صفحه 505 از 552 نخستنخست ... 5405455495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,041 تا 5,050 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    با بیشتر صحبت شما موافقم اما در مورد کمک کردن به شخصه ترجیح میدم که یا همون فود بنک باشه و یا یونایتد وی. ادمونتون رو نمیدونم چون فقط چند بار سفر اومدم اما تو کلگری اونقدر مراکز خدماتی برای هوم لس ها هست (مثل غذا و اسکان) که به قول یکی از همکارای کاناداییم تنها دلیل درخواستشون برای پول برای چیزاییه که غیرقانونی هستن و دولت در اختبارشون نمیزاره.
    بنظر میاد که اکثر کسایی که در دوره های بومینگ در رنج سنی پایین (حدود 20 سال) وارد بازار کار میشن، در مواقع رکورد بیشتر ضربه میخورن. راستشو بخواین منم نمیدونم که اگه 20 سالم بود و با یه دوره جوشکاری سر کار توی سایت با حقوق 6 رقمی میرفتم هم همینجوری میشدم یا نه
    فکر میکنم مشکل آلبرتا هم همینه که یه جوشکار کارآموز 18 ساله میتونه بره فورت مک و سال اول 80 هزار تا در بیاره. بعد استاد کار بشه سالی تا 200 هم من دیدن در بیارن. بعد هنوز از نظر عقلی فرهنگ استفاده از پول رو نداره.
    البته جوشکار عمر مفیدش 10 سال تا 15 ساله بستگی به نوع کارش داره.
    من به همه power eng رو توصیه میکنم. اگه حوصله شیفت داشته باشید از همون سال اول 70 به بالا درمیارین.
    http://www.nait.ca/program_home_77216.htm

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان بین اطلس و خانه کباب یا شیراز کدومشون غذاشون تو کلگری از همه بهتره؟
    یا پیشنهاد دیگه ای برای رستوران ایرانی دارید؟
    ویرایش توسط negnegy : July 22nd, 2015 در ساعت 07:39 PM

Senior Member fanta آواتار ها

با بیشتر صحبت شما موافقم اما در مورد کمک کردن به شخصه ترجیح میدم که یا همون فود بنک باشه و یا یونایتد وی. ادمونتون رو نمیدونم چون فقط چند بار سفر اومدم اما تو کلگری اونقدر مراکز خدماتی برای هوم لس ها هست (مثل غذا و اسکان) که به قول یکی از همکارای کاناداییم تنها دلیل درخواستشون برای پول برای چیزاییه که غیرقانونی هستن و دولت در اختبارشون نمیزاره.
    بنظر میاد که اکثر کسایی که در دوره های بومینگ در رنج سنی پایین (حدود 20 سال) وارد بازار کار میشن، در مواقع رکورد بیشتر ضربه میخورن. راستشو بخواین منم نمیدونم که اگه 20 سالم بود و با یه دوره جوشکاری سر کار توی سایت با حقوق 6 رقمی میرفتم هم همینجوری میشدم یا نه
    متاسفانه اینجا دوستی فرمودند که "هر موقع تونستم تو 45- درجه 12 ساعت کار کنم بعدش نظر بدم". اولا من هرگز نگفتم که چرا توی سایت حقوقهای بالا میگیرن چون تو همه دنیا حق سختی کار یه چیز مرسومی هست. ثانیا صحبت من این بود که غالب افرادی که با سن کم حقوق بالا میگیرن متاسفانه مدیریت دخل و خرج رو هنوز درست نمیدونن و در شرایط رکود دچار مشکل میشن.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

متاسفانه اینجا دوستی فرمودند که "هر موقع تونستم تو 45- درجه 12 ساعت کار کنم بعدش نظر بدم". اولا من هرگز نگفتم که چرا توی سایت حقوقهای بالا میگیرن چون تو همه دنیا حق سختی کار یه چیز مرسومی هست. ثانیا صحبت من این بود که غالب افرادی که با سن کم حقوق بالا میگیرن متاسفانه مدیریت دخل و خرج رو هنوز درست نمیدونن و در شرایط رکود دچار مشکل میشن.
    منم حرفم همین بود و دوستی لطف کردن به همین دلیل بالا امتیاز منفی دادن.
    من بیشتر از 4 سال تو -45 آلبرتا ( که خداییش دو تا سه هفته بیشتر این قدر سرد نمیشه) تو فیلد کار کردم. حتی تا وقتی که هشت ماهه حامله بودم و به زور توی کاورال سایز یزرگ جا میشدم. و همون 12 ساعت. جاهایی هم کار کردم که واقعا دور افتاده بودن. اتفاقا به هر کس هم که بچه نداره این مدل کار توصیه میکنم چون اگه عاقل باشن تو ظرف 3- 5 سال بار زندگی رو میبندن ( مدل عسلویه ایران). اولین شیفتم هم اتفاقا ترس داشتم که سر دو روز اول برطرف شد چون: شیفت 12 ساعته شامل نیم ساعت ناهار و دو تا کافی بریک 15 دقیقه paid هست ( چیزی که تو 8 ساعت مرسوم نیست) و البته رفت و آمد یعنی عملا 9- 10 ساعت کار مفیده فقط 12 ساعت حقوق میگیرن که چهار ساعتش حداقل 1.5 برابره. بعدم شایدم من استانداردم پایینه ولی همیشه محیط و غذای کمپ رو دوست داشتم.

واسه من کار کردن تو دمای بین منفی ده و منفی بیست و البته بارون خیلی سخت تره. بارون به خاطر گل و شل و سرما و خیسی اش. منفی 20 به پایین هم هر نیم ساعت حدود 15 دقیقه میایید تو و خودتون رو گرم میکنین. منفی 30 هر ده دقیقه یا هر موقع احساس سرمای شدید کردین میایین تو و گرم میکنید. یه سری سایت ها ار منفی 30 به بعد کار رو متوقف میکنن چون عملا راندمان خیلی میاد پایین.

آیا سخته؟ بله. به همین دلیل trade پول خوبی درمیارن.( همین کار رو اگه تو آفشور انجام بدین 1.5 برابر حتی بیشتر حقوق میگیرین به خاطر دنجر مانی)]. واسه من اصلا سخت نبود. چون کارم رو دوست دارم .برگردم عقب باز هم همین راه رو انتخاب میکنم.
    آیا شدنیه ؟ بله. کلا کسی که اینجا وارد trades میشه این صابونو به تنش زده.

بحث سر این نیست که طرف لیاقت پول زیاد رو نداره ( اتفاقا با این شرایط کار استحقاقش رو داره) ولی فرهنگش رو نداره ( همه هم نه ، ولی خیلی ها ندارن). و به همین دلیله که مشکل اعتیاد و مواد مخدر و چیزای دیگه شمال آلبرتا زیاده. پول زیاد فرهنگ پایین. خیلی از همکار های من/ کانادایی دوست ندارن بچه هاشون برن شمال آلبرتا کار کنن به همین دلیل اعتیاد و این چیزا. وگرنه اگه طرف یه ذره عاقل باشه نه تنها تو دام نمیافته بلکه مثل خیلی ها بار زندگیشون رو میبندن.

---
    اینکه یه دوست دیگه دقیقا پرسیدن " پس نیاییم آلبرتا و تا کی وضع خرابه"
    اینکه الان اوضاع نفت همه جای دنیا خرابه آلبرتا هم بدتر چون نفتش شنیه. هر 5- 8 سال یه بار هم این رکوود اتفاق میافته ولی هیچ کس نمیدونه تا کی. الان انگار ساسکچوان و منیتوبا اوضاعشون بهتره. و البته کار جنرال آلبرتا خیلی بد نیست.
    اوضاع آلبرتا هم درست خواهد شد ولی کسی نمیدونه کی.

[QUOTE=fanta;2042553]متاسفانه اینجا دوستی فرمودند که "هر موقع تونستم تو 45- درجه 12 ساعت کار کنم بعدش نظر بدم". اولا من هرگز نگفتم که چرا توی سایت حقوقهای بالا میگیرن چون تو همه دنیا حق سختی کار یه چیز مرسومی هست. ثانیا صحبت من این بود که غالب افرادی که با سن کم حقوق بالا میگیرن متاسفانه مدیریت دخل و خرج رو هنوز درست نمیدونن و در شرایط رکود دچار مشکل میشن.[/ی QUOTE]

من جوشکاریشون در دمای محیط 50 + ددیم. باید دمای محیط کاری را 25 میشد تا کار کنند میگفتند جوش ترک میخره از این حرفا. خلاصه باید کمپ با کولر گازی بالای سرشون وجود داشت. در صورتیکه جوشکاری ایرانی توی همین دمای بالا کار میکرد. لابد اینجا هم همینطوره. کلا اینا منظورم وایتها کار نا ایمن نمیکنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-راه و ترابري- صنعتي اصفهان- علم وصنعت ايران

سلام دوستان. ما یکسال پیش اینجا لند کردیم و برگشتیم ایران و الان هم فقط برای سه ماه اومدیم کانادا و بعد برمیگردیم ایران. چون اینجا ساکن نبودیم برای child tax benefit هم اقدام نکردیم ولی امروز که برای پر کردن فرمهای مالیاتی پیش یه حسابدار رفته بودم بهم گفت که شما از نظر قانونی مقیم کانادا محسوب میشین و گرفتن child benefit هم مشکلی بوجود نمیاره. میخواستم بدونم کسی میتونه اطلاعات دقیق تری به من بده. ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva5999 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ما یکسال پیش اینجا لند کردیم و برگشتیم ایران و الان هم فقط برای سه ماه اومدیم کانادا و بعد برمیگردیم ایران. چون اینجا ساکن نبودیم برای child tax benefit هم اقدام نکردیم ولی امروز که برای پر کردن فرمهای مالیاتی پیش یه حسابدار رفته بودم بهم گفت که شما از نظر قانونی مقیم کانادا محسوب میشین و گرفتن child benefit هم مشکلی بوجود نمیاره. میخواستم بدونم کسی میتونه اطلاعات دقیق تری به من بده. ممنون
    بر اساس لینک زیر اگر از نظر مالیاتی non-resident هستید یعنی کمتر از شش ماه در سال در کانادا حضور دارید مجاز به دریافت این بنفیت نیستید:
    http://www.cra-arc.gc.ca/tx/nnrsdnts.../nnrs-eng.html

Junior Member

سلام دوستان میشه درمورد miles and more لوفتانزا یه توضیحی بدید من ثبت نام کردم و شمارشو گرفتم فقط موقع پرواز باید ثبت بشه و فرانکفورت هم باید دوباره ثبت بشه یا خیرممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران -زمين شناسي نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط mehman92 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه درمورد miles and more لوفتانزا یه توضیحی بدید من ثبت نام کردم و شمارشو گرفتم فقط موقع پرواز باید ثبت بشه و فرانکفورت هم باید دوباره ثبت بشه یا خیرممنون
    شما هم ميتوني از جايي كه بليط ميگري بگيد وارد بكنه و هم خودتون وارد بكنيد بعد از پرواز.
    CIO: 7 - dec - 2009
    MED: 2 - jan - 2014
    P.R: 13 - oct - 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    دوستان بین اطلس و خانه کباب یا شیراز کدومشون غذاشون تو کلگری از همه بهتره؟
    یا پیشنهاد دیگه ای برای رستوران ایرانی دارید؟
    سلام خانوم مهندس

امیدوارم در کنار خانواده محترمتون شاد و سلامت باشید.
    میخواستم پیام خصوصی بدم مقدور نشد. راستش اول بگم که من یک خانوم هستم و الان با اکانت همسرم براتون مینویسم. با توجه به شغلی که شما اونجا انتخاب کردید و سابقه کاری خودم در سایت (فوق لیسانس مهندسی هستم) صلاح رو بر این دیدم (البته جسارتاً صلاح خودم :-) ) که باهاتون مشورت کنم. میخواستم بدونم با توجه به اوضاع بد کار در شرایط فعلی در کانادا، آیا کار پیدا کردن توی field الان امکان پذیرتر از بعضی کارهای دیگه هست؟ اوضاع کار اونجا روی تصمیم نهاییمون برای اومدن تاثیرگذاره و داریم گزینه های مختلف رو بررسی میکنیم. الان شرایط کار برای فردی مثل من که 12 سال هم بصورت کارفرمایی کار کرده ولی بخش های مختلفی رو (operation , process , ISO ,procurement, R&D management & ....) تجربه کرده در کل چطوره؟
    اگر جواب بدید ممنون میشم و در هر حال هم براتون آرزوی بهترینهارو دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)