صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: کدام امتحان را زودتر بدهیم؟ GRE یا (TOEFL(IELTS

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کدام امتحان را زودتر بدهیم؟ GRE یا (TOEFL(IELTS

من فکر می کنم آدم اگر از سبک تر شروع کنه و به سنگین تر برسه معقولتره. یعنی اول بهتره بدنت را گرم کنی بعد بری وزنه سنگین بزنی!

خب پس نظر من اینه که اول TOEFL/IELTS و بعد GRE/GMAT.
    اول بنیاد زبانت را قوی کن، بعد برو سراغ یخ سطح بالاتر

البته این را من مستقل از زمان ها و کشورهای ممکن برای دادن آزمون و زمان لازم برای ریپورت و ددلاین دانشگاه ها عرض می کنم (دوستان برای مورد خودشون باید با توجه به همه این عوامل فکر کنند)
    inactive account

من یه بار امتحان تافل دادم یعنی با اصول تافل آشنا بودم ولی نمره خوبی نگرفتم. بعد از اینکه برای gre خوندم احساس کردم چقدر درکم از زبان بهتر شده و اعتماد به نفسم رفت بالا، یه امتحان تافل دیگه دادم و تونستم نمره خوبی بگیرم.

Junior Member honestbud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor: azad un, civil. ms:hydraulic

با سلام خدمت همه دوستان خوب فروم.
    من سال 2009 برای ارشد عمران سوئد اقدام کردم.اما متسفانه نشد.هر چی که راجع به امتحانات زبان و اپلای کردن بلدم رو هم از بچه های همین سایت یاد گرفتم.
    سال 2009 با زبان نسبتا ضعیف خودم با راهنمایی دوستان این سایت شروع کردم به خوندن برای آیلتس و با 4 ماه خوندن تونستم نمره 5.5 رو بگیرم. الان زبانم از اون موقع خیلی بهتر شده و میخوام برای دکترای عمران اقدام کنم.هنوز دقیقا نمیدونم چه کشوری اما احتمال زیاد آمریکا همرا با فاند.
    حالا میخوام بدونم که اول برای جی آر ای بخونم یا برای آیلتس؟ممنون میشم راهمایی کنید.
    باید بگم که مهارت اسپیکینگم خیلی خوب نیست و تنها مهارتیه که از اون سال تا حالا کمتر روش کار کردم
    Every success has been a dream at the beginning

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط anahita_mk11 نمایش پست ها
    من یه بار امتحان تافل دادم یعنی با اصول تافل آشنا بودم ولی نمره خوبی نگرفتم. بعد از اینکه برای gre خوندم احساس کردم چقدر درکم از زبان بهتر شده و اعتماد به نفسم رفت بالا، یه امتحان تافل دیگه دادم و تونستم نمره خوبی بگیرم.
    سوالی که مطرح میشه اینه که آیا اگر این دوست گرامی ابتدا برای اون امتحان تافل نخونده بود (ولو اینکه نمره خوبی نگرفت در اولین امتحان تافل) می تونست به صورت صفر کیلومتر برای GRE شروع به خوندن کنه؟ و چقدر براش این کار دشوارتر می بود؟ ضمن اینکه مشخص نیست ایشان آیا نمره خوبی در GRE هم گرفتند؟
    به هر حال بر اساس تجربه ایشان میشه اینطور نسخه ای پیچید: اول برای تافل بخونید، بعد نمره خوبی در امتحان نگیرید؛ بعد برای GRE بخونید؛ (فارغ از اینکه چه نمره GRE گرفتید) یکبار دیگه امتحان تافل بدهید، که چون اعتماد به نفس شما و درک شما از زبان بهتر شده، نمره بهتری خواهید گرفت.
    اما روش ایشان هم به هر حال اینطور بوده که اول برای تافل خوندند و بعد برای GRE. گر چه دوبار امتحان تافل دادند. شاید بهتر باشه دوستان اول برای تافل بخونند، بعد برای GRE و سپس اول در امتحان GRE شرکت کنند و وقتی به مصاف این غول بزرگ رفتند، دست و پنجه نرم کردن با غول بچه ای مثل تافل خیلی ساده تر براشون خواهد بود و لذا سپس در امتحان تافل شرکت کنند.
    inactive account

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

سلام خدمت دوستان عزیز
    و تشکر بابت کمکی به دوستان میکنید

سوال من: واقعا نمیدونم اول باید امتحان GRE رو بدم یا TOEFL ؟؟

# ددلاین من برای ارائه نمرات GRE و TOEFL حدودا اواخر مارس 2016 (هفته اول فروردین 95 ) خواهد بود.

** نمرات مد نظر من در GRE :

Q:165 -- V:155 -- W:3.5 (حداقل 320)

** نمرات مد نظر من در TOEFL :

S:21 -- L:25 -- W:27 -- R:27 (حدودا 100)

** در حال خواندن کتابهای 504 و 1100 هستم.

** نمره gre خیلی برام مهم تر است.

** نمره TOEFL انعطاف پذیر است و در صورت عدم کسب نمراتی که در بالا اشاره شد مشکلی وجود نخواهد داشت.

## دو حالت وجود دارد :

حالت اول : اول TOEFL بعد GRE :

تاریخ های مد نظر من در این حالت:

TOEFL : اوایل اکتبر 2015 ( 10 تا 20 مهر 94)

GRE : اواسط مارس 2016 (20 تا 29 اسفند 94)

حالت دوم : اول GRE بعد TOEFL :

GRE : اواخر ژانویه 2016 (1 تا 10 بهمن 94 )

TOEFL : اواسط مارس 2016 (20 تا 29 اسفند 94)

پیشنهاد شما برای انتخاب ترتیب و همچنین زمانهای مناسب آزمونها چیه ؟؟

مطمئنا پاسخگویی شما خیلی در تصمیم گیری و آینده من تاثیر خواهد داشت . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

سپاسگذارم

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان GRE

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm2010 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    و تشکر بابت کمکی به دوستان میکنید

سوال من: واقعا نمیدونم اول باید امتحان GRE رو بدم یا TOEFL ؟؟

# ددلاین من برای ارائه نمرات GRE و TOEFL حدودا اواخر مارس 2016 (هفته اول فروردین 95 ) خواهد بود.

** نمرات مد نظر من در GRE :

Q:165 -- V:155 -- W:3.5 (حداقل 320)

** نمرات مد نظر من در TOEFL :

S:21 -- L:25 -- W:27 -- R:27 (حدودا 100)

** در حال خواندن کتابهای 504 و 1100 هستم.

** نمره gre خیلی برام مهم تر است.

** نمره TOEFL انعطاف پذیر است و در صورت عدم کسب نمراتی که در بالا اشاره شد مشکلی وجود نخواهد داشت.

## دو حالت وجود دارد :

حالت اول : اول TOEFL بعد GRE :

TOEFL : اوایل اکتبر 2015 ( 10 تا 20 مهر 94)

GRE : اواسط مارس 2016 (20 تا 29 اسفند 94)

حالت دوم : اول GRE بعد TOEFL :

GRE : اواخر ژانویه 2016 (1 تا 10 بهمن 94 )

TOEFL : اواسط مارس 2016 (20 تا 29 اسفند 94)

پیشنهاد شما برای انتخاب ترتیب و همچنین زمانهای مناسب آزمونها چیه ؟؟

مطمئنا پاسخگویی شما خیلی در تصمیم گیری و آینده من تاثیر خواهد داشت . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

سپاسگذارم
    سلام دوست عزیز

بهتر بود کمی در مورد سطح زبانتون و نمره تخمینی خودتون در حال حاضر کمی شفاف سازی میکردید تا بهتر بشه نظر داد. اما به طور کلی زمان بندی اول شما معقول تر به نظر میرسه. مسلما دادن تافل قبل از GRE بسیار منطقی تر هست چون به مراتب امتحان ساده تری هست و همچنین از گفته هاتون پیداست که انعطاف بیشتری از لحاظ نمره براتون خواهد داشت از طرف دیگه بعد از امتحان تافل به حد قابل توجهی به فرم امتحانات ets انس خواهید گرفت و از غریب بودن امتحان GRE کاسته میشه. اگر همین الان دانش زبانتون در حد 90 تافل هست به راحتی با بیش دو ماه و نیم باقی مونده تا امتحان تافل و سرمایه گذاری روی تی.پی.او ها میتونید به حدود 100 برسید. تنها پیشنهادی که براتون دارم اینه که GRE رو به جای اواخر اسفند اوایلش بدید تا اگر خدای نکرده نیاز به retake بود زمان رو به کلی از دست نداده باشید. اگر وقت آزاد به اندازه کافی دارید با 4 ماه فاصله زمانی بین تافل و GRE با یک برنامه ریزی صحیح نتیجه دلخواه رو به دست خواهید آورد. در زمان آماده شدن برای تافل نیم نگاهی به منابع GRE هم داشته باشید اما تمرکز اصلی رو روی تافل بذارید.
    این صرفا نظر شخصی من با توجه به تجربیاتم بود و در قالب پیشنهاد عرض کردم.

براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

اولا که واقعا توصیه می کنم اول خودتون رو برای تافل و یا آیلتس آماده کنید، این کار به دو دلیل خیلی بهتر هست
    1-سطح آزمون تافل به نسبت GRE پایین تر هست و امکان اشنایی و کسب نمره بالا مسیرتر
    2-تا شما زمنیه مناسبی از زبان در حد تافل نداشته باشید شروع مبنای GRE برای شما سخت تر خواهد بود و به نسبت پیشرفت کند تر.
    3-GRE ازمونی هست که شما بیشتر نیاز دارید انگلیسی به انگلیسی باهاش تمرین و ممارست داشته باشید اما تافل رو میشه با پایه فارسی شروع کرد
    4-دامنه واژه هایی که برای تافل خصوصا در مبنای 1100 بکار میره کمک کار خیلی خوبیه برای تند تر شدن تو GRE
    5-منابع مطالعاتی برای GRE به فارسی واقعا به درد مطالعه نمی خورن و شما نیاز دارید که مبنای درستی از انگلیسی در سطح تافل داشته باشید تا بتونید منابع اصلی انگلیسی رو بخونید برای GRE
    too much busy...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biosysem engineering

سلام
    دوستان من ازمون تافل دادم و 83 شدم
    ولی نیاز به بالای 90 دارم
    از طرفی جی ار ای واسه 28 دسامبر رجیستر کردم
    به نظرتون هر دو را باهم بخونم و حدودای 20 دسامبر باز تافل بدم بهتره یااا اینکه الان که یک ماه وقت دارم واسه جی ار ای کامل وقت رو اختصاص بدم به جی ار ای و نهایت دو هفته بعدش تافل رو روباره ازمون بدم؟
    ددلاین های ژانویه برام مهم هست ولی ازون مهمتر نمره این دو ازمونه
    ینی حاضرم ددلاینای ژانویه رو بی خیال شم ولی نمره خوبی توی این دو ازمون بگیرم
    مخضوضا جی ار ای

Junior Member

من یه سوالی داشتم ، میخواستم بدونم من اگه بخوام برای ارشد پذیرش بگیرم مثلا چهار سال دیگه ، اگر الان امتحان بدم و نمره شو بگیرم تا چهارسال دیگه اعتبار داره ؟
    اگر هم سوالم نا به جاست ببخشید چون خیلی گشتم این تاپیک به نظرم متناسب با سوالم بود

نقل قول نوشته اصلی توسط ophio نمایش پست ها
    من یه سوالی داشتم ، میخواستم بدونم من اگه بخوام برای ارشد پذیرش بگیرم مثلا چهار سال دیگه ، اگر الان امتحان بدم و نمره شو بگیرم تا چهارسال دیگه اعتبار داره ؟
    اگر هم سوالم نا به جاست ببخشید چون خیلی گشتم این تاپیک به نظرم متناسب با سوالم بود
    سلام،
    نمره‌ی TOEFL دارای دو سال اعتبار و نمره‌ی GRE دارای پنج سال اعتبار می‌باشد.
    موفق باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین