صفحه 1 از 62 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

alinaderi
    Guest

پیش فرض کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ادامه تحصيل در مهندسي نرم افزار در كشور هاي ديگر با همين نام است يا بايد مثلا در علوم كامپيوتر ادامه داد چه فرقي با هم دارند؟لطفا راهنمايي كنيد

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : مهندسي نرم افزاريا علوم كامپيوتر؟

به صورت مهندسی نرم افزار من در آمریکا و کانادا دانشکده ای ندیدم. معمولا باید وارد دانشکده های علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر بشید، و در زمینه تحقیقاتی اونها مهندسی نرم افزار رو پیدا کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

پیش فرض پاسخ : مهندسي نرم افزاريا علوم كامپيوتر؟

اصولاً چیزی تحت عنوان دکترای مهندسی نرم افزار در آمریکا وجود ندارد. مگر در تعداد انگشت شماری دانشگاه (برای مثال کارنگی ملون). البته در مقطع فوق لیسانس زیاد هست. ولی در کانادا دانشگاه های بیشتری هستند که دکترای مهندسی نرم افزار ارایه می کنند و در مقطع فوق لیسانس هم که فراوان هستند. ولی همیشه گرایش مهندسی نرم افزار یکی از گرایش های دانشکده علوم کامپیوتر هستش و بصورت مجزا برای خودش دانشکده نداره.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

پیش فرض کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

از دوستان عزیزی که حتما بیشتر از من تجربه دارن خواستم یه نظرخواهی بکنم در مورد انتخاب گرایش در مقطع فوق لیسانس.

جایی که من میرم چندین گرایش داره که من بین اینا شک دارم:

Distributed and Mobile Systems(بخصوص در مورد این یکی اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه)
    Intelligent Systems
    Network Computing

خواهش من اینه که در مورد هر کدوم که اطلاعاتی دارید از منظر "پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیل شدن", "سهولت و جا برای تحقیق بیشتر و ادامه تحصیل در مقطع دکترا"و هر مسئله دیگه ای به ذهنتون میرسه نظرات خودتون رو بیان کنید. ضمنا موضوع علاقه شخصی و قوی بودن دانشگاه من در این زمینه ها رو موقتا به دست فراموشی بسپارید.

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

من تا جایی که می دونم سیستم های هوشمند یک گرایش واقعا پرمتقاضیه و بازار کار اون کاملا خوبه.
    از دوتای دیگه چیزی نمی دونم.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

سلام ....

جواب این سوال کاملا بستگی به خودت داره ! به کدومش علاقه داری ؟ تا حالا رو هیچ کدومش کار کردی؟
    من میشه گفت در زمینه Intelligent Systems کار کردم. زمینه اصلی کاری من بینایی کامپیوتریه ( Computer Vision) که با machine Learning هم همپوشانی زیادی داره. در یک جمله میتونم بهت بگم این گرایش یعنی ریاضیات در بالاترین سطح ممکن. خیلی زیباست اگه به ریاضی علاقه داشته باشی و خیلی دردناک اگه به خاطر جوگیری از اسم هوش مصنوعی و ... بری سمتش. مثلا در مبحث Pattern Recognition که با طبقه بندی داده ها بصورت هوشمند سر و کار داره باید به جبر خطی - آمار و احتمال - و هندسه فضایی کاملا مسلط باشی و گرنه هیچ چیزی دستگیرت نمیشه ! ولی اگه بتونی خودتو وفق بدی فوق العاده است. زیبایی در نهایت کاربرد. حداقل واسه من که بیسم برق بوده computer vision هم خیلی ایده آل بوده و هم خیلی کاربردی ......
    از لحاظ ادامه تحصیل این گرایش بدون شک یکی از بهترینهاست چون ذاتا خصوصیت research رو در خودش داره .
    از لحاظ کاری هم گرچه فکر نکنم در حال حاضر به پای mobile computing برسه اما روز بروز کاربردش داره بیشتر میشه....
    در مورد اون دو زمینه چون تخصصی ندارم اظهار نظر نمی کنم
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نظرخواهی نداره. ببین کدومو دوست داری. اگه همش برات مثل همه یعنی انگیزه کافی نداری و شاید لازم باشه قبل از دکترا یکم فکر کنی.

ApplyAbroad Champion

Distributed Systems ،Network Computing خیلی نزدیکند و نمی‌شه تفاوت زیادی بین‌شون قائل شد. فرم جدیدتری که داره بسیار مورد توجه قرار می‌گیره Cloud Computing هست. شرکت‌های بسیاری دارند روی Could Computing سرمایه‌گزاری می‌کنند و مطمئنا تخصص در این زمینه خیلی راحت می‌تونه منجر به پیدا کردن کار مناسب بشه. Intelligent Systems شاید برای کارهای تحقیقاتی خیلی مناسب باشه، اما در حال حاضر از نظر پیدا کردن شغل به خوبی Distributed Systems نیست.

Junior Member

Network و Distributed System رابطه زیادی با هم دارن و احتمالا شرایط براشون یکسانه.
    هر سه مورد جای کار و تحقیق به انداره کافی دارن.
    Intelligent Systems یرای کارهای research-based مناسبتره تا کاربرذی.
    اگه برای دکترا جاهای خاصی مد نظرته (مثلا دانشگاههای خاص) بهتره بری ببینی هر کدوم از اونا تو چه زمینه ای قویترن ،توی همون زمینه راحت تر میتونی پذیرش بگیری از اونجاها. در غیر این صورت، توی همه این زمینه ها دانشگاههای زیادی کار میکنند و میشه برای دکترا رفت.

ApplyAbroad Hero

يه سوال از دوستان عزيز:
    من ليسانس نرم افزار دارم و مي خوام براي سوئد اقدام كنم ، رشته اي رو ترجيح مي دم كه برنامه نويسي نداشته باشه يا كمتر داشته باشه ، مي تونيد راهنماييم كنيد؟
    goodbye forever

صفحه 1 از 62 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)