صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد رشته مهندسی پزشکی و تحقیقات در این زمینه

نقل قول نوشته اصلی توسط ev4543 نمایش پست ها
    رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک بیشتر در ولتاژ های بسیار کم و یاجریانهای بسیار کم کار می کند و بحث انتقال یونها در بدن نحوه ی شکل گیری پالس الکتریکی با ولتاژ mv هست بیشتر دستگاه های مهندسی پزشکی با جریان پائین کار می کنند ولی دستگاه الکتروشوک قلبی ولتاژ 3000 ولت را دارد البته در قسمت منابع تغذیه بعضی از دستگاه ها به خصوص mri یا ct از الکترونیک صنعتی استفاده می کنند.
    برای تولید 3000 ولت از ترانس قدرت استفاده می کنند یا IC HV؟ این ولتاژ هم به شبکه برق صدمه می زنه هم از میدان عظیم تولید شده اطراف آن به اطرافیان...

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط ev4543 نمایش پست ها
    در زمینه تصویر برداری کشور ژاپن خیلی خوب کار کرده و کامل تر بهتون بگم بهترین کشور برای کارهای تحقیقاتی آمریکا هست و 90 درصد دستگاه های پزشکی دنیا از مهندسی معکوس دستگاه های آمریکا ساخته می شوند در ضمن دانشگاه آلبرتا کانادا در زمینه تصویر برداری خوب کار می کند اگر بتونی اونجا apply بگیری خوب است ibt
    خیلی ممونم که لطف میکنید و راهنمایی های خوبی رو به ما میکنید . بعد دیگر این رشته زمینه کارش هست . آینده کاری توی چه کشوری بیشتره با توجه به اینکه دانشگاه هم در این زمینه اونجا باشه
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

آمریکا عالی هست

Junior Member

شوک قلبی یک مدار HV دارد که شامل مدار و خازن HV که ظرفیت بالای دارد

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    برای تولید 3000 ولت از ترانس قدرت استفاده می کنند یا IC HV؟ این ولتاژ هم به شبکه برق صدمه می زنه هم از میدان عظیم تولید شده اطراف آن به اطرافیان...
    سه هزار ولت ميشه فقط 3 كليو ولت !! در صنعت ترانس قدرت رو معمولا از 20 كيلو به بالا ميگن (تا 400 كليو در ايران و 700 كيلو در روسيه هم هست) ، ميدان توليد مغناطيسي ۳كيلو آونقدر نيست باعث ضايعات بشه ...
    ویرایش توسط vahidR : October 9th, 2010 در ساعت 01:34 AM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    سه هزار ولت ميشه فقط 3 كليو ولت !! در صنعت ترانس قدرت رو معمولا از 20 كيلو به بالا ميگن (تا 400 كليو در ايران و 700 كيلو در روسيه هم هست) ، ميدان توليد مغناطيسي ۳كيلو آونقدر نيست باعث ضايعات بشه ...
    ترانس قدرت فقط به 20 کیلو به بالا می گن؟ خیر... دوماً من منظورم این نبود که با 3000 ولت اطرافیان می ترکند... گفتم ضرر داره... و حتماً هم داره....
    من با 3 کیلو ولت می تونم آمپر دوری تولید کنم که شما رو در فاصله یه متری دچار شوک عصبی کنه!!!
    طبق استاندار های وسترمان هر یک کیلو ولت تا شعاع یک سانتی متر آرک می زنه... بعد 3000 ولت چیزی نیست؟
    امتحانش مجانیه وحید جان...

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    ترانس قدرت فقط به 20 کیلو به بالا می گن؟ خیر... دوماً من منظورم این نبود که با 3000 ولت اطرافیان می ترکند... گفتم ضرر داره... و حتماً هم داره....
    من با 3 کیلو ولت می تونم آمپر دوری تولید کنم که شما رو در فاصله یه متری دچار شوک عصبی کنه!!!
    طبق استاندار های وسترمان هر یک کیلو ولت تا شعاع یک سانتی متر آرک می زنه... بعد 3000 ولت چیزی نیست؟
    امتحانش مجانیه وحید جان...
    دوست عزیز ....
    من چیزی رو که تو صنعت برق ایران نرم هست رو گفتم . ضمنا من نیازی به تست این جور چیزا ندارم برادر من . من قبل از خروج از ایران دو سه سال در یکی از بهترین شرکتهای صنعت برق ایران داشتم کار میکردم و از روی تجربه طبقه بندی ترانس ها رو گفتم.
    متاسفانه از مبحث تاپیک که در مورد مهندسی پزشکی هست دور میشیم ، بنابراین من بحث رو همینجا خاتمه میدم ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

ببین شما رشتتون قدرت هست همونطور من هم هم اطاقی قدرتی زیادی داشتم همو نطور که خودت می دونی 3000 ولت چیزی نیست ولی این در مهندسی پزشکی یعنی خیلی کتاب webster مهندسی پزشکی در باره کلیه تجهیزات مهندسی پزشکی توضیحاتی داده شما علاقه به چی داری دوست داری کارهای الکترونیکی کنی یا قدرت ؟

پیش فرض پاسخ : مهندسی پزشکی

من سال سوم کارشناسی ساخت و تولید هستم و به مهندسی پزشکی علاقه دارم...اطلاعات کلی دارم از این رشته اونم در حد همین سرچ تو گوگل...
    علاقه ام بیشتر به همین مسائل مثل BCI هست...تحقیق روی اعضای بدن و...به Rehab هم یه ذره گرایش دارم...
    سوالم اینه...من چطور برای ارشد میتونم بایو اپلای کنم؟ با توجه به اینکه هیچ درسی در این رابطه پاس نمیکنم...به این فکر افتادم که پروژه تخصصی رو تو بایو بگیرم ولی مگه پروژه تخصصی کارشناسی چی هست که بخواد یک بکگراند درست و حسابی در این زمینه برای من درست کنه...
    درضمن تو دانشگاه ما فقط رو Biomaterials و Tissue Engineering کار میشه...پیشنهادی، راهنمایی، توصیه ای دارین؟

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : مهندسی پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    من سال سوم کارشناسی ساخت و تولید هستم و به مهندسی پزشکی علاقه دارم...اطلاعات کلی دارم از این رشته اونم در حد همین سرچ تو گوگل...
    علاقه ام بیشتر به همین مسائل مثل BCI هست...تحقیق روی اعضای بدن و...به Rehab هم یه ذره گرایش دارم...
    سوالم اینه...من چطور برای ارشد میتونم بایو اپلای کنم؟ با توجه به اینکه هیچ درسی در این رابطه پاس نمیکنم...به این فکر افتادم که پروژه تخصصی رو تو بایو بگیرم ولی مگه پروژه تخصصی کارشناسی چی هست که بخواد یک بکگراند درست و حسابی در این زمینه برای من درست کنه...
    درضمن تو دانشگاه ما فقط رو Biomaterials و Tissue Engineering کار میشه...پیشنهادی، راهنمایی، توصیه ای دارین؟
    درود

- دوست عزیز ببینین چون BME میان رشته ای هست و به نوعی تلفیقی از Electrical Engineering , Mechanical Engineering , Software Engineering , Material Engineering و Bio & Medicine هست اینکه Mechanical Engineering زیادم غیر مرتبط نیست چندان صحیح نیست از این نظر که گرایش های BME به چندین بخش تقسیم میشن من جمله BioMechanic که تقریبا 80 % Course هاش با ME هست و یا BioElectric که 80 % Course هاش با EE هست و همچنین BioMaterial که 80 % Course هاش با ME هست و ... .

- از جمله Background هایی که واسه BME میشه اقدام کرد ME هم هست به عنوان نمونه این لینک یا این لینک . در آمریکا و کانادا هم اکثرا BME در Department مکانیک ارائه میشه اگر مستقل نباشه بینین من هم تازه در شرف پروسه ی اپلای هستم و از نظر رتبه آکادمیک با شما هم رتبم از این نظر که در سطحی نیستم که بتونم راه حلی ارائه بدم خدمت شما اما اینکه پروژه پایانیتون در این زمینه ها باشه طبیعتا Field of Reseach شما رو نشون میده و صدالبته اثر مستقیم + در تسهیل روند Apply تون داره .

- لازم به ذکر که Rehabilitation یا همون مهندسی توانبخشی یکی از کارامدترین فیلدهای تحقیقاتی هست و همچنین ثواب هم زیاد می برین اما سوا از شوخی قدم بعدیش BioRobotic _ Robotic _ Medical Robotic _ Remote Sensing _ BioSensor _ BCI , etc خواهد بود بسته به علاقه شما!!! دور از دسترس نیست دوست من احتمال Accept شدن هم پایین نیست .

- فیلد های Biomaterials و Tissue Engineering رابطه ی مستقیم با Clinical & Material Engineering داره بیشتر وارد بحث های Bio میشه اونم در سطوح زیستی سلولی مولکولی و در نهایت Bioengineering , Nono Bio Material , Nano Medicine , etc میشه .

- حیطه ی کاریه بچه های Biomechanic هم می تونه Similation , Modeling , Analysis , Design and Production باشه که هر کدوم از اینا خودش کلی زمینه داره ... .

در نهایت عرض کنم زیادم فیلد شما نامرتبط نیست اینکه به چه میزان شانس پذیرش هست رو نمی دونم اما بسیاری از دانشگاه ها و برنامه ها می تونین اقدام کنین .

محمدرضا
    ویرایش توسط FanTasTic : March 24th, 2012 در ساعت 04:03 AM دلیل: اشتباه تایپی
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)