صفحه 40 از 62 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Banned

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط brusa1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان،رشته لیسانس من برق-قدرت هستش،میخام برای ارشد تغییر بدم به کامپیوتر-نرم افزار,حالا میخواستم بپرسم این تغییر رشته مشکلی برای اپلای کردنم اشکالی ایجاد نمیکنه؟چقد؟
    سلام

اگر background لازم برای دوره graduate رو نداشته باشید در انتخاب شدن با چالش روبرو خواهید بود...
    باید به admission committee نشون بدید که از برنامه نویسی، data base، هوش مصنوعی و موضوعاتی مثل سیستم عامل و البته تکنیک های مهندسی نرم افزار سررشته دارید...
    در غیر اینصورت یا اصلا پذیرش نمی گیرید یا باید به program های سطح پایین و دانشگاه های نه چندان مطرح اکتفا کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

اگر background لازم برای دوره graduate رو نداشته باشید در انتخاب شدن با چالش روبرو خواهید بود...
    باید به admission committee نشون بدید که از برنامه نویسی، data base، هوش مصنوعی و موضوعاتی مثل سیستم عامل و البته تکنیک های مهندسی نرم افزار سررشته دارید...
    در غیر اینصورت یا اصلا پذیرش نمی گیرید یا باید به program های سطح پایین و دانشگاه های نه چندان مطرح اکتفا کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    به فرض آنکه بک گراند خوبی داشته باشند آنگاه معدل دوره لیسانس تا چه میزان برای ایشان یا کیس های امثال ایشان تاثیرگذار خواهد بود؟

0تشکر فراوان بابت اینکه جواب بنده رو دادید،یه سوال دیگه داشتم،من چندین ساله برنامه نویسی میکنم به زبان اندروید(همون جاوای خودمه با ی خرده تغییر)،ولی تمام برنامه هام رو به زبان فارسی نوشتم،حالا میخواستم یه خرده برام توضیح بدین که چه کار کنم (حدود 3 سال دیگه میخام برای اپلای اقدام کنم یعنی وقت زیادی دارم) که این background که جنابعالی فرمودین رو داشته باشم؟
    تا قبل از ارشد رفتنم اگه کاری میشه انجام بدم که به قولی نظر کمیته رو در آینده جلب کنه ممنون میشم باهام مطرح کنید(میدونم نظر کمیته دانشگاه های مختلف متفاوته ولی خوب یه موضوعاتی مشترکه).

پ ن:من خودم به شخصه افراد زیادی رو دیدم که با تغییر رشته برق به کامپیوتر یا بالعکس پذیرش گرفتن،راستش فک نمیکردم اینقد مشکل بشه کارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

براتون آرزوی موفقیت دارم

با عرض سلام
    من چندتا سوال داشتم
    رشته من در دوره كارشناسي برق بوده كه ايران خوندم الان امريكا هستم و مستر ميخوام كامپيوتر ساينس بخونم ولي واقعا گيج شدم كه با توجه به اينكه من به برنامه نويسي علاقه دارم و واقعا به امار و احتمالات علاقه ندارم
    بهتره توي چه گرايشي بخونم كه بيشتر كاراش نرم افزاري باشه و اينده كاري خوبي هم داشته باشه و ميشه لطفا گرايشي كه بهم معرفي ميكنين رو يكم توضيح بدين درموردش
    با تشكر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer - software

با عرض سلام و خسته نباشید

من لیسانس نرم افزار دارم و امسال برای ارشد شرکت کردم، شغلم طراحی سایت و برنامه نویسی اندروید هست.

از یکی از کسانی که توی امریکا هستند سوال کردم گفتند در حال حاضر بهترین راه برای کار در امریکا این هست که اول برای یه مدرک فوق اپلای کنم.

با توجه به این که خدمت نرفتم تصمیم گرفتم درصورتی که ارشد توی ایران قبول شدم در حین تحصیل برای فوق اپلای کنم.

از صحبت هایی که در این تاپیک شد متوجه شدم تخصص هایی که من دارم بیشتر برای کار هست و مربوط به شاخه خاصی از کامپیوتر نمیشه.

حالا سوالم این هست، این جور که من متوجه شدم این مهندسی کامپیوتر که ما توی ایران می خونیم اگر بخوایم برای فوق لیسانس و دکترا توی امریکا ادامه بدیم باید بریم computer science برای computer software engineering درسته؟

چون علاقه من بیشتر در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی هست.
    هچنین در صورت امکان چند تا از دانشگاه های خوبی که ایرانی هارو با نمره تافل و سوابق تحصیلی نسبتا خوب، قبول کنه نام ببرید.

از جناب
    Matinking و اساتیدی که در این زمینه اطلاعاتی دارند تقضا دارم راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط webDeveloper نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید

من لیسانس نرم افزار دارم و امسال برای ارشد شرکت کردم، شغلم طراحی سایت و برنامه نویسی اندروید هست.

از یکی از کسانی که توی امریکا هستند سوال کردم گفتند در حال حاضر بهترین راه برای کار در امریکا این هست که اول برای یه مدرک فوق اپلای کنم.

با توجه به این که خدمت نرفتم تصمیم گرفتم درصورتی که ارشد توی ایران قبول شدم در حین تحصیل برای فوق اپلای کنم.

از صحبت هایی که در این تاپیک شد متوجه شدم تخصص هایی که من دارم بیشتر برای کار هست و مربوط به شاخه خاصی از کامپیوتر نمیشه.

حالا سوالم این هست، این جور که من متوجه شدم این مهندسی کامپیوتر که ما توی ایران می خونیم اگر بخوایم برای فوق لیسانس و دکترا توی امریکا ادامه بدیم باید بریم computer science برای computer software engineering درسته؟

چون علاقه من بیشتر در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی هست.
    هچنین در صورت امکان چند تا از دانشگاه های خوبی که ایرانی هارو با نمره تافل و سوابق تحصیلی نسبتا خوب، قبول کنه نام ببرید.

از جناب
    Matinking و اساتیدی که در این زمینه اطلاعاتی دارند تقضا دارم راهنمایی بفرمایید.

با تشکر
    سلام

مباحثی که در ایران تحت عنوان گرایش "نرم افزار" ارائه میشن در دانشگاه های خارجی عندتا تحت لوای برنامه computer science مطرح هستند...
    "سخت افزار" رو هم باید در برنامه های computer engineering و برنامه های joint مثل electrical & computer engineering جست و جو کرد... البته کم نیستند علاقه مندان به AI و رباتیک که در این رشته فعالیت می کنند...
    گاها رشته هایی در دانشکده های هنر و علوم انسانی هم ارائه میشن که جدای از موارد بالا به صورت موضوعاتی تلفیقی مثل multimedia و HCI قابل بررسی هستند...
    تعریف دانشگاه خوب در هر سطح و دیدگاهی متفاوت هست...
    program های مختلف در دانشگاه ها رو بررسی کنید تا نظراتتون با در نظر گرفتن جمیع شرایط convergent بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام خدمت دوستان و دانش جویان
    یه سوال داشتم کدوم واحد دانشگاه آزاد در تهران برای تحصیل در مقطع کارشناسی مهمندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار مناسبه؟ واحد تهران مرکزی یا تهران شمال؟

برای ادامه تحصیل برای کسی که بخواد برای مقطع ارشد برای خارج از کشور اپلای کنه به نظرتون رشته سخت افزار مناسبه یا مهندسی فناوری اطلاعات؟
    حقیقتش برای تحصیل بین این دو رشته موندم... به سخت افزار علاقه دارم اما اینکه رشتم مباحث علوم انسانی هم توش باشه استقبال می کنم به همین دلیل به فناوری اطلاعاتم فکر میکنم؟

نظر دوستان چیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Cwizard نمایش پست ها

برای ادامه تحصیل برای کسی که بخواد برای مقطع ارشد برای خارج از کشور اپلای کنه به نظرتون رشته سخت افزار مناسبه یا مهندسی فناوری اطلاعات؟
    حقیقتش برای تحصیل بین این دو رشته موندم... به سخت افزار علاقه دارم اما اینکه رشتم مباحث علوم انسانی هم توش باشه استقبال می کنم به همین دلیل به فناوری اطلاعاتم فکر میکنم؟

نظر دوستان چیه؟
    فناوری اطلاعات رشته ایده آلی برای اپلای نیست و سخت افزار مناسب تره.

Junior Member

Question پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

فناوری اطلاعات رشته ایده آلی برای اپلای نیست و سخت افزار مناسب تره.

ممنون دوست عزیز برای جواب
    اما چرا میشه دلیلشم بگین ؟ به دلیل اختلاف واحداش؟

در مورد سوال اولم کسی نظری نداشت؟

یه سوال داشتم کدوم واحد دانشگاه آزاد در تهران برای تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار مناسبه؟ واحد تهران مرکزی یا تهران شمال ؟

من تو ایران رشته ام مهندسی نرم افزار بوده (لیسانس) و ربطی به سخت افزار هم نداشتم ..... الان تو دانشگاه دیوسبورگ اسن برای رشتهcomputer engineering ثبت نام کردم که دوتا پروفایل دارهgProfile Reliable Systems
    Profile Interactive Systems and Visualization
    درسهاش هم برای سیستم های قابل اطمینان
    M.Sc. Computer Engineering (Reliable Systems) PO08
    Informatik und Angewandte Kognitionswissenschaft
    25 20 12 6 120
    1. Semester Distributed Systems
    Distributed Systems

Prof. Dr.-Ing. Torben Weis
    englisch
    3 1 0 0 6
    Wahlveranstaltung aus folgendem Katalog:
    Verlässliche Systeme 1
    Reliable Systems 1

2 2 0 0 6
    Verlässliche Systeme 4
    Reliable Systems 4

2 2 0 0 6
    Verlässliche Systeme 5
    Reliable Systems 5

2 2 0 0 6
    Wahlpflichtfach 1
    Elective 1

NN
    deutsch/englisch
    2 1 0 0 4
    Wahlpflichtfach 2
    Elective 2

NN
    deutsch/englisch
    2 1 0 0 4
    Summe: 13 9 0 0 32
    2. Semester Muster- und Komponentenbasierte Software Entwicklung
    Pattern and Component based Software Development

Prof. Dr. rer. nat. Maritta Heisel
    deutsch
    2 2 0 0 6
    Theoretische Informatik
    Theoretical Computer Science

Prof. Dr. Barbara König
    deutsch
    2 2 0 0 6
    Verlässliche Systeme 2
    Reliable Systems 2

2 2 0 0 6
    Verlässliche Systeme 3
    Reliable Systems 3

2 2 0 0 6
    Verlässliche Systeme 6
    Reliable Systems 6

2 2 0 0 6
    Summe: 10 10 0 0 30
    3. Semester Anwendungsbezogenes, studentisches Wissenschaftsprojekt (Master-Projekt)
    Application-specific Academic Student Project (Master-Project)

Prof. Dr. rer. nat. Josef Pauli
    deutsch/englisch
    0 0 12 0 15
    Master-Seminar
    Master-Seminar

NN
    deutsch/englisch
    0 0 0 2 4
    Nicht-technischer Katalog MCE
    Non-technical Catalogue MCE

NN
    deutsch/englisch