صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

Lightbulb تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

سلام به همه دوستان

اگر یک دانشجوی لیسانس الکترونیک بخواد برای ارشد این رشته رو بخونه :

1- چون پیشنیاز علوم از این رشته نداره به مشکل بر نمی خوره ؟
    2- برای apply در این رشته و دریافت فاند ، با توجه نداشتن اطلاعاتی در رشته ، چه پیشنیازی لازمه ؟
    3- سرفصل های دانشگاهی در مقطع لیسانس این رشته چیا هستند ؟

سوال 2 رو خودمونی بیان میکنم چون نمیتونم مفهومو برسونم .
    فرض کنید یک دانشجوی لیسانس الکترونیک میخواد واسه ارشد مهندسی پزشکی اقدام کنه و همچنین فاند دریافت کنه . همون فرد اگر بخواد واسه مخابرات اقدام کنه چون توی الکترونیک مخابرات خونده میتونه توی رزومه یک ادعاهایی بکنه تا نظر استاد جلب بشه یا حتی خودش کارتحقیقاتی و نهایتا مقاله بده اما
    4- برای رشته مهندسی پزشکی باید چه کرد ؟
    5- اون فرد بره به استاد بگه من هیچی از مهندسی پزشکی سرم نمیشه ؟ یا
    6- استاد از دانشجوی الکترونیم همچین توقعی نداره ؟ یا
    7- اطلاعاتش کافیه برای ورود به این رشته و انجام کار تحقیقاتی ؟
    8- برای گرفتن RA در این رشته چه پیشنیازهایی لازمه ؟

اوه چقدر سوال .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد رشته مهندسی پزشکی و تحقیقات در این زمینه

سلام شما میتوانید در گرایش بیوالکتریک اغدام کنید چون بیشتر تجهیزات مهندسی پزشکی الکترونیکی هست بچه های الکترونیک خیلی خوب می توانند تو ی این رشته تحقیق کنند رشته مهندسی پزشکی شما باید در یک قسمتی علاقه خود را نشون بدی مثلا : تصویر برداری،تجهیزات قلب عروق،اولتراسوند،چشم پزشکی و قسمتهای مختلفی که بدن مربوط می شود البته برای یادگیری هر کدوم باید پزشکی آن قسمت هم یاد بگیری معمولا بهترین کتاب فیزیولوژی گایتون هست که کل قسمتهای بدن را پوشش می دهد.

Member
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم از راهنماییتون .

میشه در مورد فیلد های تصویر برداری و اولتراسوند توضیح بدید ؟ وقتی کسی رفت بیوالکتریک اون پزشکی که میگید رو یاد میگیره یا باید بلد باشه ؟

Junior Member

ببین تصویر برداری معمولا دستگاه های شیک و گرونی هستند و معمولا بچه های مهندسی پزشکی اگر بخواهند در این دو زمینه کار کنند به دو قسمت تقسیم می شوند 1- قسمت فروش و بازاریابی این دستگاه که بایستی اطلاعات کافی از نحوه کار و مشخصات آن و همچنین مدل های دیگر را بدونو ویک فک خوب برای مخ زدن 2- قسمت فنی دستگاه که شامل تعمیرات برد و نصب این دستگاه می باشد که البته تعمیرات بیشتر تعویض برد می باشد.قیمت این دستگاهها زیاد است بین چند ده میلیون تا دو یا سه میلیارد.قسمت تصویر برداری شامل دستگاه های مختلفی همچون MRI ،اشعه X ،ماموگرافی، تصویر برداری هسته ای و ...
    در مورد سوال وقتی رفتی مهندسی پزشکی احتیاج نیست که پزشکی بلد باشی توی این رشته به شما پزشکی تا حد کمی آموزش می دهند شما بایستی با توجه به علاقه خودتون به سراغ مثلا تصویر برداری ،بیماری های قلبی و ... بری من در زمینه قلب خوب کار کردم و برای همین فیزیولوژی قلب رو خوندم موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ev4543 نمایش پست ها
    ببین تصویر برداری معمولا دستگاه های شیک و گرونی هستند و معمولا بچه های مهندسی پزشکی اگر بخواهند در این دو زمینه کار کنند به دو قسمت تقسیم می شوند 1- قسمت فروش و بازاریابی این دستگاه که بایستی اطلاعات کافی از نحوه کار و مشخصات آن و همچنین مدل های دیگر را بدونو ویک فک خوب برای مخ زدن 2- قسمت فنی دستگاه که شامل تعمیرات برد و نصب این دستگاه می باشد که البته تعمیرات بیشتر تعویض برد می باشد.قیمت این دستگاهها زیاد است بین چند ده میلیون تا دو یا سه میلیارد.قسمت تصویر برداری شامل دستگاه های مختلفی همچون MRI ،اشعه X ،ماموگرافی، تصویر برداری هسته ای و ...
    در مورد سوال وقتی رفتی مهندسی پزشکی احتیاج نیست که پزشکی بلد باشی توی این رشته به شما پزشکی تا حد کمی آموزش می دهند شما بایستی با توجه به علاقه خودتون به سراغ مثلا تصویر برداری ،بیماری های قلبی و ... بری من در زمینه قلب خوب کار کردم و برای همین فیزیولوژی قلب رو خوندم موفق باشی

کدوم یکی از شاخه ها بازار کار بهتری داره و توی بورس تره و جای تحقیقات و کار روش هست؟ مثلا فکر کنم روی MRI جای پیشرفت آنچانانی نباشه (البته چیزی سرم نمیشه ها همین جوری گفتم)

Junior Member

تصویر برداری رو شرکت های در جه یک تجهیزات پزشکی انجام می دهند و اگر زبانتون خوب باشد می تونی یک بازار کار خیلی خوبی بدست بیاری و اگر در گرایش تصویر برداری کار کنی کلاس بیشتری داره و درامد اون هم بهتر است در زمن تحقیقات در این رشته من بهتون پیشنهاد می کنم که اول در مقطع فوق لیسانس قبول بشی و بعد در آنجا فیلد کاریتو مشخص کن و زمینه تحقیقاتی چون در ایران تحقیقات عملا مرده و شاید بتوانی از تحقیقاتت مغاله ISI چاپ کنی و برای خارج بورسیه بگیری.

Member
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون . من قصد داشتم برای ارشد اقدام کنم . بنظرتون برای این رشته ارشد رو اینور بخونم بهتره یا اونور ؟

Junior Member

ارشد بهتر است در خارج بخونید من خودم لیسانس بیو الکتریک دارم و توی این رشته کار تحقیقاتی کردم و لی هیچکدوم برام نون وآب نشد پس قصد دارم برای ادامه تحصیل به خارج برم چون در انجا برای افرادی که علاقه به کار تحقیقاتی و تولید دارند خیلی خیلی بهتر است در ایران بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس به این نتیجه می رسی که باید تا دکتری بری و در آخر هم میشی استاد یجا و مثل بقیه استاد ناراضی کشورمون و اگر بخوای پول در بیاری باید بری قسمت فروش که اون هم به فوق لیسانس احتیاجی نداری
    اگر بتونی در ضمینه مهندسی کامپیوتر سخت افزار کار کنی خیلی عالی هست و برای خارج هم بهتر هست.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ev4543 نمایش پست ها
    ارشد بهتر است در خارج بخونید من خودم لیسانس بیو الکتریک دارم و توی این رشته کار تحقیقاتی کردم و لی هیچکدوم برام نون وآب نشد پس قصد دارم برای ادامه تحصیل به خارج برم چون در انجا برای افرادی که علاقه به کار تحقیقاتی و تولید دارند خیلی خیلی بهتر است در ایران بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس به این نتیجه می رسی که باید تا دکتری بری و در آخر هم میشی استاد یجا و مثل بقیه استاد ناراضی کشورمون و اگر بخوای پول در بیاری باید بری قسمت فروش که اون هم به فوق لیسانس احتیاجی نداری
    اگر بتونی در ضمینه مهندسی کامپیوتر سخت افزار کار کنی خیلی عالی هست و برای خارج هم بهتر هست.
    اگه بخوام تو زمینه تصویربرداری کار کنم باید چیکار کنم . چون اطلاعاتی ندارم . یه فیلد در این زمینه با چیز هایی که باید بخونم و بلد باشم رو بهم بگید تا برم دنبالش . ممنونم

Junior Member

همانطور که قبلا گفتم اطلاعات زیادی در رابطه با این فیلد کاری ندارم شما اگر برین انقلاب کتابهای مربوط به تصویربرداری رادیولوژی یا فیزیک پزشکی زیادی هست کتابهای مرجع انگلیسی هستند و قیمتها شونم بالا هست البته اگر در اینترنت بگردی چیزهای پیدا خواهی کرد
    ولی بهترین کار برای شما این است که زبان انگلیسی خوب کنی و دنبال کار در شرکتهای که نمایندگی این دستگاهها هستند بری چون هم اطلاعات کاملی بدست می آری همچون نقشه فنی و مشخصات کامل دستگاهها ماهنامه مهندسی پزشکی هم نام این شرکتها رو زده ئهم آگهی استخدام.
    این دستگاها دو قسمت نرم افزاری و سخت افزاری دارند.

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)