صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 203

موضوع: انواع Statement

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

پیش فرض انواع Statement

سلام

من سر اين SOP ها واقعا گيچ شدم! اگه ممكنه چند خط زير رو بخونين شايد بتونين راهنماييم كنين. اينطوري كه بوش مياد آدم براي هر دانشگاه بايد يكي دو رو وقت بزاره انشا بنويسه!

دانشگاه U of Washington يه SOP صاف و ساده ميخواد و خوب آدم راحت از پسش برمياد.
    Present on one separate page (single spaced. typewritten or equivalent) your statement of purpose with the following information:

1) Your reasons for pursuing graduate study in construction management at the University of Washington. 2) Special aptitudes, interests or background that you feel will enable you to commence or continue your education and training in the field. 3) A description of special areas of interest in which you desire to focus your study. Please also note any special areas of interest on the Graduate School Application.)
    دانشگاه Berkeley هم يك Statement of Purpose ميخواد و هم يك Personal History Statement
    Statement of Purpose
    Please describe your aptitude and motivation for graduate study in your area of specialization, including your preparation for this field of study, your academic plans or research interests in your chosen area of study, and your future career goals. Please be specific about why UC Berkeley would be a good intellectual fit for you.
    Personal History Statement
    In an essay, discuss how your personal background informs your decision to pursue a graduate degree. Please include any educational, familial, cultural, economic, or social experiences, challenges, or opportunities relevant to your academic journey; how you might contribute to social or cultural diversity within your chosen field; and/or how you might serve educationally underrepresented segments of society with your degree.
    دانشگاه Michigan State U هم دست كمي از بركلي نداره:
    Personal Statement
    Your personal statement should include information about how your background and life experiences, including social, economic, cultural, familial, educational, or other opportunities or challenges motivated you to pursue a graduate degree.

Academic Statement
    Please provide a concise academic statement of your plans for graduate study, your career goals, and how MSU's graduate program will help you meet your career and educational objectives.
    برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی  

پیش فرض پاسخ : انواع Statement - ممكنه كمك كنيد؟

بعله! باید برای هر دانشگاه حدود 3-4 روز وقت بذارید. البته کم کم تجربه ی شما زیاد می شه و می تونید سریعتر بنویسید. فقط یادتون باشه نذارید همه چیز رو برای شب قبل از آخرین موعد تحویل مدارک.
    -ع.
    -A.

Junior Member

Statement of Research Interests

دوستان خواهش میکنم به لیست انواع statement اضافه کنید Statement of Research Interests را هم ایضا!
    دانشگاه PENN State Uni هم علاوه بر SOP به Statement of Research Interests نیاز داره.

بعضی از برو بچ.س یه تیکه از SOP رو به جای مثلا همین Statement of Research Interests قالب میکنن! (البته با یه کمی Re-word کردن) البته به نظر می رسه که این کار یه کم ضایع باشه.

می شه خواهش کنم سایر عزیزانی که از این تیپ statements پر کردن یه نظری بدن و یا نمونه کارهای بدرد بخوری که دیدن رو اینجا ذکر بکنن؟

>R.D<

Junior Member

با سلام:
    Karolinska Instituteبرای PhD position این دو رو لازم داره

A description of your personal qualifications and future research interests and academic goals (max one A4
    ( A summary of why you find our research interesting and what you would like to study (max one A4

اولیش احتمالا همون باید باشه؟کسی میدونه دومی چیه؟منظورش SOPاست؟فقط دو روز به ددلاین مونده.
    ممنون
    It is choice-not chance-that determines your destiny.” Jean Nidetch"

باسلام

آیا professional statement با SOP یکی هستندیا تفاوت داره؟

مرسی

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

سلام
    من قاطی کردم، میشه یک نفر توضیح بده که Personal History StatementوFLAS Essay و Statement of Purpose
    که برکلی میخواد، با هم چه فرقی دارن؟ اگه یه SOP رو باید تیکه تیکه کنیم و بنویسیم، هیچی نمیمونه که!

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25 نمایش پست ها
    سلام
    من قاطی کردم، میشه یک نفر توضیح بده که Personal History StatementوFLAS Essay و Statement of Purpose
    که برکلی میخواد، با هم چه فرقی دارن؟ اگه یه SOP رو باید تیکه تیکه کنیم و بنویسیم، هیچی نمیمونه که!
    ؟؟؟؟؟؟ کسی نمیدونه؟

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

سلام
    بطور کلی میشه گفت Personal History Statement بیشتر مربوط به گذشته است و اینکه تجربیات گذشته چطور شما رو به سمت این گرایش آورد و معمولاً توی SOP معمولی توی چند پاراگراف اول می آد. توی این قسمت فقط باید تف داد!
    Statement of Purpose بیشتر مربوط به آینده میشه واینکه توی چه زمینه ای و چرا می خوای کار کنی و اصلاً چرا به این گرایش علاقه مند شدی و معمولاً در پاراگراف های آخر SOP ها معمولی می آد. مهم ترین بخش این قسمت اینه که چرا این دانشگاه رو برای این هدف انتخاب کردی. again باید تف داد!
    البته موافقم که تفاوت قائل شدن بین این دو قسمت خیلی سخته. بهترین راه اینه که تعریف خود دانشگاه از این مفاهیم رو کلمه به کلمه ترجمه و اجرا کنی.
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran, Isfahan

به نظر دوستان اگه یه قسمت هایی از personal statement و SOP شبیه باشه اشکال داره؟ آخه واقعا یه شباهتهایی دارند که آدم مجبوره این کارو بکنه!

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

سلام
    در SOP شما انگیزه خود را برای ادامه تحصیل می نویسید،
    در Personal History شما در مورد گذشته خود می نویسد که چه طور شد به اینجا رسیدید.
    FLAS Essay هم مخصوص بعضی رشته ها هستند که بیشتر مربوط به علوم انسانی میشوند. اگر توضیح آن را با دقت بخوانید خواهید دید که مربوط به رشته های زبانهای خارجی هستند. و برای رشته های فنی لازم نیست.

ولی باز هم از دپارتمان خود سوال کنید

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین