صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائل مرتبط

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائ

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تان.
    اگه امکان داره اسامی کتابهایی که در زمینه پردازش سیگنال پزشکی و همچنین بایومدیکال دیوایس و سنسور به عنوان رفرنس مطرح هستند را معرفی بفرمایید.
    خیلی ممنون
    برای دروس تئوری :
    رفرنس پردازش سیگنال آلن اپنهایم (رایج ترین)
    Nonlinear Biomedical Signal Processing, Dynamic Analysis and Modeling- IEEE Publication
    Biomedical Signal Analysis - IEEE Publication
    این کتاب رو هم بصورت آزمایشی به سرفصل اضافه کردم (البته فقط برای دکتری)
    Advanced Methods of Biomedical Signal Processing-IEEE Publication
    برای دروس عملی رفرنس مشترکی وجود نداره ، عموماً با آموزش طراحی DSP بورد ها و استفاده از پلت فورم ها کلاس برگزار میشه ، البته دانشجوهایی که این درس رو میگیرند باید قبل از این درس اندازه گیری پزشکی پیشرفته رو نیز پاس کنند ...
    رفرنسی هم که داده میشه تنها دیتاشیت های چند سری از پردازنده های شرکت تگزاس اینسترومنتس + کتاب آموزش برنامه کد کاموزره
    چیپ های مورد استفاده در هر ترم هم متفاوته ولی از هر مجموعه TIOMAP 3series , TIOMAP 4series و C67xx یک مورد در ابتدای ترم انتخاب میشه ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائ

خدمت دوست عزیز haydar
    خیلی خوشحالم که شما در این زمینه تدریس هم دارید من می تونم منظورمو واضحتر بیان کنم. بله دوست عزیز کتاب اپنهایم در تمامی دانشگاههای ایران و جهان به عنوان مرجع اصلی درس سیگنال وسیستم و درس DSP ارایه میشه اما همانطور که شما می دونید مهمترین نیاز این رشته نرم افزار متلب هست به عنوان مثال برای پردازش سیگنال EEG ما به آموزش پردازش سیگنال به همراه آموزش متلب نیاز داریم. حالا سوال من از شما این هست که کدوم کتاب در ایران این نیاز برطرف میکنه؟ همچنین در مورد بازار کار این رشته در ایران به جز استاد شدن متاسفانه هیچ زمینه کاری جالبی وجود نداره که البته برای گرایش های برق هم این امر صادقه ولی نه به این شدت...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh_h نمایش پست ها
    خدمت دوست عزیز haydar
    خیلی خوشحالم که شما در این زمینه تدریس هم دارید من می تونم منظورمو واضحتر بیان کنم. بله دوست عزیز کتاب اپنهایم در تمامی دانشگاههای ایران و جهان به عنوان مرجع اصلی درس سیگنال وسیستم و درس DSP ارایه میشه اما همانطور که شما می دونید مهمترین نیاز این رشته نرم افزار متلب هست به عنوان مثال برای پردازش سیگنال EEG ما به آموزش پردازش سیگنال به همراه آموزش متلب نیاز داریم. حالا سوال من از شما این هست که کدوم کتاب در ایران این نیاز برطرف میکنه؟ همچنین در مورد بازار کار این رشته در ایران به جز استاد شدن متاسفانه هیچ زمینه کاری جالبی وجود نداره که البته برای گرایش های برق هم این امر صادقه ولی نه به این شدت...
    سلام دوست عزیز
    من واقعاً مشکل رو از اینجا نمی بینم ، نرم افزار متلب که همه جا گیر میاد ، کتاب آموزشیش هم که همه جا هست ...
    برای پردازش سیگنال مغز هم من تنها کتاب استاندارد و جامعی که میشناسم کتاب دکتر سعید صانعیه (در کتابفروشی های انقلاب هم به راحتی قابل تهیست) ...
    در مورد بازار کار هم من اصلاً نمی تونم بحثی داشته باشم به خاطر وجود دلایل غیر مهندسی ، ایراد از رشته و استاد و دانشجو نیست ، چند تا از پایان نامه ها تولید شدند ؟ چرا دانشجوهایی که از ایران میان اینجا همون پایان نامه های لیسانسشون رو میسازند ؟
    دلیلش اینه که پایان نامه های لیسانسشون خوب بودند فقط یا کسی نبوده کوچشون کنه یا کسی نبوده از طرحاششون حمایت کنه ...
    در ضمن چرا فکر می کنید مهمترین برنامه این رشته متلبه ؟ متلب تنها یک برنامه هوشمنده که می تونید نظراتتون رو تست کنید ...
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من واقعاً مشکل رو از اینجا نمی بینم ، نرم افزار متلب که همه جا گیر میاد ، کتاب آموزشیش هم که همه جا هست ...
    برای پردازش سیگنال مغز هم من تنها کتاب استاندارد و جامعی که میشناسم کتاب دکتر سعید صانعیه (در کتابفروشی های انقلاب هم به راحتی قابل تهیست) ...
    در مورد بازار کار هم من اصلاً نمی تونم بحثی داشته باشم به خاطر وجود دلایل غیر مهندسی ، ایراد از رشته و استاد و دانشجو نیست ، چند تا از پایان نامه ها تولید شدند ؟ چرا دانشجوهایی که از ایران میان اینجا همون پایان نامه های لیسانسشون رو میسازند ؟
    دلیلش اینه که پایان نامه های لیسانسشون خوب بودند فقط یا کسی نبوده کوچشون کنه یا کسی نبوده از طرحاششون حمایت کنه ...
    در ضمن چرا فکر می کنید مهمترین برنامه این رشته متلبه ؟ متلب تنها یک برنامه هوشمنده که می تونید نظراتتون رو تست کنید ...
    موفق باشید
    سلام مجدد
    دوست عزیز بنده منظورم این نیست که رشته مهندسی پزشکی رشته بدیه! اتفاقا بسیار هم به این رشته علاقه دارم و بسیار جذاب هست مخصوصا گرایش بیوالکتریک. اما مشکل اینجاست که این همه فارغ التحصیل در مقاطع مختلف داره و تالیفات به درد بخور فارسی در حد صفر! دقیقا در گرایش های برق هم با تمامی احترامی که برای اساتید قائلم تالیفات درست و حسابی در حد صفره! بزرگترین افتخار اساتید ما تالیف کتب کنکور ارشد هست که هیچ ارزش علمی در دنیا نداره. در مورد کتاب پروفسور صانعی من ترجمه این کتاب ندیدم ولی حرف شما درسته کتاب جامعی هست اما باز هم نرم افزار متلب جاش خالیه. من دقیقا نفهمیدم منظوره شما از جمله آخرتون چیه ولی به نظر من کسیکه گرایش بیوالکتریک باشه و :1-متلب 2-میکروکنترلر3- لب ویو 4-dsp بلد نباشه یا حداقل علاقه به این نرم افزارها برای یادگیریشون نداشته باشه بهتره یه رشته دیگه برای ادامه تحصیل انتخاب کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh_h نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس الکترونیک هستم و از سه سال پیش در آز مهندسی پزشکی مشغول کار هستم. چیزی که باید خدمت دوستان عرض کنم اینه که در ایران رشته مهندسی پزشکی چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ علمی در حد فاجعه ضعیف هست! مثلا از لحاظ علمی شما 11 کتاب حسابی پیدا نمی کنید که اصلی ترین مفاهیم پردازش سیگنال برای دانشجوها توضیح داده باشه!
    ولی تمامی کشورهای صنعتی دنیا در این ضمینه شدیدا فعال هستن و خیلی خوب هم فاند می دن و هم بسیار از لحاظ کاری موقعیت زیادی وجود داره.

اگه دوستان سوالی دارن من در خدمت هستم
    علاوه بر ایران در سایر دنیا نیز بازار کار خوبی نداره. چون این رشته یا بیوالکتریکه که زیرمجموعه برقه یا بیومتریال که زیر مجموعه مواده یا بیومکانیک که زیر مجموعه مکانیکه . در نتیجه بازار کارش خیلی از اونا ضعیف تره در تمام دنیا.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    علاوه بر ایران در سایر دنیا نیز بازار کار خوبی نداره. چون این رشته یا بیوالکتریکه که زیرمجموعه برقه یا بیومتریال که زیر مجموعه مواده یا بیومکانیک که زیر مجموعه مکانیکه . در نتیجه بازار کارش خیلی از اونا ضعیف تره در تمام دنیا.
    Hi dear

How did you concluded that?! field of biomedical engineering in all over world is a interdisciplinary field and usefull for specefic field of research. The situation is defferent in Iran because there are so many unrelated things are involved. Well if there are not too references in Iran, but there are chances for talanted student and researcher writing new books and articles for the development of this science. If it is not suitable Academic situation in iran, you can fix it. This is your opportunity, you can writting new books about field of research on biomedical engineering. For example me, when i did not found comperehensive book about of medical equipments in Iran, i decided to write book about that

Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Senior Member

اگر ناراحت نمیشید من با نظرتون مخالفم ، بازار بد ؟ زیر مجموعه برق و مکانیک و متریال ؟ چی باعث شده فکر کنید که این قدر علم کوچیکیه که بخواد زیر مجموعه یک رشته دیگه باشه یا بازار کار نداشته باشه ؟ دانشجوهای من هیچ کدام 10 روز دنبال کار نبودند ، این خیلی کم پیش میاد که چند روز بعد از فارغ تحصیلی استخدام بشید و این فقط مختص به آمریکا و کالیفرنیا نیست ، این بازار فوق العاده در آلمان ، انگلستان ، کانادا ، استرالیا ، سوئد ، سوئیس ، برزیل ، ایتالیا ، هلند و هر کشوری که سرش به تنش بیارزه وجود داره ...
    این که بچه های بایوالکتریکی دارن کار الکترونیکی می کنند یا بایومتریالا کار متریالی انجام میدن (که نسبت به بقیه کمتره) یا بایومکانیکیا کار مکانیکی می کنند ضعفیه که آموزش کشورمون داره نه این که همه جای دنیا همینجوره ...
    تا حالا کسی از درون سلول تصویر برداری کرده ؟ تا حالا کسی برای پروژش پتانسیل سلولی رو بررسی کرده ؟ کسی تا حالا از DNA دیتا گرفته ؟ تا بحال کسی تصمیم گرفته که روی عصب دیتا پیاده کنه ؟ تا حالا کسی مغز رو آموزش داده ؟ اینا کارای بایومدیکاله ، نه کارایی مثل تشخیص تومور در عکس یا پیش بینی حرکت و ...
    این کارایی که مثال زدم هم موقعیت های شغلی زیادی دارند و هم حقوق های بالایی دریافت می کنند، بعد از 2 سال کار بیش از 90 هزار تا در سال میگیرند این کمه ؟
    نگید تجهیزات نیست که بجز تصویر برداری سلولی، ساخت هر کدومشون 100 دلارم در نمیاد ...
    ویرایش توسط haydar : August 15th, 2013 در ساعت 02:07 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    اگر ناراحت نمیشید من با نظرتون مخالفم ، بازار بد ؟ زیر مجموعه برق و مکانیک و متریال ؟ چی باعث شده فکر کنید که این قدر علم کوچیکیه که بخواد زیر مجموعه یک رشته دیگه باشه یا بازار کار نداشته باشه ؟ دانشجوهای من هیچ کدام 10 روز دنبال کار نبودند ، این خیلی کم پیش میاد که چند روز بعد از فارغ تحصیلی استخدام بشید و این فقط مختص به آمریکا و کالیفرنیا نیست ، این بازار فوق العاده در آلمان ، انگلستان ، کانادا ، استرالیا ، سوئد ، سوئیس ، برزیل ، ایتالیا ، هلند و هر کشوری که سرش به تنش بیارزه وجود داره ...
    این که بچه های بایوالکتریکی دارن کار الکترونیکی می کنند یا بایومتریالا کار متریالی انجام میدن (که نسبت به بقیه کمتره) یا بایومکانیکیا کار مکانیکی می کنند ضعفیه که آموزش کشورمون داره نه این که همه جای دنیا همینجوره ...
    تا حالا کسی از درون سلول تصویر برداری کرده ؟ تا حالا کسی برای پروژش پتانسیل سلولی رو بررسی کرده ؟ کسی تا حالا از DNA دیتا گرفته ؟ تا بحال کسی تصمیم گرفته که روی عصب دیتا پیاده کنه ؟ تا حالا کسی مغز رو آموزش داده ؟ اینا کارای بایومدیکاله ، نه کارایی مثل تشخیص تومور در عکس یا پیش بینی حرکت و ...
    این کارایی که مثال زدم هم موقعیت های شغلی زیادی دارند و هم حقوق های بالایی دریافت می کنند، بعد از 2 سال کار بیش از 90 هزار تا در سال میگیرند این کمه ؟
    نگید تجهیزات نیست که بجز تصویر برداری سلولی، ساخت هر کدومشون 100 دلارم در نمیاد ...
    ببینید مهندسی پزشکی در نهایت محدود به بدنه.تا دو سال دیگه هم به لحاظ علمی اشباع میشه.در این کشورها هم که گفتی به جز المان و تا حدودی انگلیس هیچ خبری نیست.اخه برزیل و ایتالیا دانشگاه خوبی هم در این زمینه ندارن چه برسه به صنعت .کانادا و استرالیا هم کهتو این رشته بیکاری غوغا میکنه.هلند هم که در این زمینه صنعتی نداره.حالا باز بیومتریال جا کار داره بیوالکتریک که هیچ. موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran

Thumbs up پاسخ : تحصیل در گرایش بیوالکتریک | بیو سیگنال | بیو اینسترومنت | تجهیزات پزشکی و مسائ

ببینید مهندسی پزشکی در نهایت محدود به بدنه.تا دو سال دیگه هم به لحاظ علمی اشباع میشه.در این کشورها هم که گفتی به جز المان و تا حدودی انگلیس هیچ خبری نیست.اخه برزیل و ایتالیا دانشگاه خوبی هم در این زمینه ندارن چه برسه به صنعت .کانادا و استرالیا هم کهتو این رشته بیکاری غوغا میکنه.هلند هم که در این زمینه صنعتی نداره.حالا باز بیومتریال جا کار داره بیوالکتریک که هیچ. موفق باشید
    Hi dear

Please express your opinions with the documentation my friend. If you are seeing the below sites you found out easily. The field of biomedical engineering is not limited because as long as there are medical and biological science, the field of biomedical engineering are there. for more information : there are 5 universities in German only but there are so many medical equipments company that you can spend your intership. in Italy, university of Milano and Polimi work in the field of biomedical sciences. in Canada, there are many powerfull group on biomedical engineering in universities of UBC, Macgill, Toronto and etc. also in Australia, Universities membered in G8 are the best on this field. so I do not know how did you calcuted that biomedical engineering are not good future?! d

In general, field of biomedical engineering in EU limited to Biomedical Science and Countries of Amrica, Australia, Netherlands, Belgium, Finland, German, Italy, etc are goodworking the areas of biomedical engineering

http://online.wsj.com/article/SB1000...095008558.html
    http://money.cnn.com/pf/best-jobs/20...ots/index.html
    http://money.cnn.com/magazines/money...pshots/10.html

Please looking below sites :
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Senior Member

سلام دوست عزیز
    حس می کنم این کامنتتون حالت شوخی داره
    برزیل و ایتالیا تقریباً هیچ دانشگاه مشهوری ندارند ولی بیش از 90 درصد تکنولوژی دندان پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی از این دو کشور استارت می خوره ، و بیشاز نیمی از فروش این صنعت هم به این دو کشور بر میگرده (به لطف چین عزیز)
    کانادا و استرالیا هم که گفتید بیکاری داره غوغا می کنه ، من باید بگم کاملاً بعید می دونم ، شرکت های ماسیمو و پاورلب سالانه بیش از 1000 نفر استخدامی مستر به بالا دارند که هیچ کدام از دو کشور کانادا و استرالیا این قدر فارغ تحصیل ندارند ، بقیه شرکت ها بماند ...
    اما هلند ، هلند تکنولوژی نداره ؟!! احیاناً اسم فیلیپس به گوشتون خورده ؟ به جرئت می می تونم بگم یک سر و گردن از جنرال الکتریک و زیمنس بالاتره ...
    و در مورد رشته ، یا رشتتون نیست یا با چیزی که قبل از تحصیل در تصورتون بوده تفاوت داشته ، این رشته سالهاست که بیشترین بودجه تحقیقاتی آمریکا رو در بین مهندسی ها به خودش اختصاص میده و در کانادا هم از مجموع برق و کامپیوتر بیشتر بودجه داره و و و
    این رشته تا زمانی که پزشکی هست ، تا زمانی که بیماری هست ، تا زمانی که مشکل بیولوژیک هست وجود داره و با اطمینان میگم هر روز قوی تر از روز قبل میشه ...
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)