صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 121

موضوع: تحصیل در گرایش محیط زیست و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : محیط زیست

سلام

بنظر نميرسه كسي اينجا جواب بده ترد كاملا دي اكتيوه.بهتره بري تو پست هاي كه درباره كشورها هست ببيني نزديك به موضوع سوالت چي پيدا ميكني

================================================== ==
    ببخشید شما سوالی مطرح کرده بودید؟نکنه شما با کاربر قبلی نسبتی دارید!
    از دوستان خواهش می کنم نظم و قوانین فروم رو در نظر بگیرن!
    با سپاس
    ویرایش توسط soilman : January 7th, 2011 در ساعت 09:47 PM

Junior Member yahmadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

Red face پاسخ : محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط zaahra نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من تازه با این سایت آشنا شدم ، امیدوارم که تاپیک درستی را برای سوالم انتخاب کرده باشم.
    من دانشجوی ترم آخر باغبانی دانشگاه صنعتی اصفهانم
    معدلم پایینه نزدیک به 14
    زبانم خوبه اما هنوز امتحانی ندادم
    دنبال در آوردن مقاله هم هستم اگه بشه از پروژه لیسانسم
    می خواستم ببینم اولا من می تونم ارشد طراحی محیط زیست شرکت کنم؟ (ایران که می شه)
    دوما چی کار کنم که یه دانشگاه بدون هزینه برم یا اگه بشه بورس بگیرم و یا حداقل جایی برم که بتونم سر کار برم و باهاش هزینه دانشگاهو بدم
    و یا یه کشور کم خرج مثه مالزی
    چه دانشگاهایی با این وضعیت می تونم برم اگه تا سال دیگه نمره آیلس خوبی داشته باشم
    چون معدلم پایینه آیا بهتره که ارشدو ایران بخونم و واسه دکترا برم؟
    ممنون از همه کسایی که راهنمایی می کنن
    سلام

دوست عزیز
    شما می‌توانید از رشته باغبانی به محیط‌زیست تغییر رشته بدید!
    شما می‌توانید با معدل بالا، نمره زبان بالا، نمره GRE بالا، تعداد مقالات بیشتر، سابقه کاری مرتبط و ... هزینه تحصیل و زندگی خود را با بورسیه شدن تأمین کنید!
    شما در اکثر موارد نمی‌توانید با کار کردن هزینه‌های دانشگاه خود را در کشور مقصد تأمین کنید، چون اصولا اجازه کار کردن را ندارید،
    شما می‌توانید در کشوری پذیرش بگیرید که هزینه تحصیل یا زندگی نسبت به بقیه پایین‌تر است (برخی از کشورهای اروپایی) !
    وضعیت شما اصلا مشخص نیست (بدون نمره زبان، GRE، مقاله، سابقه کار و ...) و البته معدل شما پایین است !! و نمی‌توان پیشنهادی داد !
    چون معدلتون پایینه بهتره که ارشد را در ایران و آنهم در رشته دلخواه و البته با معدل بالا، سوابق پژوهشی خوب و ... ادامه بدید!!!

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت محیط زیست

سلام
    من لیسانس کشاورزی - گیاهپزشکی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس مدیریت محیط زیست از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 19.5 دارم . می خوام برای دکترا کاناد یا سوئد اقدام کنم . حدود 4 تا مقاله داخلی دارم و 2 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد هم دارم .توی سایت دانشگاه های سوئد حیلی چرخیدم ولی با توجه به اینکه عنوان پایان نامه ام آلودگی خاک به فلزات سنگین و پالایش خاک آلوده بود، یه کم گیج شدم که تو کدوم دپارتمان دنبال استادش بگردم ؟ گروه خاک ،محیط زیست ، انرژی کشاورزی ،... می خواهم ببینم اگه برای سوئد اقدام کنم فرصت پذیرش وجود دارد؟ یا اینکه کانادا بهتر اپلای می کنه ؟ ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pegita نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس کشاورزی - گیاهپزشکی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس مدیریت محیط زیست از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 19.5 دارم . می خوام برای دکترا کاناد یا سوئد اقدام کنم . حدود 4 تا مقاله داخلی دارم و 2 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد هم دارم .توی سایت دانشگاه های سوئد حیلی چرخیدم ولی با توجه به اینکه عنوان پایان نامه ام آلودگی خاک به فلزات سنگین و پالایش خاک آلوده بود، یه کم گیج شدم که تو کدوم دپارتمان دنبال استادش بگردم ؟ گروه خاک ،محیط زیست ، انرژی کشاورزی ،... می خواهم ببینم اگه برای سوئد اقدام کنم فرصت پذیرش وجود دارد؟ یا اینکه کانادا بهتر اپلای می کنه ؟ ممنون از راهنماییتون
    سلام، چرا هم کانادا و هم سوئد اپلای نکنید؟ اینجوری شانس خودتونو بالاتر می برید. معدل ارشدتون خیلی خوبه و احتمالش خیلی زیاده که از دانشگاه های کانادا پذیرش و فاند بگیرید. اگه کارشناسیتون هم خوب باشه که نور علی نور می شه! شما خودتون محدود به دپارتمان و گروه خاصی تو کانادا نکنید به همه دپارتمان هایی که کارای مشابه رشته شما اونجا انجام می شه سر بزنید و research interest یا کارای تحقیقاتی اساتید مختلفو بخونید، هر استادی تو هر دپارتمانی که کارش به کار شما می خورد بهش میل بزنید.(فرقی نمی کنه محیط زیست، زیست شناسی، کشاورزی یا خاکشناسی یا .....) اگه صد در صد هم کارشون شبیه کار پایان نامه شما نبود اما مشابهت کلی داشت باز بهشون میل بزنید.
    ضمنا شما هم برای کانادا و هم سوئد نمره زبان لازم دارید.در مورد سوئد اطلاعاتم کافی نیست که راهنماییتون کنم.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من مهندسی منابع طبیعی-گرایش محیط زیست خوندم با معدل 14/28 از دانشگاه دولتی ، 4 سال سابقه کار تو عسلویه شرکتهای S.P.G.C و P.O.G.C هم دارم.متاسفانه مدارک تافل و GRE هیچکدومو ندارم ولی زبان خوبه و فکر میکنم از پس نمرش بربیام .حالا میخوام اگه بشه تو همین رشته تو یه دانشگاه که رایگان باشه مستر یا PHD مستقیم بخونم.اوضاع مالیمم که نپرسین مثل خیلی از دوستان (تو شراکت همه رو از دست دادم متاسفانه ) .......اولا میخوام بدونم کدوم دانشگاه و کدوم کشور میتونم تو همین رشته درس بخونم؟ میتونم اونجا کارم بکنم؟دوما: میشه از این لیسانس مستقیم برم دکترای یه رشته دیگه بخونم؟ سوما :این سابقه کاری تاثیری تو پذیرش یا فاند داره ؟

Junior Member yahmadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environment/Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran59 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من مهندسی منابع طبیعی-گرایش محیط زیست خوندم با معدل 14/28 از دانشگاه دولتی ، 4 سال سابقه کار تو عسلویه شرکتهای S.P.G.C و P.O.G.C هم دارم.متاسفانه مدارک تافل و GRE هیچکدومو ندارم ولی زبان خوبه و فکر میکنم از پس نمرش بربیام .حالا میخوام اگه بشه تو همین رشته تو یه دانشگاه که رایگان باشه مستر یا PHD مستقیم بخونم.اوضاع مالیمم که نپرسین مثل خیلی از دوستان (تو شراکت همه رو از دست دادم متاسفانه ) .......اولا میخوام بدونم کدوم دانشگاه و کدوم کشور میتونم تو همین رشته درس بخونم؟ میتونم اونجا کارم بکنم؟دوما: میشه از این لیسانس مستقیم برم دکترای یه رشته دیگه بخونم؟ سوما :این سابقه کاری تاثیری تو پذیرش یا فاند داره ؟
    دوست عزیز
    شما می توانید در بیشتر کشورها و حتی مستقیم به دکترا در رشته محیط زیست تحصیل کنید. ولی مواردی را باید رعایت کنید. این که زبانتون خوبه نکته مثبتی است. پس باید بتونید نمره زبان مثلا تافل 100 به بالا و GRE خوب مثلا 1100 به بالا در این امتحانات بیارید. در این صورت می توانید ضعف معدل خود را تا حدودی جبران کنید.
    چون لیسانس هستید فکر می کنم مقاله ندارید که اگر داشتید نیز نکته مهمی بود. و چون عسلویه کار کردید به نظرم بیشتر در زمینه HSE فعالیت داشته باشید پس باید در زمینه ای اپلای کنید که مرتبط با زمینه کارییتان باشد که اینطوری شانس پذیرش بالا خواهد رفت.
    سابقه کاری شما تنها زمانی موثر خواهد بود که در زمینه مرتبط اپلای کنید.
    شما در اکثر کشورها نمی‌توانید همزمان با تحصیل کار کنید.
    برای فاند گرفتن هم باید تلاش مضاعفی داشته باشید. من فکر می کنم اول وقت خود را برای نمرات زبان در حد عالی بگذارید سپس اگر تونستید مقاله. توصیه نامه و موارد دیگر را نیز نباید از نظر دور نگه داشت.

موفق باشید
    ویرایش توسط yahmadi : February 11th, 2011 در ساعت 11:49 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عمران-محیط زیست ( پذیرش و آشنایی با یکدیگر )

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam m نمایش پست ها
    سلام

مدرک لیسانس من کشاورزی-آب و مدرک فوق ام سازه های آبی هست.
    به خاطر علاقهای که داشتم موضوع تزم رو مدلسازی کیفیت آب و انتقال رسوبات در رودخانه انتخاب کردم.
    حالا می خوام برای phD برم کانادا، فکر می کنم باید تو فیلد Environmental Engineering کار کنم.
    میشه لطفا راهنماییم کنید. من خیلی سردرگم هستم.

سلام
    پیش زمینه تحصیلی من خیلی شبیه به شما هست و الان در رشته مهندسی محیط زیست مشغولم! به نظرم تو دپارتمنت عمران و جغرافیا میتوانید موارد زیادی پیدا کنید!
    موافق باشد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عمران-محیط زیست ( پذیرش و آشنایی با یکدیگر )

نقل قول نوشته اصلی توسط saen نمایش پست ها
    سلام
    من تو کنفرانس اینترناشینال شیراز بودم
    چیری که فهمیدم این بود که الان کانادا تمایلی به دادن پذیرش تو محیط زیست نداره
    ولی دانشگاه بریتیش کلمبیا وضعش کمی فرق می کنه!
    بحران اقتصادی!!!

با تمام این حرفا بازم جا زیاده .به خصوص در این رشته! به نظر من شما به فکره هدفتون باشد حتما نتیجه مطلوب را میگیرد ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : محیط زیست ( پذیرش با رشته معادل)

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran_put نمایش پست ها
    سلام.من رشته ی ایمنی و محیط زیست خوندم و می خوام در گرایش محیط زیست عمران ادامه بدم؛اما 20 واحد محیط زیست داشتم و بیشتر واحدهام مربوط به مهندسی شیمی.آیا می توانم در این رشته apply کنم؟

بله! یکی از گرایشهای مهم در این زمینه شیمی و مهندسی شیمی هست

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر رشته منابع طبیعی- محیط زیست هستم با معدل کل 18.40 و با رتبه اول، ارشد روهم در همین رشته شرکت کردم و منتظر نتایجم، مقاله هم فقط یکی در یک همایش ملی داخلی دارم به صورت پوستر، زبان هم بد نیست ولی هنوز در آزمونی شرکت نکردم، به نظر شما ارشد رو در ایران بخونم؟ یا راهی هست با توجه به شرایط من در کشور دیگری و دانشگاههای بهتری اسکولارشیپ بگیرم؟
    منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)