم حتی وقتی برام واضحه که معتاده . چون وظیفه خودم رو کمک میدونم نه قضاوت).
    خودم هم کارم تو نفته و چندین ساله که با این مدل آدمها کار میکنم. تا کار میگیرن یه تراک 60 هزارتایی میگرن. بعد اسنو موبیل و همین جور الی آخر.تعطیلات پر خرج. بعد کار از دست میدن تا خرخره میرن تو قرض ! اندازه جیبشون خرج نمیکنن بلکه اندازه جیبی که دوست دارن داشته باشن خرج میکنن. اصلا به آینده و پس انداز فکر نمیکنن. والبته کار جنرال زیاده ولی خیلی ها ترجیح میدن بیمه بیکاری بگیرن و ناله کنن تا برن کار جنرال!
    دوسال پش یادمه اوضاع هنوز خراب نشده بود شرکتی که اون موقع کارمندش بودم یه پاداشی بهمون داد . بعد سر ناهار گپ میزدیم کی با پولش چیکار میکنه جز من و یه نفر دیگه که گفتیم پس انداز میکنیم همه یا میخواستن باهاش یه چیزی بخرن یا یه تفریحی انجام بدن! سعی میکردن ما رو هم قانع کنن که دنیا دو روزه و ارزش پول با پس انداز از دست میره و...

من هم قضاوت نمیکنم اما ترجيح میدهم حتی یک سنت کمک هم بخوام بکنم به مردمم در کشورم کمک کنم نه در اینجا.
    اما در مورد فرهنگ نفتی! ربطی نداره که افراد مال آلبرتا باشند یا جای دیگه. کشور خودمون رو نگاه کنید، اونجا هم مردم غیر مستقیم به این درآمد نفت معتاد هستند. اگر چه اونجا افرادی که کار تخصصی دارن متوسط زندگی می کنند و افراد ی که ندارند یا از جیب باباشون میخورند یا با کل زیر خط فقر زندگی میکنند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام
    من و همسرم تا 1 هفته دیگه قراره که کلگری لند کنیم, هر روز فروم این سایت رو دنبال میکنم که بتونیم اطلاعاتمون رو تکمیل کنیم, در حال حاضر با تفاسیری که از اوضاع کار در آلبرتاست بسیار نگرانیم, متاسفانه رشته تحصیلی خودم در زمینه نفت و همسرم کامپیوتر است, یه زمانی جزء بهترین رشته ها بودن و ظاهرا الان جزء بدترین ها.
    یه زمانی از انتخاب شهر واسه سکونت مطمئن بودیم ولی الان با این اوضاع دیگه مطمئن نیستیم.هر دوی ما در ایران کار خوب با سابقه حدود 10 سال داریم و مرتبط با رشته تحصیلیمون و برای داشتن آینده ای بهتر برای خودمون و فرزندانی که خواهیم داشت تصمیم به مهاجرت گرفتیم و حاضر شدیم برای رسیدن به هدفمون همه چیز رو از صفر شروع کیم و حتی برای انجام کار جنرال هم مشکلی نداریم. ولی الان با این اوصاف نگرانیم که آیا با توجه به شرایط موجود اصلا آن شهر قابلیت انتخاب برای یه شروع جدید رو داره یا نه؟؟؟
    ممنون میشم در این زمان باقیمانده از تجربیاتتون ما رو یهره مند سازید.

Junior Member

دوستان عزیز در مورد تایید مدارک برای اپگا یه سوال داشتم, ظاهرا قبلا میشد بدون ثبت نام در اپگا اول مدارک رو واسشون فرستاد بعد در اپگا ثبت نام کرد و مرحله به مرحله مدارک رو ضمیمش کرد ولی الان تو سایتش خوندم که از سال 2015 اول باید ثبت نام کنی بعد مدارک رو بفرستی
    من میخواستم تا ایران هستم خودم برم بخش معاونت بین الملل دانشگاه مدارکم رو مهر و موم کنم تا دانشگاه واسم پست کنه بعد که اومدم اونجا اپگا رو ثبت نام کنم, حالا با توجه به دستورالعمل جدید نمیدونم چکار کنم.
    از طرفی کسی رو اینجا ندارم که بعد از رفتنم این کارها رو واسم انجام بده!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران -زمين شناسي نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط SA1980 نمایش پست ها
    سلام
    من و همسرم تا 1 هفته دیگه قراره که کلگری لند کنیم, هر روز فروم این سایت رو دنبال میکنم که بتونیم اطلاعاتمون رو تکمیل کنیم, در حال حاضر با تفاسیری که از اوضاع کار در آلبرتاست بسیار نگرانیم, متاسفانه رشته تحصیلی خودم در زمینه نفت و همسرم کامپیوتر است, یه زمانی جزء بهترین رشته ها بودن و ظاهرا الان جزء بدترین ها.
    یه زمانی از انتخاب شهر واسه سکونت مطمئن بودیم ولی الان با این اوضاع دیگه مطمئن نیستیم.هر دوی ما در ایران کار خوب با سابقه حدود 10 سال داریم و مرتبط با رشته تحصیلیمون و برای داشتن آینده ای بهتر برای خودمون و فرزندانی که خواهیم داشت تصمیم به مهاجرت گرفتیم و حاضر شدیم برای رسیدن به هدفمون همه چیز رو از صفر شروع کیم و حتی برای انجام کار جنرال هم مشکلی نداریم. ولی الان با این اوصاف نگرانیم که آیا با توجه به شرایط موجود اصلا آن شهر قابلیت انتخاب برای یه شروع جدید رو داره یا نه؟؟؟
    سلام
    با توجه به شرایط موجود الان خیلی نمیشه برای کسی نسخه پیچید چون دوستان شاید فکرهای متفاوت بکنن درباره کسانی که اینجا هستن.تمام اینها بستگی به خود شخص داره.ولی در حال حاضر برای کسانی که شرایط کار مناسب در ایران را دارن شاید بهتر باشه حدقل کار خودشون را از دست ندن حدقل درامدی دارند.اگر وقت ندارید از نظر ویزا شاید بهتر باشه لند کنند و برگردن و در شرایط مناسب بیایند.البته این بستگی به برنامه افراد داره.یادمون باشه برای شرایط بهتر مهاجرت میکنیم.
    CIO: 7 - dec - 2009
    MED: 2 - jan - 2014
    P.R: 13 - oct - 2014

Senior Member fanta آواتار ها

با بیشتر صحبت شما موافقم اما در مورد کمک کردن به شخصه ترجیح میدم که یا همون فود بنک باشه و یا یونایتد وی. ادمونتون رو نمیدونم چون فقط چند بار سفر اومدم اما تو کلگری اونقدر مراکز خدماتی برای هوم لس ها هست (مثل غذا و اسکان) که به قول یکی از همکارای کاناداییم تنها دلیل درخواستشون برای پول برای چیزاییه که غیرقانونی هستن و دولت در اختبارشون نمیزاره.
    بنظر میاد که اکثر کسایی که در دوره های بومینگ در رنج سنی پایین (حدود 20 سال) وارد بازار کار میشن، در مواقع رکورد بیشتر ضربه میخورن. راستشو بخواین منم نمیدونم که اگه 20 سالم بود و با یه دوره جوشکاری سر کار توی سایت با حقوق 6 رقمی میرفتم هم همینجوری میشدم یا نه

دوستان عزیز در مورد تایید مدارک برای اپگا یه سوال داشتم, ظاهرا قبلا میشد بدون ثبت نام در اپگا اول مدارک رو واسشون فرستاد بعد در اپگا ثبت نام کرد و مرحله به مرحله مدارک رو ضمیمش کرد ولی الان تو سایتش خوندم که از سال 2015 اول باید ثبت نام کنی بعد مدارک رو بفرستی
    من میخواستم تا ایران هستم خودم برم بخش معاونت بین الملل دانشگاه مدارکم رو مهر و موم کنم تا دانشگاه واسم پست کنه بعد که اومدم اونجا اپگا رو ثبت نام کنم, حالا با توجه به دستورالعمل جدید نمیدونم چکار کنم.

.
    از طرفی کسی رو اینجا ندارم که بعد از رفتنم این کارها رو واسم انجام بده!!!
    من دیروز رفتم مدارک رو خودم تحویل دادم،یعنی احتیاجی به پست و این حرفها نیست و هیچ ایرادی نگرفتن، ظاهرا در این مورد سخت گیری نمیکنند، نگران نباشید

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    کار جنرال هست ولی نمیدونم با درامدش میشه زندگی گذران کرد یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)