صفحه 23 از 32 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 320

موضوع: انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط makhmalamman نمایش پست ها
    با سلام از مهندسای عزیز تقاضا دارم به این سوال بنده پاسخ بدن
    من امسال کنکور ارشد دادم و الان که زمان انتخاب رشتمه بین تبدیل شبانه دانشگاه تهران و طراحی کاربردی شریف (پروژه ارشد در زمینه بایو) و تبدیل روزانه امیرکبیر مرددم و به هر دو رشته علاقه دارم
    هدف اصلیمم اپلای کردن واسه دکتراس درضمن دادن شهریه شبانه تهران واسم خیلی سنگینه
    میخاستم در مورد انتخاب دانشگاه و رشته ازتون راهنمایی بگیرم
    سلام
    والا طراحی کاربردی و تبدیل انرژی خیلی با هم متفاوت هستن، ولی حالا که به هردو علاقه دارید و با شهریه شبانه تهران هم نمیتونید کنار بیاید به نظر من اول طراحی شریف و بعدش تبدیل امیرکبیر رو انتخاب کنید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

با سلام و تشکر از پاسخگویی هاتون .میخواستم ببینم بین دینامیک کنترل ارتعاشات و مکانیک جامدات کدوم برای apply و بازار کار مناسب تره؟همچنین دانشگاه تهران یه گرایش داره تو تبدیل به نام گرایش ماشین های آبی apply و بازار کار این چطوره و به نظر شما آیا باید گرایش ماشین های آبی تهرانو بالاتر از طراحی و تبدیل امیر کبیر بزنم؟همین سوالو در باره مهندسی انرژی های تجدید پذیر تهرانم داشتم یعنی موقعیتش چجوریه و آیا باید بالاتر از تبدیل و طراحی امیر کبیر بزنم؟تبدیلم 4تا گرایش داره علم وصنعت به نام های دینامیک سیالات- سیستمهای انرژی-علوم حرارتی-نفت وگاز ترتیب اینارم بگین ممنون میشم.خیلی سوال پرسیدم ببخشید.دیگه گفتم یه جا بپرسم.بازم ممنون

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_amir_21 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از پاسخگویی هاتون .میخواستم ببینم بین دینامیک کنترل ارتعاشات و مکانیک جامدات کدوم برای apply و بازار کار مناسب تره؟همچنین دانشگاه تهران یه گرایش داره تو تبدیل به نام گرایش ماشین های آبی apply و بازار کار این چطوره و به نظر شما آیا باید گرایش ماشین های آبی تهرانو بالاتر از طراحی و تبدیل امیر کبیر بزنم؟همین سوالو در باره مهندسی انرژی های تجدید پذیر تهرانم داشتم یعنی موقعیتش چجوریه و آیا باید بالاتر از تبدیل و طراحی امیر کبیر بزنم؟تبدیلم 4تا گرایش داره علم وصنعت به نام های دینامیک سیالات- سیستمهای انرژی-علوم حرارتی-نفت وگاز ترتیب اینارم بگین ممنون میشم.خیلی سوال پرسیدم ببخشید.دیگه گفتم یه جا بپرسم.بازم ممنون
    سلام.

درمورد دینامیک کنترل ارتعاشات و مکانیک جامدات اطلاعی ندارم، ولی ماشین های آبی به دلیل جزیی بودن (در مجموعه تبدیل انرژی قرار میگیره) و challenging نبودن (از ساخت توربوماشین ها و توربین های آبی قرنها میگذره) کلا گرایش مطلوبی برای اپلای نیست و قطعا تبدیل و طراحی امیرکبیر ارجحیت داره.
    مهندسی انرژی های تجدیدپذیر دانشگاه تهران اسم جذابی داره ولی بازهم عنوانش جزییه و زیرمجموعه تبدیل انرژی بحساب میاد. مجددا تبدیل و طراحی امیرکبیر ارحج هست، ولی قبل از علم و صنعت قرارش بدید.
    اون 4تا گرایش علم و صنعت هم ارز همدیگه هستن و اگه اشتباه نکنم نهایتا مدرک شما بعنوان تبدیل انرژی صادر میشه، ولی لیست دروسشون متفاوته. به نظر من ترتیب مطلوب برای اپلای علوم حرارتی-دینامیک سیالات- سیستمهای انرژی-نفت وگاز هست.

موفق باشید!
    (
    Sir John Dalberg)

سلام

من کنکور ارشد 1700 تبدیل و طراحی و 163 هوافضا شدم
    لیسانس سیالات بودم-تهران

با این نتیجه
    طراحی کاربردی روزانه قم یا قزوین

یا

هوافضا آیرودینامیک امیرکبیر یا تهران

قبول می میشم

با توجه به این که هم مکانیک هم هوافضا توی بعضی مباحث مشکل ویزا دارن شما کدوم این دو انتخاب و ترجیح میدین؟

سلام به همگی
    کسی در مورد
    تبدیل دانشگاه تهران گرایش ماشین های ابی
    چیزی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    با رتبه 99 تبدیل چی کار کنم خب ؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

دوستان لطفا فوری راهنمایی کنید. مورد خیلی فوری هستش!!!

من پروژه کارشناسی رو تو زمینه جامدات انجام دادم. الان برای انتخاب رشته ارشد اگه سیالاتی بزنم مشکلی پیش نمیاد؟ از لحاظ درسی منظورم هست.
    من میخام برا دکترا اپلای کنم و یا در بدترین شرایط مدرکم رو از شریف بگیرم تا بعدش بتونم عضو هیئت علمی بشم. به نظر شما برای مثلا 8 سال دیگه اصلا ظرفیتی برای هیئت علمی هستش؟
    من خودم الان بین بیومکانیک و انرژی های نو موندم. به نظر شما بازار کار این دو تا رشته تو ایران چه جوری هستش؟ احتمال هیئت علمی شدن چی؟ من الان کدوم یکی رو بزنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behnammeca نمایش پست ها
    سلام به همگی
    کسی در مورد
    تبدیل دانشگاه تهران گرایش ماشین های ابی
    چیزی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    با رتبه 99 تبدیل چی کار کنم خب ؟؟؟؟؟؟؟
    خب معلومه دیگه در بدتری حالت تبدیل امیر کبیر رو میارید. در شرایط معمولی هم تبدیل تهران رو .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational Mechanics, Technical University of Munich

سلام به همگی
    من لیسانس مکانیک سیالات هستم. می خوام برای ارشد برم آلمان.
    ولی جالب اینجاست که هر چی توی رشته ها و دانشکده های دانشگاه های بزرگ و با اسم و رسم می گردم ، همه ی گرایش های مکانیک مربوط به رباتیک و یا فوقش طراحی کاربردی هست. (مثلا دانشگاه صنعتی مونیخ یا آخن)
    نمی دونم من اشتباه می کنم یا واقعا اینطوریه.
    آیا در مقطع ارشد در آلمان در حوزه های CFD (دینامیک سیالات محاسباتی) اصلا جای خالی پیدا میشه؟ منظورم اینه که تو آلمان برای سیالاتی ها هم شانسی هست یا اینکه فوکوس روی مکانیک جامدات هست؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezafg73 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من لیسانس مکانیک سیالات هستم. می خوام برای ارشد برم آلمان.
    ولی جالب اینجاست که هر چی توی رشته ها و دانشکده های دانشگاه های بزرگ و با اسم و رسم می گردم ، همه ی گرایش های مکانیک مربوط به رباتیک و یا فوقش طراحی کاربردی هست. (مثلا دانشگاه صنعتی مونیخ یا آخن)
    نمی دونم من اشتباه می کنم یا واقعا اینطوریه.
    آیا در مقطع ارشد در آلمان در حوزه های CFD (دینامیک سیالات محاسباتی) اصلا جای خالی پیدا میشه؟ منظورم اینه که تو آلمان برای سیالاتی ها هم شانسی هست یا اینکه فوکوس روی مکانیک جامدات هست؟
    ممنون
    سلام.

به هیچ وجه فوکوس فقط روی جامدات و طراحی نست. مثلا تیم های تحقیقاتی در زمینه حرارت و سیالات در دانشگاه آخن: مثال1، مثال2، مثال3، یا دانشگاه مونیخ: مثال (دیگه حوصله م نشد بیشتر بگردم!)
    قطعا در یه کشور فوق صنعتی مثل آلمان همه جنبه های علوم مورد توجه هستن، از جمله زمینه پرکاربردی مثل سیالات و انرژی.
    شما به جستجوتون ادامه بدید، قطعا گرایش مطلوبتون رو پیدا خواهید کرد.

نکته: از اونجا که به قولی (متاسفانه یا خوشبختانه!) "مکانیک (سیالات) بهشت ریاضیاته" حتما گروههایی که در زمینه ریاضی کاربردی و یا فیزیک کاربردی فعالیت میکنن رو هم جستجو کنید. البته به این ترتیب دیگه دانشجوی یه گرایش مکانیک نخواهید بود (که به نظر من اصلا مهم نیست).
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام
    یکی از دوستان میگفت و دغدغه داشت که آیا جمع شهریه های دوره شبانه از پول آزاد کردن مدرک کارشناسی ارشد بیشتر میشه؟؟؟
    ممنون از جوابتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)