صفحه 61 از 119 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1186

موضوع: هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در انگلستان

از دوستانی که تجربه زندگی در انگلیس را دارند آیا خریدن ماشین به صرفه هست ؟

در چه صورتی بله و در چه صورت و چه شرایطی خیر؟
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها

فاکتورهای مهمی در این مساله دخیل هستند:
    1-قیمت خود ماشین
    2-هزینه بیمه و مالیات
    3-هزینه های نگهداری
    4-سیستم حمل و نقل محل زندگی

-قیمت خود ماشین در اینجا بسیار پایین است و شما حتی با حدود 500-1000 پوند میتوانید یک ماشین معقول و تمیز پیدا کنید.
    -هزینه بیمه ولی در اینجا بسیار بیشتر از ایران است. بخصوص که شما تازه کار هستید (سالهای رانندگی شما در ایران حساب نمیشود) و برای همین هزینه بیمه به شدت بالا میرود. اگر بخواهید با گواهینامه ایرانی رانندگی کنید هزینه بیمه باز هم بیشتر میشود و ممکن است به سالی 3-4 هزار پوند برسد و اگر گواهینامه انگلیسی داشته باشید ممکن است بین سالی 1400-2000 پوند بشود. البته گرفتن گواهینامه انگلیسی خود خرجها و مشکلات خود را دارد. هزینه مالیات آنقدر زیاد نیست.
    -قیمت بنزین در اینجا بسیار بیشتر از ایران و در حال حاضر حدود لیتری 1.4 پوند است. هزینه پارکینگ نیز در اینجا رقم قابل توجهی است و باید در هزینه ها حساب شود.
    -مساله بسیار مهم حمل و نقل در محل زندگی شماست. اگر شما در لندن زندگی میکنید سیستم حمل و نقل بسیار قوی است و شاید واقعا نیازی به ماشین نداشته باشید. ولی در شهرهای کوچک داستان فرق میکند و بعضی وقتها واقعا به ماشین نیاز میشود.

برای گرفتن گواهینامه انگلیسی باید حداقل شش ماه در انگلیس زندگی کنید و با در نظر گرفتن کلاسهای رانندگی و زمان لازم برای گرفتن گواهینامه ممکن است 3-4 ماه اخذ گواهینامه طول بکشد. برای همین اگر مثلا شما برای یک دوره یکساله فوق اینجا آمده اید اخذ گواهینامه انگلیسی خیلی به صرفه نیست.

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    فاکتورهای مهمی در این مساله دخیل هستند:
    1-قیمت خود ماشین
    2-هزینه بیمه و مالیات
    3-هزینه های نگهداری
    4-سیستم حمل و نقل محل زندگی

-قیمت خود ماشین در اینجا بسیار پایین است و شما حتی با حدود 500-1000 پوند میتوانید یک ماشین معقول و تمیز پیدا کنید.
    -.
    من که با ایتالیا مقایسه کردم دیدم واقعا ارزونتره...پس ماشین ارزونه ولی بیمه گران

سوال اینجاست که بیمه حتما باید یکساله باشه یا میشه مثلا 3 ماه بیمه کرد

رانندگی در جهت مخالف ظاهرش وحشتناک به نظر میرسه شما تجربه داشتی؟

ماشین با چه نوع سوختی به صرفه تره ؟......چون فکر کنم 3 تیپ ماشین داریم از این لحاظ؟
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Guru

من که با ایتالیا مقایسه کردم دیدم واقعا ارزونتره...پس ماشین ارزونه ولی بیمه گران

سوال اینجاست که بیمه حتما باید یکساله باشه یا میشه مثلا 3 ماه بیمه کرد

رانندگی در جهت مخالف ظاهرش وحشتناک به نظر میرسه شما تجربه داشتی؟

ماشین با چه نوع سوختی به صرفه تره ؟......چون فکر کنم 3 تیپ ماشین داریم از این لحاظ؟
    معمولا بیمه رو برای زیر یکسال قبول نمیکنند. در ضمن رانندگی سمت راست ظرف یکی دو ساعت براتون عادی میشه. سوخت همون بنزین فکر کنم راحت تر باشه چون ماشین های متنوع تری گیرتون میاد.

در ضمن اگر طولانی تر در انگلیس هستید هر سالی که خلاف نکنید و از بیمه استفاده نشه، سال بعد بیمه ارزون تر میشه و در بلند مدت بیمه به حد 400-500 پوند در سال هم میرسه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

بچه ها دور ماشین رو تو انگلیس خط بزنید
    خودش ارزونه
    ولی بیمه وحشتناکه
    هزینه نگهداری بالاست
    من الان دوستم ائودی A4 مدل 2008 داره پریروز واسه تعویض روغن 250 پوند پیاده شد
    لاسنیکی که مشابهش تو ایران 1 میلیون تومن هست رو اینجا 2000 پوند دادن بهش
    در ضمن واسه پارکینگ اینجا داخل دانشگاه شبی 6 پوند شارژ می کنن
    اصلا به فکر ماشین نباشید
    وسایل حمل و نثل عمومی عالی هست
    مطمئنا تو 95 درصد مواقع جای خالی نبود ماشین رو حس نمی کنید

در مورد خرج خودتون
    سالی 5 الی 7 هزار تا برای خوابگاه یا خونه کنار باید گذاشت
    و خودتون هو بخواین بریز و بپاش نکنید هزینه رفت و آمد و خورد و خوارک و پوشاک و.. رو هم هفته ای 100 پوند در نظر بگیرید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ayclin نمایش پست ها
    بچه ها دور ماشین رو تو انگلیس خط بزنید
    خودش ارزونه
    ولی بیمه وحشتناکه
    هزینه نگهداری بالاست
    من الان دوستم ائودی A4 مدل 2008 داره پریروز واسه تعویض روغن 250 پوند پیاده شد
    لاسنیکی که مشابهش تو ایران 1 میلیون تومن هست رو اینجا 2000 پوند دادن بهش
    در ضمن واسه پارکینگ اینجا داخل دانشگاه شبی 6 پوند شارژ می کنن
    اصلا به فکر ماشین نباشید
    وسایل حمل و نثل عمومی عالی هست
    مطمئنا تو 95 درصد مواقع جای خالی نبود ماشین رو حس نمی کنید

در مورد خرج خودتون
    سالی 5 الی 7 هزار تا برای خوابگاه یا خونه کنار باید گذاشت
    و خودتون هو بخواین بریز و بپاش نکنید هزینه رفت و آمد و خورد و خوارک و پوشاک و.. رو هم هفته ای 100 پوند در نظر بگیرید
    شما برای خونه یه کم دست بالا حساب کردید چون در خارج از لندن معمولا با ماهی 300 تا میشه یه استودیو گرفت. البته استثناهایی هم هست و من به طور کلی گفتم. کلا کم کردن هزینه ها در انگلستان کاریه که مهارت میخواد مثلا همین که بتونید خونه ارزون پیدا کنید کار راحتی نیست. ولی میشه. قیمتی که شما گفتید برای یک آپارتمان یک خوابه در محله خوب شهر در خارج از لندنه. من خودم در برمینگهام در یکی از بهترین محله هاش ماهی 500 پوند برای یک آپارتمان یه خوابه میدادم. تو همون برمینگهام شما میتونستید با 250-300 پوند تو یه محله معمولی یه سوییت دانشجویی بگیرید. هفته ای 100 پوند هم زیاده. شما فکر کنم یه کم ریخت و پاش میکنی دوست عزیز !!!! با این حساب یعنی یک نفر در شهری خارج لندن (البته اگر شما خارج لندن باشید) ماهی 1000 تا میخواد که اصلا درست نیست و تقریب 600 پوندی UKBA با نوسان 100 پوند بالا پایین کاملا برای یک زندگی دانشجویی کافیه. گفتم یک زندگی دانشجویی که مال شما به نظر میاد خیلی دانشجویی نیست! (همینکه به فکر خرید ماشین افتادید و رفتید آمار گرفتید معلومه زندگیتون دانشجویی نیست )اگرهم خواستید ریز خرج ها رو براتون میذارم تا ببینید میشه با ماهی 600-700 پوند زندگی کرد: ماهی 300 تا کرایه خونه، ماهی 180 تا خرج خورد و خوراک، ماهی 60 تا حمل و نقل (اگر دانشگاه دور باشه)، ماهی 50 تا پول اینترنت و تلفن و موبایل، ماهی 50 تا خرج خوشگذرونی. معمولا خونه های دانشجویی پول قبض نمیدید که اگر هم بخواهید بدید نباید بیشتر از 70 تا بشه و من هزینه خوشگذرونی رو هم خیلی دست پایین گرفتم. یه زندگی کاملا دانشجوییه که توش خیلی خوش نمیگذره ولی خوب تو همه دنیا وقتی میگند زندگی دانشجویی یعنی این.

در مورد ماشین هم حرف شما رو خیلی قبول ندارم. همه ماشین ها که خرج تعمیر و نگهداری ندارند در ضمن بیمه در صورتی خیلی زیاد میشه که شما گواهینامه ایرانی داشته باشید وگرنه با گواهینامه انگیسی اگر یک ماشین ارزون بخرید میشه به حد سالی 1500 تا کمش کرد. البته گرفتن گواهینامه انگلیسی هم هزینه های خودش رو داره. در ضمن شما قیمت خود ماشین رو هم با ایران مقایسه کنید که تو ایران باید چند برابر پول بدید. من تو پست قبلی هم گفته بودم که اگر برای یک دوره یکساله مستر میایید (که شما فکر کنم اینطوری هستید) ماشین به صرفه نیست.
    ولی این حرفتون رو قبول دارم که ماشین برای سر کار رفتن نیست چون هزینه پارکینگ کمر شکنه. ماشین بیشتر برای تفریح و رفتن برای گردش و ایناست. بخصوص تو شهرستانها که سیستم حمل و نقل عمومی خوبی نداره. من خودم زمانی که در برمینگهام بودم به نظرم باید ماشین میداشتم چون سیستم حمل و نقل عمومی مزخرف و شهر حالت پخشی داشت. من با اتوبوس 40 دقیقه یه راه رو میرفتم ولی با ماشین همون راه 10 دقیقه بود. ولی مثلا در لندن اصلا این رو نمیگم چون حمل و نقل عمومی خیلی بهتره و هزینه پارکینگ خیلی زیاده.
    ویرایش توسط houman1979 : January 28th, 2012 در ساعت 01:06 PM

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

سلام
    طبق فرمایش دوستان گرفتن گواهینامه اینجا مثل کنکور دادن است . هزینه بالای کلاس ها و امتحانات و .... کمترین کلاس ساعتی 10-20 پوند و کلا رانندگی اینجا با ایران فرق دارد در کل فکر برای گرفتن گواهینامه بیش از
    300 پوند حساب کنید . و گواهینامه گرفتن اینجا خیلی اعتبار دارد در همه موارد اگر شما امتیاز منفی زیاد بگیرید بعدا برای همین گواهینامه دردسر میشود.

2. ماشین از 500 شروع میشود
    3. بیمه فوق العاده گران به سن - محل زندگی - جنسیت - مدت اقامت شما در انگلیس - سابقه رانندگی - نوع ماشین - محل پارک ماشین - نوع استفاده از ماشین- نوع سوخت ماشین - سال ساخت ماشین - حجم موتور و....
    4. اینجا برای ماشین باید ---- بیمه و معاینه فنی و مالیات بدید همین ها چندین برابر خود ماشین میشود
    5. راستی ماشین اگر وارداتی باشد کمی بیمه گران تر میشود شاید 20-100 پوند .

پس برای دانشجو به صرفه نیست اصلا

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

تا اونجا که من میدونم یکی از مشکلات دیگه برای گرفتن گواهینامه اینگلیسی اینه که اول گواهینامه Learner میدن و همیشه باید یه نفر که گواهینامه انگلیسی داره توی ماشینتون باشه. یعنی حتی اگه گواهینامه هم بگیرید نمیشه به راحتی ازش استفاده کرد.
    گواهینامه Learner رو میشه از طریق پست هم گرفت.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    تا اونجا که من میدونم یکی از مشکلات دیگه برای گرفتن گواهینامه اینگلیسی اینه که اول گواهینامه Learner میدن و همیشه باید یه نفر که گواهینامه انگلیسی داره توی ماشینتون باشه. یعنی حتی اگه گواهینامه هم بگیرید نمیشه به راحتی ازش استفاده کرد.
    گواهینامه Learner رو میشه از طریق پست هم گرفت.
    نه دوست عزیز شما اشتباه متوجه شدی. شما اینجا برای اینکه تمرین رانندگی رو در کلاسهای رانندگی شروع کنی باید از همون اول گواهینامه Learner بگیری. گرفتنش هم راحته و فقط 50-60 پوند خرج داره. در واقع گواهینامه Learner به شما اجازه میده که تازه تمرین رانندگی رو شروع کنی و اسمش گواهینامه است! شما بعد از اینکه امتحان کتبی و عملی رو پاس کردی گواهینامه اصلی رو میگیری و دیگه هیچ مشکلی نداری. برای دانشجویانی که دوره های کوتاه مدت مثل مستر در انگلیس هستند اصلا صرف نمیکنه چون باید حداقل 6 ماه از حضور شما در انگلیس بگذره تا بتونید برای گواهینامه درخواست بدید. بعدش هم تا کلاسها رو برید و امتحان رو قبول شید (که معمولا دو سه بار رد شدن خیلی عادیه!!!) چند ماه میگذره و دانشجو باید برگرده ایران.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد بین الملل - دانشگاه ورشو

سلام
    میخواستم بدونم که دو نفر باماهی ۱۰۰۰ یورو (بورسیه) در شهر گلاسگو میتونن زندگی کنن؟ (فقط هزینه زندگی نه دانشگاه) کسی اطلاعی از هزینه زندگی در گلاسگو داره؟
    خواهش میکنم زود جواب بدین چون من باید سریع اقدام کنم اگر بخوام سال دوم درسم رو برم انگلیس.
    خیلی خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)