صفحه 110 از 119 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1186

موضوع: هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_milood نمایش پست ها
    با سلام
    آیا کسی می تونه راهنمایی کنه که چجوری میشه در شهر آکسفورد یک خونه یا جای ارزون برای سه ماه کرایه کرد؟ من الان ایرانم و می خوام برای یک ماهه دیگر یک جایی رو بوک کنم. اما نمی دونم چجوری باید اینکارو بکنم.
    متشکرم
    سلام دوست عزیز، شما اگه در آکسفورد دانشجو نیستید یا کار نمیکنید بهتره شهرای دیگه رو هم بررسی کنید ، آکسفورد شهر ارزونی نیست، البته مثل لندن نیست از لحاظ گرونی ولی باز شهر ارزونی هم نیست، اجاره خونه های rightmove هم باید به تلفنی که مربوط به بنگاهی میشه که اون خونه رو تبلیغ کرده و تو همون صفحه مربوط به همون خونه نوشته شده زنگ بزنید و یه appointment بگیرید و بعد که خونه رو دید اگه پسندیدید به همون بنگاه دوباره زنگ میزنید و میرید برای sign کردن contract، بعد که sign کردید contract رو همونجا کلید رو از بنگاه تحویل میگیرید و تمام. حواستون باشه که 1- اگه از خونه ای خوشتون نیومد نگید حالا بریم ببینیم چی میشه، چون وقتی contract رو امضا کردید و پول رو دادید، خیلی خیلی سخت میشه که زودتر از وقتی که قراردادتون تموم میشه بتونید از contract بیاید بیرون و پولتون رو پس بگیرید، کلا در یو کی شما به هر شخصی یا شرکتی که پولی دادید دیگه به احتمال زیاد اون پول به شما برنمیگرده، یا یه مبلغ بسیار جزییش برمیگرده، حتی اگه شما از اون شرکت یا شخص قرارداد سفت و سخت هم داشته باشید که اون پول رو به شما در یه تاریخ مشخص برمیگردونه. این برای خودم بارها پیش اومده، مثلا خونه قبلی من هنوز که هنوزه شرکتی که برق اونجا رو تامیین میکرد حدود 100 پوندی که ازشون طلب داشتم رو نداده و هر بار که زنگ مبزنم میگه تا 1 ماه دیگه میاد به حسابت، همین طور بنگاه یا صاحب خونه اگه خونه رو هم به صورت بسیار خوبی هم تمیز کنید باز وقتی که خواستید دوباره move کنید میاد یه ایراد بسیار غیر منطقی میگیره و نصف بیشتر Deposit که همون پول بیعانه میشه به فارسی رو از شما کم میکنه بابت cleaning، مگه اینکه از یه شرکت بیان براتون تمیز کنند و به شما receipt بدند که خرجش خیلی زیادتر از تمیز کردن خونه توسط شما یا یه نفر دیگه هست که استخدام میکنید، اگه هم بخواید زیاد حرف بزنید میتونه reference برای جای بعدی که میخاید اجاره کنید نده یا reference بد بده که همه برنامه های شما رو کاملا خراب میکنه، خیلی از جاها جدیدا هم دو تا reference میخوان یعنی هم از جایی که شما میخواید ازش بلند شید باید بنگاه یا صاحب خونه از شما راضی باشه و هم جای قبلی که زندگی کردید. 2- سهی کنید که رو دیوار هیچ چیزی تایید میکنم هیچ چیزی نچسبونید، چون بابت همین ممکنه شما رو مبلغ زیادی شارج کنند حتی اگه به دیوار هیچ آسیبی هم نرسیده باشه، میتونند ادعا کنند که شما آسیب زدی و شما رو ممکنه برای رنگ کردن دوباره کل دیوار!!! شارج کنند، اگه هم تا الان نمیدونستید و میخی یا چیزی به دیوار زدید میتونید با خمیر دندون پرش کنید ولی دیگه این کارو نکنید.
    ویرایش توسط ami5 : June 2nd, 2017 در ساعت 01:49 PM دلیل: some tips

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

سلام به نظر شما 14500 پوند توی ناتینگهام سالیانه کفایت می کنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - University of Sunderland

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_24 نمایش پست ها
    سلام به نظر شما 14500 پوند توی ناتینگهام سالیانه کفایت می کنه؟
    سلام آقای معین،
    بله به نظرم این مقداری که گفتین مناسب شاید زیاد باشه. بستگی به خودتم داره که چطوری باشی‌

سلام دوستان
    یک استادی بهم پیشنهاد داده برای دکترا ولی میگه سلف فاند هست...بعد از اینکه باهاش چندبار مکالمه داشام بهم پیشنهاد داد که من اینجا یه پوزشن پارت تایم دارم که برای 2 سال اول میتونم برات بذارم ولی بالاخره باید پول هم داشته باشی که مشکل بر نخوری
    خلاصه گفتم برای من سخته و باید روشن باشه تا بتونم تصمیم نهایی بگیرم برگشت گفت که: بیای میتونی وام بگیری خود دانشگاه هم قسطی میکنی شهریه ات رو و بعد از درست بازار کار رشتت خیلی خوبه و نگرانی نخواهی داشت
    کلا دوستان راهنماییم کنید برای یک سال چقدر ممکنه هزینه بشه شهر بردفورد هست... کار میشه پیدا کرد یا نه و کلا هر چیزی که کمکم کنه
    ممنونم از همه دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - University of Sunderland

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhdasti_civi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک استادی بهم پیشنهاد داده برای دکترا ولی میگه سلف فاند هست...بعد از اینکه باهاش چندبار مکالمه داشام بهم پیشنهاد داد که من اینجا یه پوزشن پارت تایم دارم که برای 2 سال اول میتونم برات بذارم ولی بالاخره باید پول هم داشته باشی که مشکل بر نخوری
    خلاصه گفتم برای من سخته و باید روشن باشه تا بتونم تصمیم نهایی بگیرم برگشت گفت که: بیای میتونی وام بگیری خود دانشگاه هم قسطی میکنی شهریه ات رو و بعد از درست بازار کار رشتت خیلی خوبه و نگرانی نخواهی داشت
    کلا دوستان راهنماییم کنید برای یک سال چقدر ممکنه هزینه بشه شهر بردفورد هست... کار میشه پیدا کرد یا نه و کلا هر چیزی که کمکم کنه
    ممنونم از همه دوستان
    سلام دوست عزیز. آیا اینکه استادت گفت پوزیشن پارت تیم، تیچینگ هست؟ چند عات در هفته بهت این کارو میده. اینجا تیچینگ حقوقش از ساعتی‌ ۲۰ پوند شروع می‌شه تا ۴۵ بدون تکس.
    و اینکه این رو هم در نظر داشته باش ماهایی مس ژانویه شما کاری نداری و تابستون چون دانشگاه تعطیل.
    بعضی‌ موقعها می‌شه برگه یا پروژه هم تصحیح کنی‌ و این بسته به نیاز دانشگاه داره.
    هزینه زندگی‌ هم بستگی به خودت داره ولی‌ می‌شه گفت اجاره خونه یک خواب با هزینه ابو برق‌و گاز شاید در ماه براتون بین ۵۰۰ تا ۶۵۰ در بیاد (این تخمینی هست چون من از بردفرد زیاد اطلاعاتی ندارم). اینم بستگی داره که چه خونه یا خوابگاهی بری.

Junior Member

سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و خیلی از صفحات رو مطالعه کردم.
    2 تا سوال داشتم که اگر مقدور هست راهنمایی کنید.
    1 اینکه با یک استادی صحبت کردم برای دکتری و گفته حدود 21 هزار پوند سالانه حقوق میده. اما شهریه با خودم خواهد بود. سالی 15 هزار تا.
    میخوام بدونم اگر با اون 5 6 هزارتای اضافه خوابگاه بگیرم(متاهلی) چقدر دیگه سالانه نیاز دارم؟ توی بیرمنگام. اصلا آیا خوابگاه متاهلی با 5 6 هزار تا گیر میاد؟

2- اگر بخوام برای ویزا اقدام کنم با توجه به این پولی که استاد میده، چقدر باید ساپورت مالی داشته باشم؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Elexito نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و خیلی از صفحات رو مطالعه کردم.
    2 تا سوال داشتم که اگر مقدور هست راهنمایی کنید.
    1 اینکه با یک استادی صحبت کردم برای دکتری و گفته حدود 21 هزار پوند سالانه حقوق میده. اما شهریه با خودم خواهد بود. سالی 15 هزار تا.
    میخوام بدونم اگر با اون 5 6 هزارتای اضافه خوابگاه بگیرم(متاهلی) چقدر دیگه سالانه نیاز دارم؟ توی بیرمنگام. اصلا آیا خوابگاه متاهلی با 5 6 هزار تا گیر میاد؟

2- اگر بخوام برای ویزا اقدام کنم با توجه به این پولی که استاد میده، چقدر باید ساپورت مالی داشته باشم؟

ممنون
    سلام
    در واقع استاد شما بهتون بورس EU UK rate داده. شما میتونین ازشون بپرسین ک بازم ایی هست ک بتونین برای فاند اضافی اقدام کنین.

در کل خوابگاه از خونه گرونتر میشه، بهترین منبع برای شما سایت خود دانشگاه هستش ک هزینه ی خوابگاه رو میگه. شما معمولا بین 100 یا 200 پوند کمتر میتونین خونه پیدا کنین ک ممکنه فاصله ش یکم از دانشگاه دورتر باشه ولی اینوری میتونه ذخیره کنین.

شما باید برای هزینه های سال اول ساپورت مالی داشته باشین. که معمولا هزینه های زندگی رو توی international student میزنن.

باز دوستانی ک طلاعات بیشتری دارن کمک میکنن.
    موفق باشین

Junior Member

سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    کسی در مورد دانشگاه و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه University Of South Wales ، اخذ ویزا برای مقطع کارشناسی و هزینه زندگی در شهر داره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Superstar

سلام علاوه بر رایت موو من اسپر روم را www.spareroom.co.uk هم پیشنهاد میکنم. خیلی جمع و جور تر و غیر فرمال تر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ami5 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، شما اگه در آکسفورد دانشجو نیستید یا کار نمیکنید بهتره شهرای دیگه رو هم بررسی کنید ، آکسفورد شهر ارزونی نیست، البته مثل لندن نیست از لحاظ گرونی ولی باز شهر ارزونی هم نیست، اجاره خونه های rightmove هم باید به تلفنی که مربوط به بنگاهی میشه که اون خونه رو تبلیغ کرده و تو همون صفحه مربوط به همون خونه نوشته شده زنگ بزنید و یه appointment بگیرید و بعد که خونه رو دید اگه پسندیدید به همون بنگاه دوباره زنگ میزنید و میرید برای sign کردن contract، بعد که sign کردید contract رو همونجا کلید رو از بنگاه تحویل میگیرید و تمام. حواستون باشه که 1- اگه از خونه ای خوشتون نیومد نگید حالا بریم ببینیم چی میشه، چون وقتی contract رو امضا کردید و پول رو دادید، خیلی خیلی سخت میشه که زودتر از وقتی که قراردادتون تموم میشه بتونید از contract بیاید بیرون و پولتون رو پس بگیرید، کلا در یو کی شما به هر شخصی یا شرکتی که پولی دادید دیگه به احتمال زیاد اون پول به شما برنمیگرده، یا یه مبلغ بسیار جزییش برمیگرده، حتی اگه شما از اون شرکت یا شخص قرارداد سفت و سخت هم داشته باشید که اون پول رو به شما در یه تاریخ مشخص برمیگردونه. این برای خودم بارها پیش اومده، مثلا خونه قبلی من هنوز که هنوزه شرکتی که برق اونجا رو تامیین میکرد حدود 100 پوندی که ازشون طلب داشتم رو نداده و هر بار که زنگ مبزنم میگه تا 1 ماه دیگه میاد به حسابت، همین طور بنگاه یا صاحب خونه اگه خونه رو هم به صورت بسیار خوبی هم تمیز کنید باز وقتی که خواستید دوباره move کنید میاد یه ایراد بسیار غیر منطقی میگیره و نصف بیشتر Deposit که همون پول بیعانه میشه به فارسی رو از شما کم میکنه بابت cleaning، مگه اینکه از یه شرکت بیان براتون تمیز کنند و به شما receipt بدند که خرجش خیلی زیادتر از تمیز کردن خونه توسط شما یا یه نفر دیگه هست که استخدام میکنید، اگه هم بخواید زیاد حرف بزنید میتونه reference برای جای بعدی که میخاید اجاره کنید نده یا reference بد بده که همه برنامه های شما رو کاملا خراب میکنه، خیلی از جاها جدیدا هم دو تا reference میخوان یعنی هم از جایی که شما میخواید ازش بلند شید باید بنگاه یا صاحب خونه از شما راضی باشه و هم جای قبلی که زندگی کردید. 2- سهی کنید که رو دیوار هیچ چیزی تایید میکنم هیچ چیزی نچسبونید، چون بابت همین ممکنه شما رو مبلغ زیادی شارج کنند حتی اگه به دیوار هیچ آسیبی هم نرسیده باشه، میتونند ادعا کنند که شما آسیب زدی و شما رو ممکنه برای رنگ کردن دوباره کل دیوار!!! شارج کنند، اگه هم تا الان نمیدونستید و میخی یا چیزی به دیوار زدید میتونید با خمیر دندون پرش کنید ولی دیگه این کارو نکنید.

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر دانشجو هستید از دانشگاه بپرسید که آیا عضو www.studentpad.co.uk/ هستند یا نه. اگر باشند شما میتوانید اکانت باز کنید و جاهایی را که صاحب خانه ها خودشان آگهی گذاشته اند را ببینید و مستقیم تماس بگیرید. این امکان هم خیلی غیر فرمال و سرراست است و میتوانید هزینه بنگاه را هم صرفه جویی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_milood نمایش پست ها
    با سلام
    آیا کسی می تونه راهنمایی کنه که چجوری میشه در شهر آکسفورد یک خونه یا جای ارزون برای سه ماه کرایه کرد؟ من الان ایرانم و می خوام برای یک ماهه دیگر یک جایی رو بوک کنم. اما نمی دونم چجوری باید اینکارو بکنم.
    متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)