صفحه 54 از 62 نخستنخست ... 444454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Banned
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط padisah نمایش پست ها
    اولا استاتید دانشگاه های آمریکا به ایمیل های ناشناس مشورت نمی دهند.
    دوما فرق بین هوش مصنوعی و علوم داده زیاد به نظر نمیرسه. در واقع علوم داده زیرمجموعه هوش مصنوعی هست. هر چند هردو برای دکتری خیلی مرتبط با ریاضی به نظر می رسند.
    سوما این رشته جدید علوم داده الان برای استخدام تو شرکت های آی تی با درآمد هنگفت خیلی مورد پسند هست هر چند نیاز به خلاقیت فراوان داره.
    اقا بسیار از شما سپاس گذارم خودم به احتمال زیاد میروم سمت علوم داده

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

پیش فرض در مورد نام رشته

من که نمیدونم سوالامو کجا بذارم که دو دقیقه بعد تیغ قفل نخوره بهش.
    بهرحال من رشته ام مهندسی تکنولوژی نرم افزاره. اما همچین رشته ای رو خواهرم توی لغات آلمانی نمیتونه پیدا کنه.
    میگه با مسئول دانشگاههای اونجا در مورد رشته نرم افزار کامپیوتر صحبت کرده و اونا گفتن که همچین رشته ای نمیشناسن.
    رشته ای بنام انفورماتیک دارن که اصلا معلوم نیست همون رشته ما رو پوشش میده یا نه چون همینطور که میدونید تو ایران این دو رشته یکی نیست.
    حالا از دوستانی که توی آلمان یا اتریش یا سوئیس در حال درس خوندن هستن میخوام تقاضا کنم اگر در این مورد میتونن به من اطلاعاتی بدن ممنون میشم کمک کنن.
    متشکرم

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

Junior Member J4V4D آواتار ها

سلام دوستان
    من حدودا یه ماه هست که دارم کل فروم رو مطالعه میکنم تا یک رشته مناسب برای ارشد تو ایران رو بخونم بعد برای دکتری اون برای خارج کشور فاند بگیرم.
    ولی الان تو انتخاب رشته موندم و برای اینکه لطف کنید راهنمایید کنید علایق و تخصص هامو خدمتتون میگم.
    اینکه برای رشته ای که میخوام بخونم در آمریکا یا کشور های اروپایی خواهان باشه و بتونم فاند بگیرم و بعد از اون بازار کار داشته باشه ( که میدونم تخصص حرف اول رو میزنه) خیلی برام مهمه.

رشته لیسانس من مهندسی صنایع بود که تموم کردم.

علایق : برنامه نویسی تحت وب / توسعه دهنده وب (WEB Developer) - طراح وب (Web Desinger) - پایگاه داده - کلا هر موردی که در حیطه وب هست و برنامه نویسی اون.

به مباحثی که ریاضیات زیاد داشت باشه علاقه آنچنانی ندارم.

تخصص هام : (بین 2 تا 6 سال سابقه کاری در موارد زیر)

PHP
    Mysql
    Nodejs
    Angularjs
    Android Development
    html
    css
    javascript
    Resposive Designe
    SEO
    User experience(UX) - For WebDesign and App
    User interface (UI) - For WebDesign and App
    Adobe Photoshop
    Adobe illustrator
    Graphic Design
    Sketch (Mac)
    Linux Server Managment (Hosting)

پ-ن : گرچه میدونم که این تخصص ها تو مبحث درسی نیست و بیشتر برای بازار کار هست . ولی دوست دارم رشته ای رو بخونم که بعدا وقتی دنبال کار میرم این تخصص ها در کنار مدرکم رزومه خوب درست کنه و الکی نباشه.

پیشاپیش از راهنمایی شما بزرگواران سپاسگزارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط J4V4D نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدودا یه ماه هست که دارم کل فروم رو مطالعه میکنم تا یک رشته مناسب برای ارشد تو ایران رو بخونم بعد برای دکتری اون برای خارج کشور فاند بگیرم.
    ولی الان تو انتخاب رشته موندم و برای اینکه لطف کنید راهنمایید کنید علایق و تخصص هامو خدمتتون میگم.
    اینکه برای رشته ای که میخوام بخونم در آمریکا یا کشور های اروپایی خواهان باشه و بتونم فاند بگیرم و بعد از اون بازار کار داشته باشه ( که میدونم تخصص حرف اول رو میزنه) خیلی برام مهمه.

رشته لیسانس من مهندسی صنایع بود که تموم کردم.

علایق : برنامه نویسی تحت وب / توسعه دهنده وب (WEB Developer) - طراح وب (Web Desinger) - پایگاه داده - کلا هر موردی که در حیطه وب هست و برنامه نویسی اون.

به مباحثی که ریاضیات زیاد داشت باشه علاقه آنچنانی ندارم.

تخصص هام : (بین 2 تا 6 سال سابقه کاری در موارد زیر)

PHP
    Mysql
    Nodejs
    Angularjs
    Android Development
    html
    css
    javascript
    Resposive Designe
    SEO
    User experience(UX) - For WebDesign and App
    User interface (UI) - For WebDesign and App
    Adobe Photoshop
    Adobe illustrator
    Graphic Design
    Sketch (Mac)
    Linux Server Managment (Hosting)

پ-ن : گرچه میدونم که این تخصص ها تو مبحث درسی نیست و بیشتر برای بازار کار هست . ولی دوست دارم رشته ای رو بخونم که بعدا وقتی دنبال کار میرم این تخصص ها در کنار مدرکم رزومه خوب درست کنه و الکی نباشه.

پیشاپیش از راهنمایی شما بزرگواران سپاسگزارم.
    کمی علایق web development رو مرتبط کردن به محیط آکادمیک و فاند گرفتن سخت است مگر اینکه بیاید به سمت back-end و ریسرچ در زمینه دیتابیس ها و execution engine ها و چیزهایی از این قبیل.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمي زبان انگليسي - پيام نور ساري

سلام Computer and information system managers دقيقا زيرشاخه چه رشته ايي ميشه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمي زبان انگليسي - پيام نور ساري

دانشگاه اين رشته هارو ارائه ميده كدومو انتخاب كنم
    information management and information system
    computer science and technology
    information and computing science

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط crystalpixel نمایش پست ها
    دانشگاه اين رشته هارو ارائه ميده كدومو انتخاب كنم
    information management and information system
    computer science and technology
    information and computing science
    لیست کورس هایی که ارائه میشه رو نگاه کنید. از این اسم ها چیز زیادی نمیشه متوجه شد.

Junior Member

سلام واسه کار و تحقیق ( خارج از ایران) در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک و computer vision مهندسی برق گرایش های مخابرات بهتره یا علوم کامپیوتر ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan99 نمایش پست ها
    سلام واسه کار و تحقیق ( خارج از ایران) در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک و computer vision مهندسی برق گرایش های مخابرات بهتره یا علوم کامپیوتر ممنون
    سلام

تو زمینه هوش مصنوعی هم برقی ها وارد میشن و هم کامپیوتری ها و هر کدوم تو حوزه خودشون کار میکنن با دیدهای متفاوت و در سطوح متفاوت.
    مثلا تو فیلد بینایی ماشین که مثال زدید از دید علوم کامپیوتر مسائلی مطرح میشه مثل دسته بندی تصویر (classification)، تشخیص اشیا (object recognition)، قطعه بندی تصویر (segmentation)، یا مسائل سطح بالاتر (منظور از سطح بالا یعنی نزدیک به انسان) مثل توصیف خودکار یک عکس یا ویدئو که لازمه اش task هایی مثل caption generation و scene understanding ه. از دید برقی بیشتر مسائل image processing مطرح هست مثل از بین بردن نویز تصویر (image denoising)، اعمال انواع transform ها روی یک عکس، تشخیص texture های یک عکس و چیزهای مشابه این. یا مثلا تمام تسک هایی که از دید کامپیوتر گفتم نیاز به استخراج ویژگی از عکس (feature extraction) دارن و معمولا این بیشتر کار برقیه تا کامپیوتری.

به طور کلی بینایی ماشین از دید کامپیوتری ها مسائل abstract تر و نزدیک تر به درک انسانه و از دید برق بیشتر نزدیک به ماشین. البته مرز مشخصی وجود نداره و برقی هم هست که میاد کار abstract میکنه و برعکس.

حالا اینکه چه رشته ای بخواد انتخاب بشه برای رفتن تو هوش مصنوعی به این بستگی داره که علاقه و پیش زمینه هر کس به کدوم نزدیکتره. البته اینو باید در نظر گرفت که در نهایت هوش مصنوعی زیرمجموعه علوم کامیپوتره که از رشته های دیگه هم بهش وارد میشن بنابراین به نظر من نهایتا کسی که علوم کامیپوتر بخونه بیشتر و عمیق تر میتونه وارد قضیه شه. ولی از برق هم ممکنه البته از گرایشهایی که کارشون مباحث پردازش سیگناله و نه مخابرات که هیچ ارتباطی به هوش مصنوعی نداره.
    برای کار پیدا کردن هم در نهایت تخصص مهمه و نه اسم رشته بنابراین باید دید چه کاری با چه تخصصی مد نظر هست و اون تخصص بیشتر تو کدوم رشته درس داده میشه.

Junior Member mida آواتار ها

سلام دوستان
    کدام گرایش رشته کامپیوتر به مباحث user experience و user interface نزدیک تر هست. کلا این دو موضوع جای کار آکادمیک دارن یا صرفا تو زمینه شغلی کاربرد دارن؟
    برای مثال من در مورد یه سری الگوریتم های طراحی شنیدم میشه به عنوان کاردانشگاهی و پژوهشی روشون کار کرد؟ اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
    خارج از ایران چه گرایشی هست که به این مباحث مربوط بشه ؟
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)