صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 105

موضوع: تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

سلام

دوستان شما بین این دو رشته و دانشگاه کدام را مناسب تر می دانید ؟

1.MSc Bio-Materials and Regenerative Medicine دانشگاه Sheffield

2.Msc Bio-Medical Engineering دانشگاه Ulster

ممنون میشم اگر نظرات خود را بیان فرمایید .

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش بیومواد | مهندسی بافت | مهندسی زیستی و مسائل مرتبط

سلام.من دارم سال سوم بیومتریال امیرکبیر میخونم .میخوام برای مستر اگه بشه برم آلمان.می خوام برای اینکه برم دانشگاه های رایگانش آلمانی بخونم.مسئله مالیش برام خیلی مهمه. جای دیگری به جز آلمان هست که هم دانشگاش قوی باشه هم بشه رایگان یا با قیمت خوب خوند؟ معدلم رو 15 ایناس مقاله هم ندارم.شانس فاند ندارم فک کنم . ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط neda5335 نمایش پست ها
    سلام.من دارم سال سوم بیومتریال امیرکبیر میخونم .میخوام برای مستر اگه بشه برم آلمان.می خوام برای اینکه برم دانشگاه های رایگانش آلمانی بخونم.مسئله مالیش برام خیلی مهمه. جای دیگری به جز آلمان هست که هم دانشگاش قوی باشه هم بشه رایگان یا با قیمت خوب خوند؟ معدلم رو 15 ایناس مقاله هم ندارم.شانس فاند ندارم فک کنم . ممنون
    سلام دوست عزیز
    فنلاند و فرانسه رو هم بررسی کنید ، هر چند به نظرم در بین این گزینه ها آلمان بهترینه ، البته اگر بتونید جی آر ای خوب و یک مقاله (ISI) قوی بدید امکان فاند گرفتنتون از آمریکا هم وجود داره ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Junior Member

سلام
    من فارغ التحصيل مهندسي پليمر دانشگاه اميركبير هستم.به خاطر علاقه به زمينه هاي بايو،ميخواستم كه در مقطع ارشد در پژوهشگاه پليمر گرايش بيومتريال پليمري رو ادامه بدم.
    مي خواستم بدونم كه تو چه زمينه هايي ميتونم وارد شم؟اينكه مدرك ارشد پژوهشگاه براي اپلاي در مقطع ارشد مشكل ساز هست يا نه؟
    ممنون اگه راهنمايي كنيد.

Junior Member

دوستان می شه کسی راهنمایی کنه که کدوم دانشگاه های ترکیه امکان تحصیل و پژوهش در زمینه بیومتریال یا مهندسی بافت هست؟ استانبول تکنیک ظاهرا این رشته رو نداره؟ آیا امکاناتشو داره تا با خوندن مهندسی مواد روی بیو کار کنیم...ممنون

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amsad نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصيل مهندسي پليمر دانشگاه اميركبير هستم.به خاطر علاقه به زمينه هاي بايو،ميخواستم كه در مقطع ارشد در پژوهشگاه پليمر گرايش بيومتريال پليمري رو ادامه بدم.
    مي خواستم بدونم كه تو چه زمينه هايي ميتونم وارد شم؟اينكه مدرك ارشد پژوهشگاه براي اپلاي در مقطع ارشد مشكل ساز هست يا نه؟
    ممنون اگه راهنمايي كنيد.
    سوال اولتون:
    *دارو رسانی: که خیلی خیلی طیف وسیعی داره ولی به طور مثال خود پژوهشگاه پلیمر روی زخم پوش ها برای دارو رسانی پوستی خیلی تمرکز داره ولی هرچی از ماکرو اسکیل فاصله بگیرید بهتره چون الان دارو رسانی ها بیشتر به سمت نانو میره.
    *مهندسی بافت بیشتر در طراحی داربست ها. اگر بخواهید بیشتر بیو باشه میبایست کمی علمتون نسبت به زیست سازگاری و تست های مرتبطش بیشتر باشه و همینطور علوم مربوط به کشت سلولی و کار در کلین روم.
    *اصلاح سطوح بیومتریالی که و دانش پلیمریتون به خوبی کمکتون میکنه.
    *اصلاح بالک بیومتریال ها که بیشتر به سمت اصلاح خواص مکانیکی به کمک اصلاح ساختار های پلیمری میره... از ماهیچه مصنوعی تا کامپوزیت های دندانی، مهندسی بافت و ...
    سوال دومتون: به جز اروپا که مطمئن نیستم باقی جاها مشکلی ندارید.

Junior Member

سلام دوستان.من لیسانس مهندسی مواد دارم.میخوام بدونم رشته بیو مواد واسه من چه زمینه های تحقیقاتی داره و هم اینکه
    واسه قبول شدن توی رشته مهندسی بیومواد دانشگاه تهران چه حدود رتبه ای لازمه؟

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinametal نمایش پست ها
    سلام دوستان.من لیسانس مهندسی مواد دارم.میخوام بدونم رشته بیو مواد واسه من چه زمینه های تحقیقاتی داره و هم اینکه
    واسه قبول شدن توی رشته مهندسی بیومواد دانشگاه تهران چه حدود رتبه ای لازمه؟
    سلام
    کدوم گرایش؟ با فرض اینکه متال خوندین:
    بیشترین کاربرد فلزات در پروتز های دندانی و استخوانی هست و گروه های بیومتریال بیشتر روی اصلاح زیست سازگاری یا خون سازگاری سطح بیومتریال کار میکنند که به کمک روش های متدوال مثل گرافت، کوت و... انجام میشه. کار روی خواص مکانیکی فلزات زیست سازگار هم دسته دیگه هست که خیلی کمتر انجام میشه.
    تو ایران بیشتر رو استیل زنگ نزن 316 و آلیاژ تیتانیوم با اسکیل پزشکی کار میکنند با این حال هستند گروه هایی که روی آلیاژ های حافظه دار هم کار کردند ولی به خاطر کاربرد های نظامی این آلیاژ، وارداتش به خاطر مسائل سیاسی محدود شده... آلیاژ های زیست سازگار دیگه خیلی در ایران کم مصرف تر هستند.
    دسته بعدی داربست های فلزی تو مهندسی بافت هستند که کاربرد خیلی کمی دارند و نمیدونم ایران روش کار میشه یا نه.
    دسته دیگه کاریردشون تو بخش تشخیصی هستند و مرتبط با تصویربرداری پزشکی مثل MRI در اسکیل نانو.
    دسته آخر هم مرتبط با دارو رسانی به کمک نانومگنتیک ها یا نانوذرات طلا هستش که در دارو رسانی هدفمند بیشتر در بخش سرطان کاربرد دارند و یه همپوشانی با بخش تشخیصی هم دارند.
    در ارتباط با سوال دومتون: امسال که هنوز معلوم نیست ولی سال گذشته در زیرگروه 8 کنکور مواد با رتبه نزدیک 500 شبانه دانشگاه تهران قبولی داده در نتیجه اگر روزانه میخواین قبول بشید به رتبه کمتر از این نیاز دارید.

Junior Member

بله من متال صنعتی تموم کردم...من دنبال یه گرایشی میگردم که واسه اپلای کردن از آمریکا و آلمان و کانادا راحت باشه و بعد از ارشد بتونم برم.به همین خاطر روی بیو تمرکز کردم و میخوام بدونم از نظر امکان فاند گرفتن وضعش چطوره؟در ضمن فکر میکنم بشه با گرایشهایی مثل شناسایی و خوردگی هم در صورتیکه پروژه درباره بیو باشه واسه اپلای امیدوار بود.درسته؟
    در مورد کنکور هم نمیدونم بیو هم مثل نانو کنکور جداگانه داره یا نه همین کنکور عمومی مواد رو میدن؟و آیا در صورت قبول شدن پیش نیاز و درسهای جبرانی داره یا نه؟

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinametal نمایش پست ها
    بله من متال صنعتی تموم کردم...من دنبال یه گرایشی میگردم که واسه اپلای کردن از آمریکا و آلمان و کانادا راحت باشه و بعد از ارشد بتونم برم.به همین خاطر روی بیو تمرکز کردم و میخوام بدونم از نظر امکان فاند گرفتن وضعش چطوره؟در ضمن فکر میکنم بشه با گرایشهایی مثل شناسایی و خوردگی هم در صورتیکه پروژه درباره بیو باشه واسه اپلای امیدوار بود.درسته؟
    در مورد کنکور هم نمیدونم بیو هم مثل نانو کنکور جداگانه داره یا نه همین کنکور عمومی مواد رو میدن؟و آیا در صورت قبول شدن پیش نیاز و درسهای جبرانی داره یا نه؟
    اینکه میگین از نظر فاند گرفتن وضعش چطوره مثل این هست که من بگم رشته دبیرستان من ریاضی هست احتمال قبولی من تو رشته بر فرض مهندسی پزشکی چطوره؟
    نمره امتحانات زبان، معدل، ریکام خوب، سابقه تحقیقاتی و مقالات مرتبط عوامل موثر تو گرفتن فاند هست که تو فروم میتونین وضعیتتون رو اعلام کنید و دوستان راجع به شانستون نظر بدن. با این حال اگر قصد اپلای برای آمریکا رو دارید حتما اگر بیو رو دوست دارید تو این زمینه فعالیتتون رو بیشتر کنید و به سمت بخش صنعتی رشتتون نرید چرا که سفارت آمریکا روی مواد ها کمی حساس هست... بیو امن تر هست. راجع به آلمان و کانادا در رابطه با ویزا اطلاعی ندارم ولی آلمان سیستمی متفاوت از اون دو کشور رو دنبال میکنه و خب خودش به تنهایی یه قطب مهندسی پزشکی تو دنیا به حساب میاد.
    سعی کنید همون بیومواد رو که امن تر هست انتخاب کنید چرا که بعد از بخش پذیرش در نهایت به ویزا بر میخورید... باز هم از دوستانی که در آلمان و کانادا این رشته رو خوندن وضعیت رو جویا بشید.
    در مورد کنکور، آزمون ما هم تو زیر شاخه مواد و همزمان برگزار میشه ولی به جای چند تا از دروس موادی، دروسی مثل فیزیولوژی و... رو امتحان میدیم ولی در نهایت هم شما از متال میتونید بیو انتخاب کنید و هم ما میتونیم با نتیجه مون برای رشته های دیگر مواد انتخاب رشته کنیم. حرف اول رو اینجا رتبه میزنه و نه زیرگروه ها.

بله پیش نیاز خواهید خورد... اولین دروس پیش نیازتون هم فیزیولوژی و آناتومی خواهد بود که علاقه شما رو هم می طلبه.
    یه نکته ایی رو هم که باید بدونید اینه که رشته مهندسی پزشکی چون در برخی بخش ها با مریض ممکنه در تماس باشید و همینطور خواهان زیاد داره و بسیار رقابتی تره نسبت به باقی دپارتمان ها- مخصوصا در آمریکا -ازتون نمرات بالاتری مخصوصا تو زبان از شما میخوان. مثلا اگر مینیمم IBT یه یونی 79 هست در دپارتمان مهندسی پزشکی از شما ممکنه 86،90 و یا حتی دیدم که 100 بخوان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)