صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 121

موضوع: تحصیل در گرایش محیط زیست و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : محیط زیست

سلام. آیا اصولاً رشته ای تحت عنوان مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست در دنیا وجود داره یا فقط مختص ایران است؟اگر هست در کدام کشورها و یا دانشگاه ها است؟ چون می خوام واسه دکترای اپلای کنم.ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental engineering-ITU

سلام دوستان من عضو جديد اين سايت هستم
    من شرايطم رو براتون مي نويسم و ممنون ميشم كمكم كنيد تا كشور مناسب را براي ادامه تحصيلم پيدا كنم.
    فارغ التحصيل رشته عمران- گرايش خاك (كارشناسي) از دانشگاه سراسري تبريز هستم ولي معدلم يه كم پايينه 14/22. تا الان 1.5 سال سابقه كار دارم كه تا وقتي كه بخوام برم ميشه 3 سال.
    در حال كار روي يك مقاله در زمينه محيط زيست با يك دانشجوي دكتري (البته تدريس هم مي كنند) در استراليا هستم. كه انشاالله تا موقع رفتنم حتما 2‏ يا 3 مقاله خواهم داشت و داريم سعي ميكنيم لااقل يكي از مقاله ها ژورنالي بشه.
    كلاسهاي زبان رو هم دارم ميرم كه تا 1 سال ديگه تافل يا آيلتس مي دم و مطمئنا نمره خوبي خواهم داشت.
    درضمن سابقه تدريس رياضيات در آموزشگاه هم دارم.
    مسئله اينه كه رشته من در كارشناسي محيط زيست نبوده ولي الان مي خوام در اين رشته اپلاي بگيرم. البته همراه با فاند
    حالا كدوم كشور برام خوبه اگه همه اين شرايط رو داشته باشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عمران-محیط زیست ( پذیرش و آشنایی با یکدیگر )

<سلام به همه دوستان<
    آیا با این شرایطی که من دارم امید به پذیرش و فاند میتونم داشته باشم در رشته محیط زیست ؟
    (اگه آره ممنون میشم راهنماییم بکنید که چه کشور و چه دانشگاهی رو انتخاب کنم برای بورس به خصوص در آمریکا و کانادا )
    -لیسانس مهندسی کشاورزی_آب از دانشگاه دولتی امام خمینی قزوین
    -فوق لیسانس مهندسی سازه های آبی از دانشگاه تبریز با معدل 98/16
    6-تا مقاله داخلی که 2تا بین المللی داخلی هست
    -دارم واسه مقاله ISI هم اقدام میکنم
    -یه چکیده پذیرفته شده در کنفرانس River flowدارم و احتمالا یک کنفرانسی خارجی هم پذیرش بگیرم
    مدرک زبان انگلیسی ندارم اما میخوام اقدام کنم و زبانمم بد نیست
    ممنون

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

با سلام. با توجه به اینکه این گرایش مخصوصا برای عمرانی ها جا نیافتاده لطفا:
    دوستانی که گرایش عمران محیط زیست دارند در مورد کارشان توضیح بدهند آیا در ضمینه کاری خود کار می کنند؟ و اگر جواب مثیت هست درگیر چه کاری هستند؟
    <بیشتر برای آشنایی در ضمینه کاری>

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت محيط زيست دانشگاه آزاد علوم و تحقيقات تهران هستم.قصد دارم براي مقطع دكتري به امريكا (يكي از دانشگاه هاي ايالت كاليفرنيا) و يا كانادا بروم البته با گرفتن بورسيه. اگر كسي اطلاعاتي داره ممنون مي شوم راهنمايي كنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام وققتون بخیر
    من لیسانس معماری هستم و از دانشگاه ولونگانگ در مقطع مستر پذیرش مهندسی محیط زیست گرفتم
    یکم توضیحات درمورد این رشته میخواستم و اگر رفرنس های فارسی هست که ممکن به دردم بخوره بهم بگید؟
    ریاضیات چقدر در این رشته هست؟
    سیلابل های درسی در دانشگاه شریف و دیدم زیاد سخت نبود..کسی میتونه کمکی بهم کنه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط naasagh نمایش پست ها
    سلام وققتون بخیر
    من لیسانس معماری هستم و از دانشگاه ولونگانگ در مقطع مستر پذیرش مهندسی محیط زیست گرفتم
    یکم توضیحات درمورد این رشته میخواستم و اگر رفرنس های فارسی هست که ممکن به دردم بخوره بهم بگید؟
    ریاضیات چقدر در این رشته هست؟
    سیلابل های درسی در دانشگاه شریف و دیدم زیاد سخت نبود..کسی میتونه کمکی بهم کنه؟
    بهترین کار همین هست که سایت دانشگاه مورد نظر رو که برای رشته ای که پذیرش گرفتید نگاه کنید و اگر نداشت از مسئول مربوطه بپرسید
    در آنجا خواهید فهمید که ریاضیات چقدر هست
    رفرنس های فارسی هم به دردتون نمی خوره...بهتره از همین الان با رفرنس های انگلیسی کار کنید چون قراره به زودی برید تحصیلاتتون رو شروع کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : میشه اونایی که از محیط زیست پذیرش گرفتند خودشونو معرفی کنند؟

I was Master Civil-Environmental eng student at Uni Mazandaran, already PhD student at the Uni of Melbourne. Also I had admission from 4 other ASU univs, Uni Auckland NZ, us(Syracuse, Toledo) and Memorial Uni Canada. I used to work on water/wastewater treatment in Iran, now Im working on landfilling and gas emission, combination of geotechnical and environment.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_civil62 نمایش پست ها
    بچه ها اگه امکان داره اونایی که از محیط زیست پذیرش گرفتند خودشونو معرفی کنند.
    Mostafa

Junior Member

سلام دوستان
    من رشتم مهندسي شيمي بوده و پايان نامم محيط زيست(آلودگي هوا) و زمينه كاريم تصفيه آب. از دوستاني كه ارشد محيط زيست خوندن خواهش ميكنم راهنماييم كنن چه رفرنس هايي خوبه بخونم قبل رفتن و چه كتابايي با خودم ببرم. در ضمن ميخوام تصفيه آب كار كنم اونجا.
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کسی تا حالا از عمران محیط زیست پذیرش گرفته ؟ آمریکا یا کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط meead_s نمایش پست ها
    سلام

راستش سخته از معماری برید به محیط زیست. باید background مهندسی یا علوم داشته باشید.

Green Architecture دوست دارید؟ Kansas University and University of Idaho, University of New Mixico رو نگاه کنید. فکر کنم تو دانشکده معماری در زمینه green architecture کار می کنن. نیازی نیست شما بیایید محیط زیست، چون تقریبا هیچ درسی در این زمینه قبلا نگذروندین و بعید به نظر میرسه بهتون پذیرش بدن. مگه این که با استاد هماهنگ کنین که بعید می دونم.

توصیه: بگردید و دانشگاه های بیشتری رو در زمینه green architecture پیدا کنید. این واسه شما بهتر از environmental engineering به نظر میرسه.
    سلام
    من دانشجوی سال آخر لیسانس شهرسازیم, برای فوق دانشگاه های آمریکا تو رشته مهندسی محیط زیست میتونم اقدام کنم؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)