صفحه 10 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 320

موضوع: انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش مکانیک در خارج از کشور فعال‌تره؟

بعد از مدت ها از ایجاد این تاپیک دوباره من این سوال رو دارم که آخرش کدوووم گرایش مکانیک در خارج و خارج از خارج از ایران (خود ایران) فعال تره؟
    در خود ایران چه گرایش هایی الان بیشتر چیزه یعنی هات تره؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    بعد از مدت ها از ایجاد این تاپیک دوباره من این سوال رو دارم که آخرش کدوووم گرایش مکانیک در خارج و خارج از خارج از ایران (خود ایران) فعال تره؟
    در خود ایران چه گرایش هایی الان بیشتر چیزه یعنی هات تره؟؟
    Irano که زیاد خبر ندارم، چند سال پیش خوبا میرفتن جامدات، و ارشد هم همه میرفتن کنترل! چون میگفتن تنش قدیمی‌ شده!

کلا تو ایران از جامدات یه کنترل و یه ارتعاشات و یه تنش میشناسن!

سیالات هم که دیگه ماشالا خیلی‌ عریض طویل شده تو خارج و قاطی‌ شده با بقیه رشته ها، به نظر من اگه هدف رفتن از ایران و موندن باشه

یکی‌ از بهترین گرایش ها، زمینهای از مکانیک هست که توی بیو کاربرد داره، مثلا Lab-on-a-Chip, Drug Delivery, BioMEMS, MEMS-Sensors

واقعا جالب و جذاب هستن و جدیدو کاربردی

در کلّ، آخرش شما اگه کارتو بلد باشی‌، با سواد باشی‌، فکر کنم همه جا خاطر خواه داری، نمی‌شه قضاوت قطعی کرد

تو اروپا هم بحث انرژی نو، Fuel Cell, فتو ولتایک، انرژی خورشیدی خیلی‌ داغه

Junior Member

به نظر من روی انرژی های نو خیلی دقت کنین. میدونین امریکا به خصوص الان که وضع اقتصادیش زیاد خوب نیست خیلی رو زمینه انرژیهای تجدید پذیر سرمایه گذاری
    میکنه و همتون خوب میدونین بیشتر این سرمایه میاد تو دانشگاه واسه تحقیق. پس اگر دنبال یک رشته خوب و جذاب هستین که فاندش تضمین شده باشه به انرژی
    خیلی فکر کنین یا بهتره بگم روش حساب کنین. من لیسانس رو طراحی و بهینه سازی توربین بادی کار میکردم برای فوق لیسانس تو انرژی باد apply کردم بعد از 1 ماه
    برام I-20 فرستاد با فول فاند. موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک/ دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام من سال 2 مکانیک هستم حالا باید تعیین گرایش کنم و واقعا سر در گمم چون به همه گرایشی علاقه دارم
    3 اولویت اول خودم 1 مکاترونیک 2 جامدات 3 سیالات هستش
    اگه میشه راهنمایم کنین کودوم گرایش برم در ضمن من شدیدن میخوام apply کنم

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aminisay نمایش پست ها
    سلام من سال 2 مکانیک هستم حالا باید تعیین گرایش کنم و واقعا سر در گمم چون به همه گرایشی علاقه دارم
    3 اولویت اول خودم 1 مکاترونیک 2 جامدات 3 سیالات هستش
    اگه میشه راهنمایم کنین کودوم گرایش برم در ضمن من شدیدن میخوام apply کنم
    به نظر من با توجه به علاقتون انتخاب کنید. درسته که ممکن الان فکر کنید به همش علاقه دارید اما خوب دربارش فکر کنید. ببینید کار‌های numerical بیشتر دوست دارید یا analytical یا experimental. البته خیلی‌ از زمینه‌ها همش رو در بر میگیره اما کم و زیاد داره.
    در هر موضوعی که کار می‌کنید سعی‌ کنید رو جنبه‌های جدیدش که الان در دنیا مطرح هست زوم کنید. مثلا حتی استاد‌هایی‌ که مثلا تا چند سال پیش composite کار میکردند الان در carbon nano tube composite کار میکنند. یا بعضی‌‌ها که fluid mechanics بودند الان کم کم اومدن رو micro fluidics. اما کلا سیالات هنوز جای کار داره اما جامدات (سنتی‌) دیگه جای کار زیاد نداره.
    در کلّ بخوام بهتون بگم بحث‌های nano در هر زمینه‌ای الان رو بورسه هستش و position براش زیاد پیدا می‌شه.
    مکاترونیک هم که بحثش جداست. من خیلی‌ اطلاعات ندارم در این زمینه. اما فکر نمیکنم به اندازه این موضوعات براش موقعیت وجود داشته باشه.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

sسلام..دوستان....ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید.
    من لیسانس مکانیک دارم و ارشد روزانه هوا فضا گرایش مهندسی فضایی شهید بهشتی قبول شدم....خودم خیلی علاقه به ایرو داشتم و تصمیم این بود بعد ارشد برای دکترا خارج از ایران اقدام کنم...ولی متاسفانه مهندسی فضایی بیشتر کاراش تو لیست ممنوعه ویزا قرار داره...همش تو کارای امنیتی تعریف میشه...
    نظر شما چیه؟چکار کنم و یا رو چه زمینه ایی از همین الان کار کنم که بعدا به مشکل نخورم...
    ممنون.

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    لطفا در این مورد مرا راهنمایی کنید
    من فارغ التحصیل مکانیک جامدات با معدل 13 هستم(10 سال پیش)و در ضمینه ساخت قطعات صنعتی کار کردم.حالا شرایطی فراهم شده برم کانادا.با توجه به تحقیقاتی که انجام داده ام بهترین کار اینه که فوقم را از یکی از دانشگاههای اونجا بگیرم و بعد وارد بازار کار شوم.ولی واقعا حوصله دردسرهای رشته مکانیک را ندارم(حقیقتش با توجه به سال فارغ التحصیلی ام از مباحث ریاضی فیزیکش اگه در حد کارشناسی مکانیک باشه ترس دارم)حالا واقعا نمی دونم چکار کنم.(ielts 7 academicهم دارم) ممنون میشم راهنماییم کنید چه رشته ای ادامه بدم

با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ba2011 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    لطفا در این مورد مرا راهنمایی کنید
    من فارغ التحصیل مکانیک جامدات با معدل 13 هستم(10 سال پیش)و در ضمینه ساخت قطعات صنعتی کار کردم.حالا شرایطی فراهم شده برم کانادا.با توجه به تحقیقاتی که انجام داده ام بهترین کار اینه که فوقم را از یکی از دانشگاههای اونجا بگیرم و بعد وارد بازار کار شوم.ولی واقعا حوصله دردسرهای رشته مکانیک را ندارم(حقیقتش با توجه به سال فارغ التحصیلی ام از مباحث ریاضی فیزیکش اگه در حد کارشناسی مکانیک باشه ترس دارم)حالا واقعا نمی دونم چکار کنم.(ielts 7 academicهم دارم) ممنون میشم راهنماییم کنید چه رشته ای ادامه بدم
    با تشکر
    نظر شخصی...غیر قابل اعتماد!!!!!......... دوست عزیز مگه مباحث محاسباتی چند درصد کار شما رو تشکیل میده...به نظر من اصلا ترس نداره و شما میتونید اداپته بشید و ادامه بدید...اگر مشکل هزینه ندارید..به نظر من نباید ترسی به خودتون را بدبد...شما نگفتید کجا درس خوندید و کدوم دانشگاه قراره برید؟؟.....تغییر رشته هم دردسرهای خاص خودش رو داره و حتی اگه تغییر رشته هم بدید به رشته مهندسی دیگه....اون هم محاسبات داره...به نظرم نگرانیتون بیمورده و افرادی از ایران با معدل های بسیار پایین قبل از شما رفتن...یه مقدار سعی و همت میخاد..موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    نظر شخصی...غیر قابل اعتماد!!!!!......... دوست عزیز مگه مباحث محاسباتی چند درصد کار شما رو تشکیل میده...به نظر من اصلا ترس نداره و شما میتونید اداپته بشید و ادامه بدید...اگر مشکل هزینه ندارید..به نظر من نباید ترسی به خودتون را بدبد...شما نگفتید کجا درس خوندید و کدوم دانشگاه قراره برید؟؟.....تغییر رشته هم دردسرهای خاص خودش رو داره و حتی اگه تغییر رشته هم بدید به رشته مهندسی دیگه....اون هم محاسبات داره...به نظرم نگرانیتون بیمورده و افرادی از ایران با معدل های بسیار پایین قبل از شما رفتن...یه مقدار سعی و همت میخاد..موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ولی یک سئوالی که همیشه برام مطرح بوده اینه که در مقطع ارشد مکانیک پیچیدگی دروس محاسباتی (مثل دینامیک- مقاومت - استاتیک -ریاضیات مهندسی)مثل کارشناسی هست یا فرق داره ؟.حقیقتش همون موقع هم من این دروس را حدودای ناپلئونی پاس کردم.
    فارغ التحصیل دانشگاه شیراز- مقصد مونترال

اگه بتونید راهنمایی بفرمایید کدوم گرایش ارشد کمتر من را با این مسائل در گیر میکنه؟
    با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ba2011 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ولی یک سئوالی که همیشه برام مطرح بوده اینه که در مقطع ارشد مکانیک پیچیدگی دروس محاسباتی (مثل دینامیک- مقاومت - استاتیک -ریاضیات مهندسی)مثل کارشناسی هست یا فرق داره ؟.حقیقتش همون موقع هم من این دروس را حدودای ناپلئونی پاس کردم.
    فارغ التحصیل دانشگاه شیراز- مقصد مونترال

اگه بتونید راهنمایی بفرمایید کدوم گرایش ارشد کمتر من را با این مسائل در گیر میکنه؟
    با تشکر
    دوست عزیز شما از دانشگاه خوبی تموم کردید و به نظر من نگرانیت کاملا بی مورده و در مورد گرایش باید بگم ...اون گرایشی از مکانیک که به اینداستریال نزدیک تر باشه, توش محاسبات معمولا کمتره...ساخت وتولید هم محاسباتش کمه....در مورد نسبت پیچیدگی باید بگم که من از اون ور و مونترال خبر ندارم...ولی اینور که همون درسای کارشناسی و در حد همون کارشناسی و حتی خیلی جاها پایین تر از کارشناسی ارایه میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)