نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_karimi76 نمایش پست ها
    متاسفانه یا خوشبختانه دوستان من هم مثل خود من در ایران درس می خونند و می گفتند که در فوق دانشگاه های ایران بیشتر تئوری کار می کنند تا برنامه نویسی. من فکر کردم این رشته علاوه بر طراحی الگوریتم های هوش مصنوعی برنامه نویسی هم دارد. تو رو خدا یکی که توی این رشتس بیاد و دقیقا توضیح بده که موضوعات این رشته و زمینه های کاری این رشته چیه. بابا من برقیم و چیزی سر در نمی یارم. هرجا هم که میرم فقط توضیح کلی می دن که مثلا خوبه و برنامه نویسی هم داره! خوب اینو می دونم!!! بعدش را توضیح بدید. من می خوام رشتمو عوض کنم. خیلی بده اگه کلی بخونی و بعدش تازه بفهمی که این اون رشته ای نبود که تو می خواستی. لطفا کمک کنید.
    شرایط شما تقریبا شبیه منه . منم لیسانس برق بودم ولی الآن رو پردازش و تحلیل تصویر کار میکنم (بین هوش در کامپیوتر میشه و پردازش سیگنال در مخابرات) ...
    متاسفانه من اطلاعی از رشته فوق کامپیوتر در ایران در زمینه هوش ندارم اما اینو باید بدونید که فقط تئوری معنی نمیده . همونقدر که فقط حل مدار در برق معنی نمیده !! مثلا باید دید مدار در چه زمینه ای قراره استفاده بشه ؟ بدیهیه که مدارهای کنترل درایو موتور BLDC هیچ ربطی به مدارهای مخابراتی نداره ! الگوریتم هم همینه . باید دید واسه چی میخواید الگوریتم develop کنید ؟
    اگه وارد هوش میخواید بشید به احتمال زیاد با شبکه های عصبی - الگوریتمهای ژنتیک - سیستمهای فازی و .... سر وکار خواهید داشت !
    اگه به روبوتیک هم علاقه مندید بینهایت درجه آزادی براتون فراهم هست : از بینایی روبات (Computer vision) گرفته تا الگوریتمهای Learning رفتار روبات (مثل Reinforcement learning و ...) تا خیلی چیزای دیگه وجود داره که میتونین روش کار کنید ....
    در مورد این کلمات تو گوگل سرچ کن تا متوجه بشی چکار میکنن ..

موفق باشید .
    ویرایش توسط vahidR : February 27th, 2010 در ساعت 05:51 PM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)