صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 203

موضوع: انواع Statement

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : انواع Statement

دوستان یه سوال دیگه هم بپرسم. اینکه آیا در یک ریسرچ استیتمنت برای پاراگراف های مختلف هدینگ میزنید؟ یعنی مثلا my background یا my future plan.
    و یک خواهش دیگه. صمیمانه از دوست عزیزی که زحمت جواب دادن به این سوالا رو میکشن درخواست میکنم هر سه سوالو جواب بدن که در سه پست پشت سر هم نوشتم. در تعداد زیادی از تاپیک ها فقط پست آخر شانس دریافت جواب رو پیدا میکنه.
    به پاسخ سریع دوستان نیازمندم. سپاس فراوان از محبت شما.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    میشه دوستان اهل فن بفرمایند کدوم یکی از دوساختار زیر بهتره برای یک research statement?

1. اول در خصوص توانایی ها و ریسرچ هایی که در گذشته انجام دادیم صحبت کنیم بعد درباره اینترست های ریسرچی حالمون و پلنمون برای آینده یا

2. اول علاقه ریسرچیمونو بگیم. با استفاده از مسیر تجربیاتمون شروع کنیم علت اینکه چی شده به این علاقه داریم بگیم و سپس ایده هامون برای آینده؟

و دوتا سوال دیگه اینکه: آیا باید در ریسرچ statement یه جورایی به طور خلاصه پروپوزال کار آیندمونو ارائه بدیم؟
    آیا research statement و research statement proposal متفاوتند؟ من در نمونه های مورد دوم دیدک که رفرنس هم ارائه میشه. ایا لازمه واقعا؟ کسی اینجا نیست پذیرش گرفته باشن و ریسرچ استیتمنت خودشونو بذارن. واقعا میتونه برای کسی مثل من که نمیتونم یک نمونه موثق پیدا کنم کمک بزرگی باشه.
    سپاس فراوان.

فایلی که ضمیمه کردم هم روش research statement نوشتن هست اما همچنان به یک نمونه نوشته شده احتیاج دارم. سپاس.
    دوستان یه سوال دیگه هم بپرسم. اینکه آیا در یک ریسرچ استیتمنت برای پاراگراف های مختلف هدینگ میزنید؟ یعنی مثلا my background یا my future plan.
    و یک خواهش دیگه. صمیمانه از دوست عزیزی که زحمت جواب دادن به این سوالا رو میکشن درخواست میکنم هر سه سوالو جواب بدن که در سه پست پشت سر هم نوشتم. در تعداد زیادی از تاپیک ها فقط پست آخر شانس دریافت جواب رو پیدا میکنه.
    به پاسخ سریع دوستان نیازمندم. سپاس فراوان از محبت شما.

سلام
    در مورد پست دومتون بین دو حالتی که گفتین حالت دوم بهتره. کلا سعی کنید گذشته و حال و آینده رو خیلی منفک نکنید و نشون بدین که یک خط سیر مشخص داشتید و مدام تکمیل شده. شیوه ی روایت سلیقه ای هست و به نظر من برمیگرده به سیر زندگی آکادمیک هر فرد. ممکنه از نظر شما پلن آیندتون خیلی مهم و Bold باشه پس از اون شروع میکنید و ربطش میدین به تجربیات حال و گذشتتون. ممکنه کسی بخواد از یک نقطه عطف در گذشته اش شروع کنه و بیاد جلو. بعضیا هم غیرخطی روایت میکنن. ولی به هر حال سعی کنید با اهمیت انتخاب دانشگاه مقصد، ویؤگی های اون و همینطور استاد مورد نظر ببندید

درباره سوال دوم پست دوم فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه. مگر اینکه به طور مشخص پروپوزال خواسته باشن. در این صورت حتما باید رفرنس دهی درون متنی و پایان متنی داشته باشید. ولی در استیتمنت ضرورتی نداره هرچند اگر یه جاهایی یه رفرنسی بدین و نوشته تون رو از حالت زندگینامه!! خارج کرده و جنبه ی آکادمیک بدین بهتره

درباره پست آخر، بهتره این کار و انجام ندین ولی این نکته رو رعایت کنید که هر پاراگرافتون به یک موضوع اصلی بپردازه

درباره پست اول هم اون سه مورد که گفتید نوشتید قاعدتا هر سه دارای یک محتوای کلی هستن مگر اینکه دانشگاههای مقصد ساختار مشخصی تعیین کرده باشن. برای این مورد هم طبق موارد قبلی اقدام کنید و هر کدوم رو بهتر میدونید در نظر بگیرید
    یا حق ...

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

دوستان من همچنان سردرگم. آیا در ریسرچ اس. باید به تجربیات ریسرچی اشاره کرد؟ مگه لیست اینها در سی وی نمی یاد؟ متن زیر چیزیه که دانشگاه ازم خواسته.

Please make clear in your research statement on your research interest and experience, how these relate to IAS/CLAS and how they relate to the topics listed above. Importantly, do not waste space on "Dear Dr. ", your childhood experiences or why your university is such a nice school. We are interested in you and how well you fit to us.

من هرچی می نویسم شبیه MOL، Cv و cover letter میشه. کسی یک نمونه نداره اینجا بذاره؟

رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم. یک سوال دیگه آیا در ریسرچ اس. به توانایی های تیم ورک و نرم افزاری هم اشاره میشه؟ سپاسگزارم.
    100% اشاره کنید
    یا حق ...

رشته و دانشگاه

دوستان من همچنان سردرگم. آیا در ریسرچ اس. باید به تجربیات ریسرچی اشاره کرد؟ مگه لیست اینها در سی وی نمی یاد؟ متن زیر چیزیه که دانشگاه ازم خواسته.

Please make clear in your research statement on your research interest and experience, how these relate to IAS/CLAS and how they relate to the topics listed above. Importantly, do not waste space on "Dear Dr. ", your childhood experiences or why your university is such a nice school. We are interested in you and how well you fit to us.

من هرچی می نویسم شبیه MOL، Cv و cover letter میشه. کسی یک نمونه نداره اینجا بذاره؟
    قرار نیست دونه به دونه مثل رزومه لیست کنید. کلی بنویسید که در این سالها مثلا 9 مقاله در کنفرانس ها و ژورنال ها داشتم که شاید مهم ترین و مرتبط ترین اونها با موضوع ترم مقاله x و y باشه که در فلان جا ارائه شده و روی بحث فلان تمرکز داره
    یا حق ...

Junior Member

دو ستان میشه منو راهنمایی کنید که منظور از :
    Unlike a profile or curriculum vita or resume, a biography presents the subject’s life story, highlighting various aspects of his or her life, including intimate details of experience, and may include an analysis of the subject’s personality. چیه ومن باید چه مواردی رو بنویسم. راستش بیوگرافی که میشه تجمیع شده sop , cv.
    دیگه برای این چی بنویسم که تکرار مکررات نشه
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

دوستان تفاوت Letter of intent با Sop و Letter of motivation چیه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghAa نمایش پست ها
    دوستان تفاوت Letter of intent با Sop و Letter of motivation چیه؟
    یک محتوا با اسامی مختلف، همشون رو میشه انگیزه نامه به فارسی ترجمه کرد که هدف شما و انگیزه تون از اپلای برای اون پروگرام رو می خواد.

Junior Member mariaam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Literature Shahid beheshti University

سلام توی Personal Statement یه قسمت هست extracurricular activities یعنی همون فعالیت های فوق برنامه ای؟
    خب باید چه چیزایی اونجا بنویسم؟
    مثلا اگر 4تا زبان بلد باشم باید اونجا ذکر کنم؟
    میشه یکی کمکم کنه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mona1389 نمایش پست ها
    دو ستان میشه منو راهنمایی کنید که منظور از :
    Unlike a profile or curriculum vita or resume, a biography presents the subject’s life story, highlighting various aspects of his or her life, including intimate details of experience, and may include an analysis of the subject’s personality. چیه ومن باید چه مواردی رو بنویسم. راستش بیوگرافی که میشه تجمیع شده sop , cv.
    دیگه برای این چی بنویسم که تکرار مکررات نشه
    ممنون از راهنماییتون
    به نظر من چیزی که میخوان بیشتر شبیه sop هست با این تفاوت که بیشتر باید درباره خودتون صحبت کنید و شاید ضروری نباشه که درباره استاد یا دانشگاه مقصد صحبتی بشه
    البته این نظر من بود باید ببینید چه چیزی تو مدارک دیگه نیست که اینجا باید شامل بشه
    یا حق ...