صفحه 14 از 32 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 320

موضوع: انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering-IUT

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش مکانیک در خارج از کشور فعال‌تره؟

سلام دوستان
    من لیسانس طراحی مکانیکی ام(تقریبا همون جامدات).دارم تلاشمو میکنم برم آلمان واسه فوق.
    به نظر شما کدوم گرایشو انتخاب کنم که هم اونجا خیلی موقعیت پذیرش و کار خوبی داشته باشه و هم برای دکترا جای رشد خیلی بالایی داشته باشه.
    و البته معدلم خیلی کمه.ولی رزومه ی تحقیقاتی خوبی دارم.به خاطر همین شک دارم پذیرش راحتی داشته باشم.
    اگه گرایشی بهم معرفی کنید که بیشتر ادمیشن اونها ریسرچ بیس باشه ممنون میشم.راستی اگه کشور دیگه ای پیشنهاد بدید ممنون میشم
    Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    سلام.
    نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا نه.
    من کارشناسی ساخت و تولید میخونم ترم پنج...نیاز به مشورت در مورد برداشتن دروس تخصصی-انتخابی دارم...من خودم علاقه دارم که برم دنبال نانو یا بایو که هیچ کدوم ربطی به دروس تخصصی-انتخابی ما ندارن!
    از بین دروس زیر فقط ده واحد میتونم بردارم...کدوما رو پیشنهاد میکنین؟
    طراحی قالب آهنگری(3 واحد)...کارگاه طراحی(1 واحد)...ماشین ابزار تولیدی(2 واحد)...کارگاه ماشین ابزار(1واحد)...تکنولوژی روش های ریخته گری(2 واحد)...تکنولوژی پلاستیک(2 واحد)...کارگاه پلاستیک(1 واحد)...طراحی کارخانه(2 واحد)...دینامیک ماشین(3 واحد)...تست های غیر مخرب(2 واحد)...کارگاه تست غیر مخرب(1 واحد)...پلاستیسیته(3 واحد)...زبان تخصصی(2واحد)... مدیریت تولید(2 واحد)...کنترل کیفیت_2 واحد)...(پیش نیاز مدیریت تولید و طراحی کارخانه، کنترل کیفیته)
    چون من لیسانسم ساخت و تولید بود می تونم خدمتتون عرض کنم که درسته دروس نمـــــره بیار خیلی خوب هستن ولی شما باید گرایشی رو که می خواید در ارشد ادامه تحصیل بدید رو هم در نظر بگیرید چون در غیر این صورت اگه شما 4 سال اندیشه اسلامی بخونی شاید معدلت بشه 20 ولی این قوی بودن شمارو در حوزه مهندسی اثبات نمی کنه
    همه این دروس بی نظیرن به شرطی که درست برداشته بشن.مثلا اگه شما قصد ادامه تحصیل در همین ساخت رو دارید تکنولوژی پلاستیک خیلی بیشتر از دینامیک ماشین به دردت می خوره ولی اگه بخوای در طراحی جامدات ادامه تحصیل بدید قطعا پلاستیسیته و دینامیک ماشین از طراحی قالب آهنگری مفیدتره.
    اگــــــــر هدف قطعی شما بایو و نانو هستش حتمـــــــا توصیه می کنم ریاضیات مهندسی رو پاس کنید.چون واسه بچه های ساخت اختیاری هستش و بیشتر هم به دروس طراحی متمایل تر باشید تا دروس مدیریتی و ساخت و تولیدی
    موفق باشید
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

Junior Member

سلام دوستان.دقیقا میشه راهنمایی کنین این گرایش ها اسم گرایشش تو ایران چی هست؟یا معادل چه گرایشی ارزیابی میشه؟
    در ضمن آیا آینده کاریه خوبی با این گرایش تو اروپا وجود دارد؟وآیا این گرایش ها مورد تایید وزارت علوم هس؟
    Engineering and Business Economics Mechanical Engineering
    Industrial Engineering-Mechanical Engineering Bachelor

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط 461220282 نمایش پست ها
    سلام دوستان.دقیقا میشه راهنمایی کنین این گرایش ها اسم گرایشش تو ایران چی هست؟یا معادل چه گرایشی ارزیابی میشه؟
    در ضمن آیا آینده کاریه خوبی با این گرایش تو اروپا وجود دارد؟وآیا این گرایش ها مورد تایید وزارت علوم هس؟
    Engineering and Business Economics Mechanical Engineering
    Industrial Engineering-Mechanical Engineering Bachelor
    IE and ME , generally have some overlaps, mostly in Automation eara , diffrents profs in two departments working toward a as same goal. So, I think the interaction between IE and ME would be a nice branch to study,
    I love you USA

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    چون من لیسانسم ساخت و تولید بود می تونم خدمتتون عرض کنم که درسته دروس نمـــــره بیار خیلی خوب هستن ولی شما باید گرایشی رو که می خواید در ارشد ادامه تحصیل بدید رو هم در نظر بگیرید چون در غیر این صورت اگه شما 4 سال اندیشه اسلامی بخونی شاید معدلت بشه 20 ولی این قوی بودن شمارو در حوزه مهندسی اثبات نمی کنه
    همه این دروس بی نظیرن به شرطی که درست برداشته بشن.مثلا اگه شما قصد ادامه تحصیل در همین ساخت رو دارید تکنولوژی پلاستیک خیلی بیشتر از دینامیک ماشین به دردت می خوره ولی اگه بخوای در طراحی جامدات ادامه تحصیل بدید قطعا پلاستیسیته و دینامیک ماشین از طراحی قالب آهنگری مفیدتره.
    اگــــــــر هدف قطعی شما بایو و نانو هستش حتمـــــــا توصیه می کنم ریاضیات مهندسی رو پاس کنید.چون واسه بچه های ساخت اختیاری هستش و بیشتر هم به دروس طراحی متمایل تر باشید تا دروس مدیریتی و ساخت و تولیدی
    موفق باشید
    در تادیذ حرف شما....باید بگم وقتی آذم جادی میرسه چه در دانشگاه چه در صنعت که اطلاع خاصی از روش تولید مثلا فرج نداره...یا پلاستیک....اونوقت افسوس زیادی میخوره که وای...چرا من این درسو پاس نکردم.....ارزش دروس ساخت و تولیدی رو بدونید که طلان و من که بارها صنایع مختلف رفتم دیدم که بچه های جامداتی سیالاتی ..صنایعی موادی و .....اومدن کارای ساختی میکنن!
    شما بعنوان مهندس ساخت باسد از همه روش های تولید سر در بیاری و هر چیزی که مرتبط به تولیده......اینکه بگی من این درسو پاس نکردم! مورد قبول نیست!..

اما با همه این حرفا ...توصسه اکیدم رو ریاضیات مهندسیه که بی اندازه مهمه
    I love you USA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    IE and ME , generally have some overlaps, mostly in Automation eara , diffrents profs in two departments working toward a as same goal. So, I think the interaction between IE and ME would be a nice branch to study,
    ممنونم.
    'پس با این اوصاف گرایش خوبیه؟
    به نظرتون حالا من گه گرایش لیسانسم سیالات بوده واسه ادامه تحصیل به مشکل نخورم؟؟بهش میخوره دروس مشترک زیادی با هم نداشته باشه؟درسته؟؟؟

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    در تادیذ حرف شما....باید بگم وقتی آذم جادی میرسه چه در دانشگاه چه در صنعت که اطلاع خاصی از روش تولید مثلا فرج نداره...یا پلاستیک....اونوقت افسوس زیادی میخوره که وای...چرا من این درسو پاس نکردم.....ارزش دروس ساخت و تولیدی رو بدونید که طلان و من که بارها صنایع مختلف رفتم دیدم که بچه های جامداتی سیالاتی ..صنایعی موادی و .....اومدن کارای ساختی میکنن!
    شما بعنوان مهندس ساخت باسد از همه روش های تولید سر در بیاری و هر چیزی که مرتبط به تولیده......اینکه بگی من این درسو پاس نکردم! مورد قبول نیست!..

اما با همه این حرفا ...توصسه اکیدم رو ریاضیات مهندسیه که بی اندازه مهمه
    دقیقا
    من هم بارها این مساله رو که گفتید رو دیدم و بازهم تاکید می کنم اگر هدف ادامه تحصیل و کار در همین زمینه ساخت هستش بعد رباضیات مهندسی بدون شک همه دروس ساخت رو باید بلد باشید چون نیازه. حتی اگر واحدات هم تموم شدو مدرک گرفتیم خودت خونه اون واحد هایی که پاس نکردی رو واسه خودت بخون
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

رشته و دانشگاه

اصلا من توصیه ام اینه اگه وقت آزاد داری....و واحدات پر شده...برو بصورت مستمع آزاد تو همه این کلاسا بشین.....همشون مهمه
    I love you USA

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

من ترم دوم کارشناسیم تو مکانیک هنوز گرایش انتخاب نکردیم احتمالا از ترم 3 به بعد گرایشمونو انتخاب میکنیم میخواستم بدونم دوستان کدوم گرایشارو به ترتیب پیشنهاد میدن؟
    دوم این که میخواستم بدونم برای گرایش بیومکانیک حتما باید رشتم مهندسی پزشکی باشه یا توی همین مکانیک میتونم این گرایشو بره کارشناسیم انتخاب کنم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    من ترم دوم کارشناسیم تو مکانیک هنوز گرایش انتخاب نکردیم احتمالا از ترم 3 به بعد گرایشمونو انتخاب میکنیم میخواستم بدونم دوستان کدوم گرایشارو به ترتیب پیشنهاد میدن؟
    دوم این که میخواستم بدونم برای گرایش بیومکانیک حتما باید رشتم مهندسی پزشکی باشه یا توی همین مکانیک میتونم این گرایشو بره کارشناسیم انتخاب کنم؟
    دوست من همشون...مکانیک یک شاخه ایه که واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره یا فلانه....منم اولش تو فکر این بودم ....اما الان میبینم همشون عالین....بستگی به علاقت داره....چون فاز fluids یکم با Design- Manufacturing - Bio Mechanics - Mechatronics متفاوته...............منکه تو فاز اینوریم میبینم که همه بهم مرتبطه
    I love you USA

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)