صفحه 9 از 32 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 320

موضوع: انتخاب گرایش مهندسی مکانیک؟؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدوم گرایش مکانیک در خارج از کشور فعال‌تره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanhayati نمایش پست ها
    آقامن لیسانس جامداتم ولی در زمینه جوشکاری و ماشینکاری مقالاتی دارم کسی میتونه به بنده حقیرراهنمایی بده کجای این دنیای فانی توو زمینه ها راحت تر می تونم اپلای کنم؟
    دانشگاه Cranfield - شمال لندن- هم تو زمینه جوشکاری کار میکنه، یه سر به سایتش بزنید بد نیست.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

من دانشگاه های انگلیس رو زیر و رو کردم. تقریبا رشته های سنتی مکانیک با کاربردها و اسمهای مختلفی تو شهرهای مختلف تدریس میشن. این موضوع برمیگرده به نوع صنعت اون شهر. مثلا توی Southampton، رشته CFD با گرایش کشتی وجود داره. توی منچستر تبدیل انرژی با اسم Thermal power and fluids engineering تدریس میشه. توی Bristol رشته های هوا فضا و هواپیمایی زیاد هستند و رشته CFD سنتی نیست. کسی میگفت رشته های تخصصی بهترن، چون با هدف جبران نیروی کار ایجاد شدن. ولی من نگراننم خیلیییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییی.

کسی مثل من که از سیالات خوشم میاد کدوم رو انتخاب کنم؟ مثلا CFD کشتی سازی دانشگاه Southampton میشه باش کار پیدا کرد اونجا؟ یا CFD خودرو تو منچستر؟ همه CFD هستن ولی با کمی تغییر توی درس های اختیاری و اجباری

خواهش میکنم راهنمایی کنید. ممنون

Member

توجه بکنید که کشتی سازی تجاری (کشتی های غیر نظامی) صنعتیه که در قبضه شرق آسیاست. 42 درصد تناژش رو کره جنوبی میسازه، 23 درصد رو چین و 21 درصد رو ژاپن. کشور چهارم آلمانه که سهمش فقط 4 درصده! و بقیه بسیار بسیار کم میشن. بنا بر این تحقیقات کشتی سازی در کشورهای غربی بیشتر محدود میشه به صنایع نظامی و اون هم برای خارجی ها محدودیت های خودشو داره. البته آماری که دادم تقریبی هست و مال سال 2002 یا 2003 هست وقتی خودم کشتی سازی می خوندم و به نوعی توی همین دو راهی شما گیر افتاده بودم. من به این نتیجه رسیدم که اگه "عنوان رسمی" رشته جنرال تر باشه بهتره چه برای کار در ایران چه برای ادامه تحصیل...

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    توجه بکنید که کشتی سازی تجاری (کشتی های غیر نظامی) صنعتیه که در قبضه شرق آسیاست. 42 درصد تناژش رو کره جنوبی میسازه، 23 درصد رو چین و 21 درصد رو ژاپن. کشور چهارم آلمانه که سهمش فقط 4 درصده! و بقیه بسیار بسیار کم میشن. بنا بر این تحقیقات کشتی سازی در کشورهای غربی بیشتر محدود میشه به صنایع نظامی و اون هم برای خارجی ها محدودیت های خودشو داره. البته آماری که دادم تقریبی هست و مال سال 2002 یا 2003 هست وقتی خودم کشتی سازی می خوندم و به نوعی توی همین دو راهی شما گیر افتاده بودم. من به این نتیجه رسیدم که اگه "عنوان رسمی" رشته جنرال تر باشه بهتره چه برای کار در ایران چه برای ادامه تحصیل...
    من منظورتونو نفهمیدم، یعنی میگین کشتی رو بی خیال شیم بریم گرایش های دیگه؟؟ خوب اگه اینحوری کدوم گرایشا به کشتی نزدیک ترن؟؟
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG نمایش پست ها
    من منظورتونو نفهمیدم، یعنی میگین کشتی رو بی خیال شیم بریم گرایش های دیگه؟؟ خوب اگه اینحوری کدوم گرایشا به کشتی نزدیک ترن؟؟
    من همچین منظوری نداشتم! همچین توصیه ای رو نمیشه اینطور کیلویی و کلی گفت! از جمع دوستان دور و بر من تعداد زیادی کشتی سازی رو ادامه دادن و الان هم موقعیت های خوبی دارن (هم درسی و هم کاری) و بعضی هاشون هم نه...
    کدوم گرایش ها به کشتی سازی نزدیک ترن؟ سیالات! بنا به تجربه خودم و تعدادی از دوستان اگه برای فوق بخواهید اپلای کنید برای گرایش های دیگه مکانیک راحت پذیرش می گیرید مخصوصا گرایش های سیالاتی چون در دانشگاه به ریز نمرات و دروس پاس شدتون نگاه می کنن که خیلی شبیه بقیه گرایش های مکانیک هست. برای محکم کاری مثلا اگر میخواهید جامدات بخونید پایان نامه تون رو مثلا طراحی شناور های فایبر گلاس بردارید یا هر بحث سازه ای دیگه. اگه میخواهید برید تو سیالات، یه موضوع هیدرودینامیکی بردارید، اگه میخواهید برید تو کنترل sea keeping و موضوعات مشابهش رو بردارید...

مخصوصا برخي از زمينه هاي كاري بيومكانيك مثل Microfluidic advices يا همون Lab-on-a-chip بيشتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نقشه کشی و طراحی صنعتی

رشته نقشه کشی و طراحی صنعتی از زیر گروه های ساخت و تولیده، تو کودوم دانشگاه های المان تدریس میشه؟

Junior Member

می خواستم ببینم انتقال حرارت تو بافت های بیولوژیکی چطوره؟

Senior Member soheil136 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Waterloo

سلام دوستان
    می خواستم یه مشورتی باهاتون بکنم .
    من لیسانسم جامدات بود و ارشد رو خودرو گرایش سیستم تعلیق خوندم . خودم خیلی بیشتر به خودرو علاقه پیدا کردم تا جامدات. الان می خوام برای آمریکا همون گرایش خودرو رو اقدام کنم ، فکر می کنید آینده کاریش چه تو خود آمریکا چه تو ایران خوب باشه یا اینکه گرایشم رو عوض کنم؟ ضمن اینکه اگه کسی دانشگاه های خوب رو تو این گرایش میشناسه یه راهنمایی بکنه ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق طراحي كاربردي-شيراز

سلام
    من زمينه فوقم تحليل تنش بود و كاري كه انجام دادم تنش در تغيير شكل هاي بزرگ ،
    كسي اطلاع داره تو اين زمينه تو اروپا و امريكا چقدر كار ميشه؟
    يا زمينه هايي كه به تحليل تنش نزديكه؟
    مرسي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)