صفحه 108 از 119 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1186

موضوع: هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

سلام
    میخواستم بپرسم میشه در شفیلد کار فنی راحت پیدا کرد یا نه؟
    چون من پذیرش دکترا بدون فاند دارم و اومیدم به کار تمام وقت همسرم در شفیلد میتونه باشه.ایشون مهندس سخت افزارن.
    ممنونم میشم از شرایط کار تو شفیلد اطلاعاتی بدید
    ممنون

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط zahradarivandi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اینطور که من شنیدم هزینه زندگی حاشیه لندن خیلی کمتر از خود لندن هستش و میشه با قطار و مترو روزانه به دانشگاه مراجعه کرد.
    میتونید در مورد اینکه حاشیه لندن چه جاهایی میشه دنبال اتاق/استودیو بود که هزینه کمتر و زمان نه چندان زیادی برای رفت و امد داشته باشه و البته برای یه خانم تنها امنیت کافی هم داشته باشه راهنمایی کنید؟ چون واقعا ایده ای در مورد حداقل هزینه به این شکل ندارم و دارم سعی می کنم بفهمم میتونم با هزینه شخصی لندن رو در نظر بگیرم یا نه.
    دانشگاه university of westminster هستش محدوده 309 Regent St, Marylebone هم ادرسشه.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

من در حاشیه لندن زندگی کردم (Uxbridge) و باید بگویم که خیلی راحت و بی دردسر و اتفاقا راحت تر از زندگی در Central بود. هم از نظر هزینه، هم دسترسی و هم شلوغی.

برای زندگی در محدوده ذکر شده اولا از Spareroom.co.uk استفاده کنید. با متروهای Central، Jubilee، Northern و Piccadilly میتوانید به این دانشگاه دسترسی داشته باشید. اگر در اطراف Baker street یا Paddington و یا Sussex Gardens بخواهید اتاق اجاره کنید (که خیلی نزدیک دانشگاهتان هستند) باید بدانید که اجاره اتاق در این مناطق طبیعتا بالاست. در غیر این صورت در «حاشیه لندن» و مناطقی نظیر Norholt، Uxbridge, Hayes, Harlington, Ickenham, Ruislip هم میتوانید اتاق های تک نفره 500 پوندی اجاره کنید و البته با خط Piccadilly و Metropolitan روزانه «یک ساعت» مترو سواری کنید تا به محل کارتان برسید.

در نظر بگیرید که هزینه ورود به مترو عمدتا 1.50 پوند است و شما روزانه حداقل دوبار باید مترو سوار شوید یعنی (3 پوند در روز و حدود 90 پوند در ماه)
    اگر اتاقی در مرکز و نزدیک دانشگاهتان پبدا کردید که هزینه هایتان تقریبا «برابر» باشند، در همان حوالی اتاق بگیرید. در نظر داشته باشید که محدوده Mayfair, Sussex Gardens , Paddington محله اعراب و محله «هتل» ها و« مسافرخانه» ها و آخر هفته ها مملو از مسافر است. برای پیدا کردن محصولات غذایی «حلال» و «خاورمیانه ای» یا «آفریقایی» در این مناطق به مشکلی بر نخواهید خورد، اما آخر هفته ها این منطقه «شلوغ و پر تردد» است.

در مورد امنیت هم باید عرض کنم که «لندن» یکی از امن ترین شهرها برای زندگی است و با وجود هزاران CCTV همه جای شهر در کنترل و اختیار اسکاتلندیارد و پلیس بریتانیاست. از نظر اخلاقی و فرهنگی هم انگلیس جزو جوامع فمینیست است که در آن شهادت و حق خانم ها بیشتر و مؤثرتر از آقایان است و حتی در مواردی «زن بودن» یک مزیت محسوب می شود. (در ارزیابی، یافتن خانه ها یا شغل)

امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.
    موفق باشید.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

Lightbulb پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

مرسی از توضیحاتتون
    خیلی عالی بود
    فقط اینکه در مورد محله ها، محله هایی که انگلیسی نشینه و کمتر از مهاجرین هستن گرون ترن؟ میتونید در مورد اونا هم راهنمایی کنید؟ چون من شخصا ترجیح میدم تو محیط مهاجرنشین نباشم، یا حداقل جایی که به طور خاص بشه گفت مهاجرینش زیادن یا اینکه دین خاصی تو محله حاکم باشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirfar نمایش پست ها
    من در حاشیه لندن زندگی کردم (Uxbridge) و باید بگویم که خیلی راحت و بی دردسر و اتفاقا راحت تر از زندگی در Central بود. هم از نظر هزینه، هم دسترسی و هم شلوغی.

برای زندگی در محدوده ذکر شده اولا از Spareroom.co.uk استفاده کنید. با متروهای Central، Jubilee، Northern و Piccadilly میتوانید به این دانشگاه دسترسی داشته باشید. اگر در اطراف Baker street یا Paddington و یا Sussex Gardens بخواهید اتاق اجاره کنید (که خیلی نزدیک دانشگاهتان هستند) باید بدانید که اجاره اتاق در این مناطق طبیعتا بالاست. در غیر این صورت در «حاشیه لندن» و مناطقی نظیر Norholt، Uxbridge, Hayes, Harlington, Ickenham, Ruislip هم میتوانید اتاق های تک نفره 500 پوندی اجاره کنید و البته با خط Piccadilly و Metropolitan روزانه «یک ساعت» مترو سواری کنید تا به محل کارتان برسید.

در نظر بگیرید که هزینه ورود به مترو عمدتا 1.50 پوند است و شما روزانه حداقل دوبار باید مترو سوار شوید یعنی (3 پوند در روز و حدود 90 پوند در ماه)
    اگر اتاقی در مرکز و نزدیک دانشگاهتان پبدا کردید که هزینه هایتان تقریبا «برابر» باشند، در همان حوالی اتاق بگیرید. در نظر داشته باشید که محدوده Mayfair, Sussex Gardens , Paddington محله اعراب و محله «هتل» ها و« مسافرخانه» ها و آخر هفته ها مملو از مسافر است. برای پیدا کردن محصولات غذایی «حلال» و «خاورمیانه ای» یا «آفریقایی» در این مناطق به مشکلی بر نخواهید خورد، اما آخر هفته ها این منطقه «شلوغ و پر تردد» است.

در مورد امنیت هم باید عرض کنم که «لندن» یکی از امن ترین شهرها برای زندگی است و با وجود هزاران CCTV همه جای شهر در کنترل و اختیار اسکاتلندیارد و پلیس بریتانیاست. از نظر اخلاقی و فرهنگی هم انگلیس جزو جوامع فمینیست است که در آن شهادت و حق خانم ها بیشتر و مؤثرتر از آقایان است و حتی در مواردی «زن بودن» یک مزیت محسوب می شود. (در ارزیابی، یافتن خانه ها یا شغل)

امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhalmoradi نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بپرسم میشه در شفیلد کار فنی راحت پیدا کرد یا نه؟
    چون من پذیرش دکترا بدون فاند دارم و اومیدم به کار تمام وقت همسرم در شفیلد میتونه باشه.ایشون مهندس سخت افزارن.
    ممنونم میشم از شرایط کار تو شفیلد اطلاعاتی بدید
    ممنون
    جوابی که در پیام خصوصی به شما دادم رو اینجا میذارم. شاید به در کس دیگه هم بخوره. هر چند هنوزم معتقدم تجربه من در اینباره کامل نیست و ممکنه واقعیت با چیزی که من دیدم متفاوت باشه.

٬٬تبریک میگم بابت پذیرش. والا شاید من نتونم درست درباره کار پیدا کردن راهنماییتون کنم. چون خودم تجربه آنچنانی ندارم. فقط دیده ها و شنیده هام رو میگم. بهتر هست از منابع دیگه هم کسب اطلاع کنید.
    شفیلد شهر صنعتی هست و بیزینس توش زیاده. به صورت تاریخی اکثر کارخونه های صنعتی انگلیس مرتبط با صنایع فولاد و استیل توی شفیلد بودند. ولی کار پیدا کردن برای یه خارجی موضوع دیگه ای هست. اولن احتیاج به زبان قوی و امکان برقراری ارتباط قوی هست. و ثانیا یه خورده ارتباط محوره. تا کسی شما رو نشناسه یا اینکه کسی که شما رو میشناسه به جایی معرفیتون نکنه خیلی سخت میشه وارد جایی شد. البته نمیگم که نا امید بشید ولی باید واقع بینانه بهش نگاه کنید. اینکه بگید مثلا من فقط خرج یه ماه زندگیم رو پول دارم و مابقیش رو میام از کار کردن اونحا در میارم و کیفیت کارم هم مثه ایران خواهد بود، نه این اشتباهه. کار پیدا کردن خیلی شانسیه و به عوامل زیادی بستگی داره. یکی از دوستان من برای مستر ۱ ساله اینجا بود و خب خانومش اجازه کار تمام وقت داشت ولی توی اون یک سال نتونست کاری پیدا کنه. یکی دیگه از دوستان، شوهرش وسط های درس ایشون اومد اینجا. فوق لیسانس مکانیک بود. خانومش روابط خیلی قوی تو دانشگاه داشت. و ۱-۲ ماه براش کار بدون حقوق پیش یکی از استادا پیدا کرد که فقط وارد سیستم بشه. بعدش هم یه پروژه ۹ ماهه باز شد و این به عنوان کمک محقق رفت توی اون پروژه و کار کرد. ولی الان ۲ ماهه که پروژه تموم شده و بیکاره.
    برای زندگی معمولی متاهلی دو نفره توی شفیلد حدود ماهی ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ پوند در نظر بگیرید و شهریه دانشگاه هم که جداست. اگه بتونید کار پیدا کنید، این هزینه زندگی پوشش داده میشه ولی مهم اینه که بتونید کار پیدا کنید. خودتون هم اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته دارید که بسته به استاد و دانشگاه ممکنه بتونید کلاس یا TA بگیرید. که پولش خوبه. ولی اونم شانسیه. به هر حال همه اینا رو میگم که چشمتون باز باشه که شرایط چطوره.
    من این سایت رو میشناسم http://www.jobs.ac.uk/ که می تونید توش برای کارهای مختلف سرچ کنید. یه نگاه بندازید ببینید می تونید شغلی متناسب با تخصص همسرتون پیدا کنید. اونوقت یه خورده اوضاع روشن تر میشه براتون که چی به چیه.
    برای پیدا کردن فاند نا امید نشید. تلاشتون رو ادامه بدید. به رنک دانشگاه هم توجه نکید. هر جا که پول بدهند خوبه.
    موفق باشید.
    ٬٬
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zahradarivandi نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتتون
    خیلی عالی بود
    فقط اینکه در مورد محله ها، محله هایی که انگلیسی نشینه و کمتر از مهاجرین هستن گرون ترن؟ میتونید در مورد اونا هم راهنمایی کنید؟ چون من شخصا ترجیح میدم تو محیط مهاجرنشین نباشم، یا حداقل جایی که به طور خاص بشه گفت مهاجرینش زیادن یا اینکه دین خاصی تو محله حاکم باشه...
    نه معمولا تفاوت خاصی ندارند. اجاره بها و هزینه ها بر اساس تعرفه ها و هم چنین نزدیکی و دوری به ایستگاه مترو و هزار شاخص دیگر تعیین می گردد. در ضمن تقریبا محله ای وجود ندارد که در آن همه افراد «بریتیش» باشند. عمدتا لندن یکی از بزرگترین مراکز چندفرهنگی جهان به شمار می رود.

مهاجرین و محله های مهاجر نشین که البته تقریبا در همه جای لندن وجود دارند، هیچ نگرانی نباید برایتان ایجاد کنند. جامعه بریتانیا کاملا بر اساس Equality & Difference بنا شده است؛ یعنی هیچ تفاوت خاصی از نظر حقوقی بین شما، مهاجرین و افراد بریتیش نیست. هر چند در بعضی مواقع بریتانیایی ها هموطنان خود را به شما ترجیح میدهند. اما همه شما ملزم به پرداخت مالیات یکسان هستید، از نظر حقوقی در برابر قانون یکسان هستید و شما و سایر مهاجرین و بریتانیایی ها به طور یکسان از خدمات شهری و درمانی بهره مند خواهید گشت. پیشنهاد من این است که «حساسیت» به خرج ندهید.

بریتانیا کشوری سکولار دموکراتیک است. به این معنی که مذهب یک عنصر بسیار شخصی است و هیچ کسی حق ندارد مذهب را مبنای ارائه خدمات یا قضاوت قرار دهد یا بر اساس داشتن مذهبی خاص امتیازی خاص برای کسی قائل شود. در محله Waterloo آکسبریج که من در آن ساکن بودم، کلیسای کاتولیک، کلسیای پروتستان، مسجد اهل سنت، کنیسه یهودیان، کلیسای باپتیست ها، کلیسای اوانجلیست ها و هم چنین کلیسای مورمون ها وجود داشت. همه این مراکز در فاصله 1 مایلی هم دیگر قرار داشتند و هرگز هیچ مزاحمت و اجباری برای هیچ کسی ایجاد نکردند. بر عکس همه آن ها سعی داشتند روی جنبه های «انسان دوستانه شان» تأکید کنند و خیریه ها و مراسمی راه می انداختند تا به دیگران کمک کنند یا برای کودکان سرطانی و افراد بیمار مبالغی جمع آوری کنند. همه این فعالیت ها اساسا داوطلبانه است و هیچ کسی هرگز ملزم به پرداخت هیچ چیزی نیست؛ همسایه دیوار به دیوار ما به طور کامل تزئینات هالووین داشت و ما تقریبا هیچ تزئیناتی نداشتیم. هیچ کسی برای گرفتن آبنبات مزاحم ما نشد. خانه ما همگی مهاجر و از کشورهای رومانی، لهستان، آفریقای جنوبی و نیجریه بودند و من هرگز هیچ مشکلی در ارتباط و زندگی با آن ها نداشته ام و نه هیچ مشکلی با همسایه دیوار به دیوارمان که هفت نسل آن ها بریتیش بودند.

پیشنهاد من باز هم این است که «حساسیت» به خرج ندهید. بریتانیا کشوری کاملا آزاد است و هرگز شما را بر اساس رنگ پوست و مذهب و نژآد و ... قضاوت نمی کند. مبنای مقایسه و قضاوت فقط عملکرد و attitude انسان هاست و نه چیز دیگری.

موفق باشید.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

سلام. هزینه یک زندگی متوسط در بیرمنگام چطوری هست؟ و با چه مقدار میشه یک زندگی متوسط داشت (هزینه منزل، غذا، رفت و امد، ...)

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام. هزینه یک زندگی متوسط در بیرمنگام چطوری هست؟ و با چه مقدار میشه یک زندگی متوسط داشت (هزینه منزل، غذا، رفت و امد، ...)
    برای جویا شدن از قیمت منزل و اجاره خانه ها در بریتانیا، (همان طوری که در صفحات قبلی چندین بار توضیح داده شده است) از سایت زیر استفاده کنید. (من برای شما بیرمنگام را هم جستجو کرده ام!)

http://www.spareroom.co.uk/flatshare..._id=412966324&

متوسطی در انگلیس بستگی به خود شما دارد. با 1000 پوند هم میتوان زندگی کرد، با 3000 پوند هم، با 700 پوند هم. (من در لندن با 700 پوند در ماه زندگی کردم)

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirfar نمایش پست ها
    برای جویا شدن از قیمت منزل و اجاره خانه ها در بریتانیا، (همان طوری که در صفحات قبلی چندین بار توضیح داده شده است) از سایت زیر استفاده کنید. (من برای شما بیرمنگام را هم جستجو کرده ام!)

http://www.spareroom.co.uk/flatshare..._id=412966324&

متوسطی در انگلیس بستگی به خود شما دارد. با 1000 پوند هم میتوان زندگی کرد، با 3000 پوند هم، با 700 پوند هم. (من در لندن با 700 پوند در ماه زندگی کردم)

موفق باشید.
    اخه قضیه اینجاست که من با یه استاد مکاتبه داشتم سر یک پوزیشن. از رزومه من خوشش اومده فقط میگه فاند اون پوزیشن UK & EU only هست. تو اپلای کن بعد برات از فاند های متفرقه میگیرم. حالا میخواستم بدونم این فاند متفرقه ای که میگه تو چه حدودی باید باشه برای یک زندگی متوسط دانشجویی (نه خیلی ولخرجانه نه طوری که خیلی سخت بگذره)
    این pcm یهنی چی؟ per month هست؟
    شما الان در لندن هزینه کرایه خونتون چقدر هست؟ کرایه خونه ها بر حسب متراژ هست؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    اخه قضیه اینجاست که من با یه استاد مکاتبه داشتم سر یک پوزیشن. از رزومه من خوشش اومده فقط میگه فاند اون پوزیشن UK & EU only هست. تو اپلای کن بعد برات از فاند های متفرقه میگیرم. حالا میخواستم بدونم این فاند متفرقه ای که میگه تو چه حدودی باید باشه برای یک زندگی متوسط دانشجویی (نه خیلی ولخرجانه نه طوری که خیلی سخت بگذره)
    این pcm یهنی چی؟ per month هست؟
    شما الان در لندن هزینه کرایه خونتون چقدر هست؟ کرایه خونه ها بر حسب متراژ هست؟

من در لندن بودم. البته در حاشیه لندن. الان در ایران ساکنم. pcm اجاره برای یک ماه و pcw اجاره یک هفته است. میزان اجاره با توجه به شاخص هایی نظیر منطقه و تراکم و قوانین شهرداری لندن محاسبه می شود و ومعمولا اجاره اتاق های Double از اتاق های تک نفری بیشتر است.
    اما در مورد فاند. اگر قرار باشد به شما فاند ندهند، شما علاوه بر هزینه های زندگی (متوسط 1000 پوند در ماه) بسته به دانشگاه و گروه آموزشی نیازمند پرداخت Tuition Fee هم در سیستم دانشگاهی انگلیس هستید که رقم قابل توجهی می شود (از حدود 15 هزار پوند در سال تا 36 هزار و بالاتر بسته به دانشگاه). این موضوع می تواند در زمان گرفتن ویزا و قانع کردن افسر ویزا مبنی بر توانایی مالی شما در پرداخت این هزینه دردسرساز شود. (اگر شما را self-funded بپذیرند.) در این صورت در حداقلی ترین شرایط نیازمند حدود 12 هزار پوند در سال فقط برای زندگی خواهید بود. (میزان مالیات self-funded ها و همچنین میزان Insurance آن ها را نمی دانم ولی قطعا هزینه های خاص خودش را خواهد داشت؛ از HM Revenue جستجو کنید.)

فاند باید ضمن پوشش Tuition Fee بخشی از هزینه های زندگی شما را هم پوشش بدهد.

موفق باشید.

سلام دوستان عزیز. من برای بورسیه chevening دعوت به مصاحبه شدم. هنوز مصاحبه ندادم ولی شاید قبول شم و chevening میتونه 18000 پوند از شهریه منو بده (fee cap = 18000) .دوره یک ساله مستر هستش. بیشتر از 18000 تا رو یا خودم باید بدم یا از stipend ماهیانه ام که بین 900 تا 1000 پوند هست. (بستگی به شهر داره) . مثلا من بنا به سه انتخابم یا باید برم Leeds یا Sheffield و یا لندن واسه دانشگاه UCL.
    • این بورسیه اینطوری مخازج رو کاور میکنه:
    • (Payment of tuition fees (see point in relation to fee caps)
    • Economy travel to and from your country of residence by an approved route for you only
    • An arrival allowance
    • The cost of an entry clearance (visa) application for you only
    • A departure allowance
    • A contribution of up to £75 for TB testing, where this is required
    • A travel top up allowance
    • A monthly personal living allowance (stipend) to cover accommodation and living expenses

من دو تا سوال دارم :
    1- میشه بگید هزینه زندگی در این سه شهر ماهی چقدر واسه یه فرد مجرد هستش؟ (با فرض اینکه خودم مخارجم رو کنترل کنم و صرفه جویی کنم) آیا من میتونم stipend رو ذخیره کنم که اگه یهو 2000 تا از شهریه ام رو اونا کاور نکردن خودم بدم؟
    2- اگه نمیشه ذخیره کرد، من چه نوع کار پارت تایمی رو میتونم انجام بدم و دستمزد کارهای پارت تایم چقدره. ( زبان انگلیسی و مهارت ارتباطیم هم خیلی قوی هست و مشکلی کلا ندارم.)
    متشکرم دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)