صفحه 13 از 62 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

من می خواستم تو رشته Game Design ادامه تحصیل بدم...
    می خواستم ببینم برای رشته ای به همین نام یا کاربرد هست برای مستر یا باید مستر رو توی یه رشته ی دیگه بگیری و برای پی اچ دی طراحی Game رو انتخاب کنی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhtari363 نمایش پست ها
    من می خواستم تو رشته Game Design ادامه تحصیل بدم...
    می خواستم ببینم برای رشته ای به همین نام یا کاربرد هست برای مستر یا باید مستر رو توی یه رشته ی دیگه بگیری و برای پی اچ دی طراحی Game رو انتخاب کنی
    گرایشش تحت عنوان digital media در رشته علوم کامپیوتر وجود داره. کلا مقطع فوق لیسانس و دکترا به اون صورت رشته بندی نیست. شما در رشته علوم کامپیوتر تحصیل میکنید و بسته به علائق خودتون و استاد راهنماتون زمینه پژوهشی تون رو انتخاب میکنید.

و برای اینکه بفهمم کدوم دانشگاه ها رو می تونم انتخاب کنم باید زمینه های پژووهشی استاد ها رو چک کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhtari363 نمایش پست ها
    و برای اینکه بفهمم کدوم دانشگاه ها رو می تونم انتخاب کنم باید زمینه های پژووهشی استاد ها رو چک کنم؟
    بله دیگه. اینکار بعلاوه کمکتون میکنه ببینید زمینه های پژوهشی روز چیه و به کدوم زمینه بیشتر علاقه دارید. مبحث دیجیتال مدیا مبحث خیلی وسیعی یه.

Junior Member

سلام
    قضیه از این قراره:
    من چند سال پیش ارشد کامپیوتر گرفتم. موضوع پایان‌نامه من Autonomic Computing بود. به خاطر یک سری مسائل مثل بد تعریف شدن موضوع، ناآشنا بودن استاد پروژه با موضوع(!) و کلی اشتباهات خودم، پایان‌نامه‌ی افتضاحی از آب در اومد، و هیچ مقاله‌ای ازش در نیومد!
    الآن من می‌خوام مجددا درس بخونم، دکترا بگیرم و نمی‌خوام اینجا بخونم. به نظرتون من بشینم دوباره روی همون موضوع کار کنم و سعی کنم یه چیزی ازش دربیارم و یه استادی رو پیدا کنم که حاضر بشه منو قبول کنه (هرچند این مبحث به نظرم مبحث جالبی نیست، اصلا انتخاب من اشتباه بود.)
    یا اینکه من برم روی یه زمینه ی دیگه کار کنم، یه چیزی مثل پردازش تصویر یا Data Mining یا یه چیزی که بیشتر توی بورس باشه یا دست کم خودم علاقه‌ی بیشتری بهش داشته باشم و توی اون موضوع بتونم مقاله دربیارم.
    -----------------
    به فرض انتخاب راه دوم؛ من می‌خوام پذیرش بگیرم، این مسئله که موضوع پایان‌نامه و مقاله‌های (فرضی) من دو چیز متفاوت هستند چقدر مسئله ساز می‌تونه باشه برای من؟
    ---------------
    پی‌نوشت: نمرات زبان من در حد عالی هست. معدل ارشد من خوب نیست و نگفته پیداست که نمره‌ی پایان‌نامه ی من هم خوب نیست.
    ممنونم از راهنمایی دوستان

Junior Member

باسلام به همه ی دوستان
    من دانشجوی سخت افزار تو مقطع لیسانس هستم. فقط نمیدونم واسه ارشد، این سخت افزار قضیه چی میشه؟ یعنی چه رشته ای باید بخونم؟ چون تو هر دانشگاهی میگردم اصلا سخت افزار و اینا ندارند. حتی معماری کامپیوتر هم پیدا نمیکنم. کسی میتونه کمک کنه؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط first_rain نمایش پست ها
    باسلام به همه ی دوستان
    من دانشجوی سخت افزار تو مقطع لیسانس هستم. فقط نمیدونم واسه ارشد، این سخت افزار قضیه چی میشه؟ یعنی چه رشته ای باید بخونم؟ چون تو هر دانشگاهی میگردم اصلا سخت افزار و اینا ندارند. حتی معماری کامپیوتر هم پیدا نمیکنم. کسی میتونه کمک کنه؟
    با تشکر
    رشته‌هایی مثل System-on-a-Chip و Systems and Signal Processing را تقریبا در مقطع فوق میشه دنبال کرد بعد از لیسانس سخت افزار. من خودم شرایط شما را داشتم با این تفاوت که علاقه مندی من مهندسی نرم افزار بود. و نهایتا هم Software Eng می‌خوام ادامه بدم.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

Question سخت افزار - Hardware

سلام . دوستان من کارشناسی سخت افزار ناپیوسته میخونم ، میخواستم ببینم برای ارشد تو چه گرایشهایی میتونم ادامه بدم؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

به نظر شما اگر برای ارشد اقدام کنیم و بریم بهتره یا، ارشد رو ایران بخونیم و دکتری رو بریم؟

در هر دو مورد ، کمک هزینه تحصیلی دلیل اصلی برای انتخاب!

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض کمک در انتخاب گرایش/دانشگاه مناسب برای رشته کامپیوتر (آمریکا)

خیلی فروم رو گشتم و نمیدونم دارم جای مناسبی پست میزنم یا نه.
    بنده به تازگی لیسانس نرم افزارم رو از دانشگاه شیخ بهایی گرفتم (غیر انتفاعی - اصفهان) با معدل 18.63
    مشکل اینه هرچی گشتم، نفهمیدم بالاخره برای کدوم دانشگاه های آمریکا میتونم اقدام کنم و شانس پذیرش من کجا ها بیشتره.
    در حال حاضر دارم خودمو واسه iBT آماده میکنم (زبانم خوبه) و مهر امتحان میدم.
    از نظر رزومه، فعالیت کاری زیاد داشتم بیشتر در زمینه هوش مصنوعی و خود نرم افزار. پایان نامه م هم در مورد رباتیک بوده (از توش Paper هم در میاد) از چند تا اساتید دانشگاه اصفهان هم Recommendation دارم (البته اگه فایده ای داشته باشه)

اولا که نمیدونم واقعا چه گرایشی توی فوق لیسانس برم. نظر خودم روی همین نرم افزار بود ولی اینجا دیدم بچه ها میگن آینده رشته های دیگه (مخصوصا رشته های مرتبط با هوش مصنوعی) خیلی بهتره. منم به هر چی کامپیوتری باشه، کلا علاقه دارم.
    بعدش نمیدونم مثلا الان اگه بخوام با اساتید دانشگاه ها ارتباط برقرار کنم، برم سراغ کدوم دانشگاهها... اگه بشه Fund بگیرم که خیلی خوب هم میشه.
    فقط فعلا تنها معیاری که برام مهمه، اینه که اونجایی که ادامه تحصیل میدم، سرد نباشه (واقعا هوای سرد رو نمیتونم تحمل کنم) چون واقعا آب و هوا واسه م مهمه...

با این شرایط، منتظر توصیه های شما دوستان هستم که دست بکار شم واسه برقراری ارتباط با اساتیدش.

پیشاپیش سپاسگزارم...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)