صفحه 39 از 62 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Banned

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    سلام. رشته ام مهندسی کامپیوتر- سخت افزاره و حالا به مباحث مربوط به DSP ، معماری کامپیوتر ، مخابرات و در کل مباحث سیستم های امبدد (ARM , FPGA) به شدت علاقه مند شدم و تو این درسها نمرات مناسبی دارم و کم کم کارهای تحقیقاتی رو دارم استارت میزنم. به نظرتون برای ارشد و PHD چه گرایشی برام مناسبه که تلاشم رو از حالا به سمتش جهت بدهم؟ یکی از دوستان برقی میگفت من بیشتر دارم به مخابرات نزدیک میشم . الان من واقعا نمیدونم راهی که دارم میرم چقدر درسته و در خارج از کشور میتونه شانس موفقیت برای کار و تجارت داشته باشه یا خیر..... اگر کسی راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.
    سلام

رشته Computer Engineering به نظر انتخاب مناسبی برای شما هست...
    در این رشته با توجه به background ی که فرمودید دو راه پیش پای شماست:

1- تحقیق در زمینه های low level: اگر درسی مثل VLSI یا طراحی اتوماتیک سیستم های مجتمع (دیجیتال) رو گذرونده باشید، شانس زیادی دارید که چه در زمینه طراحی مدار و چه در زمینه fabrication وارد تحقیقات دامنه دار بشید... خوبی چنین فعالیت های low levelی این هست که با رشته فیزیک هم ارتباط نزدیکی دارید و کلا از مزایای بسیار قابل توجه تحقیقات interdisciplinary در کسب دید بالا و امکان شرکت در طیف وسیعی از تحقیقاتی که در نگاه اول ربطی به رشتتون نداره، بهره خواهید برد...

2- تحقیق در زمینه های high level: ظاهرا در این مورد بیشتر تجربه دارید... طرح architecture های جدید برای پروسسورهای دیجیتال، چه DSP ها و چه FPGA ها، امروزه باعث طرح مسائل optimization بسیار جالبی شده که با تئوری گراف در هم تنیده شده اند... خصوصا اینکه اگر پیش زمینه آنالوگ خوبی داشته باشید، کار در زمینه های مخابرات دیجیتال و مدارات mix-mode براتون امکان پذیر هست...

هر دو مورد به نظر من (که خودم فارق التحصیل hardware هستم 3>) فوق العاده جای کار دارند و مطمئنا با انتخاب هرکدوم و تلاش و ابرامی که به خرج خواهید داد، دوره تحصیلات تکمیلی موفقی در انتظارتون خواهد بود... خصوصا اینکه هر دو track در صنعت بسیار پویا هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

رشته Computer Engineering به نظر انتخاب مناسبی برای شما هست...
    در این رشته با توجه به background ی که فرمودید دو راه پیش پای شماست:

1- تحقیق در زمینه های low level: اگر درسی مثل VLSI یا طراحی اتوماتیک سیستم های مجتمع (دیجیتال) رو گذرونده باشید، شانس زیادی دارید که چه در زمینه طراحی مدار و چه در زمینه fabrication وارد تحقیقات دامنه دار بشید... خوبی چنین فعالیت های low levelی این هست که با رشته فیزیک هم ارتباط نزدیکی دارید و کلا از مزایای بسیار قابل توجه تحقیقات interdisciplinary در کسب دید بالا و امکان شرکت در طیف وسیعی از تحقیقاتی که در نگاه اول ربطی به رشتتون نداره، بهره خواهید برد...

2- تحقیق در زمینه های high level: ظاهرا در این مورد بیشتر تجربه دارید... طرح architecture های جدید برای پروسسورهای دیجیتال، چه DSP ها و چه FPGA ها، امروزه باعث طرح مسائل optimization بسیار جالبی شده که با تئوری گراف در هم تنیده شده اند... خصوصا اینکه اگر پیش زمینه آنالوگ خوبی داشته باشید، کار در زمینه های مخابرات دیجیتال و مدارات mix-mode براتون امکان پذیر هست...

هر دو مورد به نظر من (که خودم فارق التحصیل hardware هستم 3>) فوق العاده جای کار دارند و مطمئنا با انتخاب هرکدوم و تلاش و ابرامی که به خرج خواهید داد، دوره تحصیلات تکمیلی موفقی در انتظارتون خواهد بود... خصوصا اینکه هر دو track در صنعت بسیار پویا هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام خیلی خیلی ممنون از راهنمایی شما. نه VLSI رو ترم بعد باید بردارم اما الک دیجیتال رو نسبت بهش تسلط خوبی دارم احتمالا VLSI هم جزو درسهاییه که بطور غریزی از خوندنش لذت میبرم الان راجع به رشته Computer Engineering کمی تحقیق کردم و ویکیپدیا رو خوندم اما درسهای کلیدی که ذکر شده بود بیشتر درسهای دوره لیسانس خودمون بود یعنی یک سری مباحثی بود که کاملا بهش اشاره شده. آیا برای ارشد هم رشته یا گرایشی با این اسم موجوده؟ برای مقطع دکتری چطور؟ بازهم ممنون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    سلام خیلی خیلی ممنون از راهنمایی شما. نه VLSI رو ترم بعد باید بردارم اما الک دیجیتال رو نسبت بهش تسلط خوبی دارم احتمالا VLSI هم جزو درسهاییه که بطور غریزی از خوندنش لذت میبرم الان راجع به رشته Computer Engineering کمی تحقیق کردم و ویکیپدیا رو خوندم اما درسهای کلیدی که ذکر شده بود بیشتر درسهای دوره لیسانس خودمون بود یعنی یک سری مباحثی بود که کاملا بهش اشاره شده. آیا برای ارشد هم رشته یا گرایشی با این اسم موجوده؟ برای مقطع دکتری چطور؟ بازهم ممنون.
    سلام

بله...
    در آمریکای شمالی و البته خیلی از کشورهای اروپا، مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار رو کلا computer engineering و هوش مصنوعی و مهندسی نرم افزار رو با عنوان computer science می شناسند... در M.Sc. و Ph.D....
    دروس ارشد و دکترا بسته به تمرکز تحقیقاتی گروه می تونه در زمینه fault tolerant systems, graph planning, advanced VLSI و ... باشه.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member persianboy1993 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Masters in Information Technology Engineering Field @Tarbiat Modares University

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در زمینه وب دقیقا چه چیزی موردنظرتون هست؟ کارهای مربوطه یا میتونه در زمینه content باشه که شامل داده کاوی وب و Distributed content باشه، یا در زمینه service delivery که الان دیگه بیشتر به مبحث cloud و SaaS نزدیک میشه، یا مباحث هنری و گرافیکی قضیه که بیشتر هنریه تا کامپیوتر. در زمینه های Quality of Experience بخصوص مالتی مدیا هم جای کار هست.
    خیلی ممنون از توضیحاتی که دادید راهگشا بود من با یه جست و جو به این صفحه بر خوردم شاید برای بچه هایی که میخوان تو فیلد وب کاوی کار کن مفید باشه صفحه برای یکی از اساتید امیرکبیر هستش.
    http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=ir

Junior Member

ببخشید من یه بار سوال پرسیدم کسی جواب نداد.دوباره میپرسم اگه اسپم نمیشه .

من کارشناسی نرم افزار را دارم
    من برای کنکور ارشد در دانشگاه ازاد در گرایش نرم افزار شرکت کردم.من علاقه ی زیادی به طراحی و شبیه سازی ربات هوشمند - برنامه های هوشمند - سیستم عامل و طراحی گیم دارم.با نوجه به ادامه ی گرایش من در نرم افزار ایا میتوانم در اینده برای ادامه در گرایش های مثل رباتیک در یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا ادامه تحصیل دهم یا باید گرایش هوش مصنوعی را بخوانم.ایا میتوانم در ارشد پایان نامه را با موضوعات هوش مصنوعی ربط بدهم ؟

ممنون میشم یکی راهنماییم کنه.نیازم فوریه

سلام دوستان
    اول از همه ی کسانی که اینجا وقت میذارند و جواب ما رو می دهند تشکر می کنم.
    من لیسانس کامپیوتر سخت افزار دارم و معدلم هم خوبه. در دوره لیسانس بیشتر تمرکزم روی مباحث الکترونیکی بود تقریبا دو سال هم در همان دوران دانشجویی با یه شرکت در زمینه برق همکاری کردم و پایان نامه ام هم در همین موضوع هست اما علاقه کافی ایجاد نشد! الان جمع بندیم اینه که به نرم افزار بیشتر از سخت افزار علاقه مند هستم چون با اینکه زیاد در دوره لیسانس براش وقت نذاشتم و استادای خوبی هم نداشتیم اما پیشرفتم بهتر بود و الان هم کارم برنامه نویسیه. به برنامه نویسی و طراحی نرم افزار علاقه مندم. گیم نویسی رو دوست دارم. اما هوش مصنوعی رو دوست ندارم شاید به دلیل شناخت نادرستم ازش هست و استادمون هم خیلی بد گفت این درس رو اما کاربردش در روباتیک برام جذابه. روی زمینه های دیگر نرم افزار کار نکردم و دیدی ندارم. همه مدارکم هم آماده است برای اپلای فقط موندم روی انتخاب گرایش. پیشنهادتون چیه؟ اگر لینکی برای آشنایی سریع با مباحث نرم افزاری دارین ممنون میشم بذارید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط prosperouss نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول از همه ی کسانی که اینجا وقت میذارند و جواب ما رو می دهند تشکر می کنم.
    من لیسانس کامپیوتر سخت افزار دارم و معدلم هم خوبه. در دوره لیسانس بیشتر تمرکزم روی مباحث الکترونیکی بود تقریبا دو سال هم در همان دوران دانشجویی با یه شرکت در زمینه برق همکاری کردم و پایان نامه ام هم در همین موضوع هست اما علاقه کافی ایجاد نشد! الان جمع بندیم اینه که به نرم افزار بیشتر از سخت افزار علاقه مند هستم چون با اینکه زیاد در دوره لیسانس براش وقت نذاشتم و استادای خوبی هم نداشتیم اما پیشرفتم بهتر بود و الان هم کارم برنامه نویسیه. به برنامه نویسی و طراحی نرم افزار علاقه مندم. گیم نویسی رو دوست دارم. اما هوش مصنوعی رو دوست ندارم شاید به دلیل شناخت نادرستم ازش هست و استادمون هم خیلی بد گفت این درس رو اما کاربردش در روباتیک برام جذابه. روی زمینه های دیگر نرم افزار کار نکردم و دیدی ندارم. همه مدارکم هم آماده است برای اپلای فقط موندم روی انتخاب گرایش. پیشنهادتون چیه؟ اگر لینکی برای آشنایی سریع با مباحث نرم افزاری دارین ممنون میشم بذارید.
    سلام

افرادی که دنبال تغییر گرایش یا تغییر رشته از A به B هستند کلا به دو گروه تقسیم میشن:

1- کسانی که در حین یا بعد از درسشون در A، همزمان مطالعات شخصی یا تحقیقاتت غیر رسمی در B هم داشتند (مثلا در آزمایشگاه فلان استاد با دانشجویان تحصیلات تکمیلی کار می کردند) و شاید در B تحصیلات رسمی نداشتند ولی اساسا در مورد اون و بطن تحقیقاتی که برش حامک هست، دید خوبی دارند...

2- کسانی که با رشته مقصد که تازه به اون علاقه مند شدن تقریبا هیچ intersection ی نداشتن و از لحاظ دید علمی، سابقه تحقیقات و background پاک پاک هستند!!!

در مورد اول تغییر رشته یا تغییر گرایش کار سختی نیست.. چرا که به استاد یا admission committee خیلی زود میشه توانایی ها رو ثابت کرد...
    در مورد دوم کار سخت هست... شما صرفا به موضوعی "احساس علاقه" می کنید که تقریبا چیزی در اون باره نمی دونید!!! و باید به استاد بالقوه حق داد که پیش خودش فکر کنه وقتی applicant صرفا علاقه (اگه نگم کورکورانه!) سطحی و بدون شناخت به یک موضوع داره، ممکن هست به زودی اون رو هم رها کنه...

و اما پیشنهاد من...
    شما سخت افزاری بودید و کنترل رو هم پاس کردید... به رباتیک هم که علاقه دارید... با توجه به اینکه 4 سال رو سخت افزاری گذروندید وارد وادی کنترل شدن ممکن هست براتون جالب باشه...
    اگر مصر هستید که برید دنبال هوش مصنوعی، باید در رزومه تون نشون بدید که برای مثلا مقطع ارشد، به اندازه یک دانشجوی لیسانس نرم افزار هوش می دونید...! راه اون هم مطالعات فردی، شرکت در تحقیقات در جریان دانشکده تون و ... هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

افرادی که دنبال تغییر گرایش یا تغییر رشته از A به B هستند کلا به دو گروه تقسیم میشن:

1- کسانی که در حین یا بعد از درسشون در A، همزمان مطالعات شخصی یا تحقیقاتت غیر رسمی در B هم داشتند (مثلا در آزمایشگاه فلان استاد با دانشجویان تحصیلات تکمیلی کار می کردند) و شاید در B تحصیلات رسمی نداشتند ولی اساسا در مورد اون و بطن تحقیقاتی که برش حامک هست، دید خوبی دارند...

2- کسانی که با رشته مقصد که تازه به اون علاقه مند شدن تقریبا هیچ intersection ی نداشتن و از لحاظ دید علمی، سابقه تحقیقات و background پاک پاک هستند!!!

در مورد اول تغییر رشته یا تغییر گرایش کار سختی نیست.. چرا که به استاد یا admission committee خیلی زود میشه توانایی ها رو ثابت کرد...
    در مورد دوم کار سخت هست... شما صرفا به موضوعی "احساس علاقه" می کنید که تقریبا چیزی در اون باره نمی دونید!!! و باید به استاد بالقوه حق داد که پیش خودش فکر کنه وقتی applicant صرفا علاقه (اگه نگم کورکورانه!) سطحی و بدون شناخت به یک موضوع داره، ممکن هست به زودی اون رو هم رها کنه...

و اما پیشنهاد من...
    شما سخت افزاری بودید و کنترل رو هم پاس کردید... به رباتیک هم که علاقه دارید... با توجه به اینکه 4 سال رو سخت افزاری گذروندید وارد وادی کنترل شدن ممکن هست براتون جالب باشه...
    اگر مصر هستید که برید دنبال هوش مصنوعی، باید در رزومه تون نشون بدید که برای مثلا مقطع ارشد، به اندازه یک دانشجوی لیسانس نرم افزار هوش می دونید...! راه اون هم مطالعات فردی، شرکت در تحقیقات در جریان دانشکده تون و ... هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنون بابت جوابتون
    چیزایی که گفتم علاقه دارم تجربه دارم در زمینه شون. علاقه کورکورانه نیست. برنامه نویسی و طراحی نرم افزار کار فعلیمه. (من 3 ساله فارغ التحصیل شدم و بعدش مشغول به کار شدم) گیم نویسی رو هم در دوران دانشگاه یک ترم تجربه کار دارم. طراحی موتور گیم و محیط گرافیکی آن.در مورد تفاوتم با یک مهندس نرم افزار حق با شماست من به علاوه 12 واحد درسی و پروژه پایانی که اختلاف دارم باهاشون ، تمرکزم در دوره لیسانس روی نرم افزار نبوده. اما فکر می کنم در نرم افزار موفق میشم. با این تفاسیر نظرتون چیه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط prosperouss نمایش پست ها
    ممنون بابت جوابتون
    چیزایی که گفتم علاقه دارم تجربه دارم در زمینه شون. علاقه کورکورانه نیست. برنامه نویسی و طراحی نرم افزار کار فعلیمه. (من 3 ساله فارغ التحصیل شدم و بعدش مشغول به کار شدم) گیم نویسی رو هم در دوران دانشگاه یک ترم تجربه کار دارم. طراحی موتور گیم و محیط گرافیکی آن.در مورد تفاوتم با یک مهندس نرم افزار حق با شماست من به علاوه 12 واحد درسی و پروژه پایانی که اختلاف دارم باهاشون ، تمرکزم در دوره لیسانس روی نرم افزار نبوده. اما فکر می کنم در نرم افزار موفق میشم. با این تفاسیر نظرتون چیه؟
    سلام

تجربه professional در یک زمینه مثلا برنامه نویسی الزاما دانش academic ی که اساتید از applicant ها انتظار دارند رو تضمین نمی کنه...
    به هر صورت باید سعی کنید این تجربه رو در راه درستش به کار بگیرید... یعنی اگر می خواید از این تجارب در apply بهره ببرید، راهی رو انتخاب کنید که در اون به کار بیان...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان،رشته لیسانس من برق-قدرت هستش،میخام برای ارشد تغییر بدم به کامپیوتر-نرم افزار,حالا میخواستم بپرسم این تغییر رشته مشکلی برای اپلای کردنم اشکالی ایجاد نمیکنه؟چقد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)