صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیومواد (گرایش مهندسی پزشکی) تو کدو دسته قرار می گیره؟ می شه راهنمایی کنین؟

سلام

من در رشته ی بیومتریال از یک دانشگاه تو فنلاند پذیرش گرفتم ولی راستش آینده شغلی این رشته برم مبهم هست ممکن راهنمائیم کنید که آیا کار خوب میشه پیدا کرد؟و کلا چهجور شغلها ئی ؟

با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran

Lightbulb تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

درود

» مهندسی پزشکی ، گرایش بیو مواد چیست ؟

علم کاربرد قوانین و اصول مهندسی مواد در تحلیل سیستمهای زنده و پزشکی ، مطالعه بافت های زنده و سازگاری مواد مختلف با بدن ، طرح و جنس اجزای قابل کاشت در بدن ، آزمودن مواد جدید و مواد مورد نیاز برای ایمپلنت ها می باشد. درک ویژگی های فیزیولوژیکی موجودات زنده ، از مهمترین اصول در طراحی مواد جایگزین می باشد . از سخت ترین مسائل موجود در این رشته ، انتخاب یک ماده مناسب سازگار با بدن ، برای قرار دادن در بدن است .

»» دانشجویان بیو مواد در مدت کارشناسی با چه مفاهیمی آشنا می شوند ؟

دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند با مسائل موجود در شیمی مانند شیمی آلی آشنا می شوند ، همچنین با مواد سازگار با بدن و بررسی مسائل فیزیولوژیکی مواد خارجی جایگزین شده در بدن آشنا می شوند و چگونگی تعامل آن مواد داخلی و سیستمهای داخلی بدن موجود زنده نیز در این گرایش مطرح می شود .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مهندسی پزشکی + سوالات کلی

دوستان من مهندسي مواد خوندم و مي خواهم در مقطع مستر وارد مهندسي پزشكي بشوم.
    مي خواستم بدانم چه عواملي باعث موفقيت من در اين رشته خواهد شد و ضمنا اين رشته هنوز جنبه تحقيقاتي داره يا تجاري هم شده؟ ( براي اشتغال)
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان من مهندسي مواد خوندم و مي خواهم در مقطع مستر وارد مهندسي پزشكي بشوم.
    مي خواستم بدانم چه عواملي باعث موفقيت من در اين رشته خواهد شد و ضمنا اين رشته هنوز جنبه تحقيقاتي داره يا تجاري هم شده؟ ( براي اشتغال)
    درود

دوست عزیز در اینجا توضیح داده شده تا حدودی می تونین مطالعه کنین ه در زمینه های اشتغال هم ادامه تحصیل از این رو و بطور کلی شما با توجه بک گراند Material شما براحتی متونین در زمینه های BioMaterial , Nano Bio Matetial , Tissue Engineering , Bio Physic , Bio Informatic , Bio Chemistry ویا اگر علاقه مند به زمینه های دارویی باشین می تونین رویNano Medicine , BioMolcular & Bio Cells , و غیره حساب کنین اما در کل بسته به علاقه مندی شما ست .

محمدرضا
    ویرایش توسط FanTasTic : June 25th, 2012 در ساعت 04:16 PM

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

دوستان من ليسانس مهندسي مواد دارم
    الان دارم براي قبولي فوق ليسانس مهندسي پزشكي بيومواد دانشگاه تهران(انشا الله) ميخونم...
    ميخوام بدونم اوضاع بورس دكترا خارج از كشور براي اين رشته چجوريه؟
    راستي نظرتون در مورد مهندسي بافت چيه؟
    كلا رشته آينده داري در خارج از ايران است يا نه؟
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان من ليسانس مهندسي مواد دارم
    الان دارم براي قبولي فوق ليسانس مهندسي پزشكي بيومواد دانشگاه تهران(انشا الله) ميخونم...
    ميخوام بدونم اوضاع بورس دكترا خارج از كشور براي اين رشته چجوريه؟
    راستي نظرتون در مورد مهندسي بافت چيه؟
    كلا رشته آينده داري در خارج از ايران است يا نه؟
    درود

احسان جان عرضم به حضورت که Biomaterial فیلد بسیار بسیار بروزی هستش از این نظر می گم که من دانشگاه ها رو که واسه خودم نگاه می کردم اکثرا LAB های مرتبط با Biomaterial & Tissue Engineering & Molcullar Biology و غیره مجهز بودن اما دریغ از LAB مرتبط با فیلد مورد علاقه من از این نظر جای هیچگونه نگرانی نیست اما در مورد رشته مهندسی بافت که به زمینه های مختلفی اعم از رهایش دارو ، نانومدیسن ، سلول های بنیادین ، ژنتیک سلولی و مولکولی و ... تقسیم میشه حتی بیشتر تو زمینه های نانو و میکرو !!!! بودجه های خولب هم تخصیص می دن اصولا اما چون من فیلدم متفاوته زیاد دنبالش نرفتم .کلا رشته های مرتبط با بایو در زمینه های تحقیقاتی جای مانور زیاد داره دوست من

محمدرضا

Senior Member

دوستان عزیز من به فیلد کنترل در پزشکی علاقه مند شدم و میخاستم ببینم این فیلد جز مهندسی پزشکی میشه محسوبش کرد یا نه جز همون کنترله
    اگه کسی راجع به دانشگاههایی که تو این زمینه فعالن و کلا وضعیت اپلای واسه این فیلد اطلاعاتی داره لطف کنه منو مطلع کنه
    اگه کسی هم در این زمینه تحقیقاتی داشته راجع به وضعیت این فیلد تو دانشگاهها و وضعیت مقاله ایش ی توضیح بده خیلی ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من به فیلد کنترل در پزشکی علاقه مند شدم و میخاستم ببینم این فیلد جز مهندسی پزشکی میشه محسوبش کرد یا نه جز همون کنترله
    اگه کسی راجع به دانشگاههایی که تو این زمینه فعالن و کلا وضعیت اپلای واسه این فیلد اطلاعاتی داره لطف کنه منو مطلع کنه
    اگه کسی هم در این زمینه تحقیقاتی داشته راجع به وضعیت این فیلد تو دانشگاهها و وضعیت مقاله ایش ی توضیح بده خیلی ممنون میشم.
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی اگر امکان داره کمی در مورد فیلد کنترل توضیح بدین تا بهتر بتونم راهنمایی کنم

محمدرضا

Senior Member

آقا محمدرضا من کارشناسیم کنترل خوندم الان واسه زمینه تحقیقاتیم به زمینه هاییی مثل کنترل قندخون بدن یا کنترل کلسیم یا اینجور زمینه ها علاقه دارم .
    منظورتون چیه ؟ چیو توضیح بدم؟؟؟؟
    حالا میخام ببینم این فیلدی که من علاقه دارم تو ارشد جز مهندسی پزشکی محسوب میشه یا باید همون کنترلو انتخاب کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    آقا محمدرضا من کارشناسیم کنترل خوندم الان واسه زمینه تحقیقاتیم به زمینه هاییی مثل کنترل قندخون بدن یا کنترل کلسیم یا اینجور زمینه ها علاقه دارم .
    منظورتون چیه ؟ چیو توضیح بدم؟؟؟؟
    حالا میخام ببینم این فیلدی که من علاقه دارم تو ارشد جز مهندسی پزشکی محسوب میشه یا باید همون کنترلو انتخاب کنم؟
    درود

بله من بیشتر منظورم توضیح در مورد فیلد کنترل بود برای آگاهی خودم تا ربطش و با BME بدونم بعد خدمتتون عرض کنم چون من فکرم رفت به کنترل در زمینه های بیومکانیک و روباتیک و حس تماس و ... از این رو . با توضیحی که شما فرمودین فیلد شما مرتبط با Bioengineering و یا Moulcullar and Biology هست که این ها هم بسته به فیلدهای تحقیقاتیشون مرتبط با BME هستن . و تفاوتشون با هم بیشتر از نظر سخت افزاریست .

محمدرضا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)