نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد رشته مهندسی پزشکی و تحقیقات در این زمینه

نقل قول نوشته اصلی توسط ev4543 نمایش پست ها
    رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک بیشتر در ولتاژ های بسیار کم و یاجریانهای بسیار کم کار می کند و بحث انتقال یونها در بدن نحوه ی شکل گیری پالس الکتریکی با ولتاژ mv هست بیشتر دستگاه های مهندسی پزشکی با جریان پائین کار می کنند ولی دستگاه الکتروشوک قلبی ولتاژ 3000 ولت را دارد البته در قسمت منابع تغذیه بعضی از دستگاه ها به خصوص mri یا ct از الکترونیک صنعتی استفاده می کنند.
    برای تولید 3000 ولت از ترانس قدرت استفاده می کنند یا IC HV؟ این ولتاژ هم به شبکه برق صدمه می زنه هم از میدان عظیم تولید شده اطراف آن به اطرافیان...

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    برای تولید 3000 ولت از ترانس قدرت استفاده می کنند یا IC HV؟ این ولتاژ هم به شبکه برق صدمه می زنه هم از میدان عظیم تولید شده اطراف آن به اطرافیان...
    سه هزار ولت ميشه فقط 3 كليو ولت !! در صنعت ترانس قدرت رو معمولا از 20 كيلو به بالا ميگن (تا 400 كليو در ايران و 700 كيلو در روسيه هم هست) ، ميدان توليد مغناطيسي ۳كيلو آونقدر نيست باعث ضايعات بشه ...
    ویرایش توسط vahidR : October 9th, 2010 در ساعت 01:34 AM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    سه هزار ولت ميشه فقط 3 كليو ولت !! در صنعت ترانس قدرت رو معمولا از 20 كيلو به بالا ميگن (تا 400 كليو در ايران و 700 كيلو در روسيه هم هست) ، ميدان توليد مغناطيسي ۳كيلو آونقدر نيست باعث ضايعات بشه ...
    ترانس قدرت فقط به 20 کیلو به بالا می گن؟ خیر... دوماً من منظورم این نبود که با 3000 ولت اطرافیان می ترکند... گفتم ضرر داره... و حتماً هم داره....
    من با 3 کیلو ولت می تونم آمپر دوری تولید کنم که شما رو در فاصله یه متری دچار شوک عصبی کنه!!!
    طبق استاندار های وسترمان هر یک کیلو ولت تا شعاع یک سانتی متر آرک می زنه... بعد 3000 ولت چیزی نیست؟
    امتحانش مجانیه وحید جان...

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    ترانس قدرت فقط به 20 کیلو به بالا می گن؟ خیر... دوماً من منظورم این نبود که با 3000 ولت اطرافیان می ترکند... گفتم ضرر داره... و حتماً هم داره....
    من با 3 کیلو ولت می تونم آمپر دوری تولید کنم که شما رو در فاصله یه متری دچار شوک عصبی کنه!!!
    طبق استاندار های وسترمان هر یک کیلو ولت تا شعاع یک سانتی متر آرک می زنه... بعد 3000 ولت چیزی نیست؟
    امتحانش مجانیه وحید جان...
    دوست عزیز ....
    من چیزی رو که تو صنعت برق ایران نرم هست رو گفتم . ضمنا من نیازی به تست این جور چیزا ندارم برادر من . من قبل از خروج از ایران دو سه سال در یکی از بهترین شرکتهای صنعت برق ایران داشتم کار میکردم و از روی تجربه طبقه بندی ترانس ها رو گفتم.
    متاسفانه از مبحث تاپیک که در مورد مهندسی پزشکی هست دور میشیم ، بنابراین من بحث رو همینجا خاتمه میدم ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)