صفحه 16 از 32 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 320

موضوع: انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

Banned

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش مکانیک در خارج از کشور فعال‌تره؟

از بچه ها کسی بوده از یکی از دانشگاه های آمریکا در مقطع ارشد گرایش انرژی پذیرش گرفته باشه . این گرایش مشکلی برای ویزا گرفتن ایجاد نمی کنه؟
    منظورم اینه که جزء رشته های مورد دار نیست که؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1986 نمایش پست ها
    از بچه ها کسی بوده از یکی از دانشگاه های آمریکا در مقطع ارشد گرایش انرژی پذیرش گرفته باشه . این گرایش مشکلی برای ویزا گرفتن ایجاد نمی کنه؟
    منظور شما از انرژی چیه؟ مهندسی هسته ای معمولا رشته جداییه و جزو مکانیک نیست ( که البته ویزا نمیدن، اصلا پذیرش هم نمیدن ). توربین گاز هم بحث حساسیه و ممکنه ویزا ندن. بجز اون فکر نمیکنم با چیزی مشکل داشته باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1986 نمایش پست ها
    منظورتون سیستم های انرژی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام این طور که دوستان در تاپیک می گن وضع جامدات زیاد مناسب نیست تو خارج ایران چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟ من در حال پاس کردن درسای جامداتم و دیگه نمی تونم تغییر گرایش بدم ولی به ساخت تولید هم کمی علاقه دارم
    انسان های بزرگ کسانی نیستند که شکست نخورده اند بلکه کسانی هستند که بعد از شکست پیروز شده اند.

Junior Member mechboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط frequency نمایش پست ها
    سلام این طور که دوستان در تاپیک می گن وضع جامدات زیاد مناسب نیست تو خارج ایران چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟ من در حال پاس کردن درسای جامداتم و دیگه نمی تونم تغییر گرایش بدم ولی به ساخت تولید هم کمی علاقه دارم
    طبق یه نظرسنجی که چند روز پیش در سایت Asme دیدم که سوال اصلیش این بود : در 10-20 سال آینده کدامین گرایش ها بیشتر مورد توجه هستن : اول گرایش انرژی (انرژی پاک و تجدید پذیر و ...) دوم نانوتکنولوژی سوم بیومکانیک و در ادامه هم بقیه که کمتر به اونا نظرداده بودن در رتبه بندی قرار داشتن.
    ولی به نظرم دلیل نمیشه باقی گرایش ها ررو نادیده بگیرن و فقط بگن اینا رو میخوایم ...
    واسه اونا جامدات سیالات جدا نیست ... به فیلد کاری تو نگاه میکنن .سعی کن کاری رو که علاقه داری پیدا کنی و در اون تحقیقات گسترده تا بتونی مقاله بدی و با استادای مورد نظر هم در ارتباط باشی.
    واسه جامدات اینا هنوز خیلی کار دارن :
    biomechanics
    nanotechnology
    mems
    nems
    robotics
    اینا خودشون دنیایی هستن ... یه گوشش رو بگیری کلی کار کردی ...
    The golden opportunity you are seeking is in yourself. It is not in your environment; it is not in luck or chance, or the help of other; it is in yourself

سلام دوستان...

راستش من ترم 6 مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه امیرکبیرم....حقیقتا چون برای این دسته از مهندسا کار پردرآمد تو ایران زیاده کمتر کسی به فکر اپلای میفته و من کسی رو نمیشناسم تا الان که اپلای کرده باشه تو این رشته...من میخوام برای دو سال بعد اپلای کنم...میخواستم بدونم که کسی هست یا میشناسید که تونسته باشه اپلای کنه..و اینکه برای این گرایش کدوم یک از دانشگاه های آمریکا ، کانادا و یا حتی اروپا بهتره...و اینکه من هنوز پروژه کارشناسیمو برنداشتم و میخوام بدونم که تو کدوم فیلد کار کنم که برای اساتید دانشگاه ها جذاب باشه و شانس برای پذیرش بی شتر بشه...مثلا روش های نوین تولید ، بیومکانیک ، MEMS/NEMS ، Material Science , Rapid Prototyping , Hydraulic & Pneumatic , CAD/CAM , سیستم های دقیق و.... همچنین میخواستم راجع به High Tech بودن برخی زمینه ها سوال کنم و بدونم که آیا به مشکلی بر میخورم و باید از کدوم زمینه ها دوری کنم..مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط azerakhsh_7 نمایش پست ها
    سلام دوستان...

راستش من ترم 6 مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه امیرکبیرم....حقیقتا چون برای این دسته از مهندسا کار پردرآمد تو ایران زیاده کمتر کسی به فکر اپلای میفته و من کسی رو نمیشناسم تا الان که اپلای کرده باشه تو این رشته...من میخوام برای دو سال بعد اپلای کنم...میخواستم بدونم که کسی هست یا میشناسید که تونسته باشه اپلای کنه..و اینکه برای این گرایش کدوم یک از دانشگاه های آمریکا ، کانادا و یا حتی اروپا بهتره...و اینکه من هنوز پروژه کارشناسیمو برنداشتم و میخوام بدونم که تو کدوم فیلد کار کنم که برای اساتید دانشگاه ها جذاب باشه و شانس برای پذیرش بی شتر بشه...مثلا روش های نوین تولید ، بیومکانیک ، MEMS/NEMS ، Material Science , Rapid Prototyping , Hydraulic & Pneumatic , CAD/CAM , سیستم های دقیق و.... همچنین میخواستم راجع به High Tech بودن برخی زمینه ها سوال کنم و بدونم که آیا به مشکلی بر میخورم و باید از کدوم زمینه ها دوری کنم..مرسی
    به به!
    یه ساختیه دیگه! خوبی؟ سلامتی؟!
    تا دلت بخواد من دیدم از این رشته اپلای کنن...نمونه اش ایشون...ایشون و ایشون.
    اگه میخوای ببینی کدوم فیلد بهتره برو تو سایت دانشگاه ها بچرخ...ببین رو چی بیشتر کار میکنن...تو همون یه حرکت بزن...در مورد high tech بودن هم یه لیست هست به نام لیست TAL یا Technology Alert List که یه سری رشته ها رو واسه آمریکا گفته جیززه نباید سمتش بری که البته باز بستگی داره توش چیکار داری میکنی...فقط هر کاری میکنی مواظب باش سمت صنایع نظامی و ... زیاد نره.

Question انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

سلام
    من دانشجوی مکانیکم. امسال میرم ترم 5 و باید گرایشم رو انتخاب کنم ، واقعا تو دو راهی موندم که برم سیالات یا جامدات ، اگه کسی می تونه بهم کمک کنه ، باید از کجا بفهمم که کدوم با من سازگار تره
    اگه مرجعی معرفی کنید یا فاکتوری که بتونم از روی اون گرایشم رو انتخاب کنم ممنون میشم.

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط blueroze4you نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی مکانیکم. امسال میرم ترم 5 و باید گرایشم رو انتخاب کنم ، واقعا تو دو راهی موندم که برم سیالات یا جامدات ، اگه کسی می تونه بهم کمک کنه ، باید از کجا بفهمم که کدوم با من سازگار تره
    اگه مرجعی معرفی کنید یا فاکتوری که بتونم از روی اون گرایشم رو انتخاب کنم ممنون میشم.
    ببین بستگی به خودت داره ولی اگر بخواهم راهنماییت کنم بهت میگم چند تا فاکتور رو مد نظر داشته باش مثل :
    1.تعداد نرم افزارهای تخصصی هر دوشاخه واینکه ببینی تسلطت به کدوم بیشتره (البته نمیشه بعضی نرم افزارها رو مختص فقط همون شاخه دونست)
    2.اینکه مکانیک کلا تحلیلی هست ولی جامدات نیاز به قدرت تجسم بیشتری نسبت به سیالات داره وسیالات نیاز به ریاضی قوی تری نسبت به جامدات داره
    3.دیگه فکر می کنم ترمو و مقاومت (یا طراحی اجزا)رو تا حالا برداشته باشی واینکه وقتی می خواهی درس بخونی اول طرف کدومشون میری(که اینو بهش میگن علاقه)
    4.تو دانشگاهتون کدوم شاخه استادهای قوی تری داره(حالا چه به لحاظ نمره و چه به لحاظ سواد)
    5.خیلی وسواس به خرج نده چون اگه اشتباه نکنم کلا22واحد باهم اختلاف دارند و تو مقطع ارشده که این اختلاف مهمتر میشه اگه دیدی نمی تونی تصمیم بگیری درنهایت یکیشو انتخاب کن اگه دیدی خوشت نیومد برای ارشد برو اون یکی(البته اگه می خواهی ارشد بخونی)
    چون من خیلی از بچه های جامداتی رو تو مقطع لیسانس دیدم که توی سیالات قویترنو وحتی مقاله هم میدن وهمیطور برعکسش
    در نهایت خودت باید تصمیم گیری کنی ممکنه از دیدگاه من جامدات بهتر باشه از دیدگاه تو سیالات یا برعکس
    موفق باشی

پیش فرض پاسخ : انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط blueroze4you نمایش پست ها
    سلام
    کدوم دانشگاه هستید که خودتون می تونید گرایشتون رو انتخاب کنید؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)