صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis64 نمایش پست ها
    ممنونم آقا محمدرضا

اگه اطلاعات دیگه ای هم در زمینه بیومتریال و دانشگاه های اروپایی خوب داشتین، خیلی خیلی ممنون می شم که راهنمایی بفرمایید
    درود

چه نوع اطلاعاتی دوست خوب من ؟ بفرمایین در چه موصوعی می خواین اگر در توان باشه در خدمت هستم در مورد خوود زمینه ای بیومتریال ؟

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering-biomaterials

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

[QUOTE=FanTasTic;1012000]درود

چه نوع اطلاعاتی دوست خوب من ؟....

با سلام

در حال حاضر من دارم دانشگاه های آلمان رو جستجو می کنم، تا دپارتمان های مهندسی پزشکی یا مواد (بیومتریال) رو پیدا کنم و زمینه های کاری اون ها رو. که یک پروسه طولانی هم هست و در آخر هم نمی دونم که این جستجوی من همه جانبه بوده یا نه. راجع به دانشگاه هایی که توی این زمینه ها کار می کنند اگه اطلاعاتی دارید ممنون می شم راهنماییم بفرمایید نه تنها آلمان که سایر اروپا. در حال حاضر هم بیشتر همون بیومتریال مد نظرم هست تا موارد کلی رو پیدا کنم بعد وارد جزئیات فیلد مورد نظرم میشم.

تا به حال بیشتر از 100 دانشگاه رو مورد بررسی قرار دادم که تنها تعداد انگشت شماری دپارتمان و استاد توی این زمینه پیدا کردم. نمی دونم شاید هم این طرز جستجو روش مناسبی نباشه.

به همین خاطر خواهشمندم اگه در مورد نوع بررسی، دانشگاه، دپارتمان و... اطلاعاتی دارید من رو راهنمایی بفرمایید.

پیشاپیش از پاسخگویی جنابعالی ممنونم

[QUOTE=Mahdis64;1012576]
    نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

چه نوع اطلاعاتی دوست خوب من ؟....

با سلام

در حال حاضر من دارم دانشگاه های آلمان رو جستجو می کنم، تا دپارتمان های مهندسی پزشکی یا مواد (بیومتریال) رو پیدا کنم و زمینه های کاری اون ها رو. که یک پروسه طولانی هم هست و در آخر هم نمی دونم که این جستجوی من همه جانبه بوده یا نه. راجع به دانشگاه هایی که توی این زمینه ها کار می کنند اگه اطلاعاتی دارید ممنون می شم راهنماییم بفرمایید نه تنها آلمان که سایر اروپا. در حال حاضر هم بیشتر همون بیومتریال مد نظرم هست تا موارد کلی رو پیدا کنم بعد وارد جزئیات فیلد مورد نظرم میشم.

تا به حال بیشتر از 100 دانشگاه رو مورد بررسی قرار دادم که تنها تعداد انگشت شماری دپارتمان و استاد توی این زمینه پیدا کردم. نمی دونم شاید هم این طرز جستجو روش مناسبی نباشه.

به همین خاطر خواهشمندم اگه در مورد نوع بررسی، دانشگاه، دپارتمان و... اطلاعاتی دارید من رو راهنمایی بفرمایید.

پیشاپیش از پاسخگویی جنابعالی ممنونم
    درود

دوست خوب من ببینین شما اول بهتره با رنکینگ برین چلو مثلا رنکینگ دانشگاه های مهندسی پزشکی یا اگر نبود فنی تو اروپا مشاهده کنین چون تعداد دانشگاه های خوب تو زمینه بیومتریال و در کل مهندسی پزشکی در اروپا به 100 تا نمی رسه پس بهتره از رنک بالا بیاین پایین که اینحوری راحت تر می تونین طبقه بندی هم کنین اساتیدی که می خواین اقدام کنین با توجه به رنکش . راستش اینکه 100 دانشگاه رو بررسی می کنین خوب کاریست بس دشوار و خسته کننده ... اونم دو دپارتمان مواد و مهندسی پزشکی ... . به نظر من اول رو قطب های مهندسی پزشکی کار کنین یعنی دانشگاه هاش رو ببینین یعنی که اول ببینین در اروپا کجاها مهندسی پزشکی گروه های قوی دارن مثلا من نمونه هاش رو خدمتتون عرض می کنم : انگلیس - هلند - بلژیک - فنلاند - ایتالیا ( Bioengineering ) - آلمان ( Biomedical Science ) - اراسمومس موندس - کانادا و آمریکا ... . حالا ببینین تو هر کدوم از این کشورها کدم هاشون تو رنکینگ های فنی و مهندسی پزشکی سرامد هست طبیعتا تعدادشون کل انگشتان دست هم نمیشه ... . به عنوان نمونه :

انگلیس : کمبریج - آکسفورد - سا 3 ک س - منچستر و ... . ( من زیاد در مورد انگلیس نمی دونم ) .
    هلند : دلفت - آیندهون - ماستریخت - لیدن
    بلژیک : گنت - تمپرر - بروکسل
    فنلاند : TUT
    ایتالیا : تورین .
    آراسموس موندس : آلمان - چک - پرتغال - بلژیک
    کانادا : UBC - مک گیل - تورنتو - ویکتوریا
    سوئد : لوون - KTH
    ... .

سر جمع میشه 30 تا نهایتش حالا برین تو دپارتمان های مربوطه اساتیدی که هم رشته ای با شما هستن رو دربیارین بعد برین ببینین کدوم از این اساتید هم فیلد مورد علاقه شما هستن . اینجوری براحتی می تونین طبقه بندی کنین .

محمدرضا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering-biomaterials

[QUOTE=FanTasTic;1012598][QUOTE=Mahdis64;1012576]

درود

دوست خوب من ببینین شما اول بهتره با رنکینگ برین چلو ....

خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی سریعتون. چشم حتما همین روش رو امتحان می کنم و این دانشگاههایی رو که شما معرفی کردید.

شما خودتون هم برای جایی اقدام کردید؟ بیومتریال می خونید خودتون هم؟

[QUOTE=Mahdis64;1012605][QUOTE=FanTasTic;1012598]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis64 نمایش پست ها

درود

دوست خوب من ببینین شما اول بهتره با رنکینگ برین چلو ....

خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی سریعتون. چشم حتما همین روش رو امتحان می کنم و این دانشگاههایی رو که شما معرفی کردید.

شما خودتون هم برای جایی اقدام کردید؟ بیومتریال می خونید خودتون هم؟
    درود

خواهش میکنم من هم رشته ای خودم رو می بینم کلا حال می کنم که داره اینقدر پیشرفت می کنه تا کجاها برسه عرضم بحضورتون من بله برای کانادا ، هلند ، ترکیه ، ژاپن ، اراسموس اقدام خواهم کرد البته امسال می خواستم اقدام کنم که بنا به دلایلی موندم واسه سال امابد هم نشد رزومه ام رو قوی می کنم اگر خدا بخواد . من بیوالکتریک هستم اما علاقه مندیم رو دو زمینه علوم اعصاب Cognative Neuroscience , Neuroengineering , Neuroimaging , Brain Computer Interface , EEG , fMRI , تومورهای مغزی و در کل Brain Research هست اما در زمینه بیومتریال تبوری هست که به شدت علاقه مند شدم که میشه کاربردش رو وارد زمینه های علاقه مندیم کرد که دارم رو این زمینه بیومتریالی کار می کنم

محمدرضا

با سلام
    اگه رشته ی تحصیلی کارشناسی ارشد، گرایش خوردگی باشه چقدر واسه پذیرش توی گرایش بیومتریال شانس پذیرش رو پایین میاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad ahrari نمایش پست ها
    با سلام
    اگه رشته ی تحصیلی کارشناسی ارشد، گرایش خوردگی باشه چقدر واسه پذیرش توی گرایش بیومتریال شانس پذیرش رو پایین میاره؟
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی لطفا در مورد فیلد خوردگی یکم توضیح می دین که روی چه چیز هایی کار میکنید تا من بهتر بتونم ارتباطش رو با بیومتریال پیدا کنم ؟

محمدرضا

Junior Member aryou آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    جوشکاری ،آزاد نجف آباد

شما مثل آی دی تون fantastic هستید چون خیلی خوب توضیح میدید .ممنون
    دوست عزیز من دانشجوی ارشد مواد اما در گرایش جوشکاری هستم.ترم سوم
    علاقه زیادی به مباحث بیو مواد و کلا فیلد پزشکی دارم
    میخواستم ببینم چقدر شانس پذیرش phd دارم
    حتی در نظر دارم مطالعاتم رو ببرم به سمت بیو مواد تا بتونم یک مقاله مرتبط بدم.شما در مباحث مثل مهندسی بافت و گرایش هاش، چه کتبی رو پیشنهاد میکنید که بخونم؟ مثلا یکی از من بپرسه برای اینکه مخ جوشکاری بشه چی باید بخونه میگم کتاب متالورژی جوشکاری سیندوکو رو بخون.همین!
    و مورد دیگه اینکه شما گفتید اراسموس تو بیو مواد پوزیشن phd میده.میشه بیشتر راهنمایی کنید.چون من تو اراسموس در فیلد بیو مواد موردی ندیدم
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط aryou نمایش پست ها
    شما مثل آی دی تون fantastic هستید چون خیلی خوب توضیح میدید .ممنون
    دوست عزیز من دانشجوی ارشد مواد اما در گرایش جوشکاری هستم.ترم سوم
    علاقه زیادی به مباحث بیو مواد و کلا فیلد پزشکی دارم
    میخواستم ببینم چقدر شانس پذیرش phd دارم
    حتی در نظر دارم مطالعاتم رو ببرم به سمت بیو مواد تا بتونم یک مقاله مرتبط بدم.شما در مباحث مثل مهندسی بافت و گرایش هاش، چه کتبی رو پیشنهاد میکنید که بخونم؟ مثلا یکی از من بپرسه برای اینکه مخ جوشکاری بشه چی باید بخونه میگم کتاب متالورژی جوشکاری سیندوکو رو بخون.همین!
    و مورد دیگه اینکه شما گفتید اراسموس تو بیو مواد پوزیشن phd میده.میشه بیشتر راهنمایی کنید.چون من تو اراسموس در فیلد بیو مواد موردی ندیدم
    ممنونم
    درود دوست خوب من شما لطف دارین . عرضم بحضورتون من اطلاعات چندانی در مورد فیلد جوشکاری ندارم و اصولا در مورد شانس پذیرس هم نظری نمی دم چون به اون مرحله که شایسته ارائه نظر همپای کاربران کاردان این فروم نرسیدم چون آینده افراد در میون هست و شوخی نیست از این نظر در این مورد من شرمنده هستم . اما در مورد اراسموس عرش کنم خدمتتون که ببینین دوره مواد هست و دوره مهندسی پزشکی که در داخل اونها مهندسی پزشکی رو می دونم فیلدهایی هستن که از ترم دوم به بعد باید اختیار کرد که توشون تا اونجا که یادم هست اگر اشتباه نکنم biomaterial هم هست . اما من برای دوره مستر عرض کردم چون دکترا اصلا چنین برنامه ای مبتنی بر مهندسی پزشکی فعلا ارائه نشده در اراسموس و اما در رابطه با کتاب و منبع آموزشی مستقیم جهت فعالیت در زمینه بیومتریال رو در صورت امکان به بنده پ خ بزنین بنده اطلاعات تماس یکی از اساتید متخصص رو خدمتتون بدم و معرفی کنم تا از طریق ایمیل باهاشون مکاتبه کنین و راهنمایی جامع تری کنن محمدرضا

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز

من فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد - متالورژی هستم . غرض از مزاحمت اینکه سوالی داشتم گفتم تا با شما دوستان ارجمند نیز مطرح نمایم تا شاید بتوانم از راهنمایی های ارزشمند شما کمی بهره مند شوم .
    من قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارم اما مشکلی که در حال حاضر بنده را مجبور کرد تا وقت شما را بگیرم در مورد نحوه انتخاب رشته می باشد . همانطور که مستحضر هستید رشته مهندسی مواد دارای گستردگی بسیار زیادی در زمینه های مختلف می باشد .لذا انتخاب یک رشته برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد که در آینده از لحاظ بازار کار و یا ادامه تحصیل محدودیتی ایجاد نکند برای بنده بسیار دشوار می باشد . من شخصا علاقه داشتم تا در گرایش BIO-MATERIAL ادامه تحصیل دهم اما متاسفانه آشنایی کامل با این رشته و بازار کار آن ندارم .
    خوشحال میشوم اگر عنایت فرموده و پاسخی هرچند کوتاه به من داده و با راهنمایی های خود مرا از سردرگمی نجات دهید .

با تشکر فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)