صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهندسی پزشکی

سلام دوستان من واسه کنکور ارشد مهندسی پزشکی(بیو الکتریک) می خوام شرکت کنم و لیسانس برق الکترونیک دارم سوالی که دارم اینه که برای درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی چه کتاب های کنکوری مناسبه که بخونم؟سنجش یه سری کتاب معرفی کرده اما همه مرجعه و واسه من که پیش زمینه ندارم درکش کمی مشکله اینه که دنبال یه کتاب تستی کنکوری خوب می گردم که فعلا کارم پیش بره لطفا راهنماییم کنید ممنونم
    ویرایش توسط goody_good : April 25th, 2012 در ساعت 01:18 PM

ApplyAbroad Senior Veteran

Thumbs up پاسخ : مهندسی پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط haniieh نمایش پست ها
    سلام دوستان من واسه کنکور ارشد مهندسی پزشکی(بیو الکتریک) می خوام شرکت کنم و لیسانس برق الکترونیک دارم سوالی که دارم اینه که برای درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی چه کتاب های کنکوری مناسبه که بخونم؟سنجش یه سری کتاب معرفی کرده اما همه مرجعه و واسه من که پیش زمینه ندارم درکش کمی مشکله اینه که دنبال یه کتاب تستی کنکوری خوب می گردم که فعلا کارم پیش بره لطفا راهنماییم کنید ممنونم
    درود

عرضم به حضورتون در رابطه با کنکور ارشد وزارت علوم بیوالکتریک شما می تونین بین الکترومغناطیس و م.پ.ز یکی رو انتخاب کنید با توجه به اینکه سوالات اخیر م.پ.ز تغییراتی کرده اصلی ترین منبع ، سوالات 2 و 3 سال اخیر هست اما در این حین سوالات م.پ.ز کلا رفته به سمت الکترونیک » یعنی اینکه اگر الکترونیک قوی داشته باشین تا حدودی جای نگرانی نیست چرا چون 1/3 راه رو رفتین اما در کل برای م.پ.ز جز منبع اعلامی سازمان سنجش ، منابع مشخصی دیگه ای وجود نداره تا اونجا که بنده می دونم ولی خوب تک و توک کتاب ها ، جزواتی هستند که می تونن کار رو آسونتر کنن من یه چند نمونش رو می رازم . باز شاید بدردتون خورد .

»»» لینک خرید کتاب مرجع م.پ.ز : مقدمه ای بر مهندسی پزشکی زیستی سیامک نجاریان (مترجم)، هاله مستشفی (مترجم) جان وبستر ( نویسنده )

.:: لازم به ذکر است 4 فایل اول آپلود شده بایستی تمام پارت هایش دانلود شده و با هم Extract بشن ... .

محمدرضا
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط FanTasTic : May 21st, 2012 در ساعت 12:07 AM دلیل: آپدیت لینک و متن
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

مرسی از راهنماییتون به نظرتون بیشتر رو جزوه هایی که معرفی کردین بیشتر تمرکز کنم یا کتابها من 3 ماه وقت دارم اصلا عملی هست؟من دارم بیو الکتریک کنکور پزشکی شرکت می کنم 1 تیر.

مرسی از راهنماییتون به نظرتون بیشتر رو جزوه هایی که معرفی کردین بیشتر تمرکز کنم یا کتابها من 3 ماه وقت دارم اصلا عملی هست؟من دارم بیو الکتریک کنکور پزشکی شرکت می کنم 1 تیر.
    درود

عرضم به حضورتون این لینک ها رو یه نگاه بندازین : یک و دو و سه و چهار و پنج

شما کنکور وزارت بهداشت رو خواهید داد که تیرماه برگزار میشه یا وزارت علوم که اسفند ماه ؟!!! منابعی که شما عرض کردید جزو مواد امتحانی وزارت بهداشت است نه وزارت علوم . با توجه به فرمایش شما مبنی بر کمی وقت ،طبیعتا مال وزارت بهداشت هست . خوب نظر شخصی بنده برای م.پ.ز مرجع اصلی بعد از آشنایی با این درس توسط اون اسلایدهای دکتر سامان پروانه ، کتاب مهندسی پزشکی زیستی وبستر ترجمه نجاریان است که لینکشو اینجا گذاشتم و بعد از همه مهمتر سوالات 2 و 3 سال اخیر هست .فیزیولوژی و آناتومی مباحث بسیار سنگینی هستند و در صورت کمی وقت خوندن سوالات اخیر قطعا توصیه میشه چون مشابه یا عینن زیاد داره و اینکه خوندن همه ی اینها نه تنها نادرست بلکه امکان پذیر هم نیست مخصوصا در این وقت کم . و البته اگه یه نگاهی به کارنامه های بچه های سال قبل بندازین که در بالا هم لینکشو گذاشتم می بینین مانور اصلی بیشتر روی دروس مشترک با وزارت علوم هست نه آناتومی . فیزیولوژی ، اما زدن اینها هم در کنار اون دروس خوب درصد پذیرش رو به شدت بالا می بره .اینها رو از اینجا و اینجا دانلود کنین ، یه نگاه کلی بهتون میده و حتما کارنامه های مرتبط رو سرچ کنین تا بیبنین چقدر باید وقت بزارین روش البته بالا هم گذاشتم .

محمدرضا
    ویرایش توسط FanTasTic : May 21st, 2012 در ساعت 12:09 AM دلیل: آپدیت لینک و متن

سلام، من هم لیسلنس الکترونیک دارم و دارم واسه ارشد مهندسی پزشکی می خونم، البته واسه وزارت بهداشت دارم می خونم نه وزارت علوم، چون سطح مهندسی پزشکی وزارت بهداشت واقعا بالاتر از وزارت علوم هست و حتی کنکور وزارت علوم هم شرکت نکردم، اما واسه درس مقدمه: در کنکور وزارت علوم همینطور که دوستان گفتن سوالات کاملا به سمت الکترونیکی شدن پیش رفته و به نظر من اگر به مباحث الکترونیک مخصوصا الکترونیک 2 مسلط باشی و بعدش تست های چند سال اخیر رو بزنی کافیه، در مورد کتاب هم کلا دو کتاب اصلی وجود داره که زیر نظر پروفسور سیامک نجاریان استاد دانشگاه امیر کبیر ترجمه شده اما چون توسط دانشجویان ایشون ترجمه شده از ترجمه ی خیلی بدی برخورداره و حتی اشتباهات علمی زیادی هم داره اما به هر حال چاره ای نیست، در مورد کتاب تست هم متاسفانه هیچ کتابی وجود نداره، البته همین طور که گفته شد واسه کنکور وزارت علوم نیازی به خوندن این کتاب ها نیست اما واسه وزارت بهداشت حتما باید بخونیم من خودم الان دارم واسه کنکور تیر 91 می خونم و از دو کتاب زیر استفاده می کنم.
    1- مقدمه ای بر مهندسی پزشکی زیستی: ترجمه ی سیامک نجاریان-هاله مستشفی
    2- طراحی و کاربرد تجهیزات پزشکی ( جلد 1و2 ):تالیف: جان وبستر- ترجمه ی سیامک نجاریان و ...

Lightbulb تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

درود

» مهندسی پزشکی ، گرایش بیو الکتریک چیست ؟

بیو الکتریک در واقع ، علم کاربرد مسائل الکتریکی در بررسی مسائل آناتومی و فیزیولوژیکی ( فیزیولوژی علمی است که درباره طرز کار اعضای بدن جانوران و ارتباط آنها با یکدیگر بحث می کند ) و تشخیص درمان بیماریهای موجودات زنده می باشد .دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته با بکارگیری مسائل الکترونیکی و سیستمهای کامپیوتری ، مشغول به ساخت تجهیزاتی می شوند که در زمینه تصویر برداری ، بررسی علائم حیاتی موجود زنده و نمایان ساختن رویدادهای فیزیولوژیکی ، زیست شناسی و پردازش و تبدیل آن به سیگنالهای قابل اندازه گیری می باشد .

»» دانشجویان بیو الکتریک در مدت کارشناسی با چه مفاهیمی آشنا می شوند ؟

پس از فراگیری علوم پایه مهندسی مثل ریاضی و فیزیک و تا حد مختصری علوم پایه پزشکی مانند آناتومی و فیزیولوژی می خوانند و با مدارهای الکتریکی و الکترونیکی آشنا می شوند همچنین دانشجویان با مدارهای الکتریکی و تکنیکهای بکار رفته در تجهیزات پزشکی مانند سیستمهای تصویر برداری ، سیستمهای پرتوپزشکی ، سیستمهای بکار رفته در اتاق عمل و بخش های CCU و ICU و تجهیزات الکتریکی بکار رفته در بدن سروکار دارند . البته این آشنایی ها تا حد محدودی می باشد و جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ، تحصیل در مقاطع بالاتر مورد نیاز است .

محمدرضا
    ویرایش توسط FanTasTic : June 1st, 2012 در ساعت 02:44 AM دلیل: آپدیت متن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

با سلام
    من دانشجوی سال 3 ام گرایش بیو الکتریک هستم
    میخوام برای خودم یک حوزه خاصی ازین گرایش رو در نظر بگیرم که ازهمین حالا بتونم روش کار کنم و ادامش بدم
    چون تقریبا میخام با همشون اشنا بشم و بعد انتخاب کنم.
    مثلا پردازش تصویر.سیگنال...
    ممنون میشم کمکم کنید
    راستی ملاکم هم مثل همه بچه ها بودن بازار کار همینجا و ادامه تحصیله.به امید بهترین ها برای همه

نقل قول نوشته اصلی توسط better نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی سال 3 ام گرایش بیو الکتریک هستم
    میخوام برای خودم یک حوزه خاصی ازین گرایش رو در نظر بگیرم که ازهمین حالا بتونم روش کار کنم و ادامش بدم
    چون تقریبا میخام با همشون اشنا بشم و بعد انتخاب کنم.
    مثلا پردازش تصویر.سیگنال...
    ممنون میشم کمکم کنید
    راستی ملاکم هم مثل همه بچه ها بودن بازار کار همینجا و ادامه تحصیله.به امید بهترین ها برای همه
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی من فکر کردم منظورتون خارج از ایران هست از این رو گفتم در اینجا مطرح نمایید همونطور می دونید این فروم مبناش بر پایه تحصیلات خارج از کشور هست و عزیزانی که اینجا تشریف دارن اصولا فکری در مورد داخل ندارن اما خوب تا اونجا که اطلاعات من اجازه می ده خدمتتون عرض می کنم . ببینین شما دقیقا الان در جایی ایستادین که سال پیش من ایستاده بودم اینکه به دنبال جهت بندی مسیر پیشرفتتون که بر اساس علاقه مندی ، توانمندی و شرایط و ... است . تنها راه حل برای پی بردن به رمینه های علاقه مندی مطالعه در مورد تمامی وجهات رشته و زمینه هاست .ببینین برای شناخت زمینه ها و میزان علاقه مندی و حرکت در اون مسیر چند مسئله وجود داره :

1 . شناخت توانمندی ها : اینکه ببینین توانایی هاتون در ریاضیات ، فیزیک ، مسائل الکترونیکی و یا مکانیکی و یا حتی مواد و ... چقدر هست !!!! به عنوان نمونه من به شخصه در زمینه های الکترونیکی همین گرایش بیوالکتریک مشکل دارم خیلی کند تر از زمینه های دیگه پبشرفت می کنم از این رو میزان علاقه مندیم طبیفتا کم هست و الی آخر . خوب حالا تا حدودی استارت مسیری که باید بزنید مشخص میشه .

2 . مطالعه کامل فیلدها : اینکه ببینین تمامی زمینه هایی که در شماره 1 بهش توانمندین رو شروع کنین به مطالعه کردن به عنوان نمونه مثلا فرمودین پردازش تصویر : خوب این گرایش ، یک گرایش عمومی هست در حال حاضر بصورت کلی جای مانوری نداره و برای کار کردن باید جزیی تر کرد مثلا Medical Image Anylysis یک گرایش از این Image Processing هست که مبتنی بر برخی ریاضیات پیشرفته خصوصا فوریه های پیشرفته و ... ریز تر کنیم Brain Image Anylysis یا بطور مرسوم تر Neuroimaging از جمله فیلد هایی هست که بسیاری از کشور ها روش کار میکنن که با کمک Signal Processing یا EEG و MEG و ... صورت خود بخود با افزایش آگاهی براحتی جهت مندیتون مشخص تر میشه طی همین مراحل ایده هایی برای پژوهش به ذهنتون می رسه که یه پنجره جدیده واسه خودش

اما برای یه مهندس پزشک خوب شدن طبیعتا یه مینیمم هایی رو دیگه انتظار می ره بلد باشین مواردی مثل کار با Matlab , زبان های AVR و Microprocessor هر چه بیشتر بهتر البته مربوط به تجهیزات میشه . آشنایی با تجهیزات حالا بصورت مجازی اگر در دسترس نیست و هزینه بر هست کاری که خود من کردم شروع کردم هر هفته رو به اسم یه دستگاه نامیدم و شروع کردم به پیدا کردن هر چی مطلب ، ویدیو ، طراحی های سه بعدی و دو بعدی در مورد اون دستگاه بعد از یه مدتی خود بخود می بینین که ایده هایی در زمینه تجهیزات پزشکی یه ذهنتون می رسه مثلا خود ما ایده ای برای طراحی نانوروبات تجهیز تنفسی ، ریوی به ذهنمون رسید با چندی از بچه های مکانیک و کامپیوتر شروع کردیم به طرح اولیه می خواستیم در طول مدت زمان زیاد که ریه ها در اثر CO , CO2 دخانیات یا هر چیز دیگه باعث پر شدن مایع در درون ریه ها میشه رو توسط این نانوروبات تجهیز خالی کنیم که کار رو راحت تر میکنه برای اینگونه بیماران ... .چون همونطور که می دونین برای تخلیه این مایع نیاز به آنژیوگرافی و برونکوسکوپی و در نهایت عمل باز هست اما این مورد براحتی می تونست تمام اینها رو با تصویربرداری و بیوپسی ( نمونه برداری ) حل کنه اما در مرحله ای از کار نیاز به موردی داشتیم که در اختیار ما قرار ندادن و موفق نشدیم

خلاصه برای پیشرفت تو این زمینه در حین تحصیلات باید مهندس خوب باشید برای بعد تحصیلات در ایران باید بیزینس من خوب باشید و یا در سطح پایین تر تکنسین خوب ... . آشنایی با مسائل مدیریت فروش ، کالیبراسیبون ، استانداردسازی ، قوانین واردات دستگاه و ... کفایت می کنه به کار آینده شما در ایران اما این رو دونستنش لازمه که متاسفانه در بیمارستان های کشور از مهندسین پزشک به ندرت شاید به اندازه ی انگشتان دست استفاده می شه چون اون کاری که نیاز هست در ایران و اینگونه تعریف شده یه کاردان فنی برق بهتر از ما انجام میده اما راه دیگش یادگیری مطالب مرتبط با کالیبراسیون ، مدیریت فروش ، استاندارد سازی و ... هست .

محمدرضا

Junior Member

سلام خدمت همه عزیزان

من الکترونیک تهران جنوب خوندم واسه ارشد سال قبل تلاش کردم ولی اصلا جالب نبود واسه همین به خارج از کشور (نروژ_ntnu) فکر میکنم البته به مهندسی پزشکی

شدیدا حس میکنم ار الکترونیک انالوگ و دیجیتال بیشتر دوسش دارم ولی نه کار مرتبطی انجام دادم و نه اطلاعاتی راجع بهش دارم دوستان ممکنه کمکم کنن
    میکرو avr , arm کار کردم با یکم پردازش تصویر از اناتومی بدنم چیزی نمیدونم
    با گایتون شروع کنم خوبه مرسی که داهنمایی میکنین

نقل قول نوشته اصلی توسط diamond87 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه عزیزان

من الکترونیک تهران جنوب خوندم واسه ارشد سال قبل تلاش کردم ولی اصلا جالب نبود واسه همین به خارج از کشور (نروژ_ntnu) فکر میکنم البته به مهندسی پزشکی

شدیدا حس میکنم ار الکترونیک انالوگ و دیجیتال بیشتر دوسش دارم ولی نه کار مرتبطی انجام دادم و نه اطلاعاتی راجع بهش دارم دوستان ممکنه کمکم کنن
    میکرو avr , arm کار کردم با یکم پردازش تصویر از اناتومی بدنم چیزی نمیدونم
    با گایتون شروع کنم خوبه مرسی که داهنمایی میکنین
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی دقیقا متوجه نشدم شما به مطالعه چه زمینه ای علاقه مند هستین که منابعشون رو می خواین ؟

محمدرضا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)