صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: موضوع مهم: تحریم ایران و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش از آمریکا برای رشته های حساس

پیش فرض موضوع مهم: تحریم ایران و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش از آمریکا برای رشته های حساس

سلام
    رشته ی من مهندسی شیمی هست. اخیرا به یکی از دانشگاه های تگزاس ایمیل زدم و چند تا سوال در رابطه با پذیرش ازشون پرسیدم. با اینکه هیچ اسمی از ایران نبرده بودم بهم ایمیل زندند و گفتند:

There are no sanctions yet on applying to universities in the United States, butthere are restrictions on the issuance of visas for Iranian students seeking F-1visas for study of certain majors related to petroleum, energy, and nuclear sectors.This means that you are welcome to apply for Chemical Engineering, but under theprovisions of Section 501 of the recently passed Iran Sanctions, Accountability, andHuman Rights Act of 2012(http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/...B4tvhs:e85877:), you willbe unable to receive an F-1 visa to study in the United States. That means that evenif you are admitted, you will not be able to come to Lubbock to study; ChemicalEngineering courses are not taught via distance education.این یعنی چی؟ اصلا نمی فهمم. من متن تحریم رو که سنای آمریکا تصویب کرده ضمیمه کردم.
    یعنی به نظرتون دیگه نمیشه واسه آمریکا اقدام کرد؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : موضوع مهم: تحریم ایران و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش از آمریکا برای رشته های حساس

گویا این موضوع جدیدا جدی شده و در آینده رو وضع ایرانیها هم اثر خواهد گذاشت. به نظر میشه پذیرش گرفت ولی ویزا گرفتن فکر کنم خیلی مشکل بشه:

http://www.nafsa.org/resourcelibrary....aspx?id=34163
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : موضوع مهم: تحریم ایران و تاثیر آن بر گرفتن پذیرش از آمریکا برای رشته های حساس

دوستان عزیز این رشته های حساس فعلا بر اساس اطلاعات شما فقط در بخش انرژی هست؟ آیا مثلا مربوط به بچه های کامپیوتر نمیشه؟ مثلا امنیت اطلاعات؟ من هم با استاد A&M صحبت کردم هیچ چیزی نگفت حتی به من هم گفت اپلای کن.
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_mr نمایش پست ها
    دوستان عزیز این رشته های حساس فعلا بر اساس اطلاعات شما فقط در بخش انرژی هست؟ آیا مثلا مربوط به بچه های کامپیوتر نمیشه؟ مثلا امنیت اطلاعات؟ من هم با استاد A&M صحبت کردم هیچ چیزی نگفت حتی به من هم گفت اپلای کن.
    دقیقا اگه قانون جدید رو مطالعه کنید نوشته انرژی، پتروشیمی و هسته ای. بعیده که به رشته های دیگه مثل کامپیوتر گیر بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    گویا این موضوع جدیدا جدی شده و در آینده رو وضع ایرانیها هم اثر خواهد گذاشت. به نظر میشه پذیرش گرفت ولی ویزا گرفتن فکر کنم خیلی مشکل بشه:

http://www.nafsa.org/resourcelibrary....aspx?id=34163
    فقط خدا کنه دانشگاه ها به قول شما به این قانون توجه نکنن و ادمیشن بدن. به نظر شما ایالت های مختلف ممکنه عملکرد مختلفی داشته باشن. من شنیدم بعضی ایالت ها مثل تگزاس، مسیوری، اوهایو،... خودشون ایران رو تحریم کرده بودند. به نظرم تو این ایالتها آدم اپلای نکنه بهتره.

Member
    رشته و دانشگاه
    University

فعلا چیزی معلوم نیست بهتر حواستونو پرت نکنید و به کارتون ادامه بدین.من مطمئنم که اینطوری نیست در این لینک توضیح دادم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BSc in Mech.eng_KNTOOSI

برای کانادا از این خبرا نیست؟ تحریم نکردن؟ من خبرای مختلفی میشنوم

Junior Member

متاسفانه قضیه جدی هست و من ایمیل زیر را از یکی از استاد های نفتی دریافت کردم:

This would appear to impact our energy related and nuclear programs. We may want to advise all of the departments that if they are contemplating admitting Iranian students or visiting scholars into any energy or nuclear program, those students/visitors will most likely not be granted a visa to come to the US. Further, for any Iranian students that might already be here and studying in these areas, if they want to leave the US (e.g., to visit home)and then come back they might not be allowed back into the US.
    جاذبه زمين عامل جذب در عشق بشرى نيست.

Junior Member

سلام
    کسی امسال تونسته از دانشگاه های نفتی کانادا و آمریکا مهندسی نفت پذیرش بگیره یا نه؟
    الان چه دانشگاه هایی برای مهندسی نفت دانشجویان ایرانی رو پذیرش می کنند؟

Junior Member

سلام من دانشجوی لیسانس رشته مهندسی شیمی دانشگاه ازادم،
    گرایشم طراحی فرایند صنایع نفتی هست، برای فوق همین مهندسی شیمی برای امریکا میخوام اپلای کنم، ولی میخوام بدونم بین گرایش محیط زیست و بیولوژی ریسک رجکت شدن کدوم کمتره؟ و اصلا کدوم گرایش بهتره؟ مرسی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)