صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 164

موضوع: رفع اشکال در ترجمه جملات و لغات انگلیسی

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : رفع اشکال در ترجمه جملات و لغات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud2067 نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال داشتم نمیدونم جای درستی مطرح میکنم یا نه ، در مورد گوگل ترنسلیت به نظرتون قابل اعتماد هست که به عنوان یه دیکشنری بهش نگاه کنیم؟ من دنبال دیکشنری هستم که سیستم گوگل ترنسلیت رو داشته باشه، بطوریکه علاوه بر همه معانی یک کلمه، در مقابل هر معنی مترادف هارو هم نوشته باشه که این به نظرم بهترین روش برای وسیع کردن دایره لغات هست.
    خير. اگر به يافتن مترادف ها علاقمند هستيد ديکشنري زير را تهيه کنيد. لطفا تا حد امکان از ديکشنري انگليسي فارسي استفاده نکنيد.موفق باشيد
    Merriam-Webster Dictionary of Synonyms and Antonyms

Junior Member

پیش فرض اهمیت معنای قدیمی لغات

سلام خدمت عزیزان، معمولا دیکشنری ها معانی قدیمی یک لغت رو هم در ابتدا همه معانی اون کلمه میارن، اهمیت این معانی چقدر هست؟ آیا لازمه بخاطر سپرده بشن؟ (من برای آزمون تافل دارم آماده میشم و نمره خیلی بالایی میخوام و وقت هم دارم که جامع مطالعه کنم)

پیش فرض پاسخ : اهمیت معنای قدیمی لغات

نه نیاز نیست شما نمیخوای رشته ادبیات انگلیسی بخونی . به جای حفظ اون کلمه میتونی از همون وقتت استفاده کنی کلمات بیشتری بخونی

Junior Member

سلام
    من نمیدونم میتونم این سوال رو اینجا مطرح کنم یا نه ولی چون هر چی جستجو کردم هیچ تیتری که به سوال من بخوره پیدا نکردم مجبور شدم اینجا بپرسم ببخشید برای آزمون تافل باید تمام لغات TPo vرو خوند؟ یا فقط بعضی ها رو چون حجم خیلی بالایی دارن ممنون میشم که اگر چه میدونم سوالم به تیتر اینجا نمیخوره راهنماییم کنید

سلام دوستان
    من میخوام دامنه لغاتم رو خیلی بالاتر ببرم . در حال حاضر سطح زبانم upper intermediate هست. میشه دوستان راهنمایی کنن منو که چجوری میتونم اینکارو انجام بدم ؟ (هم روش مطالعه و تکرار و هم منابع خاصی اگه مد نظرتون هست)

نقل قول نوشته اصلی توسط zese نمایش پست ها
    سلام
    من نمیدونم میتونم این سوال رو اینجا مطرح کنم یا نه ولی چون هر چی جستجو کردم هیچ تیتری که به سوال من بخوره پیدا نکردم مجبور شدم اینجا بپرسم ببخشید برای آزمون تافل باید تمام لغات TPo vرو خوند؟ یا فقط بعضی ها رو چون حجم خیلی بالایی دارن ممنون میشم که اگر چه میدونم سوالم به تیتر اینجا نمیخوره راهنماییم کنید
    لغات رو به صورت جدا نخونید ، اول یه tpo بزنید و بعد لغات جدید همون tpo رو یاد بگیرید و بعد برید سراغ tpo بعدی، کم کم که جلوتر میرید میبینید که اکثر لغات تکراارین و این مدل خوندن بهتر به یادگیری لغات کمک میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط najvaeshab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام دامنه لغاتم رو خیلی بالاتر ببرم . در حال حاضر سطح زبانم upper intermediate هست. میشه دوستان راهنمایی کنن منو که چجوری میتونم اینکارو انجام بدم ؟ (هم روش مطالعه و تکرار و هم منابع خاصی اگه مد نظرتون هست)

از لغات ۵۰۴ شروع کنید و بعد هم کتاب لغت barrons
    میتونید هم فیلم ببینید و لغات جدید رو یادداشت کنید و سعی کنید یاد بگیرید

دوستان کسی معنی اینو میدونه؟
    stickle gloss

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin0101 نمایش پست ها
    دوستان کسی معنی اینو میدونه؟
    stickle gloss

اگر منظورتون sickle gloss هست ، عبارتی هست که برای درخشندگی لبه های برنده ابزارهایی که برای قطع کردن ساقه های محصولات کشاورزی استفاده میشه ، به کار برده میشه ، از نظر شیمیایی تاثیری هست که محصولات کشاورزی مثلا گندم در بلند مدت روی تیغه برش دهنده باقی می‌گذارند.

Junior Member

دوستان من میخوام دو تا جمله رو در انگیزه نامه بنویسم و معادل انگلیسی ش رو مطمئن نیستم. ممنون میشم کمکم کنید :
    1. انگار همیشه چیزی رو کم داشتیم. (منظور یک حالت روحی هست. مثلا احساس میکردم یه چیزی باید باشه که من ندارمش.)
    2. علاوه بر اینکه نفر اول در کلاس شدم، چیزهای با ارزش تری رو بدست آوردم.

بهترین جمله معادلشون چی هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)