صفحه 5 از 21 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 203

موضوع: انواع Statement

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

پیش فرض پاسخ : انواع Statement

به نظر من یک عنوان نزنید. SOPتون رو به دو بخش تقسیم کنید اونهایی که بیشتر بحث های انگیزه های شخصیتون هست رو تحت عنوان اولی و در همون فایل (برگه) علایق تحقیقاتی و مباحث مربوط رو تحت عنوان دوم بیارید. احتمالا منظورشون از یک document یک برگه یا فایل بوده، نه اینکه مخلوطشون کنید.
    لا حول و لا قوه الا بالله

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saharabbasi نمایش پست ها
    اخه زمینه کاریش دقیقا مثل پروزه فوقمه و من گفتم که مثلا کلی علاقمندم.
    اگه بگم که هیچ چیزی تو زندگی نمی تونه منو از هدفم دور کنه و مشکلی نیست که من نتونم از پسش بر بیام به نظرتون چطوره؟

یه چیز دیگه هم واسم مبهمه اینکه من باید جدا جدا این سوالهارو جواب بدم یعنی کاملا به تفکیک تو SOP باشه یا نه یه متنی بنویسم که از توش جواب سوالارو بتونن در بیارن ؟

منم سوالم مشابه سحر هست . بعضی از دانشگاهها SOP رو به صورت سوال های جداگانه پرسیدن باید چی کار کرد به طور مشخص واسه هر سوال جواب بنویسیم یا اینکه توی یه SOP هم می شه به همه سوالها اشاره کرد؟ یعنی اگه یه متن بفرستیم ترتیب اثر نمی دن؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saharabbasi نمایش پست ها
    اخه زمینه کاریش دقیقا مثل پروزه فوقمه و من گفتم که مثلا کلی علاقمندم.
    اگه بگم که هیچ چیزی تو زندگی نمی تونه منو از هدفم دور کنه و مشکلی نیست که من نتونم از پسش بر بیام به نظرتون چطوره؟

یه چیز دیگه هم واسم مبهمه اینکه من باید جدا جدا این سوالهارو جواب بدم یعنی کاملا به تفکیک تو SOP باشه یا نه یه متنی بنویسم که از توش جواب سوالارو بتونن در بیارن ؟
    به نظرم باید یه چیزی بنویسی. خوب هیچ کس که کامل نیست ، هر کسی یه سری ضعف هائی در مشکلات داره، به اونا اشاره کن.
    اگه ازت سوالات جداگانه ای نپرسیده، مشکلی نیست. همه رو توی SOP بصورت یکپارچه بیار

سلام

یک از دانشگاه هایی که قصد apply دارم علاوه بر SoP مدرک زیر را هم میخواهد:

Personal History Statement

دوستان کسی نمونه ای داره اینجا بذاره

ثواب داره

سلام دوستان. یکی از دانشگاهها در طی روند ثبت نام جمله زیر رو نوشته:
    On a separate paper (max. 2 A4 sheets, single line spacing), please give your reasons for wishing to do a doctoral thesis in the field you have chosen and explain your longer-term professional goals. Mention clearly your main subjects of scientific interest (present and future), be they experimental, theoretical or issue-oriented, and show how your background and this university doctoral program support these interests.

و در آخر جایی برای upload کردن Statement of objectives گذاشته؟ منظورش از عبارات بالا همین Statement of objectives دیگه آره؟
    دوستان میشه لطف کنند و بگن Statement of objectives همون SOP هست یا نه؟ چون با تعاریفی که از SOP خوندم انگار خیلی مثل هم نیستن. میشه لطف کنید و بگید چه نکاتی رو حین نوشتن باید درش لحاظ کنم. اگر دوستان لطف کنند و زود جوابمو بدن ممنون میشم چون خیلی حیاتیه و وقت زیادی ندارم. پیشاپیش از لطف همگی ممنونم.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil828 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یکی از دانشگاهها در طی روند ثبت نام جمله زیر رو نوشته:
    On a separate paper (max. 2 A4 sheets, single line spacing), please give your reasons for wishing to do a doctoral thesis in the field you have chosen and explain your longer-term professional goals. Mention clearly your main subjects of scientific interest (present and future), be they experimental, theoretical or issue-oriented, and show how your background and this university doctoral program support these interests.

و در آخر جایی برای upload کردن Statement of objectives گذاشته؟ منظورش از عبارات بالا همین Statement of objectives دیگه آره؟
    دوستان میشه لطف کنند و بگن Statement of objectives همون SOP هست یا نه؟ چون با تعاریفی که از SOP خوندم انگار خیلی مثل هم نیستن. میشه لطف کنید و بگید چه نکاتی رو حین نوشتن باید درش لحاظ کنم. اگر دوستان لطف کنند و زود جوابمو بدن ممنون میشم چون خیلی حیاتیه و وقت زیادی ندارم. پیشاپیش از لطف همگی ممنونم.
    بله منظورش همونه. سوالت عجیبه ها!!
    دقیقن و دقیقن به همون چیزایی که پرسیده جواب بده! sop یعنی همین. این نمونه هایی که از sop موجود هست معمولن فقط یک پاراگراف به این سوالات جواب دادن و بیشار به مسایلی پرداختن که کمتر مهم هستن و sop واقعی نیستن. یک sop درست حسابی یعنی پاسخ به همین سوالات. و پاراگراف اول هم میتونه یه معرفی کوتاه از خودت باشه.
    اگه در اون دانشگاه مرکز تحقیقاتی هست که راسته کارته حتمن بهش اشاره کن. به اساتید راسته کارت اشاره کن و بگو خوشحالی که در بین اونا خواهی بود و ... به رابطه دانشگاه با صنعت اگه هست اشاره کن...
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    به نظرم باید یه چیزی بنویسی. خوب هیچ کس که کامل نیست ، هر کسی یه سری ضعف هائی در مشکلات داره، به اونا اشاره کن.
    اگه ازت سوالات جداگانه ای نپرسیده، مشکلی نیست. همه رو توی SOP بصورت یکپارچه بیار
    میتونی تیتر بندی هم کنی. اینجوری طرف گم نمی شه وقتی میخونه. و کارت منسجم تر میشه
    برای چی به نقاط ضعف اشاره کنی؟؟ اصلن ایده خوبی نیست!!

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkh نمایش پست ها
    بله منظورش همونه. سوالت عجیبه ها!!
    دقیقن و دقیقن به همون چیزایی که پرسیده جواب بده! sop یعنی همین. این نمونه هایی که از sop موجود هست معمولن فقط یک پاراگراف به این سوالات جواب دادن و بیشار به مسایلی پرداختن که کمتر مهم هستن و sop واقعی نیستن. یک sop درست حسابی یعنی پاسخ به همین سوالات. و پاراگراف اول هم میتونه یه معرفی کوتاه از خودت باشه.
    اگه در اون دانشگاه مرکز تحقیقاتی هست که راسته کارته حتمن بهش اشاره کن. به اساتید راسته کارت اشاره کن و بگو خوشحالی که در بین اونا خواهی بود و ... به رابطه دانشگاه با صنعت اگه هست اشاره کن...
    موفق باشی
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. آخه در چندین سایت دیدم اینا رو جدا کرده و بخاطر همین پرسیدم. چون اگر از نظر اونها هردوش یکی بود، حتما یکی رو داخل پرانتز میگذاشتن. به نظرم رسید که SOP باید بیشتر و کامل تر از این باشه و در مورد گذشته هم درش صحبت شده باشه در صورتی که در SOO فقط در مورد حال و آینده خواسته که صحبت بشه.

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil828 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. آخه در چندین سایت دیدم اینا رو جدا کرده و بخاطر همین پرسیدم. چون اگر از نظر اونها هردوش یکی بود، حتما یکی رو داخل پرانتز میگذاشتن. به نظرم رسید که SOP باید بیشتر و کامل تر از این باشه و در مورد گذشته هم درش صحبت شده باشه در صورتی که در SOO فقط در مورد حال و آینده خواسته که صحبت بشه.
    میفهمم چی میگی. ولی خودتو درگیر این تعاریف و ... نکن و حساسیت زیاد نشون نده. برای نوشتن sop برای بقیه دانشگاها هم به همین سوالات پاسخ بده! سایت دانشکده را خوب بخون و به طوری که خیلی تابلو نباشه، به موارد مختلف مثل همونا که بالا مثال زدم اشاره کن

سلام

دانشگاه Michigan - Ann Arbor علاوه بر SoP مدرک Personal Statement هم میخواد

Personal Statement (This is not the Academic Statement of Purpose, but a discussion of the personal journey that has led to your decision to seek a graduate degree.)

ممکنه راهنمایی کنید که چطور باید نوشته بشه

دوستان اگه نمونه ای بذارند ممنون میشم