صفحه 109 از 119 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1186

موضوع: هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Brainy نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. من برای بورسیه chevening دعوت به مصاحبه شدم. هنوز مصاحبه ندادم ولی شاید قبول شم و chevening میتونه 18000 پوند از شهریه منو بده (fee cap = 18000) .دوره یک ساله مستر هستش. بیشتر از 18000 تا رو یا خودم باید بدم یا از stipend ماهیانه ام که بین 900 تا 1000 پوند هست. (بستگی به شهر داره) . مثلا من بنا به سه انتخابم یا باید برم Leeds یا Sheffield و یا لندن واسه دانشگاه UCL.
    • این بورسیه اینطوری مخازج رو کاور میکنه:
    • (Payment of tuition fees (see point in relation to fee caps)
    • Economy travel to and from your country of residence by an approved route for you only
    • An arrival allowance
    • The cost of an entry clearance (visa) application for you only
    • A departure allowance
    • A contribution of up to £75 for TB testing, where this is required
    • A travel top up allowance
    • A monthly personal living allowance (stipend) to cover accommodation and living expenses

من دو تا سوال دارم :
    1- میشه بگید هزینه زندگی در این سه شهر ماهی چقدر واسه یه فرد مجرد هستش؟ (با فرض اینکه خودم مخارجم رو کنترل کنم و صرفه جویی کنم) آیا من میتونم stipend رو ذخیره کنم که اگه یهو 2000 تا از شهریه ام رو اونا کاور نکردن خودم بدم؟
    2- اگه نمیشه ذخیره کرد، من چه نوع کار پارت تایمی رو میتونم انجام بدم و دستمزد کارهای پارت تایم چقدره. ( زبان انگلیسی و مهارت ارتباطیم هم خیلی قوی هست و مشکلی کلا ندارم.)
    متشکرم دوستان
    میزان هزینه هاتون خیلی به خودتون بستگی داره و جایی که برای محل زندگی در نظر میگیرید. بخش بزرگ خرجتون برای اجاره محل زندگی هست که اگر یه اتاق از یه خانه چند اتاقه رو بگیرید خب خیلی کمتر براتون درمیاد. در بهترین حالت یه اتاق از یه خانه دو خوابه هم از نظر هزینه معقول تره هم از نظر راحتی.
    من چون در لیدز زندگی میکنم در مورد این شهر اطلاعات میدم بهتون، تو لیدز برای خونه از ماهی 250 ( یه اتاق در خونه چند خوابه) تا 800 پوند (یه خانه تک خوابه یا دو خوابه تک نفره) ممکنه بپردازید، ماهی تا حدود صد پوند هم هزینه اینترنت و آب و برق و گاز در نظر بگیرید و اگر خودتون آشپزی کنیدو صرفه جو باشید 200 پوند (یا 300) برای خورد و خوراک. یعنی ماهی 600 تا هزینه های اولیه و حیاطی زندگیتونه. شفیلد نبودم ولی حدس میزنم که در همین مایه ها باشه مخارجش. لندن ولی هزینه ها مخصوصا اجاره خونه بسیار گرون تر هست و اجاره یک اتاق احتمالا از 600 پوند شروع بشه (با توجه به حرف هایی که دوستان در پست های قبلی زدند). به اینها اضافه کنید خرج رفت و آمد در شهر (لیدز و سفلید کوچک هستند و اگر خونه نزدیک دانشگاه داشته باشید میتونید پیاده رفت و آمد کنید و یا نهایت با دوچرخه) و خرج های اضافی زندگی در شهر بزرگ رو.
    در مورد کار پارت تایم، کارهای زیادی هست از استار باکس و پیتزا فروشی و سوپر مارکت ها گرفته تا مثلا مراقب امتحان بودن در دانشگاه و غیره. ولی کلا دوره مستر تو انگلیس خیلی فشرده هست و بهتره رو کار کردن خیلی حساب نکنید. البته اگه بتونید که عالیه و کمک خزج (یا پس انداز) میشه.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sums

سلام به همه
    دوستان برنامه من این هستش که برای رشته پرستاری در مقطع لیسانس برای انگلیس اقدام کنم تا در نهایت بتونم با توجه به حدسی که میزنم در این رشته راحت تر از رشته های دیگه بعد از پایان تحصیلاتم کار پیدا کنم و در نهایت وارد روند اقامت بشم. آیا این فکرم درسته؟ دلیل انتخاب انگلستان این هست که زبان لیسانس انگلیسی هست و من ielts 7 دارم و اینکه شوهرم اونجا میتونن تمام وقت کار کنن. در ضمن من کاردانی تکنسین اتاق عمل دارم و مطمئن هستم میتونم اونجا بعد از پایان لیسانس طوری کار کنم که نظرشون رو جلب کنم
    ممنون میشم کسانی که انگلیس تشریف دارن منو راهنمایی کنن. هدف نهایی ما اقامت هست. آیا با رشته پرستاری امید بیشتری برای پیدا کردن کار هست؟ با توجه به هزینه ای که قراره پرداخت کنیم آیا سرمایه گذاری خوبی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس روانشناسی بالینی

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در انگلستان

قیمت و هزینه خوراک و غذا در انگلستان :

یکی از مهم ترین مسائل پیرامون هزینه زندگی در انگلستان اطلاع از قیمت های مواد خوراکی و غذایی است، ریز هزینه ها به شرح زیر می باشند:هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان انگلستان به طور میانگین ۱۴ پوند و ۹۹ سنتهزینه یک وعده خوراک برای دو نفر در یک رستوران معمولی انگلستان به طور میانگین۵۰ پوندهزینه یک مک دونالد در انگلستان به طور میانگین ۵ پوندهزینه یک فنجان کاپوچینو در انگلستان به طور میانگین ۲ پوند و ۷۵ سنتهزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه در انگلستان به طور میانگین۱ پوند و ۱۵ سنتقیمت یک بطری آب در انگلستان به طور میانگین۰.۹۴ پوندهزینه یک لیتر شیر در انگلستان به طور میانگین ۰.۹۲ پوندهزینه یک قرص نان در انگلستان به طور میانگین ۰.۹۶ پوندهزینه یک کیلو برنج در انگلستان به طور میانگین ۱.۵۳ پوندقیمت یک شانه تخم مرغ (۱۲ عدد) ۲.۲۴ پوندهزینه یک کیلو پنیر محلی ۶.۴۹ پوندهزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ ۷.۰۳ پوندقیمت یک کیلو گوشت ران مرغ ۱۰.۳۴ پوندهزینه یک کیلو سیب ۱.۸۷ پوندهزینه یک کیلو موز ۱.۰۸ پوندهزینه یک کیلو پرتقال ۱.۹۴ پوندقیمت یک گوجه ۱.۸۲ پوندهزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۷ پوندهزینه یک کیلو پیاز ۱.۰۲ پوند
    قیمت و هزینه حمل و نقل در انگلستان

هزینه بلیط مترو در انگلستان ۲.۵۰ پوندهزینه تاکسی تا یک کیلومتر در انگلستان ۲.۳۰ پوندقیمت تاکسی تا یک ساعت انتظار ۴۰.۰۰ پوندهزینه آب، برق، گاز و … برای یک آپارتمان ۸۵ متری در انگلستان ۱۴۲.۸۹ پوندهزینه ماهانه اینترنت در انگلستان ۲۲.۶۱ پوندهزینه یک شلوار جین ۶۱.۸۳ پوندقیمت یک ست لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای ۳۲.۵۱ پوندهزینه یک جفت کفش نایک۶۱.۷۴ پوندهزینه یک جفت کفش چرم ۷۲.۷۹ پوند
    قیمت و هزینه اجاره خانه در انگلستان :

سوالی که اکثر افراد در زمینه هزینه زندگی در انگلستان میپرسند در زمینه هزینه خرید خانه یا اجاره ملک در انگلستان می باشد.هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در انگلستان به طور میانگین 730.15 پوندهزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر در انگلستان به طور میانگین 602.46 پوندهزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر در انگلستان به طور میانگین 1.199 پوندهزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در بیرون از شهر در انگلستان به طور میانگین 943.79 پوندهزینه هر متر مربع برای خرید منزل در مرکز شهر 3.581 پوندقیمت یا هزینه هر متر مربع برای خرید منزل در بیرون شهر 2.855 پوند
    هزینه بلیط انگلستان

هزینه بلیط مربوط به هزینه زندگی در انگلستان نمی باشد ولی به توجه به سوالات افراد، سعی نموده ایم میانگین قیمت ها را در این قسمت ارائه دهیم، البته این قیمت ها ممکن است در فصول مختلف متغیر باشد.قیمت بلیط هوایپما انگلستانATLAS JET 1,422,382 TOMANPEG ASUS 1,732,335 TOMANTURKISH AIRLINE 2,439,195 TOMANLUFTHANSA 2,568,678 TOMAN

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer vision, Sharif Uiversity of Technology

سلام دوستان
    من یک سوال مهم داشتم که نیاز به راهنمایی شما عزیزان است

من از دانشگاه QMUL برای دکترا پذیرش دارم که میزان 16500 پوند در سال studentship داره که هزنیه tuition fee و taxt را نمی خواهد پرداخت کنم. به نظرتان این مقدار هزینه برای شهر لندن کافی است؟ منظورم هزینه غذا، مسکن و رفت و امد است
    ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوال مهم داشتم که نیاز به راهنمایی شما عزیزان است

من از دانشگاه QMUL برای دکترا پذیرش دارم که میزان 16500 پوند در سال studentship داره که هزنیه tuition fee و taxt را نمی خواهد پرداخت کنم. به نظرتان این مقدار هزینه برای شهر لندن کافی است؟ منظورم هزینه غذا، مسکن و رفت و امد است
    ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

با تشکر
    همه چی بستگی به خودتون داره که چجوری خرج کنید. شما می تونید معادل ریالی همین پول رو ببرید توی یه شهر کوچیک ایران و همچین خرج کنید که ۱۵ام ماه که شد هیچی نداشته باشد و می تونید توی لندن هم با همین پول حتی پس انداز کنید.
    توی همین تاپیک خیلی ها در این باره نظراتشون رو گفتند. ۷-۸ صفحه اخیر رو بخونید دستتون میاد که خرج متوسط لندن چقدره.
    ولی اگه که یک زندگی دانشجویی متوسط (نه با زجر و بدبختی و نه لاکچری) داشته باشد مسلمن این مقدار یعنی ماهی ۱۳۷۵ پوند به هیچ وجه کم نیست.
    در ضمن بابت فاند این دانشگاه تبریک میگم. موفق باشید.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

کسی از دوستان از هزینه ها در شهر لستر اطلاعی داره؟

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    کسی از دوستان از هزینه ها در شهر لستر اطلاعی داره؟
    هزینه های تحصیلی در انگلستان ادامه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان خارجی در دوره های مختلف زبان انگلیسی صورت زیر است:

از 2.000 پوند تا 10.000 پوند درسال و موسسه آموزشی

زبان انگلیسی عمومی :
    General English

از 1.000 پوند تا 12.000پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی

زبان انگلیسی ایلتس آکادمیک :
    Academic IELTS

از 1.000 پوند تا 7.000 پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی

زبان انگلیسی آیلتس چنرال :
    General IELTS

از 1.000 پوند تا 12.000پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی

دوره های فشرده ایلتس:

IELTS Intensive Course

از 1.000 پوند تا 10.000پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی

زبان انگلیسی تجاری :
    Business English

از 5.000 پوند تا 15000 پوند در سال پوند و موسسه آموزشی

دوره پایه و آمادگی جهت ورود به دانشگاه (پیش دانشگاهی)

University Foundation Course

لازم به ذکر است که هزینه های فوق ممکن است در شهرهای مختلف و کالج با مدارس دیگر متفاوت باشد.

در جدول زیر هزینه های تحصیلی در انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس به صورت تقریبی درج شده است و این هزینه ها بسته به دانشگاه , موسسه آموزشی و یا شهری که موسسه در آن واقع شده است متفاوت است.

هزینه های تحصیلی در انگلستان جهت تحصیل در رشته های دانشگاهی :

£14,000 – £12,000 پوند در سال

دوره های کارشناسی –گروه هنر
    Undergraduate – Art

£15,000 – £14,000 پوند در سال

دوره های کارشناسی – گروه علوم
    Undergraduate – Science

£15,000 – £12,000 پوند در سال

دوره های کارشناسی ارشد –

گروه هنر
    Postgraduate – Art

£15,000 – £12,000 پوند در سال

دوره های کارشناسی ارشد – گروه علوم
    Postgraduate – Science

لازم به ذکر است که هزینه های فوق ممکن است با مقداری تفاوت در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

هزینه های تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در انگلستان

هزینه های ادامه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 24000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است. معمولا هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر است هزینه های زندگی در شهرستان ها بطور متوسط 800 پوند و در لندن 1000 پوند محاسبه شده است

هزینه های تحصیلی در انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 18000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است در سالهای 2012 و 2013 به آن ها اشاره شده است. معمولا هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر است.

بعد از تکمیل فرم مشاوره تحصیلی توسط شما اطلاعات دقیقتری در خصوص هزینه های تحصیلی در انگلیس برای شما ارسال خواهد شد.

در ماه آوریل سال 2009 از تعدادی از موسسات آموزشی عالی و کالجها در انگلستان دعوت شد تا در این آمارگیری که مربوط به هزینه های تحصیلی در انگلیس برای ادامه تحصیل در انگلستان در دوره های تمام وقت دانشجویان خارجی است شرکت نمایند.

90 موسسه عضو که 69% از کل اعضا را شامل میشوند این اطلاعات را فراهم نموده اند. هزینه های تحصیلی روند (گرد) به نزدیکترین صدگان شده اند. کمتر از 5% از اطلاعات جهت آنالیز بهتر از این آمار حذف شده اند. این آمارها و نمودارها بر اساس میزان هزینه های تحصیلی در انگلستان در رده های مختلف تحصیلی و نوع مدرک تحصیلی تهیه و تنظیم شده است. مواردی مانند تعداد کلاس مرتبط با دوره تحصیلی , آزمایشگاه یا کارگاه آموزشی ,برنامه های قبل از دوره های بالینی و در حین دوره های بالینی و دوره های دندانپزشکی نیز در این نموارها مد نظر گرفته شده است.

Junior Member

پیش فرض در مورد هزینه های زندگی در کمبریج و اقامت انگلستان

سلام. من به احتمال زیاد برای یه مدت دو سال کمبریج خواهم بود. تقریبا هیچ ایده ی مشخصی در مورد سوالهایی که می پرسم ندارم و هر نوع لینک و منبع معتبری که لطف کنید و بهم بدید قطعا برام مفیده. پوزیشن درآمدش در حدود سی هزار پونده. چند تا سوال دارم:
    - چه میزان از این پول برای مالیات برداشته میشه؟ با چند تا لینکی که نگاه کردم به نظر میاد تقریبا شش-هفت هزار دلار بابت مالیات برداشته میشه. آیا امکان کلیم کردن بخشی از این مبلغ در پایان سال مالیاتی هست یا کل مبلغ به عنوان مالیات برداشته میشه.
    - به جز هزینه های رایج زندگی (خونه غذا پوشاک حمل و نقل و قبض ها) هزینه ی بیمه چقدر خواهد بود؟
    - و جایی خوندم که برای گرفتن اقامت در انگلستان بایت پنج سال مداوم کار کرد اونجا با یه در آمد که از یک حدی پایین تر نباشه. میخواستم بدونم آیا این سی هزار پوند بالای اون میزان در آمد هست یا نه.
    بسیار ممنون.

با سلام
    آیا کسی می تونه راهنمایی کنه که چجوری میشه در شهر آکسفورد یک خونه یا جای ارزون برای سه ماه کرایه کرد؟ من الان ایرانم و می خوام برای یک ماهه دیگر یک جایی رو بوک کنم. اما نمی دونم چجوری باید اینکارو بکنم.
    متشکرم

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_milood نمایش پست ها
    با سلام
    آیا کسی می تونه راهنمایی کنه که چجوری میشه در شهر آکسفورد یک خونه یا جای ارزون برای سه ماه کرایه کرد؟ من الان ایرانم و می خوام برای یک ماهه دیگر یک جایی رو بوک کنم. اما نمی دونم چجوری باید اینکارو بکنم.
    متشکرم
    www.rightmove.co.uk

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)