صفحه 24 از 41 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 403

موضوع: همه چیز در مورد Defer کردن

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد Defer کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط tifani نمایش پست ها
    دوستان من چند صفحه اخیر رو خوندم سوال دوستمون چند مرتبه از طرف سایرین هم پرسیده شده اما بی پاسخ مونده
    این سوال منم هست
    کسی که ویزاش اومده باشه اما نتونه به ترم برسه و بخواد دیفر کنه باید حتما حتما نامه دیفر دستش باشه بره برای پیکاپ؟ دلیل؟؟؟؟
    بر داشت از پدر بزرگ:
    در مورد ارائه نامه دیفر برای پیک آپ ویزا:
    زمانی که پاس ریکوئست می شید دو حالت وجود داره:
    1) سفارت به شما اعلام کرده که برای پیک آپ ویزا حتمن نامه دیفر همراه داشته باشید
    2) سفارت الزامی جهت ارائه نامه دیفر به هنگام پیک آپ نکرده

در حالت اول که خب طبیعیه که نامه دیفر همراهتون باشه و بحثی هم توش نیست
    در حالت دوم که سفارت نگفته نامه دیفر را بیارید، اگر دیفر کردید بهتره که حتمن نامه دیفر را همراه پاسپورت به سفارت تحویل بدید. حالا چراشو الان توضیح می دم.

ببین. فرض می کنیم شما 4 ترم قراره درس بخونید (فرض کردیم. می دونم اکثرن 4 یا 5 ساله هستید) وقتی که ویزاتون را می خان صادر کنند، از سپتامبر امسال ویزاتون شروع می شه و 4 ترم دیگه هم تموم می شه. یعنی توی ویزا تاریخی که می زنند از سپتامبر امسال هست تا نهایتن یک ماه پس از فارغ التحصیلی.
    حالا اکه شما دیفر کنید چی می شه؟ یعنی سپتامبر نمی رید دانشگاه. و چون یک ترم دیرتر می رید دانشگاه طبیعی هست که یک ترم هم دیرتر فارغ التحصیل می شید. اگه ویزای شما از سپتامبر تا 4 ترم اعتبار داشته باشه، شما فقط برای 3 ترم ویزا دارید، و باید در کانادا کلی دردسر تمدید ویزا را هم به انواع استرسهاتون اضافه کنید. درحالیکه وقتی نامه دیفر همراه پاسپورت ارائه می شه، تاریخ انتهای ویزا تغییر می کنه! و مدت ویزا بیشتر می شه. مدت ویزا می شه تا تاریخ فارغ التحصیلی جدید (احتمالن با یک ماه اضافه تر) اینطوری در کانادا در تمام طول تحصیل ویزا خاهید داشت.

پس بهتره که زمان پیک آپ ویزا، اگر دیفر کردید نامه دیفر را هم ارائه بدید.

پ.ن: تمام مطالب بر این فرض استوار بود که پاسپورت شما اعتبار کافی برای ویزا داره. اگر پاسپورت شما مثلن نهایتن یک سال و نیم اعتبار داشته باشه، دیگه نمی شه انتظار داشت که سه سال ویزا توش بچسبونند

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط nothingmatters نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به علت ریجکت شدن مجبور شدم دیفر کنم ولی دیفر من برای سپتامبر سال اینده هست چون یک سری درس های اجباری باید در ترم اول پاس بشن ، می خواستم بدونم اگه من در طی یک ماه آینده دوباره اپلای بکنم و این دفعه انشالاه ویزام بیاد مشکلی از نظر زمان ویزا پیش نمی یاد ؟ یعنی می تونم از همین ویزا برای سپتامبر سال بعد استفاده کنم؟
    ممنون
    با تاسف به خاطر ریجکت شما..
    شما میتونید اپلای مجدد کنید به شرطی که نامه ادمیشن برای سال 2014 داشته باشید....اگه تو نامه ادمیشن قید شده باشه که فقط برای امسال اعتبار داره اونوقته که باید ادمیشن جدید بگیرین.
    به هر حال هر وقت که وبزا داشته باشین میتونید وارد خاک کانادا شوید.

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

سلام دوستان.
    من صفحات زیادی از این فروم رو خوندم اما گویا در مورد سربازی چیزی مطرح نشده...

من اواخر شهریور پارسال دفاع کردم و الان تو فرجه یک ساله هستم. مدارکم رو فرستادم سفارت کانادا که به یه سری دلایل (مشکلات توی سفارت) هنوز ویزا نیومده و من نمیدونم واقعاً باید چه کار کنم...
    چند وقت پیش رفتم راست و حسینی همه چیز رو به وزارت علوم گفتم. آقای پاداشی گفت برو دیفر کن، مدارک دیفرت رو بیار که ما ببریم بررسی کنیم و اگه صلاح دونستیم دوباره بهت اجازه بدیم که نری سربازی. اصلاً هم توضیح نداد که معیارهاشون چیه...
    آیا واقعاً این تنها راه هست؟
    من اگه دیفر کنم، شاید فرداش ویزام بیاد (آخه کارای سفارت که حساب کتاب نداره). اونوقت میشه برم به وزارت علوم بگم که همین ترم بزارن من برم؟!!!
    کلاً گیج شدم، لطفاً راهنمایی کنید دوستان.
    ممنون.
    دوستان عازم، رهسپاران سرزمین کانادا این تاپیک رو ببینید.

دوستان، لطفاً سوالات خودتون را در تاپیک های مربوطه مطرح فرمایید و تا حد ممکن از فرستادن پیام خصوصی خودداری نمایید. متشکرم

Junior Member

سلام
    دوستان من یه مشکلی دارم. من دو تا پذیرش خوب داشتم و چون فاند یکی قطعی نبود اون یکی دیگرو (دانشگاه اول) هم قبول کردم و با استادش هم اکی کردم. ولی وقتی دیدم دومی فاندش بهتره و همه چیزش خوب برای ویزا هم همونو فرستادم. حالا موندم با اون اولی چیکار کنم! استادش هم منتظرمه. چجوری بگم نمیخوام که بد نباشه؟ فعلا ویزا شدم. تا الان همش میگفتم اگه ویزام نیومد و خواستم دوباره بفرستم و شاید یه تصمیم دیگه ای گرفتم! الان که دیگه تقریبا قطعیه و احتمال ریجکتمم نیست دیگه، درسته؟
    این اولی به نمره ی زبانم ایراد گرفت و گفتن یه تافل دیگه بده. میتونم رو این قضیه مانور بدم؟ ممنون میشم دوستانی که تجربه ی مشابهی داشتم راهنماییم کنند.
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arny نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه مشکلی دارم. من دو تا پذیرش خوب داشتم و چون فاند یکی قطعی نبود اون یکی دیگرو (دانشگاه اول) هم قبول کردم و با استادش هم اکی کردم. ولی وقتی دیدم دومی فاندش بهتره و همه چیزش خوب برای ویزا هم همونو فرستادم. حالا موندم با اون اولی چیکار کنم! استادش هم منتظرمه. چجوری بگم نمیخوام که بد نباشه؟ فعلا ویزا شدم. تا الان همش میگفتم اگه ویزام نیومد و خواستم دوباره بفرستم و شاید یه تصمیم دیگه ای گرفتم! الان که دیگه تقریبا قطعیه و احتمال ریجکتمم نیست دیگه، درسته؟
    این اولی به نمره ی زبانم ایراد گرفت و گفتن یه تافل دیگه بده. میتونم رو این قضیه مانور بدم؟ ممنون میشم دوستانی که تجربه ی مشابهی داشتم راهنماییم کنند.
    مرسی
    سلام دوست من.
    به نظرم بهتر بود شما این سوال رو توی فروم مربوطه یا حداقل توی فروم اون کشور مطرح میکردی...
    ولی در مجموع فکر میکنم مشکل خاصی نباشه اگه بهش بگی که به دلایلی نمیتونی بیای (مثلاً دلایل خانوادگی که بیشتر هم ازت نپرسه یا جزییات رو بخواد).
    از نظر اخلاقی بهتره که هر چه سریعتر به استاد بگی که حداقل بی دانشجو نمونه!!!

امیدوارم کمکی کرده باشم.
    موفق باشی
    دوستان عازم، رهسپاران سرزمین کانادا این تاپیک رو ببینید.

دوستان، لطفاً سوالات خودتون را در تاپیک های مربوطه مطرح فرمایید و تا حد ممکن از فرستادن پیام خصوصی خودداری نمایید. متشکرم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashgold2002 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال اساسی برام پیش اومده و شاید درست نباشه که اینجا بپرسم. ولی شاید همین موضوع، دغدغه برخی از دوستان مثل خودم باشه، اینجا مطرح میکنم:

آیا میشه بیش از یک بار دیفر کرد؟
    میدونید چرا؟ فرض کنید یکی برای سپتامبر اقدام کرده و الان هنوز وضعیتش مشخص نشده و دیفر کنه به ژانویه و بعد تا اون موقع به هر دلیلی ویزاش نیاد، اونوقت میتونه دوباره دیفر کنه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    مرسی...
    در کل دیفر کردن بستگی به استاد، رشته و دانشگاهتون داره! بعضی از رشته ها سالی 1 بار پذیرش دارن! یعنی شما مثلا از پاییز امسال باید دیفر کنید برای پاییز سال بعد و شانسی برای زمستون ندارید! بعضی از دانشگاه ها هم تا 2 بار فرصت دیفر رو به متقاضی میدن! بعضی مواقع هم میبینید که دانشگاه اکی هست ولی استاد میگه من برای ترم بعد به شما فاند نمیدم! خلاصه این 3 تا عامل دخیلن!

Junior Member

ظاهرا دانشگاه های کانادا برای MEng راحت تر پذیرش میدن
    من اگه برای MEng پذیرش بگیرم، میتونم اون رو برای پاییز دیفر کنم؟ واسه معافیت زمان لازم دارم
    به نظرتون در این مورد با ادوایزر دانشکده ای که میخوام اپلای کنم مشورت بکنم یا نه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMadayen نمایش پست ها
    ظاهرا دانشگاه های کانادا برای MEng راحت تر پذیرش میدن
    من اگه برای MEng پذیرش بگیرم، میتونم اون رو برای پاییز دیفر کنم؟ واسه معافیت زمان لازم دارم
    به نظرتون در این مورد با ادوایزر دانشکده ای که میخوام اپلای کنم مشورت بکنم یا نه؟
    بله! بهترین راهنما پرسنل دانشگاه مورد نظر هستن! بپرسید که با توجه به اینکه سفارت کانادا خیلی کند پرونده ها رو یررسی میکنه اگه به ترم زمستون نرسم میتونم دیفر کنم!؟ شرایطش چجوریه!؟

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

بچه ها از اونجا که من درخواست نامه دیفر از دانشگاه دادم ولی جواب ندادن ایمیل زدم به استاد. استاد گفت بهم بگو دقیقا چی نیاز داری وبرام ایمیل کن.
    اگه از بچه ها کسی تا حالا نامه دیفر گرفته. میخواستم لطف کنه برای من بفرسته.(پ خ بدین لطفا)

ممنون واقعا

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

بچه ها از اونجا که من درخواست نامه دیفر از دانشگاه دادم ولی جواب ندادن ایمیل زدم به استاد. استاد گفت بهم بگو دقیقا چی نیاز داری وبرام ایمیل کن.
    اگه از بچه ها کسی تا حالا نامه دیفر گرفته. میخواستم لطف کنه برای من بفرسته.

ممنون واقعا