نقل قول نوشته اصلی توسط x20 نمایش پست ها
سلام
لیسانس مهندسی عمران ۱۵.۶۷
ترم یک ارشد مهندسی سیستم محیط زیست هستم؟
المانی و انگلیسی متوسط سلام
سوالم از بچه ها اینه از الان که ترم یک ارشد هستم چگار کنم ؟
وضعیت پذیرش و فاند این رشته بویژه در المان که دکترا رایگان داره چطوره؟
سلام،
معدل لیسانستون بد نیست. سعی کنین معدل ارشدتون خیلی خوب باشه، بالای 17 حداقل و ترجیحا بازم بالاتر تا شانس بیشتری داشته باشین.
توی آلمان رشته ی محیط زیست و کلا کارهای این مدلی شرایطشون خوبه (شاید الان که حزب سبزها روی کاره، بهتر از قبل هم شده باشه یا در آینده ی نزدیک بشه).
موسسه ی Fraunhofer و Max Planck رو چک کنید. هر چقدر که از دستتون برمیاد کار علمی بکنین. اگر می تونین، مقاله ی خارجی بدین، نمی تونین داخلی بدین، نمی تونین، کار تحقیقاتی بکنین حداقل، توی شرکت های تحقیقاتی کار کنین. رزومه تون رو زیاد کنین. با هر شرکتی که کار تحقیقاتی بکنین، خب یه خط به رزومه تون اضافه شده.
کارهای روز دنیا رو - علی الخصوص جایی که می خواین برین، حالا آلمان یا هر جا- چک کنین و سعی کنین روی همون زمینه کار کنین.
یعنی؛ ببینین روی انرژی بادی کار می کنه اون جایی که شما می خواین یا انرژی خورشیدی یا بازیافت یا ماشین برقی یا هر چیز دیگه ای که به محیط زیست مربوط میشه.
سعی کنین کارهایی که می کنین توی دوران تحصیلتون مرتبط باشن با کاری که بعدا توی دکترا می خواین بکنین که بعدا بتونین انگیزه نامه ی خوبی بنویسین و راحت بگین که سابقه ی من نشون میده که به این حیطه علاقه داشته ام. نه اینکه به سختی هی بخواین کارها رو به هم مرتبط کنین و بگین به این دلیل توی لیسانس روی ایکس کار کردم و توی ارشد رفتم توی وای کار کردم و در کنارش رفتم کار تحقیقات در زمینه ی زد کردم.
اما در کل، در مورد آلمان اینو بهتون بگم که در مقایسه با آمریکا طبیعتا از اساس تعداد انتخاباتون کمتره دیگه. یعنی اگه کل استادای توی آلمان مثلا 1000 تا باشن، مثلا 20 درصدش میشه مال رشته ی عمران، باز از اونا 5 درصدش میشه مال محیط زیست که حالا باید دید چند تا از اونا قصد دانشجو گرفتن دارن توی اون سالی که شما می خواین. اینه که کلا در مقایسه اگه قرار بدین، تعداد پوزیشن ها خیلی کمتره نسبت به آمریکا ولی بازم هست بالاخره. باید سعی کنین رزومه تونو خوب کنین تا شما جزو همون تعداد کمی باشین که پذیرش می گیرین .