صفحه 2 از 21 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 203

موضوع: انواع Statement

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : انواع Statement - ممكنه كمك كنيد؟

درود...

من تازه به فکر sop افتادم..چون جایی که میخام اپلای کنم تازه برام پیش اومد...
    رشته ام علوم خاکه...
    مخیاستم بدونم می تونم با جستجو در گوگل و وارد کردن why we study soil science و عبارت های مشابه مواردی رو که خوب بود در sop بیارم؟!
    البته قصد دارم از علاقه ام به طبیعت از بچگی،در تعامل بودن باهاش،سپس ورود به دانشگاه،آشنا شدن بیشتر با خاک و اهمیت اشنایی با خاک و شناسایی مشکلات و درمان آنها بگم....
    به نظرتون این روند خوبه؟!
    االبته موندم به مواردی چون داشتن مقاله ای در یکی از روزنامه ها،همکاری با نشریه دانشجویی،داشتن وبلاگی تقریبا فعال در این زمینه(البته به زبان فارسی) و درگیر در مسائل مربوط به محیط زیست ایران و جلوگیری از ساخت جاده های از بین برنده ی محیط زیست اشاره کنم یا نه؟!

در ضمن در فرمی که من دارم و باید تکمیلش کنم و بفرستم فقط یه صفحه داره که تقریبا خیلی کم میشه..اشاره ای هم نکرده که می تونید اضافه کنید...میشه اضافه کرد اگر چیزی اضافه موند یا نه؟!
    در قسمت دیگری،مورد additional information داره که گفته اگه چیزی هست در یک صفحه ی سفید بیارید..
    در مورد future plan فروم رو چرخی+جستجو زدم ولی چیزی پیدا نکردم...میشه توضیح بدید با sop چه فرقی داره و من از چی باید بنویسم؟!
    Include a description of your future plans and career aspirations. Explain the importance of the programme in this regard. Elaborate in how you will use the acquired skills/knowledge upon return to your country. Your ability to outline a clear vision on how you will make use of the acquired knowledge is a crucial element for academic/scholarship(if applicable) selection.

یعنی باید بگم اگه من قبول شدم چجوری میخام از مهارت هایی که یاد گرفتم در راه کشور و مشکلات استفاده کنم؟!چجوری میشه این رو توضیح داد؟!

با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

دوستان یه سوال!
    بعضی دانشگاه ها تعداد کلمه های SOP رو مشخص می کنند مثلا حداکثر 500 کلمه،
    حالا اگر SOP من 1000 کلمه شد، مشکلی پیش میاد ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    دوستان یه سوال!
    بعضی دانشگاه ها تعداد کلمه های SOP رو مشخص می کنند مثلا حداکثر 500 کلمه،
    حالا اگر SOP من 1000 کلمه شد، مشکلی پیش میاد ؟
    بله.معمولا اگر بیشتر از آنچه از شما خواسته شده بنویسی به مطالب اضافه توجهی نمی کنند.مثلا اگر گفته شده که باید یک صفحه بنویسی فقط صفحه اول نامه را در نظر می گیرند.

ApplyAbroad Veteran

درود

در فرم اپلای برای یه دانشگاهی در ینگه دنیا به مشکل برخوردم!
    در قسمت سوالات و پایین Statement of purpose سوالاتی پرسیده بس عجیب!
    یکی از موارد اجباری که باید پر کنم سوال زیر است!ممنون میشم بهم بگید چکار کنم؟!چی جواب بدم!اصلا نمیشه بسطش داد!
    از کتابهای روانشناسی فلسفی باید کمک بگیرم

-----------------------------------------------------------
    Please reflect the challenges you may face preparing your graduate work/ studying in a Master¿s Degree Programme instructed in English. Tell us about: The challenges you may experience in working independently. The challenges you may face when working in a foreign language. The challenges you may experience when working in an e-learning environment or in groups The challenges you may face in providing or accepting feedback/criticism. The challenges you may face in writing fluent, academically correct texts. The strategies you will use to deal with these challenges: What are you good at, and what skills do you need to work on?

من فقط همین جمله رو بلدم و بس!
    I know that I may encounter many obstacles in this path, but I am confident that I will be able to overcome them relying on my determination and hard work.

ممنون دوستان
    اگر کمک کنید ممنون میشم...
    چون این سوال بی نهایت بزرگترین سوال در میان سوال های دیگه این دانشگاه ست

Smile پاسخ : انواع Statement - ممكنه كمك كنيد؟

motivation letter چيه؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Question پاسخ : انواع Statement - ممكنه كمك كنيد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    motivation letter چيه؟
    کسی نمیدونه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

motivation letter چيه؟
    motivation letter اگه می خواهید برای کار اپلای کنید همون cover letter هست که به همراه CV تون باید بیارید و توضیحات اضافی در مورد انگیزه ها و علایق کاری تون بنویسید که معمولا خیلی کوتاه میشه.

در مورد ادامه تحصیل ولی کمی متفاوت خواهد بود. معمولا طولانی تر بوده و توضیحات در مورد انگیزه تحصیل، قابلیتهای منحصر به فرد، تجارب مرتبط و.... خواهد بود. یعنی یه چیزی شبیه statement of purpose باید بنویسید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    motivation letter اگه می خواهید برای کار اپلای کنید همون cover letter هست که به همراه CV تون باید بیارید و توضیحات اضافی در مورد انگیزه ها و علایق کاری تون بنویسید که معمولا خیلی کوتاه میشه.

در مورد ادامه تحصیل ولی کمی متفاوت خواهد بود. معمولا طولانی تر بوده و توضیحات در مورد انگیزه تحصیل، قابلیتهای منحصر به فرد، تجارب مرتبط و.... خواهد بود. یعنی یه چیزی شبیه statement of purpose باید بنویسید.

موفق باشید
    بله براي ادامه تحصيل در يه دانشگاه هلند خواستند
    تعريف رسمي و دقيق داره؟ از اسمش هم بر مياد كه يه اينجور چيزي باشه كه بگي انگيزه ات چيه و ...
    ممنون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

بله براي ادامه تحصيل در يه دانشگاه هلند خواستند
    تعريف رسمي و دقيق داره؟ از اسمش هم بر مياد كه يه اينجور چيزي باشه كه بگي انگيزه ات چيه و ...
    ممنون
    برای اطلاعات بیشتر به این لینک سری بزنید:
    http://www.scholarshipnet.info/schol...vation-letter/
    و در مورد sop به تاپیک مربوطه مراجعه کنید تا نمونه ها و راهنمایی های دوستان رو ببینید

letter of intend کاملا مثل sop نوشته می شه و هیچ فرقی نداره ؟