صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: پذيرش دررشته نجوم يا آسترونومي در آمريكا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک- صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : پذيرش دررشته نجوم يا آسترونومي در آمريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط m.arash نمایش پست ها
    لیسانس فیزیک باید بگیری بعد بری هر گرایشی که دوست داری مثل نجوم !!!
    هرچند دیدم آدمایی که از برق و مکانیک (لیسانس) رفتن فوق گرایشای فیزیک که اغلب نجوم هم بوده ولی بکگراند خوبی تو زمینه فیزیک داشتن!
    با سلام، ببخشید آدمایی که از برق رفتن واسه اپلای gre دادن یا اگه رتبه دانشگاه برات زیاد مهم نباشه میشه؟من برق تموم کردم و الان دربه در ارشد فیزیک یا اپلایم،ممنون میشم اگه جواب بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک نجومی. دانشگاه شهید بهشتی

با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیریت محترم.

من کارشناسی ارشد فیزیک با معدل 16.02 هستم از دانشگاه شهید بهشتی. سه سال قبل فارغ التحصیل شدم. بعدش رفتم سربازی و تدریس رو انجام دادم و از محیط دانشگاهی دور شدم. لیسانسم فیزیک جامد با معدل 18.54 است. دو تا کنفرانس داخلی شرکت کردم به صورت ارائه پوستر. مقاله خارجی و مدرک زبان ندارم. با توجه به اینکه من 28 ساله هستم، اگر از الان بخوام شروع کنم برای اخذ پذیرش با فاند کامل از آمریکا یا کانادا به نظرتون امیدی هست ؟؟ یا اروپا، فقط فاند کامل برام مهمه و دانشگاه متوسط به بالا. شاید 3-4 سال طول بکشه که بتونم همه شرایط اعم از مقاله، زبان و... رو تهیه کنم. در ضمن کورس های ارشد من کیهان شناسی بوده اما پایان نامه ام رو اخترفیزیک کار کردم. سطح زبانمم پری-اینترمدیت هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bid نمایش پست ها
    تصور من از نجوم اینه:نسبت به شاخههای دیگه فیزیک خیلی ملموستر و به دنیای واقعی نزدیکتره وراحت بگم مربوط به آسمون زیبای بالای سرمونه. که من عاشقشم. بهلاوه مهمتر از همه فکر میکنم از شاخه های دیگه آسونتره.اینطوریه؟
    نجوم همونطور که دوستمون گفتن واقعا علم گسترده ایه و توی دانشگاه شما یا میتونی اختر فیزیک بخونی که مستقیما در مورد تولد و مراحل زندگی ستاره ها و به قول شما آسمونه ملموسه و کیهانشناسی که به مدل های استاندارد کیهانشناسی و تحول و پیدایش عالم میپردازه که واقعا ذهن قوی می خواد چون کمتر ملموسه. و البته به جرات میگم نسبت به گرایش های دیگه ی فیزیک ابدا آسون نیست حتی سخت تره البته کیهانشناسی رو عرض میکنم . دلیلشم اینه توی کیهانشناسی شما باید نسبیت رو خوب فهمیده باشی و ریاضی فیزیک قوی داشته باشی.

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

سلام.
    من امسال کنکور کارشناسى دادم.
    ان شالله مهرماه دانشجوى فيزيک دانشگاه شيرازم.
    هدفم فاند آمريکاى شمالى براى گرايش کيهان شناسيه.با رنک خيلى خوب
    با توجه به اين راهى که در پيش دارم و الان اولشم،
    ممنون مى شم تجربه هاتون رو در اختيارم قرار بدين.
    نمى خوام فرصتى رو از دست بدم.
    زبانمم فقط با مدرسه اومدم جلو.
    الان بايد براى چه چيزهايى تلاش کنم؟
    براى ارشد بايد تلاش کنم که برم تهران ؟
    اگر بزرگوارى توصيه اى کلى يا تجربه اى داره که مى تونه کمکم کنه واسه اين راهى که جلومه ممنون مى شم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام.
    من امسال کنکور کارشناسى دادم.
    ان شالله مهرماه دانشجوى فيزيک دانشگاه شيرازم.
    هدفم فاند آمريکاى شمالى براى گرايش کيهان شناسيه.با رنک خيلى خوب
    با توجه به اين راهى که در پيش دارم و الان اولشم،
    ممنون مى شم تجربه هاتون رو در اختيارم قرار بدين.
    نمى خوام فرصتى رو از دست بدم.
    زبانمم فقط با مدرسه اومدم جلو.
    الان بايد براى چه چيزهايى تلاش کنم؟
    براى ارشد بايد تلاش کنم که برم تهران ؟
    اگر بزرگوارى توصيه اى کلى يا تجربه اى داره که مى تونه کمکم کنه واسه اين راهى که جلومه ممنون مى شم
    نمرات خوب، بالابردن سطح زبان، آشنایی حرفه ای با زمینه های روز تحقیقات در کیهان شناسی (با استفاده از مقالات تخصصی در ژورنال های تخصصی). در نهایت نمرات بالا در آزمون جی آر ای، زبان، و توصیه نامه های خوب از اساتید. اپلیکنت های فیزیک و کیهان شناسی معمولا خیلی قوی هستن و شما باید بتونید رزومه خوبی در برابر اونها داشته باشید برای پذیرش و فاند. ارشد هم هرجا که بودید، سعی کنید کار تحقیقاتی درست و حسابی و حرفه ای انجام بدین. همه این ها در کنار هم میتونه شما رو به هدفتون برسونه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    نمرات خوب، بالابردن سطح زبان، آشنایی حرفه ای با زمینه های روز تحقیقات در کیهان شناسی (با استفاده از مقالات تخصصی در ژورنال های تخصصی). در نهایت نمرات بالا در آزمون جی آر ای، زبان، و توصیه نامه های خوب از اساتید. اپلیکنت های فیزیک و کیهان شناسی معمولا خیلی قوی هستن و شما باید بتونید رزومه خوبی در برابر اونها داشته باشید برای پذیرش و فاند. ارشد هم هرجا که بودید، سعی کنید کار تحقیقاتی درست و حسابی و حرفه ای انجام بدین. همه این ها در کنار هم میتونه شما رو به هدفتون برسونه.
    ممنونم از راهنمايى هاى خوبتون
    فقط متوجه اون قسمت اپليکنت نشدم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمايى هاى خوبتون
    فقط متوجه اون قسمت اپليکنت نشدم
    اپلیکنت یعنی کسی که اپلای میکنه. منظورم اینه متقاضیان این رشته در جهان بسیار رزومه قوی دارن.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

سلام
    من زمین شناسی دانشگاه تهران میخونم و خیلی به نجوم علاقه دارم . نجوم یکی از زیرشاخه های زمین شناسی هست ولی خوب خیلی توی این رشته ی ما بهش پرداخته نمیشه
    من میتونم واحد های اختیاریم روبرای نجوم از دانشکده های دیگه بردارم و خوب توی مبحثی که بهش علاقه دارم تحصیل کنم ولی به جاش میتونم یه سری مهارتهای مهم رو برای زمین شناسی یاد بگیرم و آینده ی شغلی تضمین شده تری رو برای خودم بسازم
    حالا سوال من اینه که آیا نجوم توی ایران برای منی که رشته ی اصلیم زمین شناسی بازار کار داره؟
    آیا من شرایط پذیرش دانشگاه های خارج از کشور رو دارم ؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوست عزیز
    اما من فکر میکنم نجوم زیرشاخه فیزیک باشه نه زمین شناسی
    نکته دیگه اینکه علوم پایه در ایران آینده شغلی خوبی ندارند
    برای پذیرش خارج از ایران، معمولا نجوم در دانشکده های فیزیک به صورت یک رشته جداگانه یا به صورت یک زمینه تحقیقاتی برای دانشجوهای فیزیک وجود داره و پذیرش در مقطع مستر نجوم با لیسانس زمین شناسی کار سختی هست و شما حتما نیاز دارید که در جی آر ای سابجکت فیزیک نمره خوبی بگیرید و مهمتر از اون با یک استاد ارتباط برقرار کنید و توانایی ها و دانش فیزیک و نجوم خودتون رو به اون ثابت کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mounesse نمایش پست ها
    سلام
    من زمین شناسی دانشگاه تهران میخونم و خیلی به نجوم علاقه دارم . نجوم یکی از زیرشاخه های زمین شناسی هست ولی خوب خیلی توی این رشته ی ما بهش پرداخته نمیشه
    من میتونم واحد های اختیاریم روبرای نجوم از دانشکده های دیگه بردارم و خوب توی مبحثی که بهش علاقه دارم تحصیل کنم ولی به جاش میتونم یه سری مهارتهای مهم رو برای زمین شناسی یاد بگیرم و آینده ی شغلی تضمین شده تری رو برای خودم بسازم
    حالا سوال من اینه که آیا نجوم توی ایران برای منی که رشته ی اصلیم زمین شناسی بازار کار داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mounesse نمایش پست ها
    سلام
    همانطور که در کامنت بالا اشاره کردند نجوم بخشی از فیزیک هست نه زمین شناسی!
    نجوم دانشگاهی زمین تا آسمان با نجوم دبیرستان فرق می کنه. شما وقتی منجم می شوی باید وقت بگیری برای استفاده از رصدخانه. در ذهن بعضی افراد اشتباه جا افتاده. در نجوم حرفه ای بیشتر با پردازش داده کار دارید تا رصد کردن.
    این را بخاطر این می گویم که خودم قبلا المپیاد نجوم شرکت کردم.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)