صفحه 2 از 119 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1186

موضوع: هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط goodgirl
    نه لزوما کیفیت و مارک فرق نمی کنه... به عبارتی توی جمله چه چیز رو از کجا و کی بخرید هر کدوم از این سه فاکتور عوض بشه قیمت عوض میشه:

فاکتور اول که همین مارک و کیفیت هستش... حالا لباس و اینها جای خود حتی مثلا نون میتونید به راحتی پیدا کنید که قیمتش چند برابر نون دیگه باشه...
    فاکتور دوم >کجا< هستش... یعنی دقیقا یه جنس ثابت و یکسان که مال یه کارخونه هست ( مثلا خوراکی ها) توی مغازه خیلی گرون تر از فروشگاههای زنجیره ای هستش و حتی توی خود این فروشگاههای زنجیره ای مختلف هم قیمتهاش با هم فرق میکنه...
    فاکتور سوم هم >کی< هستش... یعنی اگه دو فاکتور اول ثابت باشن توی خود یه بوتیک یا مغازه یا فروشگاه زنجیره ای هم قیمتش با زمان ممکنه فرق کنه... بعضی وقتها یهو حراج میکنن ( مثلا حراج نصف قیمت برای لباسها در وسط فصل یا آخر فصل یا مناسبتهای دیگه و حتی یه کتاب فروشی دیدم یهو همه کتابهاش رو 70% تخفیف داده بود) ... یا یک سری تخفیفهای دیگه میدن مثل roll back ( قیمت کالایی رو ارزون تر از قبل گذاشته باشن ) یا مثلا اگه دو تا یا سه تا از یه کالا بخری یه تخفیف بهت میدن و ... یا اگه چند روز به تاریخ انقضای خوراکی ها مونده باشه خیلی روش تخفیف میدن و ...
    ممنون goodgirl جان

پس یکی دو ماه اول تا بیایم فروشگاه ها رو بشناسیم حسابی میره تو پاچمون ;D

راستی کسی میدونه قیمت یک اتومبیل چنده ؟ (البته از نوع دانشجوییش )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr Host
    در سال دیگه ؟
    در admission letter تون نوشته نشده؟ معمولا دوره ی فوق یک ساله.

samaneh_f
    Guest

ممنون goodgirl جان

پس یکی دو ماه اول تا بیایم فروشگاه ها رو بشناسیم حسابی میره تو پاچمون ;D

راستی کسی میدونه قیمت یک اتومبیل چنده ؟ (البته از نوع دانشجوییش )
    تا شناسایی کنید فروشگاههارو می تونید اگه خواستید از فروشگاههای زنجیره ای مثل TESCO خرید کنید اینا یکسری محصول دارن که با بسته بندی خودشون می فروشن. مثلا نان تست که با مارک خود فروشگاه بسته بندی شده و روش نوشته TESCO ارزون تر از همون محصول ولی با نام یکی از کارخونه های تولید نان هست. از نظر کیفیت هم مثل هم می مونن. حالا نه فقط نان انواع محصولات دیگه مثل ماست, آبمیوه, fresh fruit...تا لباس, دفترچه مداد خلاصه اکثر محصولات که با مارک اون فروشگاه هست اروزن تره...

اتومبیلم ارزوهنه ولی هزینه بیمه خیلی گرون اونجا, هرچه قدر ماشینتون قدیمی تر باشه بیمش گرون تر میشه, اینطوری هم هست که کسی که بیمه ماشین به اسمش هست فقط می تونه با ماشین رانندگی کنه...

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh_f
    تا شناسایی کنید فروشگاههارو می تونید اگه خواستید از فروشگاههای زنجیره ای مثل TESCO خرید کنید اینا یکسری محصول دارن که با بسته بندی خودشون می فروشن. مثلا نان تست که با مارک خود فروشگاه بسته بندی شده و روش نوشته TESCO ارزون تر از همون محصول ولی با نام یکی از کارخونه های تولید نان هست. از نظر کیفیت هم مثل هم می مونن. حالا نه فقط نان انواع محصولات دیگه مثل ماست, آبمیوه, fresh fruit...تا لباس, دفترچه مداد خلاصه اکثر محصولات که با مارک اون فروشگاه هست اروزن تره...

اتومبیلم ارزوهنه ولی هزینه بیمه خیلی گرون اونجا, هرچه قدر ماشینتون قدیمی تر باشه بیمش گرون تر میشه, اینطوری هم هست که کسی که بیمه ماشین به اسمش هست فقط می تونه با ماشین رانندگی کنه...
    مگه اونجا صنف میوه و تره بار و ... ندارن؟ یعنی هر کی واسه خودش قیمت میده؟!!! جالبه

در مورد اتومبیل قیمت حدودی میتونید به من بدید؟ من دقیقا نمیدونم چه مدل ماشینهایی اونجا هست. 2-3 تاشو لطف کنید بگید. همینطور در مورد قیمت بیمه هم بگید ممنون میشم.
    آیا میتونیم به محض ورود به انگلستان اتومبیل بدون راننده کرایه کنیم؟ و یا اتومبیل بخریم؟ اینطوری خیلی راحتتر و با دردسر کمتر میشه به کارها رسید ( مثل اجاره کردن خانه، کارهای دانشگاه و... )

samaneh_f
    Guest

توی انگلستان مواد غذایی و لباس بچه بدون مالیات هستش..بخاطر همینم قیمتشون ارزونه.. اینم بگم اونجا هم مثل جمعه بازار ما که تو ایران داریم توی یکسری خیابونا مواد غذایی عرضه می کنن با قیمت فوق العاده کم..تو جاهای مختلف لندن از این تیپ بازارا هست..یکیشون توی خیابان چرچ استریت هست ( همه روزه هستن ها)..تو zone یک اونجا سر بزنید واقعا قیمتهای استثنایی رو می بینید.

در مورد ماشین دسته دوم که ارزونه قیمتش زیر 5000 پوند..ماشین نو هم معمولی مثلا 206 حدود 11000 پوند. خوبیش اینه که بانک loan می ده و می تونید راحت ماشین مدل بالا هم بخرید. روزنامه look رو تهیه کنید مجانی هست اونجا در مورد فروش ماشین کامل اطلاعات بهتون می ده با قیمتها.

اما بیمه هزینه بیمه گرونه من خودم سال اول 1250 پوند پول بیمه دادم...ولی اگه فاکتور های زیر رو داشته باشید به بیمه بگید تخفیف می دن بطوریکه 800 پوند هزینه بیمم کم شد:
    1. از ایران از شرکت بیمه تون نامه ببرید که تا حالا تصادف نداشتید
    2. به شرکت بیمتون ثابت کنید که جای پارک دارید برای ماشین
    3. محله ای که توش می شنید محله امنی هست ( آدرس محل و بدید)
    4. سنتون بالای 25 سال باشه تخفیف دارم چون میگن زیر 25 احتمال تصادف داره و پر گاز رانندگی می کنه

ولی ماشین داشتن واقعا به صرفه نیست. چون اونجام ترافیک هست و با مترو رفتن واقعا به صرفه است. اگه دانشگاهتون مرکز شهر باشه کلی باید پول پارک بدید می شه ساعتی معادل یک بلیط مترو...

کرایه ماشینم اون زمان که من اونجا بودم هفته ای 60 تا 70 پوند بود البته باید گواهینامه انگلیسی داشته باشید.

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پس با این اوصاف نمیشه به محض ورود ماشین تهیه کرد
    گواهینامه بین المللی قبول نمیکنن؟

samaneh_f
    Guest

پس با این اوصاف نمیشه به محض ورود ماشین تهیه کرد
    گواهینامه بین المللی قبول نمیکنن؟
    چرا قبول می کنن ولی برای رانندگی با ماشین خودتون...

Junior Member

سلام به همه
    samaneh جان مثل اينكه اطلاعاته خيلي خوبي داري
    ميگم مگه دانشگاههاي اونجا خوابگاه در اختيار دانشجو نميذارن؟
    شرايط خوابگاه چطوره؟

samaneh_f
    Guest

راستش اغلب تو admission letter که از دانشگاه می یاد معمولاً شرایط درخواست خوابگاه هم هست یا آدرس وب سایت و معرفی کرده که می تونید باهاشون تماس بگیرید برای رزرو خوابگاه و این مسائل...

من فقط خوابگاه 2 تا از دوستام رو توی لندن رفتم و دیدم البته قیمتشو نپرسیدم. از لحاظ بهداشت هر دو عالی بودند واقعاً سکوت برقرار بود. یکی شون 5 تا اتاق private ولی آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک ( که سایز اتاق واقعا بزرگ بود)...دوست دیگرم اتاق و سرویس بهداشتی مجزا ولی آشپزخانه مشترک ( سایز اتاق خیلی کوچک بود)...قیمت خوابگاه رو هم باید توی سایت دانشگاه مورد نظر ببینید چون دانشگاه به دانشگاه و شهر به شهر کلی متفاوته.

معمولا هم بچه ها بعد 1 سال خودشون خونه اجاره می کنن چون هرچه تو حومه شهر باشه خونه قیمتها واقعا متفاوته ( در اینجا دانشگاهتونم باید تو حومه شهر باشه تا اجاره خونه به صرفه در بیاد). مثلا تو مرکز شهر اجاره اغلب خونه ها هفتگی هست ولی در حومه ماهانه...باز بستگی به جایی که می دید داره.

Junior Member

ممنون از اطلاعاتت
    راستش samane جان من نميدونم شما اونجا چه دوره‌اي رو گذرونديد ولي من مي‌خواستم براي master عمران اقدام كنم
    يه سري شايعات شنيدم مبني بر اينكه آمريكا و كانادا دارن به دوره هاي يك ساله گير ميدن و براي phd قبولشون نميكنن درسته؟
    راستي تو كدوم شهر درصد ايراني ها يبشتره؟
    و يه سوال ديگه :
    يكي از دوستان من اينجا برق مي‌خونه و ميخواد بياد اونجا و تغيير رشته بده و طراحي معماري بخونه براي فوق( ميدونم هيچ ربطي به هم ندارن ولي خوب.......)
    اونا همچين چيزي رو قبول ميكنن؟
    (مدير اعظم ، ميدونم اين پست ربطي به اينجا نداره ولي خواهشن حذفش نكن ، دست پنجولت درد نكنه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)