صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: آزمون آیلتس در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : امتحان آیلتس در استرالیا

برای دانشگاه های استرالیا حتما باید IELTS داشت یا با Toefl هم میشه اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soheila_3155 نمایش پست ها
    با تافل هم میشه اقدام کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mshn1083 نمایش پست ها
    با تافل هم میشه اقدام کرد.
    ممنون دوست عزیز
    امروز این صفحه رو هم برای سفارت استرالیا دیدم میذارم تا بقیه هم استفاده کنند
    سایت مهاجرت استرالیاست که که مدارک زبان و نمرات مود تاییدشون رو اینجا نوشتن

http://www.immi.gov.au/students/engl...quirements.htm

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_mr نمایش پست ها
    دوستان من هم تجربه خودم را میگم. من خودم 2بار در مالزی امتحان دادم و 2 بار در ایران. کلا این نکته را داشته باشید که آزمون آیلتس آمونی استاندار هست. دفعه اول مالزی اگزمینر من یک پیرمرد استرالیایی بود. خیلی راحت و شمرده صحبت میکرد و دومین بار هم در مالزی یک پیرزن هندی بود. با اینکه معلوم بود هندی هست ولی خیلی قشنگ صحبت میکرد. در کل نگران لهجه نباشید.
    در مورد سیستم نمرهدهی نظر خاصی ندارم ولی 1 نکته را باید بگم در مورد خوبی آیلتس ایران. خیلی از بچه ها بعد از امتحان سوالاتشون را در همین فرروم قرار میدن و خیلی از سوالات اسپکینگ آیلتس تکراری میشه. باور کنید برای خودم 3 تا سوال قسمت اول آیلتس و خود پارت دوم آیلتس تکراری بود.
    به همین دلیل من خودم میگم شما حالا شانست را در ایران بسنج بعد برو اسرالیا دوباره امتحان بده اگر خواستی.
    می تونم بپرسم شما دو امتحان آیلتزتون رو در کدوم شهر و موسسه مالزی دادین؟ British Council or IDP آیا از شرایط امتحان خصوصا در لیسنینگ راضی بودین؟ و اینکه می تونین راجع به نمره رایتینگتون توی اون دو امتحان توضیح بدین و مقایسه کنین؟

Member hoomi_mcitp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Network Systems - Swinburne University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط soheila_3155 نمایش پست ها
    دانشگاه ها تافل و قبول دارن ولی برای ویزا تا جایی که من میدونم سفارت تافل و قبول نداره و برای دادن ویزا آیلتس 6.5 میخواد
    سابکلس 573 استرالیا : لاج پرونده: 19 مارچ - فایل نامبر : 24 مارچ - مدیکال 7 آپریل - تاریخ انجام مدیکال 15 آپریل -تاریخ گرنت ویزا : 1 می
    ارسال مدارک کبک : می 2011 فایل نامبر کبک : آگوست 2011! در انتظار مصاحبه
    آیلتس آکادمیک 7.5 ،TCFQ : B1 ,C1

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi_mcitp نمایش پست ها
    دانشگاه ها تافل و قبول دارن ولی برای ویزا تا جایی که من میدونم سفارت تافل و قبول نداره و برای دادن ویزا آیلتس 6.5 میخواد
    برای ویزای دانشجویی استرالیا از سال گذشته سفارت IBT رو هم قبول میکنه

Junior Member galadrail77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهنسي شيمي گرايش پتروشيمي (پلي تكنيك تهران)

Thumbs up پاسخ : آزمون آیلتس در استرالیا و مسائل مرتبط

سلام به دوستاني كه IELTS رو سدي در پيش رو ميبينند

اينجا مينويسم كه تجربه ي شخصي خودم رو با شما شير كنم

من براي ويزاي استراليا اقدام كردم و منتظر ويزام به اون كشور زيبا هستم

ولي همه چي انقدر خوب نبود از اون اول

وقتي ميخواستم براي ويزاي Skill worker ساب كلاس476 كه مخصوص فارق التحصيلان دانشگاه هاي اميركبير و تهران هست اقدام كنم با توجه به تاريخ فارق التحصيليم يك محدوديت زماني داشتم. فقط 6 ماه وقت داشتم تا اقدام كنم تا اون وقت بايد كه آيلتس حداقل 6 در تمام اسكيل ها ميگرفتم. در حالي كه تا اون موقع نه كلاس و آموزشگاه رفته بودم و نه استاد خصوصي داشتم. ولي اين رو هم بگم بخاطر علاقه اي كه به فيلم هاي زبان اصلي داشتم و همچنين كار در زمينه ي تخصصي خودم درك عمومي زبانم بد نبود. من تصميم خودم رو گرفته بودم 3 سال سابقه كار با حقوق خوب داشتم ولي با اينحال 1 ماه مرخصي بدون حقوق گرفتم. بعدا اون رو تا 3 ماه بدون حقوق تمديد كردم.
    Any way... اولين استادي كه بهم معرفي شد توي ساختمان گاندي در خ گاندي بود كه ايشون گفت كه 60 جلسه بايد Pre ILETS كار كنيم يه 10-20 جلسه هم وايه آيلتس. پول 12 جلسه رو هم از پيش گرفتند.

ما يك ماه با ايشون كار كرديم (من و همسرم) ايشون فقط Interchange قرمز رو تا وسط ها كار كردند و خب در كنارش كپي هايي رو از يك كتاب Listening با يك سي دي به قيمت 10 هزار تومن نفري به ما ميدادند. كه بعدا فهميديم اون كپي ها از يك كتاب بوده كه به همراه سي دي اون مجموعا 4 هزار تومن بوده.

من وقت نداشتم از طرفي هم احساس ميكردم روند كار كنده براي همين از استادمون خواستم براي كلاسمون برنامه زمان بندي بده كه الان كجا هستيم و تا يك ماه ديگه چقدر پيش ميريم و ... اما ايشون پاسخ مطلوب من رو نداد و وقتي ديدم فقط اون چند وقت اول براش مهم بوده تا پول رو بگيره ديگه اون توجه سابق رو نداره بعد از دوره اول ديگه نرفتم. حالا من مونده بودم و 5 ماه ديگه كه پيشرفت قابل توجهي هم واسه آيلتس نكرده بودم.

قبل از اينكه دورمون تموم شه همسرم دنبال يه استاد بهتر بود و از اينترنت جناب دكتر رفيعي رو پيدا كرديم دفتر ايشون واقع در برج نگار بالاتر از ميدان ونك بود. با تعريف هايي كه ايشون از خودش كرد و با تضميني كه داد و با تبليغات گسترده اي كه توي اينترنت از ايشون ديديم با جلسه اي 50 هزار تومن ايشون موافقت كرديم ضمن اينكه گفتند پول 20 جلسه رو از پيش ميگيرن يعني 1 ميليون پول بي زبون رو ما داديم تا آقاي دكتر رفيعي ساعت هاي بعد از ظهرش (5 بعد از ظهر) به ما بده.

ادامه دارد...

Junior Member galadrail77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهنسي شيمي گرايش پتروشيمي (پلي تكنيك تهران)

پیش فرض پاسخ : آزمون آیلتس در استرالیا و مسائل مرتبط

از همون جلسه اول فارسي حرف ميزد حتي يك كلمه انگليسي حرف نميزنه.

چندين كتاب معرفي ميكنه كه شما بايد بخريد و حداقل 50 هزارتومن نفري پياده ميشيد.

حجم كاري به شما ميده كه اگه كامپيوتر هم باشيد نميتونيد تا جلسه بعد تحويل بدين من كه با اينكه كاري جز زبان خوندن نداشتم نميرسيدم خودش هم همون اول گفته بود كه من زياد كار ميخوام ازتون.

ولي خود آقاي دكتر رفيعي سر كلاس جز خميازه هاي پي در پي كه ما رو هم خسته كرد فقط ميخواست تا ما تمرين هاي كتاب گرامر رو حل كنيم، رايتينگ بنويسيم و مثلا مكالمه كار كنيم باهم باور كنيد ما 20 دقيقه يك رايتينگ مينوشتيم و اينشون همين طور نشسته بود. حتي باور كنيد يك نكته رايتينگي نميگفت فقط و فقط املايي صحيح ميكرد و ميگفت براي نكته هاي آيلتس هنوز آماده نيستيد.
    سرتون رو درد نيارم بعداز 1 ماه و نيم ما از ايشون خواستيم باقي مانده پول ما رو پس بدن كه گفتند اگر وسط دوره كنار بكشيد 70 درصد از پول شما شامل جريمه ميشه ما فقط 30 درصد از مابقي پول تون رو ميديم.اين درحالي بود كه ايشون حتي قراردادي هم بصورت شفاهي نداشتند. باورتون نميشه چقدر اين حرف براي من كه از كارم زده بودم و به شدت ميخوندم سخت بود. ولي نميخواستم خودم رو به حاشيه بكشونم.
    يك هفته اي بود كه خودم ميخوند و استادي نداشتم تغريبا با اين واقعيت كنار اومده بودم كه اين بازار تدريس فشرده براي آيلتس يك دكون دستگاهي بيش نيست كه از اون طريق ما بيچاره هارو كه ميخوايم ياد بگيريم بچاپند. باز همسرم از طريق دوستانش يك فايل صوتي از كلاس يك استادي رو بهم داد كه با گوش دادنش خيلي خيلي انگيزه پيدا كردم خيلي با انرژي مثبت داشت نكات مهم و كليدي آيلتس رو ميگفت. بعد از كمي تلاش شماره ايشون رو پيدا كرديم.

ادامه دارد...

Junior Member

galadrail نکته های خوبی رو مطرح کردی... به نظرم اولین فاکتور کلیدی برای یادگیری زبان (و یا به صورت کلی "یادگیری") "علاقه" و فاکتور دوم "انگیزه ایجاد علاقه" هستش...
    مورد اول به طبع خیلی قوی تر از مورد دومه چون به خاطر علاقه شدید نسبت به چیزی، اتوماتیک وار به سمتش کشیده میشین و با صرف انرژی فوق العاده کم بازدهی پیشرفت خودتونو می بینین (Individual learning).
    اما فاکتور دوم سخت تره. یعنی انگیزه دیگه ای باعث شکل گیری علاقه مورد نظر شده که باس نیرو محرکه ای این ایجاد علاقه رو شکل بده. پس به نظرم اگه یه ترم خیلی کوتاه رو برای یادگیری مسائل ابتدایی زبان صرف کنین بعدش می افتین رو ریل (Systematic Learning)

و اما :

Learning systematically + Learning Individually = Self-confidence and innovation

پس پیشنهاد می کنم که اگه واقعا می خواین زبان یاد بگیرین اولش سعی کنین که خودتون یاد بگیرین و اگه تا جایی پیش رفتین که نیاز به رفتن به کلاس احساس شد اونوقت بهتره که یه ترم کوتاه رو برای یادگیری اصولی اختصاص بدین.

بعد دوباره بی خیال کلاس شین و سعی کنین که بازم خودتون یادگیری رو ادامه بدین...

همین روش رو به صورت Periodic ادامه بدین تا تاثیر اون رو روی اعتماد به نفس و همینطور نوآوری ببینین.

Junior Member

اما یه سوال:

راهی وجود داره که بشه امتحان تافل یا آیلتس رو بعد از ورود به استرالیا بدیم ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)