صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    من سایت دانشگاه های فرانسه رو چک کردم.انگار اصلا بیو الکتریک ندارن.شما اطلاعی دارید
    درود

نه متاسفانه دوست عزیز

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

نه متاسفانه دوست عزیز

محمدرضا
    سلام،
    نه اینکه وجود نداشته باشه، هر کشوری سیستم آموزشی و طبعا نامگذاری های خاص خودش رو داره، در بعضی از دانشگاه های فرانسه تحت عناوین زیر ازش یاد میشه (هر خط اسم یک مدرکه!):
    Models, methods and algorithms in biology, health and environment
    یا Cognitive sciences, cognitive psychology, neurocognition
    یا Engineering for cognition, interaction, learning and creativity
    یا Movement and behaviour for health and autonomy
    یا Biotechnologies, instrumentation, signal and imaging in biology, medicine and environment
    و الی آخر
    اگر به اسم هاشون دقت کنی متوجه میشید که هر کدوم یه زمینه ی خاص از مهندسی پزشکی از بیوالکتریک، بیومکانیک و ... رو پوشش میدن و این شمایید که بر حسب فیلد کاریتون اسم مدرک مورد نظرتون رو انتخاب می کنید. وقتی هم که برگشتید ایران، میرید وزارت علوم و مثلا به مهندسی پزشکی - بیوالکتریک معادل سازی می کنید!
    موفق باشید
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

نقل قول نوشته اصلی توسط ir0098 نمایش پست ها
    سلام،
    نه اینکه وجود نداشته باشه، هر کشوری سیستم آموزشی و طبعا نامگذاری های خاص خودش رو داره، در بعضی از دانشگاه های فرانسه تحت عناوین زیر ازش یاد میشه (هر خط اسم یک مدرکه!):
    Models, methods and algorithms in biology, health and environment
    یا Cognitive sciences, cognitive psychology, neurocognition
    یا Engineering for cognition, interaction, learning and creativity
    یا Movement and behaviour for health and autonomy
    یا Biotechnologies, instrumentation, signal and imaging in biology, medicine and environment
    و الی آخر
    اگر به اسم هاشون دقت کنی متوجه میشید که هر کدوم یه زمینه ی خاص از مهندسی پزشکی از بیوالکتریک، بیومکانیک و ... رو پوشش میدن و این شمایید که بر حسب فیلد کاریتون اسم مدرک مورد نظرتون رو انتخاب می کنید. وقتی هم که برگشتید ایران، میرید وزارت علوم و مثلا به مهندسی پزشکی - بیوالکتریک معادل سازی می کنید!
    موفق باشید
    ضمن تشکر ازت عزیزم.تو سایت telecom tech university بودم که جای مخابراتی خیلی معروفه تو بخش پردازش سیگنالش عکس هایی از نورون ها و مغز گذاشته بود.ایا ممکنه اون قسمت دانشجوی بیو الکتریک بگیره.با سپاس
    ویرایش توسط maurice : June 15th, 2013 در ساعت 10:37 PM دلیل: اختیاری

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائ

ببینید، هر دپارتمانی که در زمینه ی الکترونیک فعالیت انجام بده (از پردازش تصویر گرفته تا سیگنال، نیمه هادی و .... )، قطعا یکی از زیر شاخه هاشون زمینه ی پزشکی هم خواهد بود، به طور مثال به لینک زیر یه نگاه بندازید:
    http://www.tsi.telecom-paristech.fr/en/
    همین طور که مشاهده میکنید برای مثال در مبحث پردازش تصویر از تصاویر ماهواره ای گرفته تا پزشکی و ... فعالیت میکنن.
    من نمیدونم شما برای چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید ولی چیزی که از همه بیشتر اهمیت داره فیلد کاری و بعد میزان تخصص شما توی اون زمینه است.
    نمیدونم شاید هدفتون اینه که حتما اسم مدرکتون بیوالکتریک باشه؟ نه مثل کسی که الکترونیکیه ولی تو زمینه تجهیزات پزشکی تحقیقات انجام داده.
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائ

سلام اساتید عزیز
    من دانشجوی لیسانس مهندسی ورزش هستم و خیلی به بیوالکتریک علاقه دارم
    امسال به فکر apply افتادم و خودم رو برای تافل و این کارا حاضر کردم
    اما حالا که یکم جدی تر شده کارام تو دانشگاهای آمریکا که می گردم هیچ جا sports engineering که ندیدم واصه همین می گم اینا پس چجوری می خوان بفهمن من چی خوندم و چی کاره ام
    پس ادمیشن افیس اصلا کیسم رو نگاهم نمی کنه
    نمی دونم به خدا اونقدر ناراحتم که خدا می دونه
    کسی از شما دوستان اطلاعی داره راجعبه رشته ی من و چگونگی اپلایش ؟
    کسی می دونه مهمه اسم رشتم یا واحدام مهمه که سعی کردم اکثرش رو برقی بردارم؟
    به خدا تا اخر زندگیم ممنونتنم اگه درست راهنماییم کنین و من رو از این حال خراب در بیارین.
    بازم پیشاپیش تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mazi_emin3m نمایش پست ها
    سلام اساتید عزیز
    من دانشجوی لیسانس مهندسی ورزش هستم و خیلی به بیوالکتریک علاقه دارم
    امسال به فکر apply افتادم و خودم رو برای تافل و این کارا حاضر کردم
    اما حالا که یکم جدی تر شده کارام تو دانشگاهای آمریکا که می گردم هیچ جا sports engineering که ندیدم واصه همین می گم اینا پس چجوری می خوان بفهمن من چی خوندم و چی کاره ام
    پس ادمیشن افیس اصلا کیسم رو نگاهم نمی کنه
    نمی دونم به خدا اونقدر ناراحتم که خدا می دونه
    کسی از شما دوستان اطلاعی داره راجعبه رشته ی من و چگونگی اپلایش ؟
    کسی می دونه مهمه اسم رشتم یا واحدام مهمه که سعی کردم اکثرش رو برقی بردارم؟
    به خدا تا اخر زندگیم ممنونتنم اگه درست راهنماییم کنین و من رو از این حال خراب در بیارین.
    بازم پیشاپیش تشکر
    سلام دوست عزیز
    رشته شما به صورت رسمی در قالب مهندسی پزشکی وجود نداره ، در بخش تربیت بدنی و مهندسی بایو مکانیک واحد های شما ارائه میشه ، واحد های شما ارزیابی میشه ، نگران نباشید ، مسئله اصلی شما اینه که شما مهارت های لازم برای بایوالکتریک رو دارید که استاد رو متقاعد کنه بهتون پذیرش بده یا نه ؟
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد رشته مهندسی پزشکی و تحقیقات در این زمینه

درود

دوستان یه سوالی داشتم ؟ کسی هست که روی BCI یا Brain Signal Analysis کار کرده باشه ؟ اگر بله ممنون میشم بهم پ خ بزنه یه جند تا راهنمایی خواهم گرفت .

با سپاس فراوان

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس الکترونیک هستم و از سه سال پیش در آز مهندسی پزشکی مشغول کار هستم. چیزی که باید خدمت دوستان عرض کنم اینه که در ایران رشته مهندسی پزشکی چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ علمی در حد فاجعه ضعیف هست! مثلا از لحاظ علمی شما 11 کتاب حسابی پیدا نمی کنید که اصلی ترین مفاهیم پردازش سیگنال برای دانشجوها توضیح داده باشه!
    ولی تمامی کشورهای صنعتی دنیا در این ضمینه شدیدا فعال هستن و خیلی خوب هم فاند می دن و هم بسیار از لحاظ کاری موقعیت زیادی وجود داره.

اگه دوستان سوالی دارن من در خدمت هستم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh_h نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس الکترونیک هستم و از سه سال پیش در آز مهندسی پزشکی مشغول کار هستم. چیزی که باید خدمت دوستان عرض کنم اینه که در ایران رشته مهندسی پزشکی چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ علمی در حد فاجعه ضعیف هست! مثلا از لحاظ علمی شما 11 کتاب حسابی پیدا نمی کنید که اصلی ترین مفاهیم پردازش سیگنال برای دانشجوها توضیح داده باشه!
    ولی تمامی کشورهای صنعتی دنیا در این ضمینه شدیدا فعال هستن و خیلی خوب هم فاند می دن و هم بسیار از لحاظ کاری موقعیت زیادی وجود داره.

اگه دوستان سوالی دارن من در خدمت هستم
    سلام دوست عزیز
    اگر منظورتون از پردازش سیگنال ، پردازش سیگنال بیولوژیک باشه ، باید بگم که تنها سه کتاب به عنوان رفرنس در تمام دانشگاه های آمریکا معرفی میشه ، که من هر 3 رو در کتاب فروشی های انقلاب دیدم ...
    چرا این کم بودن رو بد می دونید ؟ همگی جامع و کافی هستند ...
    من سه ترمه که درس سیگنال رو در دانشگاهمون ارائه می کنم + درس پردازش سیگنال بیولوژیک + پردازش سیگنال بیولوژیک پیشرفته که بطور کامل سخت افزاریه ، رفرنس همگی کتاب های پردازش سیگنال و سیگنال و سیستم آلن اپنهایم و آلن ویلنسکیه که در دانشگاه تربیت مدرس و اصفهان هم همین کتاب ها تدریس میشه ...
    بیخودی برچسب نزنید دوست من ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگر منظورتون از پردازش سیگنال ، پردازش سیگنال بیولوژیک باشه ، باید بگم که تنها سه کتاب به عنوان رفرنس در تمام دانشگاه های آمریکا معرفی میشه ، که من هر 3 رو در کتاب فروشی های انقلاب دیدم ...
    چرا این کم بودن رو بد می دونید ؟ همگی جامع و کافی هستند ...
    من سه ترمه که درس سیگنال رو در دانشگاهمون ارائه می کنم + درس پردازش سیگنال بیولوژیک + پردازش سیگنال بیولوژیک پیشرفته که بطور کامل سخت افزاریه ، رفرنس همگی کتاب های پردازش سیگنال و سیگنال و سیستم آلن اپنهایم و آلن ویلنسکیه که در دانشگاه تربیت مدرس و اصفهان هم همین کتاب ها تدریس میشه ...
    بیخودی برچسب نزنید دوست من ...
    موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنمایی تان.
    اگه امکان داره اسامی کتابهایی که در زمینه پردازش سیگنال پزشکی و همچنین بایومدیکال دیوایس و سنسور به عنوان رفرنس مطرح هستند را معرفی بفرمایید.
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)