صفحه 11 از 62 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس نرم افزار

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

سلام
    Computer Science نیاز به دانش ریاضی قوی داره؟ کدوم رشته های ارشد کامپیوتر نیاز به ریاضی کمتری دارن؟

با تشکر

پیش فرض پاسخ :

ظاهرا اینجا متروکس!؟ اگه احیانا گذر کسی به این قسمت افتاد ما رو هم یه راهنمایی بکنه: کارشناسی کشاورزی-زراعت دارم و برا ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقطع ارشد میخوام کامپیوتر بخونم، پیشنهاد شما چیه؟ کدوم رشته؟ کدوم رشته سختتره و کدوم یکی ساده تر؟ میخوام برا ادامه تحصیل برم هند در نتیجه با توجه به این شرایط کدوم رشته رو پیشنهاد میکنید؟

نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل: کارشناسی کشاورزی-زراعت دارم و برا ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقطع ارشد میخوام کامپیوتر بخونم، پیشنهاد شما چیه؟ کدوم رشته؟ کدوم رشته سختتره و کدوم یکی ساده تر؟ میخوام برا ادامه تحصیل برم هند در نتیجه با توجه به این شرایط کدوم رشته رو پیشنهاد میکنید؟ضمنا کدوم رشته ها جذابیت بیشتری دارند(والبته وضعیت اشتغالشون در ایران خوبه)؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Dark Templar نمایش پست ها
    نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل: کارشناسی کشاورزی-زراعت دارم و برا ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقطع ارشد میخوام کامپیوتر بخونم، پیشنهاد شما چیه؟ کدوم رشته؟ کدوم رشته سختتره و کدوم یکی ساده تر؟ میخوام برا ادامه تحصیل برم هند در نتیجه با توجه به این شرایط کدوم رشته رو پیشنهاد میکنید؟ضمنا کدوم رشته ها جذابیت بیشتری دارند(والبته وضعیت اشتغالشون در ایران خوبه)؟
    دوست عزیز رشته کامپیوتر دامنه بسیار وسیعی داره. سخت و آسون هم نداره. مثل هر رشته دیگری برای اون کسی که علاقمند به این زمینه و باپشتکار باشه و زمینه لازم (ریاضی، برنامه نویسی و ...) داشته باشه آسونه و برای کسی که علاقه نداشته باشه سخت! شما خودتون به کدوم زمینه علوم و مهندسی کامپیوتر بیشتر علاقه دارید؟ نوع کار بیشتر رشته های کامپیوتر جوریه که بدون علاقه شدید در این زمینه کاری نمیشه آینده موفقی داشت.

پیش فرض پاسخ : کدام گرایش مهندسی کامپیوتر

نمیدونم زمینه ی کامپیوتری تون چطوره (بحث برنامه نویسی نیست) مثلا تا چه حد با مفاهیم پایه ی کامپیوتر آشنائی دارید. این مسئله باعث میشه بهتر بشه راهنمائیتون کرد. توجه داشته باشید که شما قرار هست در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدید (اونم نوع تحقیقاتی) خوب این مسئله اهمیتش بیشتر میشه.
    ولی اگر یه پاسخ کلی و غیردقیق میخواین گرایش IT از بین گرایش های مختلف کامپیوتر شاید مناسبترین گزینه باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

متاسفانه 70 درصد افرادی که به رشته کامپیوتر میان به این رشته علاقه ای ندارند یا به IT و Network علاقه دارند ، جا داره در اینجا این نکته رو تذکر بدم که دانشگاه های خارج مثل ایران نیست که وابسته به حافظه باشه اونجا واقعا تحقیقاتی و هدفمنده ، پس اگر واقعا به این رشته علاقه دارین برین سراغ computer science وگرنه خیلی زود دیر میشه !
    ولی در مورد سوالتون باید بگم فقط علاقتون رو دنبال کنین !
    موفق باشید.

به نظر من الان computer science بهترین گزینه هست. چون توی این رشته میتونین گرایش بیو انفورماتیک رو انتخاب کنید. این گرایش در کل دنیا چه اروپا و چه امریکا و حتی ایران جزء گرایش های به شدن مورد نیازه و بازار کاری فوق العاده ای داره.

اگر فکر میکنین میتونین پشتوانه ی کافی رو در خودتون ایجاد کنید خوب بله بیوانفورماتیک رشته ی خوبیه (ولی نباید درش اغراق کرد) . اما صرف بازار کار مناسب نمیتونه انگیزه ی لازم رو برای این چالش فراهم کنه. بخصوص اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رو داشته باشین اما اگر از ارشد به عنوان مرحله ای برای تغییر رشته و بعد ورود به بازار کار نگاه میکنید خوب این ممکن هست.
    البته مسئله پیدا کردن کار یا اقناع کارفرما یا کارآفرینی خودش داستان جدائیه
    پس علاقه مهمه
    اما در خود مبحث شما فقط نیاز به امکان برنامه نویسی و مهارت در پیاده کردن ایده هاتون ندارین این فقط مربوط به implementation هست. با توجه به این فیلد که یه فیلد در واقع میان رشته ای هست شما نیاز زمینه هائی مثل pattern recogntion یا data mining آمار و کلا هوش مصنوعی دارین که اگر پشتوانه ی کافی رو نداشته باشین خوب کارتون سخت میشه.
    نقش ریاضیات هم مهمه

احیانا ادامه تحصیل در Major رشته ی خودتون ولی با گروه یا دپارتمانی که روی bioinformatic در رشته تون کار میکنه فکر کردین؟ یعنی استفاده از تکنیک ها و ابزارهای توسعه داده شده ی موجود در یه فیلد خاص مثلا گیاه شناسی و ... ؟ من شخصا یه دپارتمان در زمینه agricultural computation دیدم توی یکی از دانشگاهها که به عنوان یه مثال میتونه بهتون کمک کنه...

بله علاقه جزء اصول انتخاب رشتس اما صرف علاقه نرین جلو، اول ببینید آمادگیشو دارین برای یه رشته خاص. مثلا بعضی رشته ها به قول دوستمون GEEK یه سری دروس رو باید بلد باشین که پایه ی اون رشته هست.
    البته شما نگفتین برای phd میرین یا مستر ولی به نظر من اگه برای phd میرین و فوقتون هوش بوده میتونین توی بیو انفورماتیک موفق باشید. و اگه برای مستر هم میرین پس به نظر من مشکلی نیست چون توی مستر تکیه روی درس خوندن بیشتر از تحقیق هست.

ببخشید من در پست قبلیم شما رو با جناب dark tamplar یکی گرفته بودم...
    ولی پست اخیرتون تائید میشه اما در مقطع فوق هم تحقیق مهمه و قاعده اینه که حداقل فرد زمینه های تحقیقاتی رو فراهم کنه...

بهرحال پیشنهاد من واسه جناب Dark Tampler در درجه ی اول پیدا کردن اساتیدی هست توی رشته ی خودشون که دارن روی بحثهای کامپیوتری کار میکنن.
    اما اگه قراره همینطوری ارشد کامپیوتر بخونن و هیچ چیز دیگه ای مهم نیست و زمینه ی لازم رو هم ندارن به نظر من IT بهترین گزینه است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)