صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: پذيرش دررشته نجوم يا آسترونومي در آمريكا

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : پذيرش دررشته نجوم يا آسترونومي در آمريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط fardin18 نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم برای رفتن به رشته ی نجوم در دانشگاه های امریکا باید اول فیزیک بخونم بعد فیزیک اختر شناسی یا از همون اول نجوم مشه خوند؟
    البته توی دانشگاه های ایران رشته ای با عنوان نجوم در مقطع کارشناسی تدریس نمیشه.(یا اگه میشه خیلی محدوده). ولی دانشگاه های آمریکا و کانادا و انگلیس بعضا رشته نجوم رو در مقطع کارشناسی ارائه میدن.
    ولی همانطور که دوستمون گفتن، معمولا اول کارشناسی فیزیکو میخونن و بعد وارد گرایش های نجوم یا کیهانشناسی یا اخترفیزیک میشن.

Junior Member

سلام به دوستان عزیزم
    برای مستر فیزیک میخوام اپلای کنم به آسترونومی علاقمندم اما نمیدونم دقیقا" چه شاخههایی داره و راستش نمیدونم که بین گرایشهای مختلف اون به کدومشون اصلا" علاقه دارم.راستش رو بخواید چند سالی از فارغ التحصیل شدنم میگذره نمیدونم چقدر ادامه تحصیل در این رشته به سطح دانشم در مقطع لیسانس بر میگرده؟ و اینکه بازار کارش در آمریکا به چه صورت هست؟
    میدونم سوالهلی پراکندهی پرسیدم اما ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط bid نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیزم
    برای مستر فیزیک میخوام اپلای کنم به آسترونومی علاقمندم اما نمیدونم دقیقا" چه شاخههایی داره و راستش نمیدونم که بین گرایشهای مختلف اون به کدومشون اصلا" علاقه دارم.راستش رو بخواید چند سالی از فارغ التحصیل شدنم میگذره نمیدونم چقدر ادامه تحصیل در این رشته به سطح دانشم در مقطع لیسانس بر میگرده؟ و اینکه بازار کارش در آمریکا به چه صورت هست؟
    میدونم سوالهلی پراکندهی پرسیدم اما ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه؟
    درود بر شما،
    میتونید تحصیلاتتون رو در زمینه Astrophysics, Cosmology, Observational or theoretical Astronomy,.. و خیلی دیگه از گرایشهای نجوم و فیزیک ادامه بدین. تعداد گرایشها خیلی زیاده، اینا فقط عناوین کلی هستن که گفتم. بازار کار ای رشته ها، بیشتر در مراکز تحقیقاتی، و دانشگاه ها هست. و در مورد سطح دانش لیسانس: همون درسهایی که در مقطع لیسانس خوندین کافیه، ولی بک گراند قوی در زمینه نسبیت عام یکی از ملزومات ورود به این رشته هست. در صورتیکه در گرایشی مثل particle cosmology or particle astrophysics بخواین کارتونو ادامه بدین، باید روی فیزیک ذرات هم مسلط باشید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

ممنون از توجهتون. این رشته ها تا بیشتر تئوری اند یا عملی؟ من اگه بخوام یه مطالعه کلی به منظور افزایش دانشم در زمینه Astronomy داشته باشم مرجع خاصی هست که معرفی کنید؟ به خاطر چند سالی که از لیسانس فاصله افتاده خیلی نگرانم. میترسم توش گیر کنم.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

ممنون از توجهتون. این رشته ها تا بیشتر تئوری اند یا عملی؟ من اگه بخوام یه مطالعه کلی به منظور افزایش دانشم در زمینه Astronomy داشته باشم مرجع خاصی هست که معرفی کنید؟ به خاطر چند سالی که از لیسانس فاصله افتاده خیلی نگرانم. میترسم توش گیر کنم.
    هم تئوری میتونید وارد بشید هم عملی. منظورتون از مطالعه کلی، یعنی میخواین در مورد این رشته بیشتر بدونید یا منظورتون یه کتابه در مورد نجوم؟

Junior Member

میخوام راجع به این رشته بیشتر بدونم . میخوام بدونم واقعا" بهش علاقمند هستم یا نه. ما تو دوره لیسانس چند واحد ناچیز از مبحثی که مستقیما" راجع به نجوم بود پاس کردیم. شاید تحصیل در این شاخه بطور خاص با ذهنیتم متفاوت باشه. میخوام مطمئن شم.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

میخوام راجع به این رشته بیشتر بدونم . میخوام بدونم واقعا" بهش علاقمند هستم یا نه. ما تو دوره لیسانس چند واحد ناچیز از مبحثی که مستقیما" راجع به نجوم بود پاس کردیم. شاید تحصیل در این شاخه بطور خاص با ذهنیتم متفاوت باشه. میخوام مطمئن شم.
    ببینید، نجوم بحث بسیار بزرگیه. از کیهان شناسی مدرن ساختار های بزرگ تا کیهان شناسی ذرات، از کیهان شناسی نظری تا رصدی. از اختر فیزیک گرفته تا بسیار بسیار چیزای دیگه که همه اینها خودشون به شاخه های زیادی تقسیم میشن که بسیار جذابن. شاید اگه بگید ذهنیتتون چیه، و دقیقا دنبال چی هستید، بهتر بشه راهنمایی کرد

Junior Member

تصور من از نجوم اینه:نسبت به شاخههای دیگه فیزیک خیلی ملموستر و به دنیای واقعی نزدیکتره وراحت بگم مربوط به آسمون زیبای بالای سرمونه. که من عاشقشم. بهلاوه مهمتر از همه فکر میکنم از شاخه های دیگه آسونتره.اینطوریه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

تصور من از نجوم اینه:نسبت به شاخههای دیگه فیزیک خیلی ملموستر و به دنیای واقعی نزدیکتره وراحت بگم مربوط به آسمون زیبای بالای سرمونه. که من عاشقشم. بهلاوه مهمتر از همه فکر میکنم از شاخه های دیگه آسونتره.اینطوریه؟
    هرگز نمیتونید بگید آسونه. ولی همونطور که گفتید ملموس تره میتونه باشه شاید. اگه منظورتون نجوم رصدیه، اون مشکلات و سختیای خودشو داره. کیهان شناسی تئوری از پیچیده ترین شاخه های فیزیکه که ترکیبی از فیزیک ذرات و فیزیک ساختار های بزرگه(پیچیده ترین بخش فیزیک رو میتونم بگم همینه) یعنی شما علاوه بر نسبیت عام، باید استاد فیزیک ذرات هم باشید. شاخه های بسیار زیاد دیگه ای هم وجود داره، ولی هرگز اونو به عنوان شاخه آسون در نظر نگیرین، چون واقعا اینجوری نیست.

Junior Member pmforlife آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gravity and Astrophysic, Shahid beheshti university

با سلام.. من الان ترم 8 کارشناسی مهندسی مکانیک رو تو دانشگاه فردوسی مشهد تموم کردم، ولی یک ترم دیگه دارم که میخوام ترم 9 رو مرخصی بگیرم و برای کنکور ارشد بخونم و ترم 10 درسای باقیمونده رو پاس کنم. من همیشه به نجوم علاقه خیلی زیادی داشته و دارم، و تو این 4 سال دانشگاه هم حسابی با گروههای نجومی آماتوری ارتباط داشتم و فعالیت میکردم. ولی نجوم آماتوری نتونسته من رو راضی بکنه و میخوام حرفه ای ادامه اش بدم، سوالم اینه که این مسیری که من برای خودم درنظر گرفتم درسته؟ اینکه الان تو این تابستون و 4 ماه بعدش حسابی درسای کارشناسی فیزیک رو بخونم و ارشد فیزیک امتحان بدم و رتبه خوبی بیارم، ارشدم رو تو یه دانشگاه خوب، (تهران یا زنجان) بخونم و بعد ازون برای دکترا به فکر اپلای گرفتن باشم. نظرتون رو میخواستم راجع به این برنامه های کلیم بدونم.. چه پیشنهادایی میکنین، چه کارایی بکنم که هرچه بیشتر به موفقیتم تو نجوم حرفه ای (اخترفیزیک) کمک کنه؟ درحال حاضر بهترین کار برام، کسب یه رتبه خوب تو ارشده؟؟؟ یکی از دوستان گفته بود برای پذیرش نمرات کارشناسی کسی که رشته غیرفیزیک خونده رو هم نگاه میکنند، من معدلم حدود 15.30 شده..این چقدر تاثیر (منفی؟) داره؟ اگه تو ارشد حسابی تلاشمو بکنم چه قدر شانس برای رفتن به یه دانشگاه خوب دارم؟ پیشاپیش سپاس از راهنمایی هاتون!

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)