صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 121

موضوع: تحصیل در گرایش محیط زیست و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش محیط زیست و مسائل مرتبط

سلام دوستان عزیز .من ترم 4 ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی محیط زیست هستم.معدل 17 از دانشگاه علوم و تحقیقات.واسه دکترا میخواستم برم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم .و اسفند هم دفاع میکنم.خودم نظرم اسپانیا و ایتالیاست ولی دوستانم بهم پیشنهاد دادن جاهای بهتر از اینا میشه رفت! اگه کسی واسه دکتری اقدامکرده و میتونه کمکم کنه ممنون میشم .مقاله ای هم ندارم ولی موضوع پایان نامه ام نانو هست و احتمالا 1 isi بیرون میاد.کمکم کنید که با شرایط من کجا بهترین جای ممکن هستش؟

پیش فرض پاسخ : عمران-محیط زیست ( پذیرش و آشنایی با یکدیگر )

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_j24 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشتم مهندسي شيمي بوده و پايان نامم محيط زيست(آلودگي هوا) و زمينه كاريم تصفيه آب. از دوستاني كه ارشد محيط زيست خوندن خواهش ميكنم راهنماييم كنن چه رفرنس هايي خوبه بخونم قبل رفتن و چه كتابايي با خودم ببرم. در ضمن ميخوام تصفيه آب كار كنم اونجا.
    ممنون
    با سلام والله کتاب زیاد در زمینه تصفیه آب اما معتبر ترینشون این کتابهاست
    Water quality and treatment: AWWA
    Water supply - Twort
    درضمن فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب بویژه تصفیه پیشرفته نزدیک بهم هست.

البته باید بگم که کتابهای که گفته شد General هست شما باید کتابهای تخصصی تری بخونید.

سلام. من لیسانس رشته نفت شیرازم. معدل 16.5. 4 تا ISI دارم 2 تا بین المللی 3 تا داخلی. یه دستگاهم ساختم. 5 تا TA بودم. RA هم که دو سال بودم. چون کارم رو CO2 storage بیشتر بوده میخوام geoscience یا محیط زیست یا نفت یا مهندسی شیمی apply کنم. زیاد فرق نداره مهم رفتنه. آبان ماه GRE و IELTS دارم. به نظرتون کجا میتونم پذیرش full fund بگیرم؟؟ یا master یا direct ph.d
    ممنون

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

من رشته عمران هستم ، می‌خوام بدونم ۱ کتاب مرجع و ساده برای من عمرانی <ترجیحا فارسی> که بیشتر با گرایشه مهندسی‌ عمران محیط زیست آشنا بشم چی‌ هستش؟ ...۲)راجع به gis و ارتباطش با محیط زیست اگر کسی‌ چیزی میدون بگه ممنون میشم ....۳) میدونم زیاده ولی‌ برای یک عمرانی چه کارهای تحقیقاتی‌ میتون باشه در محیط زیست

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    من رشته عمران هستم ، می‌خوام بدونم ۱ کتاب مرجع و ساده برای من عمرانی <ترجیحا فارسی> که بیشتر با گرایشه مهندسی‌ عمران محیط زیست آشنا بشم چی‌ هستش؟ ...۲)راجع به gis و ارتباطش با محیط زیست اگر کسی‌ چیزی میدون بگه ممنون میشم ....۳) میدونم زیاده ولی‌ برای یک عمرانی چه کارهای تحقیقاتی‌ میتون باشه در محیط زیست
    1- البته معنای سؤال واضحه، ولی من نمیدونم شما تا چه حد میخوای با گرایش محیط زیست آشنا شی؟؟ اگه در همین طوری که گفتی در حد آشنایی باشه، به نظر من احتیاجی به خوندن کتاب مرجع نداری، توی اینترنت سرچ کن. میتونی هر کتابی که عنوان مهندسی محیط زیست دار رو یه نگاه بندازی. ولی فکر نمیکنم در حد آشنایی، سراغ اینجور کتابا رفتن، نظر مثبتی برات ایجاد کنه، چون بحثا توی کتابای مرجع تخصصی تر از این حرفا میشه. 2- اگه بخوام ساده برات توضیح بدم، GIS کارش ارتباط دادن اطلاعات جغرافیایی (طول و عرض جغرافیایی) با یه آرایۀ سوم هست. حالا اون آرایۀ سوم مربوط به چه زمینه ای باشه، میشه ارتباط GIS با اون زمینه یا رشته. بنابراین میشه این طور گفت که ارتباط GIS با محیط زیست، تا حد زیادی یعنی ارتباط دادن اطلاعات جغرافیایی با یه پارامتر زیست محیطی. مثلاً اینکه شما کیفیت آب زیرزمینی یه منطقه رو بخوای بدونی به چه صورته باتوجه به یک یا چند پارامتر مشخص. فرضاً تغییرات نیترات آب توی اون منطقه چه جوریه. توی GISمیشه با دادن اطلاعات جغرافیایی و میزان نیترات، عمدتاً با رسم نقشه به این ارزیابی ها دست پیدا کرد. یه کتاب هم هست به نام "آموزش کاربرد ArcGIS در مهندسی آب" تألیف مهران قدرتی....البته بیشتر کارکرد GIS رو در هیدرولوژی و هیدروژئولوژی بررسی کرده ولی فکر میکنم نزدیکترین کتاب به مباحث این چنینی باشه که توی بازار پیدا میشه. 3- فکر کنم توی همین فروم هم جستجو کنید، در مورد زمینه های تحقیقاتی عمران محیط زیست صحبت شده باشه. بحثای محیط زیستی عمران عمدتاً توی زمینه های تصفیه فاضلاب، دفع زایدات جامد، آلودگی هوا و مباحث کیفی منابع آب هستن.

پیش فرض پاسخ : عمران - محیط زیست

سلام
    من ترم 1 عمران- محیط زیستم.
    می خواستم در صورت امکان در مورد جدیدترین و بهترین موضوعات در زمینه این رشته که البته جای کار و پیشرفتم در آینده داشته باشه راهنماییم کنید.
    با تشکر

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

من منابع طبیعی - مرتع و آبخیزداری خوندم و بعد هم ارشد مدیریت مناطق خشک خوندم
    ما خاک شناسی و زمین شناسی و فرسایش و مدیریت کاربری اراضی و اقلیم و کار می کنیم( و البته پوشش گیاهی و کشاورزی کمتر و کلی تر کار می کنیم)

حالا می خوام برای دکترا بیام روی بحثای مدیریتی محیط زیست چون رشته ی خودم در اروپا مخصوصا کشوری که می خوام برم زیاد نیست..
    برای همین می خوام توی بحثای مرتبط که از رشته خودم دور هم نباشه .. پروپزال بنویسم و مقاله.
    می تونین به من گرایشی پیشنهاد کنین. یا موضوعی؟
    ممنون میشم کمی راهنماییم کنید
    من نه عاشق هستم .. نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من... من خودم هستم و یک حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد...و خدا می داند سادگی از ته دلبستگی ام پیدا است...من نه عاشق هستم و نه آلوده به افکار پلید... من به دنبال نگاهی هستم که مرا از پس دیوانگی ام میفهمد...

Junior Member

من ليسانس مترجمي زبان انگليسي دارم.از دانشگاه دولتی شهید باهنر کرمان با معدل 15.60 و37 سال سن دارم و مجرد. مدت 10 سال هم در صنایع نفت وگاز در زمینه ساخت پیش راه اندازی راه اندازی و تولید پالایشگاههای نفت و گاز در زمینه ایمنی بهداشت و محیط زیست(HSE) کار کردم.اگر بخواهم در مقطع كارشناسی .ارشد در رشته ديگري (رشته های فنی و یا علوم مثلا محیط زیست)در آلمان تحصیل كنم آيا از مدرك تحصيلي ليسانس سابقه کاری و دانش زبانم ميتونم استفاده كنم؟که بتونم در دانشگاهی که انگلیسی زبان هست درس بخونم؟اصولا آیا با توجه به شرایط سنی که دارم آینده روشنی برای من در آلمان هست که بخواهم اقدام کنم چون من این کارو برای این میخواهم انجام بدم که بتونم بواسطه آن پاسپورت اقامت آلمان را بگیرم.
    آیا شما باتوجه به شناختتون از این کشور صلاح میدونین که من برای تحصیل در آلمان اقدام کنم؟

خیلی ممنون از وقتی که برا من میگذارید برای جواب

Junior Member coming_home آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

من هم می خوام برای منهدسی محیط زیست آمریکا اقدام کنم
    از دوستا کسی هست که پذیرش گرفته باشه،
    یا کسی که الان داره اپلای می کنه؟

سلام میشه منو راهنمایی کنید؟
    من ترم یک ارشد رشته مهندسی عمران-محیط زیست هستم
    معدل کارشناسیم 14.8 بوده ولی این ترم احتمال زیاد بالای 17 میارم و از پروژه هامم احتمالا بتونم مقاله درآرم
    می خواستم ببینم فرق environmental engineering و environmental science چیه؟ و اپلای تو کدوم بهتره؟ و پذیرش تو کدوم راحت تره؟

مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)