صفحه 28 از 32 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 320

موضوع: انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

پیش فرض پاسخ : انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

کسی نظری نداره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال
    کسی که رشته کارشناسی متفاوت با مکانیک مثلا صنایع داشته باشه و برای مستر مکانیک بخوته برای گرفتن اپلای دکترا با مشکل مواجه میشه یا ربطی نداره آنچنان؟

مرسییییییییییییییییی
    بلاخره تاثیر داره ولی نه مشکل زا نیست. بعضی ها این کار رو کردن مشکلی هم نبوده. فقط دلیل مناسب برا خودتون داشته باشید.

Junior Member

سلام دوستان...من لیسانس مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی هستم..میخوام سال اینده کنکور ارشد بدم و برام خیلی مهمه که بدونم رو کدوم درسا زووم کنم واسه کنکور...خودم تسلطم بیشتر رو جامدات هست ولی با سیالات هم از نظر علاقه مشکلی ندارم اما پست های قبل رو که خوندم نظر غالب این بود که تبدیل بهتره!...من قصد اپلای ندارم و کار تو ایران برام مهمه..به نظرتون اشتباه میکنم که میرم طراحی؟یا اینکه تو ایران تفاوتی از نظر بازار کار ندارن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab10 نمایش پست ها
    سلام دوستان...من لیسانس مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی هستم..میخوام سال اینده کنکور ارشد بدم و برام خیلی مهمه که بدونم رو کدوم درسا زووم کنم واسه کنکور...خودم تسلطم بیشتر رو جامدات هست ولی با سیالات هم از نظر علاقه مشکلی ندارم اما پست های قبل رو که خوندم نظر غالب این بود که تبدیل بهتره!...من قصد اپلای ندارم و کار تو ایران برام مهمه..به نظرتون اشتباه میکنم که میرم طراحی؟یا اینکه تو ایران تفاوتی از نظر بازار کار ندارن؟
    ببین دوست عزیز اگه حقیقتش رو بخوای گرایش ارشد چندان تاثیری واسه بازار کار ایران نداره و حتی خود اشد خوندن هم چندان تاثیری نداره.
    اولا که مهمترین مدرک لیسانسه .شما اگر بخوای پروانه نظام مهندسی بگیری باید تو کاشناسی درسای سیالاتی پاس کرده باشی ولی اگر نکرده باشی هم قابل حله!!!
    برای کنکور شما کلا هرچیو که دوست داری بخون . بعد اومدن نتیجه میتونی در مورد گرایشت تصمیم بگیری.
    ولی اگر فکر میکنی با ارشد طراحی یا سیالات آینده تورو تو ایران عوض میکنه باید بگم اشتباه میکنی!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mohammad نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز اگه حقیقتش رو بخوای گرایش ارشد چندان تاثیری واسه بازار کار ایران نداره و حتی خود اشد خوندن هم چندان تاثیری نداره.
    اولا که مهمترین مدرک لیسانسه .شما اگر بخوای پروانه نظام مهندسی بگیری باید تو کاشناسی درسای سیالاتی پاس کرده باشی ولی اگر نکرده باشی هم قابل حله!!!
    برای کنکور شما کلا هرچیو که دوست داری بخون . بعد اومدن نتیجه میتونی در مورد گرایشت تصمیم بگیری.
    ولی اگر فکر میکنی با ارشد طراحی یا سیالات آینده تورو تو ایران عوض میکنه باید بگم اشتباه میکنی!!
    بله حرغ های شما درسته اما دلیل ارشد خوندنم اینه که جذب وزارت دفاع بشم و سربازی هم دیکه نروم...تا اونجا هم که من میدونم وزارت دفاع طراحی کاربردی میگیره...2 دلیم بخاطر اینه که شاید تا اون موقع نظرم عوض شد و خواستم اپلای کنم یا اینکه وزارت دفاع نرم...اون موقع پشیمون نمیشم از نظر اپلای و بازار کار ایران؟؟
    ضمنا دلیل این صحبت هام اینه که باید بدونم برای کنکور وقتم رو بیشتر رو سیالات بزارم یا جامدات!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST-AUT-QUT

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال
    کسی که رشته کارشناسی متفاوت با مکانیک مثلا صنایع داشته باشه و برای مستر مکانیک بخوته برای گرفتن اپلای دکترا با مشکل مواجه میشه یا ربطی نداره آنچنان؟

مرسییییییییییییییییی

سلام ،پاسخ شما رو از زبان یکی از اعضای هیات علمی متالورژی علم و صنعت میدم در مصاحبه با یه نشریه دانشجویی .ایشون فوق و دکترا رو دانشگاه مک گیل کانادا خونده بودن و میگفتن برای اونا خیلی جذابه که یه نفر در دو رشته (مرتبط )دید داشته باشه.مثلا لیسانس مکانیک و ارشد متالورژی ،یا برعکس .به این کار میگن مولتی میسیپلینری و برای اونها خیلی با ارزشه.
    در تکمیلی فرمایش ایشون باید بگم که در صنعت هم از مهندس انتظار میره از مسائل نزدیک به رشته خودش اطلاعات کافی داشته باشه و اینطور نیست که شما فقط با یک سری مسایل رشته خودت کار داشته باشی ولا غیر
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST-AUT-QUT

سلام دوستان ،من به دو گرایش آنالیز شکلدهی فلزات به خصوص ورق و شکست به خصوص تحلیل مایکرومکانیکال علاقه مند هستم،کدوم بهتره؟
    ضمنا از لحاظ ویزا مشکلی دارند ؟گرایش شکست مخصوصا ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

بله حرغ های شما درسته اما دلیل ارشد خوندنم اینه که جذب وزارت دفاع بشم و سربازی هم دیکه نروم...تا اونجا هم که من میدونم وزارت دفاع طراحی کاربردی میگیره...2 دلیم بخاطر اینه که شاید تا اون موقع نظرم عوض شد و خواستم اپلای کنم یا اینکه وزارت دفاع نرم...اون موقع پشیمون نمیشم از نظر اپلای و بازار کار ایران؟؟
    ضمنا دلیل این صحبت هام اینه که باید بدونم برای کنکور وقتم رو بیشتر رو سیالات بزارم یا جامدات!
    اگر جدا هدفت صنایع دفاعی و نظامیه میتونی ارشدو بری دانشگاه مالک اشتر .اگر جزو نفرات برتر باشی استخدامت حتمیه. درآمدشون هم از خیلی جاها بیشتره.ولی در عوض مشکلات خاص خودش رو داره اونجا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eng_mohammad نمایش پست ها
    اگر جدا هدفت صنایع دفاعی و نظامیه میتونی ارشدو بری دانشگاه مالک اشتر .اگر جزو نفرات برتر باشی استخدامت حتمیه. درآمدشون هم از خیلی جاها بیشتره.ولی در عوض مشکلات خاص خودش رو داره اونجا
    اتفاقآ همین امسال مالک اشتر قبول شدم اما برای مصاحبه نرفتم...چون گرایشش ساخت خودروهای نظامی بود تو شیراز...اما وقتی تماس گرفتم و پرسیدم که اگه جزء نفرات برتر باشم استخدام میشم یا نه گفتن هیچ تضمینی نیست و با این خیال نیاید!...منم نرفتم چون گرایش خیلی خاصی هست و اگه جذب خود وزارت نشم کجا بدردم میخوره این گرایش؟!!!!باید برم واسه خودم ماشین جنگی بسازم لابد!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

اتفاقآ همین امسال مالک اشتر قبول شدم اما برای مصاحبه نرفتم...چون گرایشش ساخت خودروهای نظامی بود تو شیراز...اما وقتی تماس گرفتم و پرسیدم که اگه جزء نفرات برتر باشم استخدام میشم یا نه گفتن هیچ تضمینی نیست و با این خیال نیاید!...منم نرفتم چون گرایش خیلی خاصی هست و اگه جذب خود وزارت نشم کجا بدردم میخوره این گرایش؟!!!!باید برم واسه خودم ماشین جنگی بسازم لابد!!!
    نه اینجوریام نیست.اگر میرفتین اونجا به احتمال بسیار زیاد جذب همون جا هم میشدین.مگر اینکه واقعا پیشینه بدی داشته باشین ولی در اینکه گرایش خیلی خاصیه و کمی هم دردسرسازه شکی نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)