صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: آزمون آیلتس در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض آزمون آیلتس در استرالیا و مسائل مرتبط

امتحان آیلتس در استرالیا

دوستان من این موضوع رو جایی ندیدم ، حتی در تاپیک آیلتس. میخواستم بدونم کسی از وضع امتحان آیلتس در استرالیا و اینکه آیا سخت میگیرن و یا شرایطش خوب هست و یا چون نیتیو هستند سخت تر میشه ، خبر داره یا خیر؟ چون من با این شرایط فعلی مجبورم برم استرالیا (اگر ویزایی بیاد) و اونجا باز امتحان بدم ؟

پیش فرض پاسخ : امتحان آیلتس در استرالیا

من فقط شنیدم که توی کشورهای انگلیسی زبان امتحان آیلتس سخت تره. اگر ویزا دارید به نظرم برید استرالیا و با یه سفر تفریحی به یه کشور دیگه مثلاً مالزی برید برای امتحان.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

من خانومم ۲۰ روز پیش تو بریزبین امتحان داد و ۶ گرفت در تمام اسکیل ها. چون خودم باهاش زبان کار می‌کردم و کاملا از سطح زبانش اطلاع داشتم و از طرفی‌ هم خودم ۳ بار در تهران امتحان دادم و وضعیت امتحان تو ایران رو می‌دونم می‌تونم بگم اگر تهران امتحان میداد بیشتر از ۵ نمیگرفت. بر عکس تصوری که در ایران داشتیم اصلا سختگیرانه به رایتینگ و اسپیکینگ نمره نداده بودن و به نظرم سطح خانومم ۵ - ۵.۵ بود که تونست ۶ بگیره. از لحاظ کیفیتِ صدا، نداشتن استرس بخاطر شلوغی، راحتی ثبت نام و لهجه ممتحن بسیار بهتر از تهران بود. البته فکر کنم از تهران خیلی‌ گرونتر در بیاد چون ما AU$330 دادیم که یه چیزی حدود ۷۵۰ تومن می‌شه و مطمئن هستم تهران خیلی‌ کمتر از اینه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    من خانومم ۲۰ روز پیش تو بریزبین امتحان داد و ۶ گرفت در تمام اسکیل ها. چون خودم باهاش زبان کار می‌کردم و کاملا از سطح زبانش اطلاع داشتم و از طرفی‌ هم خودم ۳ بار در تهران امتحان دادم و وضعیت امتحان تو ایران رو می‌دونم می‌تونم بگم اگر تهران امتحان میداد بیشتر از ۵ نمیگرفت. بر عکس تصوری که در ایران داشتیم اصلا سختگیرانه به رایتینگ و اسپیکینگ نمره نداده بودن و به نظرم سطح خانومم ۵ - ۵.۵ بود که تونست ۶ بگیره. از لحاظ کیفیتِ صدا، نداشتن استرس بخاطر شلوغی، راحتی ثبت نام و لهجه ممتحن بسیار بهتر از تهران بود. البته فکر کنم از تهران خیلی‌ گرونتر در بیاد چون ما AU$330 دادیم که یه چیزی حدود ۷۵۰ تومن می‌شه و مطمئن هستم تهران خیلی‌ کمتر از اینه.
    مرسی از راهنمایی های شما دو دوست عزیز، نه رفتن به یه کشور دیگه که امکان پذیر نیست چون تا میرسم باید 10-15 روز بعدش امتحان بدم(البته باز اگه ویزا بدن بهم و بیام استرالیا).
    فقط دوست عزیزی که همسرتون امتحان دادن منم باید همون بریزبین امتحان بدم از سایت آیلتس هم دیدم روزها و شرایط ثبت نام رو. آیا اگر بیام امکانش هست که از اونجا من برای 10-15روز بعدش تاریخ خالی گیرم بیاد (شهرهای دیگه هم میتونم امتحان بدم و هزینه اش هم مهم نیست)؟ یا از اینجا با مستر کارت که شرکت ها میدن رزرو کنم امتحان رو؟ و آخرین مورد اینکه، لهجشون خوبه؟ واقعا؟ من با استادم که همینجوری حرف میزنم نمیفهمم:دی
    من آیلتس 6.5 دارم اینجا و 7 میخوام حتما.. حالا ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین درباره ی سوالاتی که کردم.

Senior Member

همه دوستان من که امتحان دادند میگند که سخت نمیگیرند. لیسنینگ و ریدینگ که به ممتحن ربطی نداره. رایتینگ ظاهرا بهتر نمره میدند . اسپیکینگ هم از تهران بهتر نمره میدند فکر میکنم که یه دلیلش اینه که ایرانیها به نسبت لهجه خوبی دارند. دانشجوهای چینی و هندی اینجا لهجشون فاجعه هست ولی با این حال همشون نمره های خوبی تو اسپیکینگ میگیرند.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

ببینید من برای خانومم یک هفته قبل از امتحان درGriffithثبت نام کردم و جا داشت همین الان هم Griffith رو چک کنید برای اول سپتامبر جا داره. اونجا هم نشد UQ اونم پر بود QUTدیگه حتما جا داره در ضمن اصلا ثبت نام انلاین در Griffith نداشتن و باید حتما حضوری می‌بود. در خصوص لهجه ما چون یک سال و نیم هست اینجاییم با لهجه اینها آشنا شدیم و خانومم مشکلی‌ نداشت. ولی‌ این مساله شانسیه. چون اگر خدایی نکرده یک نیوزلندی بد لهجه بهت بیفته واقعا به مشکل می‌خوری ولی‌ به طور کلی‌ کسایی‌ که اینجا کار آکادمیک کردن لهجشون هم آکادمیک می‌شه و از قالب اوزی در میاد

Junior Member

با سلام. آزمونهای بین المللی زبان مثل آیلس و تافل استاندارد تقریبا یکسانی در تمام دنیا دارد و طوری طراحی شده اند که سلایق ممتحن و شانس در آنها کمتر تاثیر گذار باشد و تنها مهارت شما در نمره اکتسابی موثر است. یکی از دوستان من که از دانشگاه ملبورن استرالیا در مقطع دکترا پذیرش گرفت و الان در آنجا مشغول تحصیل است نمره آیلس 6.5 داشت ولی دانشگاه نمره 7 میخواست تا به حال 2 بار آنجا امتحان آیلس داده است او به من گفت که اولا در آنجا در امتحان سختگیرتر هستند و به این راحتی نمره الکی به کسی نمیدهند اتفاقا در این دو باری هم که آنجا امتحان داد بازهم نمره اش 6.5 شد با وجودی که یک دوره یک ماهه کلاس آنجا هم رفته بود بنابراین این تصور که اگر خارج از کشور امتحان بدید نمره بهتری خواهید گرفت اشتباه است مضاف بر این که هزینه بسیار بیشتری را هم بایستی صرف ایاب و دذهاب و ماندن آنجا برای امتحان بکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط titos نمایش پست ها
    با سلام. آزمونهای بین المللی زبان مثل آیلس و تافل استاندارد تقریبا یکسانی در تمام دنیا دارد و طوری طراحی شده اند که سلایق ممتحن و شانس در آنها کمتر تاثیر گذار باشد و تنها مهارت شما در نمره اکتسابی موثر است. یکی از دوستان من که از دانشگاه ملبورن استرالیا در مقطع دکترا پذیرش گرفت و الان در آنجا مشغول تحصیل است نمره آیلس 6.5 داشت ولی دانشگاه نمره 7 میخواست تا به حال 2 بار آنجا امتحان آیلس داده است او به من گفت که اولا در آنجا در امتحان سختگیرتر هستند و به این راحتی نمره الکی به کسی نمیدهند اتفاقا در این دو باری هم که آنجا امتحان داد بازهم نمره اش 6.5 شد با وجودی که یک دوره یک ماهه کلاس آنجا هم رفته بود بنابراین این تصور که اگر خارج از کشور امتحان بدید نمره بهتری خواهید گرفت اشتباه است مضاف بر این که هزینه بسیار بیشتری را هم بایستی صرف ایاب و دذهاب و ماندن آنجا برای امتحان بکنید
    بسیار ممنون از راهنمایی شما. من صرفا به خاطر آیلتس که نمیخوام برم استرالیا! مجبورم اواخر آبان امتحان بدم ولی به این دلیل که جدیدا اینجا به هم ریخته و قضیه ی کارنامه اضافی دادنشون سخت شده و من هم کسی نیست کارامو اینجا انجام بده میخوام برم اونجا(اگه ویزای دانشجوییم بیاد) امتحان بدم. از آیلتس 6.5 هم 1 سال گذشته و دارم میخونم برای 7، نمیخوام اونجا بیشتر از حقم بهم بدهند فقط این سوال رو کردم که ببینم کمتر از حقم بهم ندن و یا لهجشون جوری نباشه که من نفهمم.

Junior Member

با سلام. فکر نکنم اونجا هم کمتر از 6.5 بشید زیاد نگران نباشید در ضمن متاسفانه لهجه استرالیایی همانطور که میدونید یک کم فهمیدنش سخت است ولی اگز برای مدتی در محیط باشید براتون کم کم عادی میشه. نترسید و تلاش خودتونو بکنید. با تلاش و توکل حتما موفق میشید

دوستان من هم تجربه خودم را میگم. من خودم 2بار در مالزی امتحان دادم و 2 بار در ایران. کلا این نکته را داشته باشید که آزمون آیلتس آمونی استاندار هست. دفعه اول مالزی اگزمینر من یک پیرمرد استرالیایی بود. خیلی راحت و شمرده صحبت میکرد و دومین بار هم در مالزی یک پیرزن هندی بود. با اینکه معلوم بود هندی هست ولی خیلی قشنگ صحبت میکرد. در کل نگران لهجه نباشید.
    در مورد سیستم نمرهدهی نظر خاصی ندارم ولی 1 نکته را باید بگم در مورد خوبی آیلتس ایران. خیلی از بچه ها بعد از امتحان سوالاتشون را در همین فرروم قرار میدن و خیلی از سوالات اسپکینگ آیلتس تکراری میشه. باور کنید برای خودم 3 تا سوال قسمت اول آیلتس و خود پارت دوم آیلتس تکراری بود.
    به همین دلیل من خودم میگم شما حالا شانست را در ایران بسنج بعد برو اسرالیا دوباره امتحان بده اگر خواستی.
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)