صفحه 14 از 62 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 619

موضوع: کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک در انتخاب گرایش/دانشگاه مناسب برای رشته کامپیوتر (آمریکا)

شما تا زمینه مورد علاقه تون رو انتخاب نکنید که نمیتونید با استادها تماس بگیرید. برای شروع میتونید بخش نتایج پذیرش رو چک کنید ببینید بچه ها با شرایط مشابه شما از کجا پذیرش گرفته اند.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

ممنون.
    زمینه علاقه من صرفا همون نرم افزار محض هست. اون تاپیک رو خیلی گشتم، ولی بازم نمیدونم چه گرایشی علاقه منو ارضا میکنه. علاقه داشتن برای من شرط اوله.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : کمک به انتخاب گرایش در رشته کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    گرایشش تحت عنوان digital media در رشته علوم کامپیوتر وجود داره. کلا مقطع فوق لیسانس و دکترا به اون صورت رشته بندی نیست. شما در رشته علوم کامپیوتر تحصیل میکنید و بسته به علائق خودتون و استاد راهنماتون زمینه پژوهشی تون رو انتخاب میکنید.
    خوب الان این ابهام برای من پیش اومد. دانشگاهها رو که نگاه میکنی، یه Computer Science و یه Computer Engineering و غیره و ذلک داره... خوب آخه آدم گیج میشه کدومو باید انتخاب کنه
    کل این تاپیکو هم مطالعه کردم ولی سوالم بی پاسخ موند. با این حال میگین شما باید همون Computer Science بریم و بعدش زمینه مورد علاقه رو انتخاب کنیم؟
    پس تکلیف Computer Engineering چی میشه؟

فرق این تاپیک با اینجا چیه؟
    آیا واقعا نیازی به تاپیک مجزایی بود؟

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

خوب توی این مدت کل نتیجه های پذیرش رو بررسی کردم و فقط 21 تاشون، Computer Science بودن آمریکا و کانادا.
    نزدیکترینشون به من این دانشگاهها پذیرش گرفته بودن: (آمریکا فقط)
    California State University - San Marcos
    New Mexico State University
    University of Georgia
    Indiana University
    البته اینایی که گفتم، از نظر معدلی کمتر از من بودن ولی خوب همه شون آزاد یا غیر انتفاعی بودن.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط rise نمایش پست ها
    فرق این تاپیک با اینجا چیه؟
    آیا واقعا نیازی به تاپیک مجزایی بود؟
    من توی اون تاپیک هم پست دادم! من فقط گرایش نمیخوام انتخاب کنم. دانشگاهش هم برام مهمه.
    اگه تاپیک بیجا زدم، معذرت میخوام و از ادمین میخوام که اقدامات لازم رو بعمل بیاره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    خوب الان این ابهام برای من پیش اومد. دانشگاهها رو که نگاه میکنی، یه Computer Science و یه Computer Engineering و غیره و ذلک داره... خوب آخه آدم گیج میشه کدومو باید انتخاب کنه
    کل این تاپیکو هم مطالعه کردم ولی سوالم بی پاسخ موند. با این حال میگین شما باید همون Computer Science بریم و بعدش زمینه مورد علاقه رو انتخاب کنیم؟
    پس تکلیف Computer Engineering چی میشه؟
    دوست عزیز برای مقاطع ارشد و دکترا عنوان مدرک یا رشته شما مهم نیست. زمینه کاری تز شما مهم است. شما ممکنه عنوان مدرک تون مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر یا فن آوری اطلاعات باشه. زمینه های نرم افزار در تمام این رشته ها وجود داره. اصل قضیه اینه که شما استادی که در زمینه موردنظرتون کار پژوهشی میکنه پیدا کنید حالا هر دانشکده ای میخواد باشه.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

خوب ممنون بابت روشن کردن قضیه.
    اگه منظورتو درست متوجه شده باشم، حالا من میخوام انتخاب کنم، شما میگی عملا فرقی نمیکنه Computer Science باشه یا Computer Engineering؟
    خوب آخه درسهایی که توی این رشته ها ارائه میشه مسلما تا حدی با هم تفاوت داره! اونوقت این به من بر میگرده که اعصاب درسای کدوم رشته رو بیشتر دارم. مثلا من که از درسهای مرتبط با برق بدم میاد، خوب برام فرق داره عنوان رشته م مهندسی برق باشه یا کامپیوتر دیگه!

یه مسئله! اینکه فکر کنم الان شما کلا در مورد برقراری ارتباط با استاد داری صحبت میکنی و من در مورد اینکه کدوم گرایش رو انتخاب کنم!!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    خوب ممنون بابت روشن کردن قضیه.
    اگه منظورتو درست متوجه شده باشم، حالا من میخوام انتخاب کنم، شما میگی عملا فرقی نمیکنه Computer Science باشه یا Computer Engineering؟
    خوب آخه درسهایی که توی این رشته ها ارائه میشه مسلما تا حدی با هم تفاوت داره! اونوقت این به من بر میگرده که اعصاب درسای کدوم رشته رو بیشتر دارم. مثلا من که از درسهای مرتبط با برق بدم میاد، خوب برام فرق داره عنوان رشته م مهندسی برق باشه یا کامپیوتر دیگه!

یه مسئله! اینکه فکر کنم الان شما کلا در مورد برقراری ارتباط با استاد داری صحبت میکنی و من در مورد اینکه کدوم گرایش رو انتخاب کنم!!!
    مقطع فوق لیسانس و دکترا در اکثر دانشگاههای کانادا و امریکا درس های مشخص اجباری نداره. معمولا 5-6 درس باید بگیرید ولی انتخابش با خودتون و موافقت استاد راهنماتون در ارتباط با کار تحقیق تون است و از هر گروه برق یا کامپیوتر که بخواهید میتونید درس بگیرید. بطور کلی در این مقاطع "گرایش" مفهومی نداره. شما در زمینه کاری تزتون متخصص میشوید نه عنوان رشته تون. در بسیار از دانشگاهها عنوان مدرک شما صرفا فوق لیسانس یا دکترای "مهندسی برق و کامپیوتر" است.
    ویرایش توسط ghlobe : September 6th, 2011 در ساعت 05:52 PM

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مقطع فوق لیسانس و دکترا در اکثر دانشگاههای کانادا و امریکا درس های مشخص اجباری نداره. معمولا 5-6 درس باید بگیرید ولی انتخابش با خودتون و موافقت استاد راهنماتون در ارتباط با کار تحقیق تون است و از هر گروه برق یا کامپیوتر که بخواهید میتونید درس بگیرید. بطور کلی در این مقاطع "گرایش" مفهومی نداره. شما در زمینه کاری تزتون متخصص میشوید نه عنوان رشته تون. در بسیار از دانشگاهها عنوان مدرک شما صرفا فوق لیسانس یا دکترای "مهندسی برق و کامپیوتر" است.
    اصلا نمیدونستم! ممنون بابت توضیحات کامل!
    پس نهایتا میرسیم به همونی که گفتم! فرقی نمیکنه کدومشو برم چون نهایتا همه چیز بر میگرده به همون زمینه کاری.

خب حالا اینطوری یه چیزی سخت تر شد! مثلا اینجا یه نفر که از لیسانس نرم افزار میره فوق، زمینه ش معلومه! یا نرم افزاره، یا هوش یا الگوریتم...
    حالا سوال من اینه که چند تا زمینه کاری وجود داره؟؟! (خیلی سخت شد خب!)
    کامپیوتر که علم محدودی نیست! کلی شاخه داره (تازه اگه شاخه های بین رشته ایش رو حساب نکنیم!)
    من که به صرف نرم افزار علاقه دارم و تا حدی هم هوش مصنوعی (هوش مصنوعی رو تا زمانی دوست دارم که وارد ریاضیات پیچیده نشه) کدوم زمینه هاش بیشتر به توجهم رو جلب میکنه؟ صفحات قبلی هم دیدم صحبت از بازی و سرگرمی هم بود که البته به اونها هم علاقه دارم ولی خوب علاقه من تا حدیه که زمینه کاری خیلی وارد ریاضی نشه...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)